Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth

Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth 04.03.2023, 17:05, Łukasz Wandzel 3053 komentarzy

W ostatnich kolejkach Arsenal udowodnił, że zażegnał już nieco słabszą formę z pierwszej połowy lutego. Wciąż jednak było widać, że może grać lepiej. Choćby w meczu z Aston Villą Kanonierzy nie musieliby odrabiać strat i w efektowny sposób wydzierać punktów rywalom, gdyby nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele, a sobie na proste błędy. Dzisiejszego popołudnia w podobny, lecz jeszcze bardziej dramatyczny sposób Arsenal odwrócił losy meczu, w którym gol padł w pierwszych i ostatnich sekundach spotkania. Najpierw walczące o utrzymanie Wisienki zaskakująco szybko strzeliły gola, by w drugiej połowie podwyższyć prowadzenie. Następnie do roboty zabrali się londyńczycy i ostatnie pół godziny należało nich. W kilka minut wyrównali na 2-2, a przepiękną bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Odegaard, Vieira (84' Xhaka) – Saka, Trossard (22' Smith Rowe, 69' Nelson), Martinelli

Bournemouth: Neto – Smith, Mepham, Stephens, Senesi, Zemura (64' Fredericks) – Ouattara (82' Christie), Rothwell (70' Cook), Billing, Semenyo (64' Anthony) – Solanke

Przyjezdni błyskawicznie otworzyli wynik spotkania, jeszcze przed upływem 10 sekund. Szybko przemieścili piłkę w pole karne Arsenalu, gdzie Billing w prosty sposób pokonal Ramsdale'a. Kanonierzy narzucili wysokie tempo na chwilę po straceniu gola. Dwa strzały oddał Odegaard, w tym raz strzał Duńczyka dobijał Saka, lecz w bramce bardzo dobrze spisywał się Neto.

Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki długo nijak miała się do szans na zmianę rezultatu, bo w 19. minucie to drużyna Bournemouth przeprowadziła zabójczy kontratak, który powinien zakończyć się drugim golem. Solanke, Billing i Ouattara popędzili w kierunku szesnastki Arsenalu, ale fantastycznie zachował się Ramsdale, w odpowiednim momencie skracając kąt i broniąc strzał Ouatarry.

W 22. minucie miała miejsce zmiana w szeregach Arsenalu. Z powodu urazu boisko opuścił Trossard, a zastąpił go Smith Rowe.

Gospodarze zbyt często pozwalali rywalom na kontry. Szczególnie Solanke przebijał się z piłką przez linię defensywy Arsenalu. Z kolei z przodu podopieczni Artety przez długi czas nie stwarzali sobie groźnych sytuacji. Nie zmieniło się to nawet po przerwie, w której kolejny gol znowu został zdobyty Bournemouth. W 57. minucie goście wykorzystali rzut rożny. Senesi uciekł spod krycia Parteyowi i głową skierował piłkę do siatki.

Ghańczyk zrehabilitował się kolegom i w 62. minucie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę kontaktową. Kilka minut później Arsenal zdołał strzelić na 2-2. Akcję znowu rozpoczął Partey. Pomocnik Arsenalu próbował przebić się z piłką środkiem, ale finalnie piłka znalazła się pod nogami Nelsona, który dośrodkował z lewego skrzydła, a akcję wykończył White. Strzał prawego obrońcy próbował zatrzymać Neto, lecz piłka zdążyła już przekroczyć linię bramkową.

Po złapaniu wiatru w żagle i szybkich dwóch golach tempo gry znowu wyhamowało, jednak Arsenal zdecydowanie przejął kontrolę nad grą i dążył zwycięskiej bramki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym w 97. minucie. Futbolówkę po dośrodkowaniu zebrał w okolicy szesnastego metra Nelson i po przyjęciu kapitalnie złożył się do strzału, pakując ją siatki z półwoleja, 3-2!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ArsenalChampion komentarzy: 812306.03.2023, 12:08

@Be4Again napisał: "Wcale :D To, że z braku alternatyw gra na lewej nie czyni go skrzydłowym. Wenger też był zmuszany wystawiać Ozila na boku czy Rosickiego, to też byli skrzydłowi?
Typowym skrzydłowym jest Saka, porównaj sobie jak wygląda heat mapa Saki i ESR lub ESR i Gabiego. Różnica jest diametralna. Heat Mapa ESR bardziej przypomina heat mape Ode niż któregokolwiek z naszych skrzydłowych. W każdej bazie danych ESR jest sklasyfikowany jako OP."

Jak napisałem wcześniej ESR jest mało kreatywny i ma słaby przegląd pola. BIegać to on sobie moze, ale poprostu roznica miedzy Odeegardem a ESR jest ogromna. Odeegard gdy ma piłkę to cały czas próbuje zrobić coś nie konwencjonalnym podaniem aby znalezc lepiej ustawionego partnera. Podczas gdy ESR tego nie potrafi i przez wiekszość fragmentów meczy jest niewidoczny. On jest dobry z piłka przy nodze gdy musi zgubić rywali na pełnej szybkosci, czyli identycznie jak skrzydłowy. I dobrze zbiega ze skrzydła do środka

damianARSENAL komentarzy: 855806.03.2023, 12:08

Ma ktoś może pomeczową minę Bruno Fernandesa? Może warto zmienić avatar?

Be4Again komentarzy: 349606.03.2023, 12:06

Chelsea podobno chce skorzystać z klauzuli pierwokupu Abrahama za 80mln :D Przypomnę tylko, że w 2021r sprzedali go za 40 mln :)

To już się robi ikoniczne jak Chelsea przeokrutnie przepala kasę :)

sickstick komentarzy: 280506.03.2023, 12:04

Dobrze że to nie wy odpowiadacie za transfery w Arsenalu, bo jak mi się przypomni że Martinelli po długoterminowej kontuzji przez prawie okrągły rok szukał formy, to wydaje mi się że przy was u sterze już by go w klubie nie było.

Marzag komentarzy: 41312 newsów: 106.03.2023, 12:03

@nielegalny napisał: "ESR za mało kreatywny? a to Ci dopiero perełka"
A jest kreatywny? Ile on ma asyst w karierze seniorskiej? Zazwyczaj jego podania nie prowadzą do klarownych sytuacji strzeleckich. Jego atutami były zawsze drybling i strzał, a nie kreatywność

ArsenalChampion komentarzy: 812306.03.2023, 12:02

@Mastec30 napisał: "W czerwcu i lipcu to tak samo pauzował. Także ocena trochę na podstawie pauzy czy grania z urazem bo od stycznia 2022 to grał nie w pełni zdrowy. Caly 2021 to był pokaz jego potencjału i wielokrotnie prezentował się lepiej od"
-_- Przecież nie oceniam go na podstawie tego ze nie grał, tylko ocena po końcu sezonu. A takie były moje odczucia co do ESR

nielegalny komentarzy: 46506.03.2023, 12:00

@ArsenalChampion: ESR za mało kreatywny? a to Ci dopiero perełka

Mastec30 komentarzy: 626406.03.2023, 11:59

@ArsenalChampion napisał: "Dokladnie to samo pisałem w czerwcu czy lipcu"
W czerwcu i lipcu to tak samo pauzował. Także ocena trochę na podstawie pauzy czy grania z urazem bo od stycznia 2022 to grał nie w pełni zdrowy. Caly 2021 to był pokaz jego potencjału i wielokrotnie prezentował się lepiej od Odegaarda. Zresztą pierwsze pół roku po definitywnym transferze to Ode siedział więcej na ławce bo ESR szalał. Norweg zrobił skok jakościowy. Niech Emil też ma szanse pograć to przypomni kibicom jaki może być przydatny.

Be4Again komentarzy: 349606.03.2023, 11:58

@ArsenalChampion napisał: "ESR to nie jest 10."

Garfield_pl komentarzy: 2830706.03.2023, 11:54

No player in the PL has more tackles than Fulham’s João Palhinha this season.

He is suspended for their game against #Arsenal this weekend.

#afc

Arsenal could be interested in signing Roberto Firmino in the summer. [@Ekremkonur].

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 206.03.2023, 11:54

@Piotrek95: @Ashmadia: Chodzi mi o to, ze na chwile obecna Anglik jest bezużyteczny.

Pamiętam jak grał w zeszłym sezonie i do sprzedaży mi daleko, ale obecnie nie jest to ktoś kto podnosi Nasz poziom sportowy.

A pisanie o nim jako o zamienniku, który nie zmniejsza jakości jest po prostu absurdalne.

ArsenalChampion komentarzy: 812306.03.2023, 11:53

@Mastec30 napisał: "Chłopak nie grał prawie rok. Zagrał trochę w 1 meczu i "za mało kreatywny, za słaby" itd. To, ze nam ciągnął gre w 2021 roku kiedy był zdrowy to już wyparowało"
Ale ja nie oceniam go przez pryzmat meczu z Bornemouth, tylko od dawna tak sądze. Dokladnie to samo pisałem w czerwcu czy lipcu

Mastec30 komentarzy: 626406.03.2023, 11:52

@ArsenalChampion napisał: "W koncepcji gry Arsenalu, ESR jest zbyt mało kreatywny i ma słaby przeglad pola. Nie pasuje na ŚPO. Zostaje skrzydło i tam go Arteta nie przypadkowo wystawia najczęściej"

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4106.03.2023, 11:51

Dawać już ten Sporting....x,X

Womanizer komentarzy: 993506.03.2023, 11:51

Gdyby nie Vieira, to Odegaard przez 8 miesięcy byłby bez zmiennika.

Wypada Martin albo na mecze LE, kto by grał jako dycha? Lokonga?
Musiałby formacje zmieniać na 3-4-3 z wahadłami.
Zakup Vieiry akurat był uzasadniony, bo ESR to taka maskotka w tym sezonie. A nie zmiennik.

ArsenalChampion komentarzy: 812306.03.2023, 11:50

ArsenalChampion komentarzy: 812306.03.2023, 11:47

ESR to nie jest 10.

Be4Again komentarzy: 349606.03.2023, 11:45

@aguero10 napisał: "Na 10 jest Ode i Vieira także nie ma szans . Jeśli Anglik nie wróci do formy i przede wszystkim nie będzie łapał kontuzji to jeszcze dałbym mu szansę na przyszły sezon . W innym przypadku sprzedać ."

Dlatego ja od początku nie rozumiałem zakupu Fabio... Wielcy teoretycy na k.com snuli opowieści, że Fabio będzie u nas grał na skrzydle za Sake lub na 8mce za Xhakę. Rzeczywistość okazała się brutalna. Ani tu ani tu nie pasuje. Podobnie jak ESR to po prostu ofensywny pomocnik, świetny technicznie, mało dynamiczny, ale z dobrym podaniem i uderzeniem. Najlepiej odnajdujący się na 10tce lub jako cofnięty napastnik. Ciężko zapewnić minuty 3 dziesiątkom w składzie... ESR/Fabio, któryś z nich pójdzie na wypożyczenie lub zostanie sprzedany. Nie ma sensu trzymać ich obu.

Furious Seven"

Myślałem, że mają tylko jeden. "Przeminęło z wiatrem"

ozzy95 komentarzy: 1996 newsów: 106.03.2023, 11:45

Piłkarze United odwiedzili dziś dom dziecka.

„Smutno było patrzeć na te smutne twarze, pozbawione radości i wszelkiej nadziei” – powiedział 5-letni Peter.

Podczas spotkania piłkarze rozegrali towarzyski mecz z reprezentacją domu dziecka, zakończony wynikiem 2:2. Warto odnotować, że reprezentacja domu dziecka prowadziła 2:0, jednak w przerwie w wyniku adopcji stracili bramkarza.

Ashmadia komentarzy: 177206.03.2023, 11:42

@miki9971 napisał: "Każdy kto liczy ESR w obecnej formie jako potencjalny backup, chyba zamienił się z ujem na łby."
No zagrał mega dużo meczy po powrocie z kontuzji, więc taki ekspert jak Ty musi mieć rację:)

ozzy95 komentarzy: 1996 newsów: 106.03.2023, 11:41

@Molas napisał: "Oglądaliście Se7en? Wczoraj leciało na Viaplay, niby niezła komedia"

To raczej film tylko dla widzów dorosłych i o mocnych nerwach.

Be4Again komentarzy: 349606.03.2023, 11:40

Widzę, że kibice ManU od wczoraj rozpisują się kogo trzeba sprzedać i kogo kupić. Obie listy bardzie długie. Wniosek jeden: bez miliarda na tranfery w lato się nie obędzie :D

Jeszcze się nie nauczyli, że transfery za 100mln a`la Pogba, Antony, Lukaku itd nie gwarantują sukcesów. Przez ostatnie lata "najemnicy" traktowali ManU jak dojną krowę, a kibice dalej chcą iść tą drogą... Zapomnieli, że ManU był najsilniejszy jak trzon zespołu stanowili wychowankowie, którzy trzymali całą szatnię za mordę. Giggs, Scholes, Beckham, Neville, Rooney miał 19 lat jak trafił do ManU, może nie można nazwać go wychowankiem ale wchłonął wszystkie wartości tego klubu od młodego. Zamiast wrócić do korzeni, spróbować zbudować zespół wokół kilku młodych zawodników, którzy utożsamiają się z tym klubem, poświęcić rok-dwa na oszlifowanie ich umiejętności i charakterów to wolą iść drogą na skróty, chcąc "kupić" zespół.

aguero10 komentarzy: 860406.03.2023, 11:38

@Be4Again:

Przy zdrowiej kadrze to ESR sobie nie pogra . Nie ma poprostu dla Anglika miejsca . Kiedy leczył kontuzje reszta kolegów odjechała . No fakt na skrzydle nie wygląda najlepiej ale gdzie ma grać ?

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4106.03.2023, 11:37

@Molas: oglądałem pierwszą połowę potem coś się popsuło na strumyku....ale po każdym golu piłem więcej Red lebela aż skończyłem marnie ;D

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4106.03.2023, 11:36

@damianARSENAL: tak się cieszyłem że aż mnie odcięło po Red lebelu że leżałem obok kibla....-,-

Be4Again komentarzy: 349606.03.2023, 11:20

@Piotrek95: Pełna zgoda, nikt racjonalny nie ocenia ESR po tym jednym spotkaniu. Powrót GJ może wyglądać podobnie, 2-3 spotkania zanim wejdzie na pełne obroty. Jednak musisz przyznać, że ESR na skrzydle wygląda po prostu słabo... Jako drugi napastnik ok, jako 10tka jak najbardziej, ale na skrzydle widać, że się męczy i za wszelką cenę i tak próbuje zbiegać do środka. Nelson, który jest też po kontuzji, dzięki swojej dynamice i przebojowości typowej dla skrzydłowego, stworzył większe zagrożenie na boku w 10 minut niż ESR przez całe spotkanie (nawet bez gola).

DzejCoop komentarzy: 326406.03.2023, 11:17

Zdążyłem do pracy przed 8 więc jest dobrze :D

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4106.03.2023, 11:08

Witam Panowie jak tam nastroje po wczorajszym 0,7 ?:V

Mariusz28 komentarzy: 495206.03.2023, 11:07

Tak dużo ludzi jara się Nelsonem ale ja bym trochę się wstrzymal. Fakt uratował nas ale pytanie na ile to była kwestia przypadku. Ja uważam, że musi trochę jescze pokazać, żeby być pewnym zmiennikiem dla Saki

kwiatinho komentarzy: 1313206.03.2023, 11:05

@miki9971 napisał: "@calciomercato"

Nie czytaj tego

coooyg11 komentarzy: 320606.03.2023, 10:59

@Piotrek95: mądrego miło poczytać

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976206.03.2023, 10:55

No oczywiście, bawią te komentarze gdy po wieloletniej kontuzji gra przeciętnie a ludzie piszą że za słaby na Arsenal i out z nim

Już zapomnieli że on ciągnął ten wózek bardziej niż Saka

W tym sezonie niech sobie pokopie parę meczów, potem pełny okres przygotowawczy i będzie wymiatał

coooyg11 komentarzy: 320606.03.2023, 10:52

@miki9971: ja akurat pisałem o przyszłym sezonie, wiadomo jak na zawodników działają okresy przygotowawcze, w tym momencie to jakieś 30% zawodnika z tamtego sezonu

miki9971 komentarzy: 6610 newsów: 206.03.2023, 10:49

coooyg11 komentarzy: 320606.03.2023, 10:49

@kamo99111: niby tak, jednak najlepszy okres w karierze ESR przeżywał jako fałszywy skrzydłowy i nie bez przyczyny Arteta cały czas go tam wystawia.

kamo99111 komentarzy: 693106.03.2023, 10:47

@coooyg11 napisał: "w odwodzie jest jeszcze ESR"

Nie w odwodzie bo ESR to backup dla Odegaarda. A wypisałeś samych napastników i skrzydłowych;-)

kamo99111 komentarzy: 693106.03.2023, 10:46

@morfeus napisał: "Można to rozwiązać w inny sposób. Zamiast zatrzymywac czas w czasie przerw w grze, włączać osobny stoper widoczny dla wszystkich gdy piłka nie jest w grze. Jeśli dodatkowy stoper naliczy 10 minut, to tyle gra się dłużej i ten zegar już można zatrzymywać gdy gramy extra time, bo wiadomo, że w doliczonym czasie też będą przerwy."

Jak niżej. Mecze trwały by po 120 minut. Czyli mamy nieźle tasiemce, a nie zawsze drużyny nastawione są na atak co może skutkować zmniejszeniem atrakcyjności piłki nożnej. Natomiast mając 60 minut efektywnej gry drużyny które będą chciały atakować będą to robić, a drużyny broniące zostaną pozbawione uprzykrzacza footballu w postaci kradzenia czasu.

Adamarsenal1 komentarzy: 321606.03.2023, 10:46

@Ashmadia: Ten chłopak ma pecha do kontuzji, ale dla poszerzenia kadry jak znalazł, gdyby nie kontuzje mógłby być jednym bardzo dobrym zmiennikiem lub nawet zawodnikiem pierwszego składu. Jak dla mnie, dobry ruch podpisanie kontraktu np: na 2lata i za rok zobaczyć co dalej.

coooyg11 komentarzy: 320606.03.2023, 10:45

Jak Nelson podpisze nowy kontrakt, to nasza siła rażenia w przyszłym sezonie zapowiada się kapitalnie : Jesus/Balogun/Nketiah - Martinelli/Trossard - Saka/Nelson, w odwodzie jest jeszcze ESR

Wszystko to zaczyna układać się coraz lepiej, zawodnicy na siebie naciskają bo każdy chce grać, jak dla mnie potrzebny jest jeszcze jakiś zawodnik z TOPu do środka pomocy oraz na prawą obronę i nasza kadra będzie naprawdę mocna, nie będzie strachu jak ktoś wypadnie z kontuzją.

morfeus komentarzy: 42006.03.2023, 10:36

@kaman17 napisał: "Też nie byłbym zwolennikiem zmiany czasu gry z 90 na 60. Gol w 59 minucie to już nie byłoby to samo co w 97."
Można to rozwiązać w inny sposób. Zamiast zatrzymywac czas w czasie przerw w grze, włączać osobny stoper widoczny dla wszystkich gdy piłka nie jest w grze. Jeśli dodatkowy stoper naliczy 10 minut, to tyle gra się dłużej i ten zegar już można zatrzymywać gdy gramy extra time, bo wiadomo, że w doliczonym czasie też będą przerwy. Jest to jednak mniej intuicyjne niż normalne zatrzymywanie czasu i jedna połowa trwałaby pewnie z 60 minut.

Ashmadia komentarzy: 177206.03.2023, 10:35

@Adamarsenal1 napisał: "Sami Mokbel: Arsenal prowadzi rozmowy z Reissem Nelsonem na temat nowego kontraktu. Obie strony pozytywnie podchodzą do tej kwestii i wierzą w dojście do porozumienia"
Nie wiem, czy delikatnie nie za szybko. Nawet jednego pełnego meczu w PL w tym sezonie nie zagrał...
Z drugiej strony, może Arteta na treningach widzi, że jeśli będzie zdrowy, to spokojnie może nam dać głębie składu?

Furgunn komentarzy: 926606.03.2023, 10:32

Arsenal rozmawia z Reissem Nelsonem w sprawie nowej umowy. Obie strony są pozytywnie nastawione do przedłużenia kontraktu, który wygasa wraz z końcem obecnego sezonu.