Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth

Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth 04.03.2023, 17:05, Łukasz Wandzel 3053 komentarzy

W ostatnich kolejkach Arsenal udowodnił, że zażegnał już nieco słabszą formę z pierwszej połowy lutego. Wciąż jednak było widać, że może grać lepiej. Choćby w meczu z Aston Villą Kanonierzy nie musieliby odrabiać strat i w efektowny sposób wydzierać punktów rywalom, gdyby nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele, a sobie na proste błędy. Dzisiejszego popołudnia w podobny, lecz jeszcze bardziej dramatyczny sposób Arsenal odwrócił losy meczu, w którym gol padł w pierwszych i ostatnich sekundach spotkania. Najpierw walczące o utrzymanie Wisienki zaskakująco szybko strzeliły gola, by w drugiej połowie podwyższyć prowadzenie. Następnie do roboty zabrali się londyńczycy i ostatnie pół godziny należało nich. W kilka minut wyrównali na 2-2, a przepiękną bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Odegaard, Vieira (84' Xhaka) – Saka, Trossard (22' Smith Rowe, 69' Nelson), Martinelli

Bournemouth: Neto – Smith, Mepham, Stephens, Senesi, Zemura (64' Fredericks) – Ouattara (82' Christie), Rothwell (70' Cook), Billing, Semenyo (64' Anthony) – Solanke

Przyjezdni błyskawicznie otworzyli wynik spotkania, jeszcze przed upływem 10 sekund. Szybko przemieścili piłkę w pole karne Arsenalu, gdzie Billing w prosty sposób pokonal Ramsdale'a. Kanonierzy narzucili wysokie tempo na chwilę po straceniu gola. Dwa strzały oddał Odegaard, w tym raz strzał Duńczyka dobijał Saka, lecz w bramce bardzo dobrze spisywał się Neto.

Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki długo nijak miała się do szans na zmianę rezultatu, bo w 19. minucie to drużyna Bournemouth przeprowadziła zabójczy kontratak, który powinien zakończyć się drugim golem. Solanke, Billing i Ouattara popędzili w kierunku szesnastki Arsenalu, ale fantastycznie zachował się Ramsdale, w odpowiednim momencie skracając kąt i broniąc strzał Ouatarry.

W 22. minucie miała miejsce zmiana w szeregach Arsenalu. Z powodu urazu boisko opuścił Trossard, a zastąpił go Smith Rowe.

Gospodarze zbyt często pozwalali rywalom na kontry. Szczególnie Solanke przebijał się z piłką przez linię defensywy Arsenalu. Z kolei z przodu podopieczni Artety przez długi czas nie stwarzali sobie groźnych sytuacji. Nie zmieniło się to nawet po przerwie, w której kolejny gol znowu został zdobyty Bournemouth. W 57. minucie goście wykorzystali rzut rożny. Senesi uciekł spod krycia Parteyowi i głową skierował piłkę do siatki.

Ghańczyk zrehabilitował się kolegom i w 62. minucie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę kontaktową. Kilka minut później Arsenal zdołał strzelić na 2-2. Akcję znowu rozpoczął Partey. Pomocnik Arsenalu próbował przebić się z piłką środkiem, ale finalnie piłka znalazła się pod nogami Nelsona, który dośrodkował z lewego skrzydła, a akcję wykończył White. Strzał prawego obrońcy próbował zatrzymać Neto, lecz piłka zdążyła już przekroczyć linię bramkową.

Po złapaniu wiatru w żagle i szybkich dwóch golach tempo gry znowu wyhamowało, jednak Arsenal zdecydowanie przejął kontrolę nad grą i dążył zwycięskiej bramki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym w 97. minucie. Futbolówkę po dośrodkowaniu zebrał w okolicy szesnastego metra Nelson i po przyjęciu kapitalnie złożył się do strzału, pakując ją siatki z półwoleja, 3-2!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Adamarsenal1 komentarzy: 318206.03.2023, 18:34

Ciekawie, zostało sześć meczy z drużynami z pierwszej dziesiątki, i sześć meczy z drugiej dziesiątki. Więcej wyjazdów z pierwszej dziesiątki i wydaje się, że te wyjazdy będą decydować w jakimś stopniu i mistrzostwie.

Paul77 komentarzy: 982306.03.2023, 18:31

Cholera jasna mam nadzieje taka realna że Arsenal wygra PL.

ArsenalChampion komentarzy: 806406.03.2023, 18:28

@fabregas1987 napisał: "Jeszcze 0,7 by sie przydało"
I koszulka CR7, z nim w składzie wynik na pewno byłby inny

fabregas1987 komentarzy: 2581506.03.2023, 18:26

@Rosomak napisał: "Dzisiaj koledze (fan MU) kupiłem śniadanie - 7 daysa + 7up'a"

Jeszcze 0,7 by sie przydało

fabregas1987 komentarzy: 2581506.03.2023, 18:23

Gol White'a w meczu przeciwko Wisienkom oznacza, ze każdy zawodnik z pola, który rozpoczął mecz w podstawowej XI Arsenalu w tym sezonie ma więcej goli niż Richarlison

Adamarsenal1 komentarzy: 318206.03.2023, 18:15

@lordoftheboard: On jest nikim bez wielkich transferów, chciałbym chociaż raz zobaczyć go w jakimś średniaku ligi i żeby zobaczyć czy coś ugra.

adias komentarzy: 733 newsów: 806.03.2023, 18:09

@damianARSENAL: i tak 7 dni w tygodniu

Armata500 komentarzy: 4362 newsów: 13006.03.2023, 17:59

@kamo99111 napisał: "dokupcie mu jeszcze 7daysa żeby smutno mu nie było:-D"

Dokładnie, żeby przed 8 nie był głodny chłopak.

Paul77 komentarzy: 982306.03.2023, 17:46

@AR14: tylko Xhaka dopiero gdy był ustawiany wyżej- ofensywnie, zaczął grać jak od niego się oczekiwało.

kwiatinho komentarzy: 1312806.03.2023, 17:44

FA wszczęła postępowanie wyjaśniające zachowanie Bruno względem sędziego bocznego.

Jestem.w stanie uwierzyć w adekwatną karę za chuligańskie zachowanie buraka

AR14 komentarzy: 130706.03.2023, 17:35

@ArsenalChampion napisał: "Dokładnie tak jak Ramsey swego czasu na tej pozycji, kiedy Wenger go tam wystawiał. Kończyło się tym ze w srodku polu Arsenalu, była jedna wielka dziura. A w studiu sky sport eksperci cisneli beke z Walijczyka, gdzie on biega po tym boisku"

Nie sądzisz, że to co gramy aktualnie, odbiega od Arsenalu Wengera? Ustawienie Thomasa, Xhaki i Odegaarda nie przypomina 2-1, a raczej 1-2, gdzie oboje są łącznikami i głównymi kreatorami z przodu..

Olczyck komentarzy: 105506.03.2023, 17:16

Mam znajomego w pracy który jest za Manchester united w środę wraca z L4 stwierdziliśmy że kupimy mu prezent powitalny 7up,a :)

Marcel90 komentarzy: 814606.03.2023, 16:50

Tak to juz jest w tej lidze, my nie mozemy nawet podwazyc decyzji sedziego bo dostaniemy kare finansowa, diabelki moga ich popychac i nie ma nawet o tym nic w raporcie pomeczowym.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 106.03.2023, 16:35

Arsenal have not entirely ruled out the possibility of taking Gabriel Jesus to Lisbon for 1st leg of Europa league RO 16 despite the Brazilian returning so soon seems unlikely

@kayakaynak97

lordoftheboard komentarzy: 822906.03.2023, 16:32

Cały Guardiola.
Ponoć na lato na liście życzeń są: Bellingham, Gvardiol, Leao XDXD

Thoneick komentarzy: 198106.03.2023, 16:14

@ZielonyLisc napisał: "Ex-referee Graham Poll has said Bournemouth’s opener against Arsenal shouldn’t have counted. VAR missed the fact that Bournemouth actually had a few players inside our half at the start of the match. If this was spotted, kick-off would have had to be retaken."
Przecież VAR miał tego nie zauważyć

damianARSENAL komentarzy: 852006.03.2023, 16:08

Wstałem dzisiaj na spokojnie o 7:00, podchodzę do okna a na termometrze 7 stopni poniżej zera.. Szybki prysznic, do żabki po 7 daysa i 7up’a i dzida do pracy. Dzionek zleciał, czas wracać do domu bo kobita przygotowała obiad, kurczak w 7 smakach.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 106.03.2023, 16:05

@danielosik napisał: "Twoim zdaniem czym to jest spowodowane?"
Być może tym, że sędziowie nie chcą się przykładać do swojej pracy a Arteta wszczął kilka dyskusji które sprawiają, że muszą się bardziej przykładać podczas meczów. Więc mają większą ochotę do zgłaszania nieprawidłowych zachowań Arsenalu niż innych klubów.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52406.03.2023, 16:04

@danielosik
Może, i tu podoba mi się to zdanie, wszystkich boli wielki Arsenal. Nie mam pojęcia.

jin komentarzy: 41006.03.2023, 16:03

Trzeba pamiętać, że po naszej interwencji musiał polecieć jeden z ich ekipy. Zresztą Arteta od początku jedzie z nimi krótko i co chwile próbują sztuczek, by go usadzić. Niech wyjeżdżają z takimi żenadami częściej, to Arsenal nie będzie miał oporów, żeby ich równie moc o dojeżdżać.

morfeus komentarzy: 42006.03.2023, 16:01

@GunnersFan9 napisał: "te dzbany z FA uznali, że to sędzia najpierw wystawił rękę jako pierwszy a że niby ten szczur chciał obok niego przejść i w ten sposób przesunął sędziego ruchem ręki :D żenady ciąg dalszy"
Czy FA opublikowalo już przeprosiny Bruno Fernandeza? Wiadomo ile federacja zapłaci kary MU za to, że sędzia stanął na drodze ich graczowi?

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.03.2023, 16:00

@Simpllemann napisał: "Czy kluby są nierówno traktowane? Oczywiście, że tak i Arsenal jest tego najlepszym przykładem"

Twoim zdaniem czym to jest spowodowane?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52406.03.2023, 15:57

@danielosik
Skoro wywołałeś mnie do tablicy - czy zacząłem wierzyć w spisek? Wciąż nie. Czy istnieje korupcja w najwyższych szczeblach? Nie wiem, może. Jeśli tak, to pewnie o wszystkim dowiemy się za kilka lat. Czy kluby są nierówno traktowane? Oczywiście, że tak i Arsenal jest tego najlepszym przykładem.

wojtoraczi komentarzy: 36006.03.2023, 15:54

Jakie to jest złoto ;))))

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.03.2023, 15:52

@danielosik: jaj*

Szkoda że w tym całym świecie futbolu nikt nie ma jak poruszyć tego tematu, bo to naprawdę jest już kpina

Gonzo92 komentarzy: 19606.03.2023, 15:46

To przestaje byś śmieszne. Mam wrażenie że kogoś tu boli wielki Arsenal. Jedziemy po mistrza i utrzemy nosa wszystkim którzy mają problem z tym.

lym komentarzy: 77006.03.2023, 15:43

@GunnersFan9: Jakby tak zrobił Xhaka, to 15 meczów zawieszenia i 25 lat kamieniołomów+wywóz na taczce z Londynu

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.03.2023, 15:43

Żeby za kilka lat nie wyszło na jaw że kluby z Manchesteru również opłacały sędziów

lym komentarzy: 77006.03.2023, 15:42

Naruszenie nietykalności sędziego, a tam żaden problem.
Celebrowanie strzelonej bramki w 90+7 przez cały sztab i drużynę, wbiegnięcie ich na boisko. TRIGGERED. Podwójne standardy się odbiją czkawką. Arsenalowi dobrze idzie, to zamiast nam nie przeszkadzać, to wymyślają. Oj chyba Arteta dla Webb'a na tym spotkaniu musiał ostro nagadać, że się srają do nas, aby tylko się przysrać. Zaraz nas ukarają, bo strzelamy za dużo bramek XD

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 806.03.2023, 15:39

@lym napisał: "XD"

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 106.03.2023, 15:39

@GunnersFan9 napisał: "Aktualizacja: Bruno Fernandes uniknie kary za incydent z sędzią we wczorajszym meczu.

Kabaret."

Nie ma czasu na zajmowanie się takimi pierdołami, trzeba się skupić na skandalicznym wtargnięciu kilku członków sztabu szkoleniowego na boisku po zwycięskim golu strzelonym w ostatniej akcji meczu Arsenalu

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.03.2023, 15:37

Jeśli nie podejmą żadnego postępowania będzie to znaczyło, że wszystko jest robione pod ten śmieszny klub i ta wygrana Live cieszy jeszcze bardziej.

Szeroką kadra się robi..
Nelson, esr, trossard, Martinelli, Saka jest ogień i tak ma być zawsze!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.03.2023, 15:33

Czy wiadomo czy ruszyło coś w sprawie wczorajszego meczu kiedy to szczur odepchnął sędziego?

lym komentarzy: 77006.03.2023, 15:29

A jeszcze co do wczoraj, wróciła karma do Bruno, pamiętacie jak na Old Trafford po golu Salaha, złapał piłkę, nie chciał jej oddać, popajacowal, to Salah mu się odwdzięczył wczoraj. (⁠◠⁠‿⁠◕⁠)

lym komentarzy: 77006.03.2023, 15:26

O Kiwiora jestem spokojny, Arteta ma na niego plan jak na Salibe, i kiedy uzna że jest gotów to da mu szansę. Na moje po filmikach widać że Kiwior jeszcze się oswaja, jest zestresowany, teraz jakby Arteta załóżmy wrzucił go na jakiś mecz, w którym by popełnił błąd lub cały zespół zagrałby słabo to wylało by się wiadro pomyj. Na moje 30-45 minut ze Sportingiem Jakub zagra

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 806.03.2023, 15:25

FA zajmie się tym zębatym szczurem.

Rosomak komentarzy: 254206.03.2023, 15:20

Dzisiaj koledze (fan MU) kupiłem śniadanie - 7 daysa + 7up'a

Gorylek1908 (zawieszony) komentarzy: 4106.03.2023, 15:13

07 zgłoś się ....... chciałbym żebyśmy w kwietniu zniszczyli ten looserpool na Anfield będzie trudno ale wierzę że damy radę COYG

ZielonyLisc komentarzy: 2028506.03.2023, 15:09

@trempa: wykupiony przez kibiców junajted

Trempa (redaktor) komentarzy: 1145 newsów: 12106.03.2023, 15:08

@ZielonyLisc napisał: "Maczugi i MountainDew"
eeee, 7UP weź :)

ZielonyLisc komentarzy: 2028506.03.2023, 15:02

Maczugi i MountainDew

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 106.03.2023, 14:56

@ziom napisał: "Jedyną możliwością dla Kiwiora na jakieś minuty w tym sezonie jest kontuzja albo kartki dla Gabriela.Był mecz z Evertonem kiedy prowadziliśmy wysoko w drugiej połowie.Dlaczego Kiwior nie dostał minut od Artety?Ja uważam,że Kiwior nie ma szans na grę w Arenalu.Jego przypadek jest podobny do naszego Japończyka.Niby dobry ale nie do pierwszego składu.Pozatym Arteta słynie z tego,że mało rotuje pierwszym składem.Gdyby Kiwior był na poziomie Gabriela to dawno dostałby szansę na grę.Widać,że na treningach odstaje od naszych podstawowych obrońców.On formy nigdy nie zbuduje siedząc na ławce rezerwowych.Jego przypadek przypomina mi ten Jerzego Dudka który jak trafił do Realu to został wiecznym rezerwowym."
Wtedy dostali inni zawodnicy szanse, na bank Kiwior pogra sobie w Lidze Europy, a jak się tam dobrze pokaże to w lidze na końcówki też będzie wchodził. Myślę że w czwartek zobaczymy go na boisku, nie koniecznie od początku meczu ale jednak.