Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal

Wymiana ciosów na Old Trafford: Man Utd 3-2 Arsenal 02.12.2021, 22:11, Łukasz Wandzel 1444 komentarzy

Za nami starcie między Arsenalem a Manchesterem United na Old Trafford w ramach 14. kolejki Premier League. Kanonierzy mogli po dzisiejszym meczu wskoczyć na 4. miejsce w ligowej tabeli, jednak ulegli Czerwonym Diabłom 2-3. Piłkarze Mikela Artety jako pierwsi rozpoczęli strzelanie po kuriozalnym golu Emile'a Smitha Rowe'a, jednak późniejszy błąd Bena White'a pozwolił rywalom doprowadzić do wyrównania, a Cristiano Ronaldo dwukrotnie trafił do siatki, ustalający wynik spotkania z rzutu karnego po faulu Martina Odegaarda w polu karnym.

Manchester United: De Gea – Telles, Maguire, Lindelof, Dalot – Fred, McTominay – Sancho, B. Fernandes (90' Van De Beek), Rashford (70' Lingard) – Ronaldo (88' Martial).

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, White, Gabriel, Tavares – Martinelli, Partey, Elneny, Smith Rowe (70' Saka) – Odegaard (79' Nketiah) – Aubameyang (79' Lacazette).

Londyńczycy mocno zaczęli, błyskawicznie wywalczając 3 rzuty rożne i kontrolując grę przez przez na początku spotkania. Już w 13. minucie padła bramka otwierająca wynik spotkania.

W trakcie rozegrania rzutu rożnego przez Arsenal doszło do niecodziennej sytuacji. Fred nadepnął Davida De Geę. Hiszpański golkiper położył się na murawie, zwijając się z bólu. W tym samym czasie piłkę do siatki sprzed pola karnego wpakował Emile Smith Rowe. Sędzia Martin Atkinson miał zamiar przerwać grę, zanim piłka przekroczyła linię bramkową. Po analizie VAR-u angielski arbiter uznał gola dla Kanonierów.

Po straconym golu gospodarze ruszyli do ataku, a goście do przerwy większość czasu spędzili na własnej połowie boiska. Mogli jednak także zaskoczyć. Blisko zdobycia bramki po kombinacyjnej akcji na prawym skrzydle był Gabriel Martinelli, który uderzył nieczysto. To jednak Czerwone Diabły miały ostatnie słowo przed przerwą. Na listę strzelców wpisał się Bruno Fernandes po słabym zagraniu Bena White'a.

Po przerwie obie ekipy nie zwalniały tempa i poszły na wymianę ciosów. Najpierw to Cristiano Ronaldo wyprowadził Manchester na prowadzenie. Arsenal odsłonił lewą stronę boiska, a Marcus Rashford dograł w pole karne do Portugalczyka, który świetnie wykończył akcję.

Kanonierzy się nie poddali i szybko doprowadzili do remisu. Wypuszczony przez Thomasa Parteya Martinelli pognał prawym skrzydłem i zgrał do Martina Odegaarda, a były piłkarz Realu Madryt strzelił po ziemi w lewy róg bramki.

Norweg niestety nie popisał się kilkanaście minut później, faulując Freda w szesnastce Arsenalu. Choć Martin Atkinson był przekonany o tym, że faulu nie ma, jego zdanie zmieniła powtórka obejrzana na monitorze VAR-u. Piłkę na wapnie ustawił Cristiano Ronaldo i pewnym strzałem w środek bramki ustalił wynik spotkania – 3-2.

Goście mieli spore szanse na wywiezienie z Old Trafford choćby punktu. Z przodu aktywny był szczególnie Martinelli, który czarował dryblingiem, a raz po przedarciu się z futbolówką środkiem boiska wyłożył piłkę Aubameyangowi. Gabończyk dla odmiany znowu zmarnował kilka okazji w kolejnym meczu, a zmiennicy – Bukayo Saka, Eddie Nketiah i Alexandre Lacazette nie poprawili jakości prezentowanej z przodu.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

Er4s komentarzy: 321302.12.2021, 22:40

Bardzo potrzebujemy jakiejś dłuższej absencji Auby żeby podłączyć się do walko o TOP4

No i zrobilby armosfere w szatni;)

@Gawel922: słuchaj jak masz potrzebę pogadania z kimś to umów się z laską albo psychologiem ja serio nie mam czasu

Er4s komentarzy: 321302.12.2021, 22:38

Arteta błagamy zabierz Aube ze stadionu!!!

BizoNxd6 komentarzy: 288302.12.2021, 22:36

Jak AUBA MOŻE NOSIĆ OPASKĘ? Ramsdale powinien ją mieć i po wszystkich drzeć p*zdę szczególnie na nasze gwiazdki pierd*lone.

mruw komentarzy: 413702.12.2021, 22:36

Troche za szerokim łukiem obiegał Tomi na takie podanie Odegarda

Kris3Tears komentarzy: 442802.12.2021, 22:35

Odegaard...

Calyn komentarzy: 191602.12.2021, 22:35

@michalmsos: Nie da sie byc gorszym naprawdę to jest niemozliwe, Joelinton byłby lepszy

Jacek1s komentarzy: 764602.12.2021, 22:34

Przynajmniej łatwiej będzie pożegnać się z Aubą po tak fatalnym sezonie.

@Barney: Teraz też pochwalą za asyste drugiego stopnia. A reakcja przy straconych 2 golach zostanie zapomniana

zdyp komentarzy: 458602.12.2021, 22:33

zmiany bd w '67 jak zawsze ;pp

varatas komentarzy: 256502.12.2021, 22:33

Auba jeszcze by to zablokował xd Jaki ten chłop jest mierny teraz.

IPiotrek komentarzy: 214102.12.2021, 22:33

Fajnie by było gdyby grał u nas jakiś napastnik. Po jedenastu byłoby nam lżej.

bobslej22 komentarzy: 836202.12.2021, 22:33

Ze nie będziemy tracić miałem napisać

Er4s komentarzy: 321302.12.2021, 22:33

Aubameyang jest do zwolnienia z klubu dyscyplinarnie. Ja bym go zwolnił...

bobslej22 komentarzy: 836202.12.2021, 22:32

Mamy bilans na minusie . Nie ma co liczyć że będziemy tracić. Jesteśmy mega dziurawi. Jak Arteta ogarnie to to może być dobrze bo jednak w przyszyte zaczynamy coś robić.

enrique komentarzy: 1938002.12.2021, 22:32

Auba gra już chyba 4 żenujący mecz pod rząd... ZDEJMIJ GO DZBANIE !!!!!

AR14 komentarzy: 131802.12.2021, 22:32

Ale fajnie czyta się komentarze prawdziwych kibiców w momencie, gdy straciliście na 2-1 i nagle dajecie na 2-2 : D

Er4s komentarzy: 321302.12.2021, 22:32

jedna akcje wystarczy zrobić i jest gol... ale to trzeba GRAĆ !!!!! DO PRZODU a nie sie kopać po czołach na swojej połowie!!!!

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 302.12.2021, 22:32

Co ten AUBA ?! pół metra piłkę przed sobą i nie dobiegnie?

Patriko komentarzy: 531202.12.2021, 22:32

Dobra trochę mi ulżyło po napisaniu poprzedniego komentarza, kilku rzuconych K w domu i teraz po bramce Odee. Tylko błagam niech oni się znowu nie cofają tylko walczą o zwycięstwo.

enrique komentarzy: 1938002.12.2021, 22:31

Drogi trenerze - możesz w końcu zrobić zmianę i wpuścić Lacę za Aubę ?

mikowhy komentarzy: 3217 newsów: 1002.12.2021, 22:31

Martinelli bramka i asysta w dwa mecze, gdzie jest Pepe?

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102002.12.2021, 22:31