Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0

Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0 01.07.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 729 komentarzy

Arsenal rozegrał dopiero pierwszy mecz na Emirates Stadium po wznowieniu rozgrywek. Mikelowi Artecie i jego podopiecznym trudno było wyobrazić sobie łatwiejszego rywala niż Norwich City. Popularne Kanarki okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy w tym sezonie zaledwie 21 punktów. Dla londyńczyków zwycięstwo było więc wręcz obowiązkiem i na szczęście w tej materii nie zawiedli.

Gospodarze szybko narzucili swoje tempo i choć otwarcie wyniku zajęło im ponad pół godziny, to po ostatnim gwizdku sędziego schodzili z murawy, zwyciężając 4-0. Kanonierom udało się wymusić błędy na rywalach, co poskutkowało zdobyciem dwóch goli. Dzięki temu swoją 50. i 51. bramkę w Premier League strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, dorzucając do swojego występu także asystę przy golu Granita Xhaki. Trafienie w debiucie zaliczył także Cedric Soares, który ustalił wynik spotkania.

Arsenal: Martinez - Mustafi (46' Holding), Luiz, Kolasinac - Bellerin (77' Soares), Ceballos, Xhaka, Tierney - Nelson (58' Willock), Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (82' Pepe).

Norwich: Krul - Aarons, Godfrey, Tettey, Lewis - Trybull (46' Drmić), McLean- Rupp (76' Vrancić), Buendia (46' Hernandez), Cantwell (75' Stiepermann) - Pukki (46' Idah).

Londyńczycy rozpoczęli to spotkanie w formacji z trójką środkowych obrońców i bardzo szybko zepchnęli Kanarki na własną połowę. Wysoki pressing i wykorzystanie skrzydeł pozwoliło piłkarzom Arsenalu narzucić swoje tempo ostatniej drużynie w lidze. Przez nieco ponad pół godziny nie przekładało się to gole. Swoje szanse mieli Pierre-Emerick Aubameyang czy Alexandre Lacazette, ale również Ben Godfrey, który niespodziewanie popisał się strzałem z dystansu . Mimo to podopieczni Daniela Farke nie tworzyli zbyt wielu okazji, a gospodarze mieli kłopot ze zdobyciem pierwszego gola.

Niemoc udało się przełamać Arsenalowi dopiero w 33. minucie, kiedy Pierre-Emerick Aubameyang odebrał piłkę Timowi Krulowi. Gabończyk otworzył wynik spotkania, uderzając na pustą bramkę. Niedługo zajęło piłkarzom z The Emirates podwyższenie prowadzenia. Drugą akcję bramkową w 37. minucie rozpoczął David Luiz daleką piłką adresowaną do Kierana Tierneya. Szkot zgrał ją do Aubameyanga, który zaliczył asystę, ponieważ po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Granit Xhaka.

Po przerwie menedżer Norwich zdecydował się na potrójną zmianę, a Kanarki potrzebowały gola kontaktowego, żeby wrócić do gry o punkty. W bramce jednak dobrze prezentował się Emiliano Martinez, który w tym meczu sparował kilka strzałów zza pola karnego. Przewagę wciąż miał Arsenal. W 59. minucie Cantwell i spółka domagali się rzutu karnego za rzekomy faul Seada Kolasinaca. Mimo nadziei przyjezdnych analiza VAR-u wykazała, że Bośniak nie popełnił błędu.

W 67. minucie popełnili go jednak zawodnicy Norwich. Josip Drmić podał piłkę do środka, gdzie zamiast jego partnerów znajdował się Aubameyang. Gabończykowi pozostało jedynie pokonać bramkarza i było już 3-0. Kolejny stracony gol podciął gościom skrzydła, ale Arsenal nie skończył swojej kanonady. Mikel Arteta na około kwadrans wpuścił na murawę m.in. Cedrica Soaresa, a ten błyskawicznie się za to hiszpańskiemu trenerowi odpłacił. Portugalczyk w 81. minucie uderzył lewą nogą zza szesnastki i w swoim debiucie w barwach Kanonierów zdobył gola. Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie pokonał Norwich City 4-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11702.07.2020, 15:08

Środek pola to my będziemy mieć chyba totalnie inny w przyszłym sezonie. Paradoksalnie Granit miał niedawno odejść, a teraz chyba jako jedyny może być spokojny o miejsce w kadrze na przyszły sezon.

kraku96 komentarzy: 36002.07.2020, 15:01

@mallen: poszerzenie, Granit zostanie widzi, że dla Artety jest ważnym ogniwem i całkiem fajnie wygląda w środku, raczej Torreira odejdzie po sezonie więc jeśli zastępstwo to za niego

mallen komentarzy: 2123902.07.2020, 14:59

Zastępstwo dla Granita czy poszerzenie składu?

Arsenal jest zainteresowany pozyskaniem Teuna Koopmeinersa z AZ Alkmaar, który strzelił 11 bramek i zaliczył 2 asysty w 25 spotkaniach w tym sezonie. Mikel Arteta chciałby wzmocnić środek pomocy w Arsenalu. 22-latek potwierdził jakiś czas temu, że przed pandemią wypytywał się o niego angielski klub.

azfanpage.nl

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.07.2020, 14:57

@Dziadyga: after morning

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2402.07.2020, 14:36

Fajnie, gdyby Santi wrócił - miły sentymentalny dla kibiców scenariusz, pobudza serduszka. Ja najpiękniej wspominam sezon 2011/12, gdzie zostaliśmy upokorzeni na Old Trafford i nic nie wygraliśmy, ale powrót Titiego i gol z Leeds/Sunderlandem był czymś niesamowitym + sezon van Persiego, gdzie czuło się, że mamy jednego z najlepszych zwodników na świecie w swoim klubie

D14 komentarzy: 436602.07.2020, 14:31

Podobno Artetq potwierdził, że Auba chce zostać w Arsenalu.

Poza tym, Cazorli skończył się kontrakt.. Arsenal, proszę.

KapitanJack10 komentarzy: 5386 newsów: 402.07.2020, 14:31

@Dziadyga: Ainsley Maintland

Dziadyga komentarzy: 826802.07.2020, 14:28

@JanikK napisał: "Dobra dogadaliśmy się już z AM"

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 202.07.2020, 14:17

Dobra dogadaliśmy się już z AM z tego co słysze i ws. Kontraktu. Wiec został podpis

Jacek1s komentarzy: 764602.07.2020, 14:14

@veron napisał: "ładna buda Cedrica z czasów Sportingu, też lewą nogą"

Chcieliśmy zapychacza i zmiennika za Bellerina, dostaliśmy Roberto Carlosa.

veron komentarzy: 459202.07.2020, 14:04

ładna buda Cedrica z czasów Sportingu, też lewą nogą

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2402.07.2020, 13:47

@darek250s:

otworz news jak odpadlismy z Atletico w Lidze europy w ostatnim sezonie Wengera xD

LE - miejsca 6,7,8

czyli trzeba będzie być w top8 żeby grać w pucharach.
Jeśli mam rację, to jak przy takim scenariuszu nie będziemy mieli pucharów to jesteśmy średniakiem wśród średniaków.

GenzoArs komentarzy: 1981 newsów: 902.07.2020, 13:24

@darek250s piszesz to jakby na k.com tak nie było.
Otwórz pierwszy lepszy news po porażce Arsenalu.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 502.07.2020, 13:10

@Ech0z napisał: "Jak Grealish dołączy do MU to będą już poza naszym zasięgiem ;/"

Przeciez to MU to dalej plackowaty zespol, teraz mają podjarke, bo sa w formie, kibice zwyciestwa, a jak nie idzie to wylewają pomyje na swoich piłkarzy i drużyne. Wszystko pieknie do pierwszej porazki

Ech0z komentarzy: 1040802.07.2020, 12:56

Jak Grealish dołączy do MU to będą już poza naszym zasięgiem ;/

FaxingBerlin komentarzy: 94102.07.2020, 12:54

Jeśli Santi dołączy do sztabu mógłby być grającym trener ten kolo jest niesamowity mógł stracić stopę a teraz mało mu brakuje do gry LM i to przy dużym jego udziale jego statystyki 8 bramek 8 asyst

Simao12 komentarzy: 775202.07.2020, 12:53

Tim Sherwood sugeruje ze Grealish idzie do MU.
Bardziej przydałby się u nas taki reborn Jacka W

FaxingBerlin komentarzy: 94102.07.2020, 12:51

Raczej w końcu się ogarnął i zrozumiał że stać go na więcej albo Arteta do niego dotarł. Jak znam K. COM jeden słabszy mecz i jeż połowa powie żeby go oddać do realu tak samo będzie z Cedrickiem kiedy zagra gorzej.

Simao12 komentarzy: 775202.07.2020, 12:47

Raczej się dowiedział że musi szukać klubu i nie chce wylądować w Getafe

Ech0z komentarzy: 1040802.07.2020, 12:45

@thide: takie moje przemyślania, skąd nagle u niego taki dobry występ i takie zaangażowanie

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.07.2020, 12:41

@Ech0z: skąd info bo ostatnio raczej przewijało się że zidane go nie chce?

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 502.07.2020, 12:41

Cedric Soares has already scored more league goals this season than Pogba and Lingard have combined.

:D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.07.2020, 12:40

@mallen napisał: "Kolašinac-Kamysz też powinien odejść latem."
A co z Dudameyangiem?

ZielonyLisc komentarzy: 2028202.07.2020, 12:33

A gdzie WilkSzary? XDDDDDD

Ech0z komentarzy: 1040802.07.2020, 12:31

Cebula jak się dowiedział że Zidane chce go spowrotem to zrobił wszystko żeby wypaść jak najlepiej

mallen komentarzy: 2123902.07.2020, 12:24

Ceballos wczoraj kilka kluczowych podań puścił.

Simao12 komentarzy: 775202.07.2020, 12:23

Bellerin potrzebuje trochę rytmu złapać. Na nowy sezon powinien być ok. Pamiętajcie że ma z tyłu głowy swoje kontuzje, wczoraj około 70 minuty Ceballos wysłał go w pole karne i przestraszył się że przeciwnik za blisko. To cały czas ten sam Bellerin tylko że bez pewności siebie

kepha komentarzy: 21102.07.2020, 12:17

@anolis: Wygrana Sheffield. Czym wyżej tym lepiej.

anolis komentarzy: 107302.07.2020, 12:14

Jak myślicie, dzisiaj lepsza byłaby wygrana Sheffield z kurczakami czy może remis?

mallen komentarzy: 2123902.07.2020, 11:57

Laca w formie tę górną piłkę od Ceballosa w pole karne przyjał by na klatę i wykończył, a nie uderzał z główki.

thegunner4life komentarzy: 899002.07.2020, 11:51

@RahU:
I przybyły wszystkie nawet toure2.

Ech0z komentarzy: 1040802.07.2020, 11:51

@toure2: o nie,górski troll się przebił przez magiczna barierę, Kanonierska dolina jest zagrożona

Fiona98 komentarzy: 39402.07.2020, 11:48

Cześć kanonierzy!! ;-)))

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214302.07.2020, 11:45

@toure2: wszyscy w domu zdrowi? :)

toure2 komentarzy: 32202.07.2020, 11:40

@RahU: AAA już wiem kto mnie banuje i promuje teczowa zaraze WAL SIE NA RYJ PEDALE

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2402.07.2020, 11:34

Laca moglby sie ogarnac, bo jako podstawowy napastnik Arsenalu nie mieć 20 w kanadyjce we wszystkich rozgrywkach, to wielki wstyd

mallen komentarzy: 2123902.07.2020, 11:31

Pierre-Emerick Aubameyang był zaangażowany w 62 bramki (51 goli, 11 asyst) w 79 spotkaniach w Premier League :O

Auba sign da ting!

Elvisso komentarzy: 2002.07.2020, 11:28

To co Panowie, Totki dziś remisują, my potem mecz o 6 pkt z Wolves i wracamy do walki o puchary?

thegunner4life komentarzy: 899002.07.2020, 11:28

@noth:
Myślisz, że gdzieś teraz znajdziesz na niego w takiej formie kupca? Będzie jak z Mikim wypożyczenie za darmo i tygodniówka.

noth komentarzy: 264302.07.2020, 11:25

zreszta to ostatni moment zeby za lacazette otrzymac jakas wieksza kwote , on ma 29 lat i 2 lata kontraktu wazne, za rok bedzie 30 i rok kontraktu co znacznie zmniejszy jego cene

noth komentarzy: 264302.07.2020, 11:21

a no i zapomnialbym

nkietah>lacazette i to powaznie pisze

ceballos zagral swietne mecze z burnley i norwich a niektorzy chca za niego 40mlna dawac XD poczekajmy jak sie zaprezentuje w nastepnych meczach z duzo trudniejszymi rywalami