Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0

Wysoka wygrana z Norwich, Arsenal pokonuje Kanarki 4-0 01.07.2020, 19:57, Łukasz Wandzel 729 komentarzy

Arsenal rozegrał dopiero pierwszy mecz na Emirates Stadium po wznowieniu rozgrywek. Mikelowi Artecie i jego podopiecznym trudno było wyobrazić sobie łatwiejszego rywala niż Norwich City. Popularne Kanarki okupują ostatnie miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy w tym sezonie zaledwie 21 punktów. Dla londyńczyków zwycięstwo było więc wręcz obowiązkiem i na szczęście w tej materii nie zawiedli.

Gospodarze szybko narzucili swoje tempo i choć otwarcie wyniku zajęło im ponad pół godziny, to po ostatnim gwizdku sędziego schodzili z murawy, zwyciężając 4-0. Kanonierom udało się wymusić błędy na rywalach, co poskutkowało zdobyciem dwóch goli. Dzięki temu swoją 50. i 51. bramkę w Premier League strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, dorzucając do swojego występu także asystę przy golu Granita Xhaki. Trafienie w debiucie zaliczył także Cedric Soares, który ustalił wynik spotkania.

Arsenal: Martinez - Mustafi (46' Holding), Luiz, Kolasinac - Bellerin (77' Soares), Ceballos, Xhaka, Tierney - Nelson (58' Willock), Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (82' Pepe).

Norwich: Krul - Aarons, Godfrey, Tettey, Lewis - Trybull (46' Drmić), McLean- Rupp (76' Vrancić), Buendia (46' Hernandez), Cantwell (75' Stiepermann) - Pukki (46' Idah).

Londyńczycy rozpoczęli to spotkanie w formacji z trójką środkowych obrońców i bardzo szybko zepchnęli Kanarki na własną połowę. Wysoki pressing i wykorzystanie skrzydeł pozwoliło piłkarzom Arsenalu narzucić swoje tempo ostatniej drużynie w lidze. Przez nieco ponad pół godziny nie przekładało się to gole. Swoje szanse mieli Pierre-Emerick Aubameyang czy Alexandre Lacazette, ale również Ben Godfrey, który niespodziewanie popisał się strzałem z dystansu . Mimo to podopieczni Daniela Farke nie tworzyli zbyt wielu okazji, a gospodarze mieli kłopot ze zdobyciem pierwszego gola.

Niemoc udało się przełamać Arsenalowi dopiero w 33. minucie, kiedy Pierre-Emerick Aubameyang odebrał piłkę Timowi Krulowi. Gabończyk otworzył wynik spotkania, uderzając na pustą bramkę. Niedługo zajęło piłkarzom z The Emirates podwyższenie prowadzenia. Drugą akcję bramkową w 37. minucie rozpoczął David Luiz daleką piłką adresowaną do Kierana Tierneya. Szkot zgrał ją do Aubameyanga, który zaliczył asystę, ponieważ po jego podaniu na listę strzelców wpisał się Granit Xhaka.

Po przerwie menedżer Norwich zdecydował się na potrójną zmianę, a Kanarki potrzebowały gola kontaktowego, żeby wrócić do gry o punkty. W bramce jednak dobrze prezentował się Emiliano Martinez, który w tym meczu sparował kilka strzałów zza pola karnego. Przewagę wciąż miał Arsenal. W 59. minucie Cantwell i spółka domagali się rzutu karnego za rzekomy faul Seada Kolasinaca. Mimo nadziei przyjezdnych analiza VAR-u wykazała, że Bośniak nie popełnił błędu.

W 67. minucie popełnili go jednak zawodnicy Norwich. Josip Drmić podał piłkę do środka, gdzie zamiast jego partnerów znajdował się Aubameyang. Gabończykowi pozostało jedynie pokonać bramkarza i było już 3-0. Kolejny stracony gol podciął gościom skrzydła, ale Arsenal nie skończył swojej kanonady. Mikel Arteta na około kwadrans wpuścił na murawę m.in. Cedrica Soaresa, a ten błyskawicznie się za to hiszpańskiemu trenerowi odpłacił. Portugalczyk w 81. minucie uderzył lewą nogą zza szesnastki i w swoim debiucie w barwach Kanonierów zdobył gola. Wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal pewnie pokonał Norwich City 4-0.

Oceń piłkarzy po meczu

Norwich CityPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
zdyp komentarzy: 452802.07.2020, 21:29

@DyktatorArsene: byl

caliero913 komentarzy: 125402.07.2020, 21:26

Sheffield zasługuje na puchary, żadnej gwiazdy, a grają naprawdę fajnie, historia troche jak Leicester

D14 komentarzy: 436302.07.2020, 21:25

Wiedziałem, że West Ham i Shieffield urwa pkt i tak też postawilem :D Słoneczko dla Arsenalu wychodzi powoli, oby to utrzymać i bedzie pieknie

pLYTEK komentarzy: 411802.07.2020, 21:23

Nie chce wam psuć tej pieknej fantazji ale gramy z wolves, liverpoolem, leicester i kurami. Tracimy w cholere punktow i mamy gorszy bilans bramkowy od wszystkich rywali z przodu. Także hold your horses z tym top3.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 802.07.2020, 21:19

DyktatorArsene komentarzy: 218302.07.2020, 21:16

Był szpaler dla Liverpoolu?

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2402.07.2020, 21:13

@GunnersFan9:

Idac tym tokiem rozumowania, nikt na tej stronie nie powinien obrażać Nasriego/RvP, bo oni wygrali Trofea w swoich klubach, a w Arsenalu mieliby: 0 :P hmmm?

Ech0z komentarzy: 1039602.07.2020, 21:11

@GunnersFan9: Kim Kalstrom to była legenda prawie każdy kibic go pamięta

Paul77 komentarzy: 972502.07.2020, 21:06

@GunnersFan9: Tu dali dup...y na całego. Nie ma usprawiedliwienia. Oby passa zwycięstw szybko się nie przerwała.

PtoOk komentarzy: 220002.07.2020, 21:04

@Ech0z: tylko Arsenal w porównaniu do kurczaków jakieś tytuły, a oni nawet w książce tytułu nie mają

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 802.07.2020, 20:59

@arsenallord: niestety ale sami sobie komplikujemy sytuację. Powinniśmy wygrać z Brighton i mieć w tym momencie 49 punktów i tracić do miejsc 3-4 odpowiednio 6 i 5 punktów. Ale my lubimy sobie utrudniać życie.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11702.07.2020, 20:55

Jak wygramy z Wolves to jeszcze ta jedna szansa na sto będzie w walce o TOP5

PtoOk komentarzy: 220002.07.2020, 20:54

brawo totenCHAM. Gratulacje za świetny wynik

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 802.07.2020, 20:54

Harry Kane: To, że zostałem odrzucony przez Arsenal, było najlepszą rzeczą, jaka przydarzyła mi się w życiu.

Kim Källström - 1 trofeum.
Harry Kane - 0 trofeów.

Paul77 komentarzy: 972502.07.2020, 20:52

@Ech0z: Nie zapomnij że my też Harrego mieliśmy u siebie...

Ech0z komentarzy: 1039602.07.2020, 20:50

Za 15 lat to kibice totenhamu będą tacy jak my
Kiedyś to my mieliśmy pake byliśmy w finale ligi mistrzów mieliśmy takiego napadziora Harrego Kane'a

Czeczenia komentarzy: 1247502.07.2020, 20:49

Był swego czasu na stronie podział na zwolenników zatrudnienia tu Jose, no i przeciwników takiego ruchu.

Skończenie ligi nad kurami to realny cel na finisz sezonu. Zawsze coś.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 802.07.2020, 20:48

Paul77 komentarzy: 972502.07.2020, 20:45

Tottenham chyba pomylił adres miał jechać na stadion Sheffild, a trafił do ubojni kur .

Artu komentarzy: 188502.07.2020, 20:45

Totki to wróg nr 1, od zawsze ale ten gol nieuznany to kryminał. Ten VAR to żenada.

grzegorz1211 komentarzy: 1028302.07.2020, 20:44

Od początku mówiłem że zwolnienie Pochettino przez koguty, to najlepsza wiadomość dla Arsenalu

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11702.07.2020, 20:42

Ciekawe czy Mourinho dotrwa chociaż do następnego sezonu.

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11702.07.2020, 20:40

Śmiało ten nowy kurnik Tottenhamu można zdobyć wkrótce. Wystarczy odrobina dobrej gry.

Ranczomen komentarzy: 1230402.07.2020, 20:37

Ale ten Arsenal to kasztany angielskie, wystarczyło wygrać z Brighton i mielibyśmy dobrą sytuację :X

PtoOk komentarzy: 220002.07.2020, 20:37

w ogóle jakim cudem taki ktoś jak dier może grać w PL. To jest przecież taki dzban, że już Luiz przy nim jak kozak wygląda

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29202.07.2020, 20:37

Unai Emery jest podobno po slowie z dyrektorem sportowym Fiorentiny. Od nowego sezonu ma przejac zespol Fiolkow.

ostriket komentarzy: 658802.07.2020, 20:36

Levy zmieniając Pochettino na Mourinho to musiał być nieźle nawalony xD

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 802.07.2020, 20:33

Lisy bez formy, Tottenham również szału nie robi. Liverpool z zapewnionym mistrzostwem Anglii. Może się wydawać, że przed nami najgroźniejszy przeciwnik w walce o top5.

Ranczomen komentarzy: 1230402.07.2020, 20:31

@gnabry_: Podobno Delle Alli ostatnio wbił Irona III w Lolu, więc mają prawo :X

PtoOk komentarzy: 220002.07.2020, 20:31

@gnabry_: jaki klub tacy obrońcy

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 102.07.2020, 20:30

Obrońcy Tottenhamu poruszają się jak komputer na poziomie amatora.

Paul77 komentarzy: 972502.07.2020, 20:28

@Ranczomen: Manolas, to dobry transfer, ale jeszcze z Romy. Savic byłby zbawieniem dla nas. Takiego gościa nie mamy tu od wielu lat. Z całym szacunkiem dla Koscielnego, czy Mertezackera.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 702.07.2020, 20:27

Piękna akcja Sheffield :D

Catalonczyk komentarzy: 519802.07.2020, 20:27

Rozklepane xd

Ranczomen komentarzy: 1230402.07.2020, 20:22

@Paul77: Moim zdaniem na Manolasa jest już za późno, powinniśmy spoglądać na kogoś innego, natomiast Savica to chyba każda drużyna na świecie by chętnie przyjęła.

ZakochanyPilkarz komentarzy: 44702.07.2020, 20:20

@Arsenal4Ever14:
Zderzenie z zawodnikiem z własnej drużyny przy interwencji, raczej nie wyglądało na coś mocno poważnego, ale troche zalał się krwią.

Paul77 komentarzy: 972502.07.2020, 20:17

@Damaks: A coś nie było że on chce odejść z Atletico? Nie siedzę w hiszpańskim fudbolu.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282102.07.2020, 20:15

@Paul77: Manolas lekki upgrade w stosunku do Sokratisa, a Savic kozak totalny, lecz transfer nierealny. Aż mi rym wyszedł.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.07.2020, 20:13

@Arsenal4Ever14: a sory, widzę, że jakaś kontuzja :P

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.07.2020, 20:12

@Arsenal4Ever14: walczy z Meretem o bycie jedynką

Paul77 komentarzy: 972502.07.2020, 20:10

Jaka jest Wasza opinia co do takich zawodników jak Savic, Manolas? Czy przydali by się w Arsenalu, czy to kolejny Sokratis np

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333002.07.2020, 20:04

Panowie, co stało się z Ospina, bo nie oglądam?

Paul77 komentarzy: 972502.07.2020, 20:03

@Catalonczyk: jak dla mnie kurnik można w każdym meczu okradać