Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal

Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal 06.01.2013, 15:20, Sebastian Czarnecki 5872 komentarzy

Nikt nie spodziewał się, że po tak nudnej pierwszej połowie spotkania pomiędzy Swansea a Arsenalem przyjdzie nam oglądać w tym meczu aż cztery gole! Ostatnie 30 minut to był prawdziwy popis umiejętności zawodników obu zespołów, którzy uraczyli nas świetnym finiszem po nudnym jak flaki z olejem początku.

Ostatnie pół godziny przyniosło nam wszystko to, czego brakowało w poprzednich częściach meczu. Były strzały i efektowne akcje, a i nie zabrakło również pięknych goli. Mecz zakończył się remisem 2-2, który na pewno nie uszczęśliwił zawodników obu zespołów, gdyż przez to będą musieli rozegrać dodatkowe spotkanie, tym razem na Emirates Stadium, które zadecyduje o awansie do 4. rundy Pucharu Anglii. Jeżeli rewanż na stadionie Arsenalu ma być tak samo nieoczekiwany jak dzisiejsza potyczka - nie mamy nic przeciwko.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Ramsey (73. Podolski), Cazorla, Walcott - Giroud

Swansea: Vorm - Tiendalli, Chico, Bartley, Davis - Ki, Britton (69. Augustien) - Dyer, De Guzman (57. Michu), Routledge (57. Hernandez) - Graham

Spotkanie rozpoczęło się nudno i monotonnie. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, a żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej sytuacji strzeleckiej. Najbliżej tego czynu byli zawodnicy Łabędzi, którzy w pewnym momencie wyprowadzili piękny atak pozycyjny, który zakończył się słusznie odgwizdanym ofsajdem.

W 13. minucie bliski strzelenia gola był Danny Graham, który otrzymał kapitalne kilkudziesięciometrowe podanie od byłego Kanoniera - Kyle'a Bartleya. Anglik huknął z pierwszej piłki w światło bramki, ale potężne uderzenie sparował dobrze ustawiony Wojciech Szczęsny.

Kolejne minuty były bardzo usypiające. Kanonierzy starali się w jakimś stopniu kontrolować grę, ale ich próby opierały się wyłącznie na wzajemnej wymianie podań... i w sumie na niczym więcej. Wyglądało to tak, jakby londyńczykom wyrwano z kontrolera przycisk do oddawania strzałów, w czego rezultacie spotkanie było nudne jak flaki z olejem.

Dopiero w 36. minucie zaczęło dziać się coś, co mogło wyrwać kibiców ze snu, w który na pewno większość z nich zapadła. Po rzucie wolnym - poprzedzonym faulem i żółtą kartką Ramseya - De Guzman dobrze dośrodkował na głowę Kyle'a Bartleya, który był o włos od pokonania Wojciecha Szczęsnego. Polskiego golkipera uratowała poprzeczka.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle coś takowego miało miejsce w pierwszych 45 minutach.

5. minuta drugiej połowy zwiastowała nagły wzrost atrakcyjności meczu, gdyż Kanonierzy przeprowadzili groźną kontrę, która mogła zakończyć się bramką. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który odegrał do lepiej ustawionego Girouda. Francuski napastnik z dobrej pozycji strzelił jednak prosto w dobrze ustawionego Vorma.

W 57. minucie Michael Laudrup przeprowadził kluczową dla wyniku zmianę, wprowadzając na murawę Michu i Hernandeza w miejsca Routledge'a i De Guzmana.

I minutę później Michu strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie przeciwko Arsenalowi, stając się przy tym prawdziwym katem Kanonierów! Hiszpan świetnie ograł Mertesackera i samemu wykreował sobie sytuację, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i w dziecinny sposób umieścił piłkę pod jego ramieniem. 1-0 dla Swansea!

Kanonierzy spróbowali wziąć się w garść po straconej bramce, ale ich próby były niedokładne. Najpierw Giroud nie potrafił zrobić użytku po dobrej centrze Ramseya, a chwilę później fatalnie z dystansu uderzał Jack Wilshere.

Arsene Wenger postanowił zmienić coś w grze Arsenalu dopiero w 73. minucie, kiedy to desygnował do gry Lukasa Podolskiego kosztem Aarona Ramseya.

W 75. minucie świetną sytuację strzelecką zmarnował Theo Walcott, którego uderzenie minęło się z bramką Vorma.

78. minuta mogła przynieść Arsenalowi wyrównanie. Przypadkowe podanie pod samą bramkę dostał Lukas Podolski, który znalazł się w stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Reprezentant Niemiec fatalnie jednak spudłował, ale chwilę później arbiter odgwizdał spalonego. Tak czy inaczej, takie sytuacje powinno się wykorzystywać nawet z zamkniętymi oczami.

Co zmarnował 3 minuty wcześniej, wykorzystał w 81. minucie! Lukas Podolski otrzymał podanie od Mikela Artety za plecy, odwrócił się z futbolówką i potężnie huknął z długi róg, nie dając Vormowi szansy na obronę, 1-1!

Dwie minuty później było już 2-1 dla Arsenalu! Gibbs podał do Girouda, a ten w fantastycznym stylu oddał mu futbolówkę, przerzucając ją nad linią obronną Swansea. Kieran Gibbs potężnym strzałem lewą nogą wpakował ją pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Vorma i wyprowadził Arsenal na prowadzenie!

Fatalna pierwsza połowa spotkania przyniosła nam fantastyczną końcówkę! Kanonierzy nie nacieszyli się długo z prowadzenia, gdyż w 87. minucie do wyrównania doprowadził Graham, oddając strzał z najbliższej odległości. 2-2!

Co za finisz! W 89. minucie mogliśmy obejrzeć kolejnego gola w meczu, ale tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do zawodników Arsenalu. Laurent Koscielny mocno strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego uderzenie odbił przed siebie Vorm. Francuz próbował jeszcze poprawić pierwsze uderzenie, tym razem oddając ekwilibrystyczny strzał nożycami. Zabrakło jednak precyzji.

Nim się obejrzeliśmy, a z kontrą wyszli piłkarze Łabędzi. Szybki atak zakończył się strzałem Tiendallego w boczną siatkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zaprezentowały fantastyczny pokaz swoich umiejętności w ostatnich 30 minutach meczu, serwując nam przy tym świetną końcówkę spotkania.

Yakub97 komentarzy: 574609.01.2013, 22:38

Kurde po wczorajszym sensacyjnym wyniku Bradfordu dziś chciałem pójść za ciosem i kurs chyba z 6 w totolotkach na Swansea.
Ale przecież za dużo byłoby tych niepsodzianek. Ach szkoda że Arsenal przegrał z Bradford, najłatwiejszy puchar od kilku dobrych lat

Ars3n komentarzy: 1235409.01.2013, 22:38

az teraz szkoda, ze odpadlismy z takim bradford..

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 209.01.2013, 22:38

pep skończy albo w city bo tam są cierpliwi właściciele lub u nas - taka moja opinia

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34109.01.2013, 22:38

Tak jak w meczu z nami, Michu i Graham :)

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 609.01.2013, 22:38

Jakos Laudrup potrafi robic porzadne transfery np taki Michu za grosze, a Wenger w ogole szkoda gadac z tym Giroud ;/

ViruS komentarzy: 35909.01.2013, 22:37

Nie wiem czy się cieszyć że swansea wygrało czy płakać że dwie stówy koło nosa przeszły

arsenallord komentarzy: 29759 newsów: 11709.01.2013, 22:37

Już pewnie Guardiola szykuje się na Stamford Bridge :D

Yakub97 komentarzy: 574609.01.2013, 22:36

To jeszcze lepiej że imie

bartekmlawa komentarzy: 102409.01.2013, 22:36

brawo dla Czelsi. cisneli,ale 2 błedy i po meczu. Ale szkoda,ze nie walczylismy o Cahilla, i zazdroszcze im Luiza.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 209.01.2013, 22:36

no to fellaini do chelsea:)

aaddii9042 komentarzy: 73709.01.2013, 22:36

przy tym co Ivanowvic zrobił to Jenkinsonowi jego starcie z Michu można wybaczyć ;d

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 109.01.2013, 22:36

Ivanović 2 błąd i padły 2 gole ;p

Szogun komentarzy: 28886 newsów: 309.01.2013, 22:36

givemefootball.com/premier-league/italian-giants-join-race-for-12-5m-arsenal-manches

.givemefootball.com/premier-league/15m-tottenham-arsenal-target-allowed-to-leave-in-j

.goal.com/en-gb/news/2896/premier-league/2013/01/09/3659489/arsenal-meet-walcott-representatives-to-finalise-90k-a-week

.talksport.co.uk/magazine/features/130109/villa-adrian-and-zaha-emirates-arsenal-transfer-latest-188878

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 109.01.2013, 22:36

Swansea mam nadzieje ze do LE trafia. Laudrup niezle transfery za bezcen zrobil.

Pinguite komentarzy: 1502009.01.2013, 22:36

Verminator > Niee, Graham strzelił na 2:0. Michu już dawno zszedł z boiska.

paniczAFC komentarzy: 188309.01.2013, 22:35

aaaale pieniazkow zgarniam dzisiaj uuuaaa :D a takie mecze postawilem smieszne ze szok

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 109.01.2013, 22:35

graham tez w formie, drugi raz brama w okolicach 90 minuty ;p

Verminator97 komentarzy: 1490009.01.2013, 22:35

Kto wbił dla Swansea ? Tylko nie mówcie , że Michu.

Pinguite komentarzy: 1502009.01.2013, 22:33

Ale ta Swansea jest teraz mocna. Każdego leją. A Michu? Fenomenalna forma.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 109.01.2013, 22:33

No Michu kozak po raz kolejny wygrywa mecz labedziom.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7209.01.2013, 22:33

działo się dzisiaj coś konkretnego w Premier League jeśli chodzi o transfery?

ElSar komentarzy: 416809.01.2013, 22:33

sprowadzmy Heskeya ! Niesamowity sprinter !

marz2 komentarzy: 521909.01.2013, 22:33

No i znowu ten Michu haha ;)

Verminator97 komentarzy: 1490009.01.2013, 22:32

@Marzag

Kiedyś był news , że Swansea zaczyna negocjować od 20 albo 30 mln , właśnie dokładnie nie pamiętam.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 109.01.2013, 22:32

Co z tego ze ma na nazwisko Aiyegbeni jak byl za darmo :D

paniczAFC komentarzy: 188309.01.2013, 22:31

uee wchodzi mi Swansea haha

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 109.01.2013, 22:31

vargasa tez nie bedzie, dla mnie takie plotki to nie plotki ;p

Arsenalfcfan, chciec napewno by chcial, kwestia tylko tego czy ma na niego fundusze

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.01.2013, 22:30

Waskitcz,

Agent już zdementował plotki dotyczące Stekelenburga :P

Marzag,

nie wiem tego, ale w bajki nie wierze ;) a to , że Wenger chciałby Michu to są bujne fantazje :)

marcin04c komentarzy: 303509.01.2013, 22:29

i do tego był za darmo

azteco_valiente komentarzy: 1274 newsów: 609.01.2013, 22:29

@Yakub97
Gwoli ścisłości, Yakubu to jego imię. Na nazwisko ma Aiyegbeni ;)

Marzag komentarzy: 41317 newsów: 109.01.2013, 22:29

yakubu do glab, zamiast zostac w bburn to do chin poszedl

Waskitcz komentarzy: 449209.01.2013, 22:29

@Norbi1661
Lepiej jak jest cisza ;) doświadczenie mnie nauczyło że jak Wenger robi transfer to nagle z reguły jest cisza, poki co jako takiej ciszy nie ma bo jest mowa o Stekelenburdzie, Vargasie i Shawie.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 209.01.2013, 22:28

mam nadzieję, że theo podpisze i coś się zmieni. Nie chce mi się też wierzyć, że z nikim nie gadamy, nikogo nie obserwujemy... Wenger byłby samobójcą...

marcin04c komentarzy: 303509.01.2013, 22:28

Yakubu szybki silny i ograny w angli

Waskitcz komentarzy: 449209.01.2013, 22:28

Ja tam wam jeszcze nie zdradzę mojego składu, przynajmnie póki jest dzika karta :P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 109.01.2013, 22:28

Swoi ludzie niech wbijaja ale jakiea noobki.to niech prezez A23 robi.porzadek :P

Norbi1661 komentarzy: 68309.01.2013, 22:27

wcześniej to chociaż nawet jakieś plotki transferowe były, teraz już jakoś ustały ;p może cisza przed burzą :d

Arsenalfcfan komentarzy: 1320709.01.2013, 22:27

Maikelosik,

plot nie ma, bo nikogo nie szukamy :D

dzienniki specjalnie łączą zawodników do klubów, które transfery robić będą.. :) to jest ich chwyt.. więc po co im dawać do nas, skoro i tak wszyscy wiedzą, że to nieprawda. Mniejsze zyski by mieli.

Verminator97 komentarzy: 1490009.01.2013, 22:26

No to liczę na finał Bradford - Swansea :)

Yakub97 komentarzy: 574609.01.2013, 22:26