Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth

Z piekła do nieba! Arsenal 3-2 Bournemouth 04.03.2023, 17:05, Łukasz Wandzel 3053 komentarzy

W ostatnich kolejkach Arsenal udowodnił, że zażegnał już nieco słabszą formę z pierwszej połowy lutego. Wciąż jednak było widać, że może grać lepiej. Choćby w meczu z Aston Villą Kanonierzy nie musieliby odrabiać strat i w efektowny sposób wydzierać punktów rywalom, gdyby nie pozwalali przeciwnikom na zbyt wiele, a sobie na proste błędy. Dzisiejszego popołudnia w podobny, lecz jeszcze bardziej dramatyczny sposób Arsenal odwrócił losy meczu, w którym gol padł w pierwszych i ostatnich sekundach spotkania. Najpierw walczące o utrzymanie Wisienki zaskakująco szybko strzeliły gola, by w drugiej połowie podwyższyć prowadzenie. Następnie do roboty zabrali się londyńczycy i ostatnie pół godziny należało nich. W kilka minut wyrównali na 2-2, a przepiękną bramkę na wagę trzech punktów zdobyli w doliczonym czasie gry, w ostatniej akcji meczu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – Tomiyasu, Saliba, Gabriel, Zinczenko – Partey, Odegaard, Vieira (84' Xhaka) – Saka, Trossard (22' Smith Rowe, 69' Nelson), Martinelli

Bournemouth: Neto – Smith, Mepham, Stephens, Senesi, Zemura (64' Fredericks) – Ouattara (82' Christie), Rothwell (70' Cook), Billing, Semenyo (64' Anthony) – Solanke

Przyjezdni błyskawicznie otworzyli wynik spotkania, jeszcze przed upływem 10 sekund. Szybko przemieścili piłkę w pole karne Arsenalu, gdzie Billing w prosty sposób pokonal Ramsdale'a. Kanonierzy narzucili wysokie tempo na chwilę po straceniu gola. Dwa strzały oddał Odegaard, w tym raz strzał Duńczyka dobijał Saka, lecz w bramce bardzo dobrze spisywał się Neto.

Miażdżąca przewaga gospodarzy w posiadaniu piłki długo nijak miała się do szans na zmianę rezultatu, bo w 19. minucie to drużyna Bournemouth przeprowadziła zabójczy kontratak, który powinien zakończyć się drugim golem. Solanke, Billing i Ouattara popędzili w kierunku szesnastki Arsenalu, ale fantastycznie zachował się Ramsdale, w odpowiednim momencie skracając kąt i broniąc strzał Ouatarry.

W 22. minucie miała miejsce zmiana w szeregach Arsenalu. Z powodu urazu boisko opuścił Trossard, a zastąpił go Smith Rowe.

Gospodarze zbyt często pozwalali rywalom na kontry. Szczególnie Solanke przebijał się z piłką przez linię defensywy Arsenalu. Z kolei z przodu podopieczni Artety przez długi czas nie stwarzali sobie groźnych sytuacji. Nie zmieniło się to nawet po przerwie, w której kolejny gol znowu został zdobyty Bournemouth. W 57. minucie goście wykorzystali rzut rożny. Senesi uciekł spod krycia Parteyowi i głową skierował piłkę do siatki.

Ghańczyk zrehabilitował się kolegom i w 62. minucie wpisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę kontaktową. Kilka minut później Arsenal zdołał strzelić na 2-2. Akcję znowu rozpoczął Partey. Pomocnik Arsenalu próbował przebić się z piłką środkiem, ale finalnie piłka znalazła się pod nogami Nelsona, który dośrodkował z lewego skrzydła, a akcję wykończył White. Strzał prawego obrońcy próbował zatrzymać Neto, lecz piłka zdążyła już przekroczyć linię bramkową.

Po złapaniu wiatru w żagle i szybkich dwóch golach tempo gry znowu wyhamowało, jednak Arsenal zdecydowanie przejął kontrolę nad grą i dążył zwycięskiej bramki. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu, po rzucie rożnym w 97. minucie. Futbolówkę po dośrodkowaniu zebrał w okolicy szesnastego metra Nelson i po przyjęciu kapitalnie złożył się do strzału, pakując ją siatki z półwoleja, 3-2!

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
ziom komentarzy: 190006.03.2023, 14:49

@Marzag: Jedyną możliwością dla Kiwiora na jakieś minuty w tym sezonie jest kontuzja albo kartki dla Gabriela.Był mecz z Evertonem kiedy prowadziliśmy wysoko w drugiej połowie.Dlaczego Kiwior nie dostał minut od Artety?Ja uważam,że Kiwior nie ma szans na grę w Arenalu.Jego przypadek jest podobny do naszego Japończyka.Niby dobry ale nie do pierwszego składu.Pozatym Arteta słynie z tego,że mało rotuje pierwszym składem.Gdyby Kiwior był na poziomie Gabriela to dawno dostałby szansę na grę.Widać,że na treningach odstaje od naszych podstawowych obrońców.On formy nigdy nie zbuduje siedząc na ławce rezerwowych.Jego przypadek przypomina mi ten Jerzego Dudka który jak trafił do Realu to został wiecznym rezerwowym.

ZielonyLisc komentarzy: 2029606.03.2023, 14:46

Arczi bankowo ma plan na Kiwiora, jak ten dostanie szansę, a dostanie to będzie musiał ją wykorzystać

Be4Again komentarzy: 351706.03.2023, 14:45

@aguero10 napisał: "W tym sezonie spokojnie wystarczy 90 pkt na majstra ."
Jak to obliczyłeś? :) Patrząc na terminarz City to 91pkt można obstawiać w ciemno. Spokojnie to wystarczy 93pkt na mistrza. City ma do zgarnięcia max 94pkt. Wygrają wszystko poza mecz z nami :D Oni 91pkt, a my 93pkt :)

Tak na poważnie to mam podobne przeczucie, że 90-91pkt wystarczy w tym sezonie. Nie wierzę żeby City było w stanie wygrać wszystko do końca bez potknięcia. Czeka ich mecz z CP, a w zeszłym sezonie dwa razy stracili z nimi punkty. Do tego mecz z nami, LFC i Chelsea.

Arsenal ma do zgarnięcia 99pkt, ale na to też nie ma co za bardzo liczyć, zwłaszcza w obliczu wyjazdu na Anfield, gdzie nie wygraliśmy od 2012 i wyjazdu na Etihad. 93pkt to realny wynik dla nas, ale pewnie wystarczy mniej.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 106.03.2023, 14:39

@ziom napisał: "Kiwior wybrał za mocny klub dla siebie na swoim etapie kariery.Przyszedł z przeciętnego zespołu z średniej ligi do topowej drużyny w której są lepsi od niego piłkarze grający na jego pozycji jak Gabriel.Dodatkowo trenerzy rzadko rotują środkowych obrońców zwłaszcza wtedy kiedy oni dobrze grają.Jeśli prawdą jest,że Kuba miał propozycję z Dortmundu to zrobił błąd nie przechodząc do zespołu niemieckiego ponieważ tam miałby znacznie większe szanse na regularną grę.Cała sytuacja odbije się czkawką dla reprezentacji.Jestem ciekaw czy Santos powoła Kiwiora który nie ma ani jednej minuty rozegranej w seniorach Arsenalu."
To nieprawda, myślę że zagra conajmniej kilkaset minut w tym sezonie. I włączy się do rywalizacji o pierwszy skład w przyszłym sezonie jeśli się pokaże z dobrej strony bo piłką zarządzałby najlepiej z naszych środkowych obrońców i Arteta właśnie po to go kupił.

ziom komentarzy: 190006.03.2023, 14:37

@sickstick: Kiwior wybrał za mocny klub dla siebie na swoim etapie kariery.Przyszedł z przeciętnego zespołu z średniej ligi do topowej drużyny w której są lepsi od niego piłkarze grający na jego pozycji jak Gabriel.Dodatkowo trenerzy rzadko rotują środkowych obrońców zwłaszcza wtedy kiedy oni dobrze grają.Jeśli prawdą jest,że Kuba miał propozycję z Dortmundu to zrobił błąd nie przechodząc do zespołu niemieckiego ponieważ tam miałby znacznie większe szanse na regularną grę.Cała sytuacja odbije się czkawką dla reprezentacji.Jestem ciekaw czy Santos powoła Kiwiora który nie ma ani jednej minuty rozegranej w seniorach Arsenalu.

TlicTlac komentarzy: 603106.03.2023, 14:36

Dzisiaj tylko jakieś Cipsiki kupić i piwerko, i obejrzeć sobie ten spektakl na Anfield :d

sebastix11 komentarzy: 599806.03.2023, 14:35

@Marzag: to sam zauwazylem wlasnie ze przed gwizdkiem startowym gracze Bournemouth byli na naszej połowie

morfeus komentarzy: 42006.03.2023, 14:34

A kojarzycie ile było sytuacji w tym sezonie, w których sędzia/var pomylił się na korzyść Arsenalu? Ja kojarzę chyba tylko 3 bramkę z Liverpoolem, ale wcześniej sędzia bodajże uznał niesłusznie gola Live, więc było "sprawiedliwie".

aguero10 komentarzy: 861206.03.2023, 14:30

W tym sezonie spokojnie wystarczy 90 pkt na majstra .

DzejCoop komentarzy: 326406.03.2023, 14:24

Ta kompilacja błędów co lata na reddicie jest wybrakowana i to bardzo a już tam jest tego dużo. Jakby tak po sezonie poświęcić z tydzień lub dwa na zebranie wszystkiego do kupy i puszczenie tego w eter to ciekawe czy przebiłoby się to bo ten sezon to kabaret pod tym względem. Już od dłuższego czasu nas próbują dymać na każdym kroku. Przynajmniej tak to wygląda dla zwykłego kibica.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 106.03.2023, 14:22

@ZielonyLisc napisał: "Ex-referee Graham Poll has said Bournemouth’s opener against Arsenal shouldn’t have counted. VAR missed the fact that Bournemouth actually had a few players inside our half at the start of the match. If this was spotted, kick-off would have had to be retaken."
Oj tam, oj tam

morfeus komentarzy: 42006.03.2023, 14:22

@Mastec30 napisał: "Ale co FA w ogóle ma do tych celebracji ? Ja jeszcze rozumiem, że jakieś dyskusje z arbitrem bo pewnie ktoś tam powie o 1 słowo za dużo w emocjach ale radość po bramce ? Jak za takie coś ukarają to wydać komunikat, że będziemy się cieszyć z każdej bramki tak jak chcemy i nikomu nic do tego. Ewentualne kary zaakceptować i wpisać w koszty jak Reims, które płaci kary za brak licencji trenera i lecimy z nimi. Co te pare tysi dla nas znaczy.

Trener Bornemouth stwierdził: Wygrali tę batalię, mają punkty, więc mogą sobie celebrować jak im się tylko podoba. Uścisnąłem rękę Mikelowi i na tym koniec."

No i na ch drążyć. Niech się Varem zajmą. Po takich wałkach z rękami wisienek to wstydu nie ma sedzia, żeby w raporcie pisać coś o radości z bramki"

Chodzi chyba o to, że poł sztabu wbiegło na boisko po bramce, a przepisy zabraniają.

Nketiah"

Zacząłbym mocnym składem żeby powalczyli o wynik w pierwszej połowie a potem bym zmienił na drugą przy korzystnym wyniku.

Turner
Tomiyasu - Saliba - Gabriel- Tierney
Partey
Odegaard Xhaka/Vieira
Saka Nketiah Martinelli

a potem za gabriela Kiwior, za Xhake Vieira jesli by nie gral, za Martinellego Nelson/ESR

sickstick komentarzy: 284206.03.2023, 14:17

Ja myślę że Arteta nie po to grał silnym składem w fazie grupowej, żeby teraz wystawić głębokie rezerwy w rundzie pucharowej. Będą 2-3 zmiany w składzie i tyle. Obawiam się że dla Kiwiora może zabraknąć miejsca.

ozzy95 komentarzy: 2003 newsów: 106.03.2023, 14:16

@DzejCoop napisał: "Ale odkop zrobiłem szukając czy sam kiedykolwiek nasrałem na Arcziego (jest jednym z moich ulubieńców jako piłkarz, jakoś zawsze miałem do niego sentyment i mega się cieszyłem, że został naszym trenerem) w jakimś momencie jego pobytu - na szczęście to ja byłem osrywany za bronienie go ale patrzcie co tutaj znalazłem :D

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komentowany temat: Lacazette zapewnia 3 punkty: Brighton 0-1 Arsenal
30.12.2020, 10:34
@Theo44 napisał: "Ciagle mam duzy klopot z Saka. Niby wszystko sie zgadza dzis asysta wczesniej bramka, ale irytuje mnie ta jego gra w pressingu na alibi. Mam nadzieje, ze Arteta bedzie mu suszyl glowe w tej materii. A druga sprawa to brak dynamiki, ....Dlatego wole Martinellego od niego, bo ma ta szybkosc, kt. daje nadzieje, ze jak popracuje nad wykonczeniem bedzie z niego kocur. Nie mam tej pewnosci co do Saki. To skrzydlowy ala Pepe jak do tego dodamy "biegaczy" typu Xhaka czy Elneny, dlatego te nasze kontry tak slabo szybkosciowo wygladaja.""

It aged like milk :P

sWinny komentarzy: 786106.03.2023, 14:13

Jak byście zagrali w czwartek? Ja bym dał trochę rezerwowy skład

Turner
Nketiah
Vieira wraca do Portugalii, więc powinien się dobrze czuć. Sace bym dał odpocząć, bo ostatnio brak mu gazu. Nelson zasłużył na grę. Z chęcią bym zobaczył Kiwiora, może Trossard jeśli będzie dostępny za Gabiego?
Fajnie mieć szeroki, równy skład. Można kombinować :)

Ashmadia komentarzy: 178206.03.2023, 14:13

Wygrajmy po prostu 11 meczów i żadne FA nic nam nie zrobi:)

aguero10 komentarzy: 861206.03.2023, 14:12

Czyli wychodzi na to że teraz nie tylko trzeba rywalizować z drużyną przeciwna na boisku ale z sędziami i federacja ...

Ciągle kłody ale jeszcze 12 kolejek wytrzymać .

DzejCoop komentarzy: 326406.03.2023, 14:10

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 106.03.2023, 14:10

@coooyg11 napisał: "według przyjętych zasad jest to niezgodne z regulaminem, sam musiałem płacić karę w okręgówce za taki incydent XD

Jest to absurdalne, jednak takie jest "prawo" ..."

No racja, samo to nie byłoby tak źle odbierane gdyby nie to, że sędzia zaliczył pierwszego gola Bournemouth nieprawidłowo i nie podyktował kilku karnych i śledztwa nie będzie. Stąd poczucie niesprawiedliwości, a będzie jeszcze większe jak się okaże, że za kopnięcie Trenta + popchnięcie sędziego Bruno Fernandes nic nie dostanie.

coooyg11 komentarzy: 321006.03.2023, 14:08

@Marzag: według przyjętych zasad jest to niezgodne z regulaminem, sam musiałem płacić karę w okręgówce za taki incydent XD

Jest to absurdalne, jednak takie jest "prawo" ...

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 106.03.2023, 14:06

Kontuzja Trossarda podobno niegroźna i za tydzień może być dostępny do grania, źródło to evening standard. Oby to była prawda :)

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 106.03.2023, 14:01

@mruw napisał: "To jest wycięte z kontekstu o tej celebracji, nie gotujcie się. Tam chodzi o to że ochrona nie upilnowala jakiegoś dzieciaka i on się wdarł na płytę boiska."
Nie, chodzi o to że sztab szkoleniowy wbiegł na boisko po strzelonym golu żeby cieszyć się z gola razem z zawodnikami. Arsenal cieszył się za bardzo.

mruw komentarzy: 413706.03.2023, 13:57

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.03.2023, 13:55

I co dalej nie ma korupcji? Dalej var, FA nie są skorumpowani? Simpllemann może się wypowiesz?

Garfield_pl komentarzy: 2837706.03.2023, 13:55

Antony: £86m

Arsenal's entire attack: Saka + Martinelli + Nelson + Trossard + Nketiah + Jesus = £76m

Ryszard_Bocian komentarzy: 50006.03.2023, 13:52

Za partaczy na varze sie wziąć a nie karać za radość. Ona nikomu wielkiej krzywdy nie zrobiła a sędziowie owszem

Mastec30 komentarzy: 628906.03.2023, 13:50

sickstick komentarzy: 284206.03.2023, 13:45

Która by to już była kara dla Arsenalu za nadmierne cieszenie się po meczu w ostatnich 2 sezonach? O ile mnie pamięć nie myli to co najmniej 4 albo 5.

Ashmadia komentarzy: 178206.03.2023, 13:41

@Piotrek95 napisał: "The FA are looking into Arsenal's celebrations after Reiss Nelson's late winner against Bournemouth on Saturday. [football london]"
Wydać takie oświadczenie po tym jak Bruno odpycha ich sędziego brzmi śmiesznie...

sickstick komentarzy: 284206.03.2023, 13:41

Warto w tym miejscu przypomnieć postawy graczy United we wczorajszym meczu po kolejnych golach. Spuszczone głowy, skwaszone miny, pretensje do partnerów, brak powrotów pod własną bramkę. Zupełnie inny lvl niż w Arsenalu obecnie.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976206.03.2023, 13:38

Jak ja ich nie cierpię

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 106.03.2023, 13:36

@TlicTlac napisał: "No w gruncie rzeczy gwiazdor Auba i wypalony Lacazette mocno nie pomagali."
Tak było, bardzo ciężko nam było o gola nawet sezon temu. Sezon temu po stracie gola widać było że piłkarzom psychika siada bo strzelenie jednego gola było bardzo trudne a dwóch w momencie jak przeciwnika zadowala remis było bliskie cudu z takimi napastnikami. Arsenal bardzo często grał dobrze aż do straty gola gdzie było widać że z drużyny schodziła wiara.

Teraz nawet jak 0-2 przegrywamy to gramy o zwycięstwo.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 106.03.2023, 13:33

@sickstick napisał: "Ja uważam że Nelson sobie popsuje karierę kolejnym rokiem na ławie w Arsenalu, skoro mógłby teraz śmigać w podstawie w jakimś Bournemouth czy Soton, ale jeśli sam tego chce to korzystać i podpisywać, bardzo się przydaje w kadrze."
Myślę że tym występem sobie zapewnił start w czwartek, a ile z tego wyciśnie już zależy tylko od niego. Myślę, że się jeszcze nie raz w premier league pojawi w tym sezonie.

TlicTlac komentarzy: 603106.03.2023, 13:33

@Marzag napisał: "Ja widziałem zmianę już od samego początku, zaczęły powstawać schematy. Za Emerego był totalny chaos, piłka której oglądanie męczyło. Arteta nie miał piłkarzy którzy mogliby egzekwować jego pomysły ale moim zdaniem od początku było je widać nawet gdy przegrywaliśmy."

No w gruncie rzeczy gwiazdor Auba i wypalony Lacazette mocno nie pomagali.

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 106.03.2023, 13:32

@TlicTlac napisał: "Ja tam zwalniałem Artetę po końcówce ostatniego sezonu, jak mnie Arsenal zirytował grą, 2 porażkami z Brighton u siebie (1-2) i z Southampton na wyjeździe (0-1, gdzie tydzień wcześniej dostali od Chelsea 0-6 i mieli okropny bilans ogólnie) no i tymi katastrofalnymi meczami z Newcastle i Totkami, gdzie Arsenal kompletnie nie istniał.

Sam jakikolwiek styl gry też za bardzo nie był widoczny, dopiero tak naprawdę w tym sezonie po zakupie Ziny i Jesusa (z City, których "prowadził") i przepracowaniu dobrze okresu przygotowawczego tak naprawdę powstał ten "ArtetaBall"."

sickstick komentarzy: 284206.03.2023, 13:32

Garfield_pl komentarzy: 2837706.03.2023, 13:32

@3rdpitch napisał: "na VAR i karne niech popatrzą złodzieje"
Przecież sędzia sam na siebie nie doniesie w protokole xD

Garfield_pl komentarzy: 2837706.03.2023, 13:31

@veron napisał: "Ten Hag's wife: "Honey wake up it's 8"

Ten Hag: "What? Liverpool scored again?!""

Ha ha

3rdpitch komentarzy: 458206.03.2023, 13:31

@Garfield_pl: na VAR i karne niech popatrzą złodzieje

veron komentarzy: 459506.03.2023, 13:31

Ten Hag's wife: "Honey wake up it's 8"

Ten Hag: "What? Liverpool scored again?!"

Marzag komentarzy: 41320 newsów: 106.03.2023, 13:30

@sickstick napisał: "Gdyby "nie bycie świętym" miało tutaj jakikolwiek wpływ na ocenę opinii, to Ty musiałbyś chyb usunąć konto :P"
Masz prawo cytować moje nietrafione opinie :P W ostatnich latach trafnie oceniam sytuację, jeśli gdzieś palnąłem bzdurę to nie mam nic przeciwko żeby ktoś mi ją przypomniał :)

TlicTlac komentarzy: 603106.03.2023, 13:30

Marcinafc93 komentarzy: 32849 newsów: 106.03.2023, 13:30

Arsenal jest optymistą, że Trossard nie doznał poważnej kontuzji pachwiny w meczu z Bournemouth i ma nadzieję, że wróci przed przerwą reprezentacyjną. Wstępna ocena kontuzji jest pozytywna, a Trossard ma przejść dalsze badania w poniedziałek. [ @sr_collings ] #afc

mruw komentarzy: 413706.03.2023, 13:29

Nelson wygląda na gościa który nawet bez kontraktu by dalej chciał grać za darmo dla nas. Mam nadzieję że te ważne gole i asysty dadza mu kopa pewności siebie i że jego talent eksploduje. Kiedyś podobno uważano go za lepszego od Sancho, mam nadzieję że w końcu to pokaże

Garfield_pl komentarzy: 2837706.03.2023, 13:29

Understand the FA are looking into #AFC's celebrations after Reiss Nelson's winner vs Bournemouth after referee Chris Kavanaugh reported them.