Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0

Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0 01.07.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 729 komentarzy

Arsenal rozegrał dopiero pierwszy mecz na Emirates Stadium po wznowieniu rozgrywek. Mikelowi Artecie i jego podopiecznym trudno było wyobrazić sobie łatwiejszego rywala niż Norwich City. Popularne Kanarki okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy w tym sezonie zaledwie 21 punktów. Dla londyńczyków zwycięstwo było więc wręcz obowiązkiem i na szczęście w tej materii nie zawiedli.

Gospodarze szybko narzucili swoje tempo i choć otwarcie wyniku zajęło im ponad pół godziny, to po ostatnim gwizdku sędziego schodzili z murawy, zwyciężając 4-0. Kanonierom udało się wymusić błędy na rywalach, co poskutkowało zdobyciem dwóch goli. Dzięki temu swoją 50. i 51. bramkę w Premier League strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, dorzucając do swojego występu także asystę przy golu Granita Xhaki. Trafienie w debiucie zaliczył także Cedric Soares, który ustalił wynik spotkania.

Arsenal: Martinez - Mustafi (46' Holding), Luiz, Kolasinac - Bellerin (77' Soares), Ceballos, Xhaka, Tierney - Nelson (58' Willock), Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (82' Pepe).

Norwich: Krul - Aarons, Godfrey, Tettey, Lewis - Trybull (46' Drmić), McLean- Rupp (76' Vrancić), Buendia (46' Hernandez), Cantwell (75' Stiepermann) - Pukki (46' Idah).

Londyńczycy rozpoczęli to spotkanie w formacji z trójką środkowych obrońców i bardzo szybko zepchnęli Kanarki na własną połowę. Wysoki pressing i wykorzystanie skrzydeł pozwoliło piłkarzom Arsenalu narzucić swoje tempo ostatniej drużynie w lidze. Przez nieco ponad pół godziny nie przekładało się to gole. Swoje szanse mieli Pierre-Emerick Aubameyang czy Alexandre Lacazette, ale również Ben Godfrey, który niespodziewanie popisał się strzałem z dystansu . Mimo to podopieczni Daniela Farke nie tworzyli zbyt wielu okazji, a gospodarze mieli kłopot ze zdobyciem pierwszego gola.

Niemoc udało się przełamać Arsenalowi dopiero w 33. minucie, kiedy Pierre-Emerick Aubameyang odebrał piłkę Timowi Krulowi. Gabończyk otworzył wynik spotkania, uderzając na pustą bramkę. Niedługo zajęło piłkarzom z The Emirates podwyższenie prowadzenia. Drugą akcję bramkową w 37. minucie rozpoczął David Luiz daleką piłką adresowaną do Kierana Tierneya. Szkot zgrał ją do Aubameyanga, który zaliczył asystę, ponieważ po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Granit Xhaka.

Po przerwie menedżer Norwich zdecydował się na potrójną zmianę, a Kanarki potrzebowały gola kontaktowego, żeby wrócić do gry o punkty. W bramce jednak dobrze prezentował się Emiliano Martinez, który w tym meczu sparował kilka strzałów zza pola karnego. Przewagę wciąż miał Arsenal. W 59. minucie Cantwell i spółka domagali się rzutu karnego za rzekomy faul Seada Kolasinaca. Mimo nadziei przyjezdnych analiza VAR-u wykazała, że Bośniak nie popełnił błędu.

W 67. minucie popełnili go jednak zawodnicy Norwich. Josip Drmić podał piłkę do środka, gdzie zamiast jego partnerów znajdował się Aubameyang. Gabończykowi pozostało jedynie pokonać bramkarza i było już 3-0. Kolejny stracony gol podciął gościom skrzydła, ale Arsenal nie skończył swojej kanonady. Mikel Arteta na około kwadrans wpuścił na murawę m.in. Cedrica Soaresa, a ten błyskawicznie się za to hiszpańskiemu trenerowi odpłacił. Portugalczyk w 81. minucie uderzył lewą nogą zza szesnastki i w swoim debiucie w barwach Kanonierów zdobył gola. Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie pokonał Norwich City 4-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
noth komentarzy: 264302.07.2020, 23:10

ale glupota z ta reka masakra, przeciez tam faul byl i powinien byc przywilej korzysci

psychokiller komentarzy: 2202.07.2020, 23:10

Pjenć xD

Rosomak komentarzy: 253702.07.2020, 23:09

@Kiepomen: Słyszałem że do spirytusu wkłada się zalaną elektronikę bo spirol wyprze wodę, a sam się ulotni bez szkody dla elektroniki ale nigdy tego nie próbowałem.

Sztofort komentarzy: 259502.07.2020, 23:09

5tke im wpieprzyli xdd

RoMbi komentarzy: 1389 newsów: 702.07.2020, 23:02

@Mihex napisał: "Jak wykręci króla strzelców i będzie chciał zostać to dać mu pensję Ozila i samego Ozila też."
Żeby go niańczył przy jego bólu pleców i katarze?

Kiepomen komentarzy: 432902.07.2020, 23:00

@Spejsik: No i najlepiej od razu pomidorówką zalać

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 102.07.2020, 22:53

BvB właśnie kupiła tego Jude Bellighama.

Spejsik komentarzy: 341702.07.2020, 22:53

@Kiepomen: Do ryżu!

tomash473 komentarzy: 211502.07.2020, 22:50

Arsenal czeka ciężki półfinał w FA Cup... Dzisiaj City pokazuje swoją siłę i trzeba się modlić, żeby nie skończyło się kolejnym blamażem dla Kanonierów.

Kiepomen komentarzy: 432902.07.2020, 22:48

Panowie mieliście kiedyś trochę zalany telefon? Jakieś rady na szybko co może pomóc? Lekko zalany, ale i tak powoli wyświetlacz wygasał i teraz juz kaput.

Mihex komentarzy: 2360402.07.2020, 22:44

Swoją drogą Ox znowu strzela gole Liverpoolowi, jak w tym szalonym meczu na początku sezonu kilka lat temu.

Mihex komentarzy: 2360402.07.2020, 22:42

@Gunner915 napisał: "jak Auba wykreci krola strzelcow na koniec sezonu to nie mam pytan, w ligowym sredniaku taki wynik dajcie mu pensje Ozila i niech zostaje."

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 402.07.2020, 22:42

Liverpool rzadko przegrywa, ale jak już, to robi to z pompą.

nie ma co patrzeć na innych

na wyjazdach mam 3 zwyciestwa na 16 meczów wiec nawet jak inni by przegrali wszystkie mecze do konca to nasza gra na wyjazdach a nic nie pozwala i tyle

marcingus1 komentarzy: 117802.07.2020, 22:32

@D14: też mi trochę przypomina naszego Jacusia. Jedyne co można było zarzucić młodemu Wilsherowi, to brak liczb, które Foden ma na bardzo przyzwoitym poziomie

DyktatorArsene komentarzy: 220302.07.2020, 22:29

Lfc chyba mecz sprzedało:D Co ten Mane zrobił...

caliero913 komentarzy: 125402.07.2020, 22:21

@FaxingBerlin: jak najdalej z Boatengiem, wypalony zawodnik podatny na kontuzje z ogromną tygodniówką

D14 komentarzy: 436602.07.2020, 22:20

Nie wiem jak Wam, ale Foden przypomina mi mocno Wilshere'a jak był młody. Lewa nozka, podobny styl biegu i ogromny talent.

Simao12 komentarzy: 775202.07.2020, 22:19

19 - Phil Foden has been directly involved in 19 goals in his last 24 starts in all competitions for Manchester City (nine goals and 10 assists). Adaptation. #MCILIV

Ktoś kiedyś pisał, że gościu nie ma szans na top3 u21

Simao12 komentarzy: 775202.07.2020, 22:15

Piła nie dochodzi do Mane i Salaha to czego oczekiwać

Placio komentarzy: 255502.07.2020, 22:14

@Dominik11
Ciekawe na ile te wiadomości odnośnie Coutinho są prawdziwe :)

thegunner4life komentarzy: 898702.07.2020, 22:06

@WukaEs:
Boją się zejść do nas bo tutaj jest -40 więc trzeba się ciepło ubrać.

Najlepiej patrzeć na siebie i swoją drużynę, bo naszym najwiekszym sukcesem w tym roku jest ich porażka z łosiami. I tym trzeba się zająć.

FaxingBerlin komentarzy: 94102.07.2020, 22:05

Co z transferem Dayota? Gdzieś słyszałem plotki o Boatengu z Monachium

Artu komentarzy: 189402.07.2020, 22:05

Ci w czerwonych strojach to ten mistrz????

Dominik11 komentarzy: 2016402.07.2020, 22:04

Arsenal set to sign Philippe Coutinho on loan with obligation to buy, sources have confirmed to Daily Arsenal.

The deal is likely to be announced at the end of this month.
-

WukaEs komentarzy: 29702.07.2020, 22:04

żadnego kibica czerwonki z Liverpoolu? Halo.

Dominik11 komentarzy: 2016402.07.2020, 22:03

The Arsenal Horse.
@ArsenalHorseAFC
Thomas Partey will be an Arsenal player next season, total agreement between Arsenal and Atletico Madrid.

Paul77 komentarzy: 976702.07.2020, 22:02

@Arsenal4Ever14: oby to była prawda...

sWinny komentarzy: 782302.07.2020, 22:02

Foden niezły grajek. Za jakiś czas pewnie będzie rywalizować z Saką o najlepszego młodzieżowca PL.

FaxingBerlin komentarzy: 94102.07.2020, 22:01

@markiz0 napisał: "zdobedziemy 1 albo 2 punkty"

Zdobędziemy 6-7

marcingus1 komentarzy: 117802.07.2020, 22:01

Lpool dostanie większe baty niż my

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.07.2020, 22:00

JordanM_Choco: Thomas Partey wyraził zgodę na transfer do Arsenalu. Oba kluby muszą jedynie dogadać się pomiędzy sobą.

markiz0 komentarzy: 74002.07.2020, 21:55

Gdy czytam jak niektorzy ciesza sie z wpadek rywali w kontekscie pucharow to kisne. Jezeli nasza gra sie nie poprawi, to w 4 nastepnych meczach realnie zdobedziemy 1 albo 2 punkty.

zdyp komentarzy: 455202.07.2020, 21:54

top4 z mustafa na pokladzie to jak mistrzostwo

D14 komentarzy: 436602.07.2020, 21:53

Liverpool póki co nie dojechał na etihad
kek

thegunner4life komentarzy: 898702.07.2020, 21:52

Jakie top4 jakie puchary przecież my gramy tak że tego się momentami oglądać nie da. Plus mamy bomby atomowe na obronie do których ktoś zgubił kluczyk i w każdej chwili mogą wylecieć z silosów.

Wolves, Kury i Liverpool serio wierzycie w 9 pkt? Ten sezon już nam załatwił hiszpański dyzma w październiku. Trzeba to tylko dograć i zrobić jakiegoś ulepa na następny sezon. Może Mikel umie zrobić z niczego coś.

Jak się ma pilkarzy na środek tabeli to tam się właśnie ląduje..

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.07.2020, 21:40

Jeśli totki i lisy nie złapią formy plus do tego jeśli Klopp do meczu z nami wystawi młodzież to szanse diametralnie się zmieniają co do awansu do pucharów.

Kris3Tears komentarzy: 442302.07.2020, 21:38

Karny dla City

Paul77 komentarzy: 976702.07.2020, 21:34

@pLYTEK: Masz prawo tak myśleć. Ale mam propozycję, nie oglądaj meczy, nie patrz na tabelę, a potem powiedz a nie mówiłem.