Xhaka z czerwoną kartką, Auba z samobójem: AFC 0-1 Burnley

Xhaka z czerwoną kartką, Auba z samobójem: AFC 0-1 Burnley 13.12.2020, 21:05, Łukasz Wandzel 1970 komentarzy

Po kilku miesiącach od rozpoczęcia sezonu aż trudno uwierzyć, że spotkanie Arsenalu z Burnley w ramach 12. kolejki Premier League był pojedynkiem drużyn z dolnej części tabeli. Czarne chmury zbierają się nad Mikelem Artetą, który jak najszybciej musiał przerwać fatalną ligową passę. Nie było do tego lepszej okazji niż starcie z Burnley, czyli drużynie kończącej poprzedni sezon w środku stawki, a teraz znajdującej się w strefie spadkowej.

Obstawiasz mecze Premier League? Sprawdź Kody promocyjne bukmacherów 2020 Które najlepsze? Mogą być przydatne podczas kolejnych emocjonujących weekendów z „Kanonierami”.

Mimo to podopieczni Seana Dyche'a wywieźli z Emirates Stadium komplet punktów, za który mogą dziękować jedynie Kanonierom. Londyńczycy od pierwszego gwizdka przeważali nad ekipą przyjezdnych, choć wciąż nie mogli się przełamać i znaleźć drogi do bramki. Szanse na wygraną znacznie zmalały, gdy czerwoną kartkę dostał Granit Xhaka. Z kolei samobój Aubameyanga te szanse pogrzebał.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin (74' Maitland-Niles), Xhaka, Elneny, Saka - Willian (82' Nketiah), Lacazette (60' Ceballos), Aubameyang.

Burnley: Pope - Lowton, Tarkowski, Mee, Taylor - Brady, Westwood, Brownhill, McNeil - Wood (70' Vydra), Rodriguez (59' Barnes).

Od początku spotkania Arsenal utrzymywał się przy piłce dłużej niż rywale i forsował grę lewą stroną. The Clarets rzadko przechodzili do ataku, ponieważ partnerzy Chrisa Wooda i Jaya Rodrigueza nie potrafili wyprowadzić piłki środkiem. Przyjezdni mogli liczyć głównie na dalekie wykopy. Dzięki jednemu z nich, w wykonaniu Nicka Pope'a, bliski otwarcia wyniku w 14. minucie był Chris Wood. Nowozelandzki napastnik niecelnie uderzył futbolówkę głową. Była to jedna z nielicznych szans gości w pierwszej części spotkania.

Kanonierzy powoli rozkręcili się po 20 minutach, lecz wciąż byli mało skuteczni. Dobrą okazją była główka Roba Holdinga, kilka minut później lepszą sytuację zmarnował Lacazette, trafiając w Nicka Pope'a z bliskiej odległości. Przez 45 minut w meczu padło zaledwie jedno celne uderzenie na bramkę. Lepiej wyglądało to dopiero po przerwie, gdy londyńczycy zaczęli od kilku obiecujących okazji. Najpierw Pierre-Emerick Aubameyang zamienił się miejscami z Kieranem Tierneyem. To Gabończyk dogrywał do Szkota, który wbiegł w szesnastkę. Piłka po strzale lewego obrońcy powędrowała jednak wprost w ręce Nicka Pope'a. Chwilę później Aubameyang oddał strzał głową, a w kolejnej sytuacji strzelał Bukayo Saka. Bramkarz Burnley pozostawał nieugięty.

Lepszy okres gry zakończył się wraz z przepychankami z udziałem Granita Xhaki. Ego zawodnika Arsenalu zafundowało Szwajcarowi czerwoną kartkę i osłabiło zespół. Mecz bez jednego zawodnika pozornie stał się bardziej wyrównany. Kanonierzy nie mogli pozwolić sobie na nieustanne atakowanie bramki Pope'a, ponieważ musieli tracić siły na obronę. Mimo to gospodarzom zdarzało się zmusić golkipera rywali do wysiłku. Jednak w 73. minucie to drużyna Burnley objęła prowadzenie po strzale z rzutu rożnego. Gol zdobyty w zamieszaniu okazał się być trafieniem samobójczym Pierre'a-Emericka Aubameyanga.

Czerwona kartka Granita Xhaki była pierwszym gwoździem do trumny w tym meczu. Drugim okazała się być stracona bramka, która niefortunnie była golem samobójczym w wykonaniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Po bramce dla Burnley na twarzach piłkarzy Mikela Artety nie widać już było motywacji. Gospodarze, grając bez jednego zawodnika, wciąż mieli swoje sytuacje, ponieważ The Clarets bronili już tylko korzystnego rezultatu. Desperackie próby Arsenalu były nieskuteczne wobec twardo grających obrońców Burnley i świetnej dyspozycji Nicka Pope'a.

BurnleyPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
bobslej22 komentarzy: 836213.12.2020, 21:56

O co chodzi z tymi banami ? To juz nie ma ostrzeżeń?

KapitanJack10 komentarzy: 5445 newsów: 413.12.2020, 21:56

Administracje po****ło! Wracać oglądać mecz za karę, a nie tu bany każdemu.

polishbrigadesx komentarzy: 1022513.12.2020, 21:56

Za co te bany ? Precz z komuną.

MCX018 komentarzy: 138813.12.2020, 21:56

Zaraz pół strony będzie zbanowane xd

michalmmz komentarzy: 40213.12.2020, 21:56

Moderacja to się na Białorusi wychowała?
Arteta robi swój ostatni żart w tym klubie, wpuszcza Nketiah.

gunner1990 komentarzy: 372613.12.2020, 21:56

Nawet jak ten mecz wygramy to arteta MUSI polecieć. Co za kocopoly w tym zarządzie siedzą... W środę soton potem Everton oby to były ostatnie mecze pod wielkim projektem arteta

lym komentarzy: 77013.12.2020, 21:56

Jak kaczki padają userzy tutaj co jest, w takim tempie do jutra będzie tu z 20 osób na krzyż

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190913.12.2020, 21:56

Ogarnijcie się z tymi banami, bo to trochę żałosne

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125113.12.2020, 21:56

Czym my się staliśmy.. ja pierdyle.

losnumeros komentarzy: 1319013.12.2020, 21:56

Do końca grudnia, to z Mikelem na ławce, wylądujemy w strefie spadkowej, a mecze rozgrywane co 3 dni xd

thegunner4life komentarzy: 905813.12.2020, 21:56

Ciekawe czy Mikel sobie coś notuje w trakcie meczu.

Arsenal96l komentarzy: 502713.12.2020, 21:55

Pepe jeszcze grać nie może ?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466913.12.2020, 21:55

Emery choćby dostał 10 sezonów na odbudowę Arsenalu, to zespół i tak nigdy nie wyglądałby tak dobrze, jak teraz po dwóch tygodniach z Artetą. Tutaj po prostu widać jakościowy warsztat trenera. Mikel wszedł i odmienił grę drużyny jak za dotykiem czarodziejskiej różdżki.

Bawi do dzisiaj XD nieomylny expert zalicza spektakularna wtopę zobacz jak

Elastico07 komentarzy: 1256813.12.2020, 21:55

@marcin04c napisał: "A ja przejrzałem plan Artety. On po prostu stara się doprowadzić klub tak nisko żeby Koronkę zdecydował się go sprzedać."
Otworzyles mi oczy.Jedyne sensowne wytłumaczenie.

Koroniarz komentarzy: 1023013.12.2020, 21:55

Dawać Maxa albo Poche nie ma już czasu niech nowy trener planuje styczniowe wzmocnieni i sprzedaże z klubu

ELAdzik komentarzy: 251613.12.2020, 21:55

@Elastico07: ja pewnie też dziś polecę nawet wiem za jaki komentarz. To słowo takie mało obraźliwe ale chyba ktoś za bardzo go nie lubi tutaj. Więc jak coś panowie witam Allegri już w następnym tyg. Wtedy zobaczycie co to znaczy prawdziwy trener.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 613.12.2020, 21:55

Ciężko zbudować skład, kiedy twój środek pola ma łącznie 3 punkty IQ.

Dominik11 komentarzy: 2023513.12.2020, 21:55

Ktoś mi pisał wcześniej że mamy 6 pkt straty do Top4 z taką grą nie ma szans na top 10 .

sobpiotr komentarzy: 123713.12.2020, 21:55

Bardziej niż samego wyniku żałuję tego że Arteta nie dał szansy składowi z LE

michalmsos komentarzy: 156513.12.2020, 21:55

Wydaje mi sie ze tutaj jest niezbędna zmiana trenera..... jezeli z nimi nie umiemy u siebie wygrac to z kim mamy się przełamac?
Arteta nie ma pomyslu i popełnia caly czas te same bledy
... unai dzis by go rozjechal;)

tomash473 komentarzy: 211513.12.2020, 21:55

Może się mylę, ale sądzę, że ta porażka do gwóźdź do trumny dla Artety i zostanie zwolniony.

Placio komentarzy: 256313.12.2020, 21:54

Jak wejdę jutro rano i zobaczę , że Arteta jest dalej na stanowisku to nie oglądam żadnego meczu do końca sezonu. Niestety , mamy obecnie najgorszego trenera w historii tego klubu.

Traitor komentarzy: 10331 newsów: 2413.12.2020, 21:54

Zreszta bez jaj grudzien jest a my na 15 czy 16 w tabeli, tu nie ma zadnych wymowek

tomash_x komentarzy: 30913.12.2020, 21:54

nich mi ktoś to wyjaśni. przecież nie jest tak, że ten zespół jest zupełnie niepoukładany, jak za "późnego emerego", momentami nawet to ciekawie wygląda i nie bolą oczy tak jak kiedyś, a mimo to ciągle dostajemy w du...e.

jak nie kontuzje to kartki, jak nie kartki to samobóje, jak nie samobóje to brak formy auby... nie ogarniam

Dominik11 komentarzy: 2023513.12.2020, 21:54

@thegunner4life napisał: "Ma ambicje finansowe."

To tym bardziej powinni wywalić Hiszpana. Brak Europejskich pucharów to mega strata finansowa.

Jaka mlodzieza, jak ten gosc gra Willianem Xhaka Holdingiem i Bellerinem na sile. Nic go nie broni

REO komentarzy: 110713.12.2020, 21:54

@maniek56: Tak samo. Naprawdę gościa lubię i niestety trafił do zespołu, który przeżywa swoje najgorsze chwile od, w tym momencie, już chyba z czterdziestu lat. Przy czym przeniósł się z klubu, w którym miał do dyspozycji mega zawodników i wolną rękę do eksperymentów jako asystent. Niestety wygląda na to, że się nie sprawdził, ale mimo wszystko cieszę się, że dostał szansę. Taki reality check może uczyni dla niego więcej dobrego, niż złego w długim okresie.

Cartman_KG komentarzy: 364213.12.2020, 21:54

@Elastico07: no wlasnie?

gunner1990 komentarzy: 372613.12.2020, 21:54

Wchodzi balogun jest szansa... A nie czekaj

MuodyWenger komentarzy: 1588 newsów: 1213.12.2020, 21:53

@Dziadyga: ja tydzień temu nie wytrzymałem i dziś wypiłem melisę przed meczem xD

D14 komentarzy: 437213.12.2020, 21:53

Dawać na remisik chociaż panowie. Nie zasługujemy na przegraną..

Elastico07 komentarzy: 1256813.12.2020, 21:53

Warny się ladnie sypią,takiej napiętej sytuacji to tu dawno nie widzialem.Na mnie to już w ogole nie robi wrażenia.Przez Arsenal stałem się zimny...A swoją drogą Ranczeon czemu dostał warna ?

Oldgunner3 komentarzy: 982613.12.2020, 21:53

Spokojnie,jeśli wynik się utrzyma będzie mieli wciąż 5 pkt. nad strefą spadkową,a 4 nad Burnley to może być ich dopiero 2 zwycięstwo w sezonie gdzie im do naszych już 4!;utrzymamy się mimo wszelkich przeciwności losu i licznej kolonii moronów w drużynie!. Może coś z tego wyjdzie pozytywnego ,a te wyniki będą jakimś wstrząsem dla włodarzy klubu,że trzeba gruntownej przebudowy,a nie tylko kosmetycznych zmian.

polishbrigadesx komentarzy: 1022513.12.2020, 21:53

2 kolejne spotkania i czuję będzie porażka

taxi_driver komentarzy: 118913.12.2020, 21:53

Ja cały czas wspieram Mikela. Przeciez kurde widać było dzisiaj, zwłaszcza w drugiej połowie, że nasi walczą, prują, naciskają tylko kurde no magicznie nam ta brama nie chciała wpaść, a wisiała w powietrzu, coś się ruszyło. Tylko ten albański drewniak...

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 113.12.2020, 21:53

Ja na miejscu Artety grałbym nawet młodzieżą zamiast Xhaką, Lacazettem czy Willanem, żeby pokazać zarządowi że Ci piłkarze potrafią tylko wysoką pensje pobierać, ale do gry na najwyższym poziomie się nie nadają.

ELAdzik komentarzy: 251613.12.2020, 21:53

Xhaka powiedział zwolnił 3 trenerów. Nie wierzę że Arteta nie poleci. Mam nadzieję że 4 trener zrobi z nim porządek i w styczniu już go tu nie będzie.