Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal

Zabójcza końcówka meczu, Swansea 2-2 Arsenal 06.01.2013, 15:20, Sebastian Czarnecki 5872 komentarzy

Nikt nie spodziewał się, że po tak nudnej pierwszej połowie spotkania pomiędzy Swansea a Arsenalem przyjdzie nam oglądać w tym meczu aż cztery gole! Ostatnie 30 minut to był prawdziwy popis umiejętności zawodników obu zespołów, którzy uraczyli nas świetnym finiszem po nudnym jak flaki z olejem początku.

Ostatnie pół godziny przyniosło nam wszystko to, czego brakowało w poprzednich częściach meczu. Były strzały i efektowne akcje, a i nie zabrakło również pięknych goli. Mecz zakończył się remisem 2-2, który na pewno nie uszczęśliwił zawodników obu zespołów, gdyż przez to będą musieli rozegrać dodatkowe spotkanie, tym razem na Emirates Stadium, które zadecyduje o awansie do 4. rundy Pucharu Anglii. Jeżeli rewanż na stadionie Arsenalu ma być tak samo nieoczekiwany jak dzisiejsza potyczka - nie mamy nic przeciwko.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Ramsey (73. Podolski), Cazorla, Walcott - Giroud

Swansea: Vorm - Tiendalli, Chico, Bartley, Davis - Ki, Britton (69. Augustien) - Dyer, De Guzman (57. Michu), Routledge (57. Hernandez) - Graham

Spotkanie rozpoczęło się nudno i monotonnie. Gra toczyła się głównie w środkowym sektorze boiska, a żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnej sytuacji strzeleckiej. Najbliżej tego czynu byli zawodnicy Łabędzi, którzy w pewnym momencie wyprowadzili piękny atak pozycyjny, który zakończył się słusznie odgwizdanym ofsajdem.

W 13. minucie bliski strzelenia gola był Danny Graham, który otrzymał kapitalne kilkudziesięciometrowe podanie od byłego Kanoniera - Kyle'a Bartleya. Anglik huknął z pierwszej piłki w światło bramki, ale potężne uderzenie sparował dobrze ustawiony Wojciech Szczęsny.

Kolejne minuty były bardzo usypiające. Kanonierzy starali się w jakimś stopniu kontrolować grę, ale ich próby opierały się wyłącznie na wzajemnej wymianie podań... i w sumie na niczym więcej. Wyglądało to tak, jakby londyńczykom wyrwano z kontrolera przycisk do oddawania strzałów, w czego rezultacie spotkanie było nudne jak flaki z olejem.

Dopiero w 36. minucie zaczęło dziać się coś, co mogło wyrwać kibiców ze snu, w który na pewno większość z nich zapadła. Po rzucie wolnym - poprzedzonym faulem i żółtą kartką Ramseya - De Guzman dobrze dośrodkował na głowę Kyle'a Bartleya, który był o włos od pokonania Wojciecha Szczęsnego. Polskiego golkipera uratowała poprzeczka.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle coś takowego miało miejsce w pierwszych 45 minutach.

5. minuta drugiej połowy zwiastowała nagły wzrost atrakcyjności meczu, gdyż Kanonierzy przeprowadzili groźną kontrę, która mogła zakończyć się bramką. Świetne podanie na wolne pole otrzymał Theo Walcott, który odegrał do lepiej ustawionego Girouda. Francuski napastnik z dobrej pozycji strzelił jednak prosto w dobrze ustawionego Vorma.

W 57. minucie Michael Laudrup przeprowadził kluczową dla wyniku zmianę, wprowadzając na murawę Michu i Hernandeza w miejsca Routledge'a i De Guzmana.

I minutę później Michu strzelił swoją trzecią bramkę w tym sezonie przeciwko Arsenalowi, stając się przy tym prawdziwym katem Kanonierów! Hiszpan świetnie ograł Mertesackera i samemu wykreował sobie sytuację, wyszedł sam na sam ze Szczęsnym i w dziecinny sposób umieścił piłkę pod jego ramieniem. 1-0 dla Swansea!

Kanonierzy spróbowali wziąć się w garść po straconej bramce, ale ich próby były niedokładne. Najpierw Giroud nie potrafił zrobić użytku po dobrej centrze Ramseya, a chwilę później fatalnie z dystansu uderzał Jack Wilshere.

Arsene Wenger postanowił zmienić coś w grze Arsenalu dopiero w 73. minucie, kiedy to desygnował do gry Lukasa Podolskiego kosztem Aarona Ramseya.

W 75. minucie świetną sytuację strzelecką zmarnował Theo Walcott, którego uderzenie minęło się z bramką Vorma.

78. minuta mogła przynieść Arsenalowi wyrównanie. Przypadkowe podanie pod samą bramkę dostał Lukas Podolski, który znalazł się w stuprocentowej okazji do strzelenia gola. Reprezentant Niemiec fatalnie jednak spudłował, ale chwilę później arbiter odgwizdał spalonego. Tak czy inaczej, takie sytuacje powinno się wykorzystywać nawet z zamkniętymi oczami.

Co zmarnował 3 minuty wcześniej, wykorzystał w 81. minucie! Lukas Podolski otrzymał podanie od Mikela Artety za plecy, odwrócił się z futbolówką i potężnie huknął z długi róg, nie dając Vormowi szansy na obronę, 1-1!

Dwie minuty później było już 2-1 dla Arsenalu! Gibbs podał do Girouda, a ten w fantastycznym stylu oddał mu futbolówkę, przerzucając ją nad linią obronną Swansea. Kieran Gibbs potężnym strzałem lewą nogą wpakował ją pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Vorma i wyprowadził Arsenal na prowadzenie!

Fatalna pierwsza połowa spotkania przyniosła nam fantastyczną końcówkę! Kanonierzy nie nacieszyli się długo z prowadzenia, gdyż w 87. minucie do wyrównania doprowadził Graham, oddając strzał z najbliższej odległości. 2-2!

Co za finisz! W 89. minucie mogliśmy obejrzeć kolejnego gola w meczu, ale tym razem szczęście nie uśmiechnęło się do zawodników Arsenalu. Laurent Koscielny mocno strzelił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale jego uderzenie odbił przed siebie Vorm. Francuz próbował jeszcze poprawić pierwsze uderzenie, tym razem oddając ekwilibrystyczny strzał nożycami. Zabrakło jednak precyzji.

Nim się obejrzeliśmy, a z kontrą wyszli piłkarze Łabędzi. Szybki atak zakończył się strzałem Tiendallego w boczną siatkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Obie drużyny zaprezentowały fantastyczny pokaz swoich umiejętności w ostatnich 30 minutach meczu, serwując nam przy tym świetną końcówkę spotkania.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
pronik komentarzy: 517909.01.2013, 23:30

filip999;
wygral pucha anglii

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 609.01.2013, 23:30

beznazwy -> wiesz co ja tez licze na nasze sukcesy, ciesze sie z kazdego zwyciestwa nawet jak z city wygramy, ale patrze realistycznie i na ten moment nie jest za dobrze w porownaniu do ostatnich lat

Verminator97 komentarzy: 1490009.01.2013, 23:29

@pauleta19

Dzięki. No to jednak miał 21 lat , myślałem , że był jednak młodszy.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 109.01.2013, 23:29

dobra, skonczylem pisac mecze, zaden sie nie powtarza, a 3 zelazne mecze to: Mu-Live na MU, Everton-Swansea na Everton i Fulham-Wigan na Wigan ;p

beznazwy komentarzy: 237109.01.2013, 23:28

filip
Zobaczymy po sezonie. Ja Ci mówię, że będziemy 3 w tym roku :)

pronik komentarzy: 517909.01.2013, 23:27

Verminator97;
21lat

beznazwy komentarzy: 237109.01.2013, 23:27

DavidSilva21
Nic do niego nie mam. Dziwi mnie tylko, że to gracz jednego z naszych największych rywali

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 609.01.2013, 23:27

adrian12543 -> slowa , ze wenger nie potrafi ustawic zawodnikow to bzdura? ciekawe, ze laudrup i inni trenerzy mniejszych klubow potrafia ustawiac idealnie zespol pod rywala, a wenger w kolko gra tak samo wiec kazdy zespol zna na wylot Arsenal.

beznazwy -> spokojnie my juz dochodzimy do poziomu sredniaka. Podolski juz nie bedzie gwiazda, to samo Giroud. On juz nawet nie potrafi robic z zawodnikow gwiazd bo wola isc do Chelsea czy innych klubow.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.01.2013, 23:26

Verminator97, ściągnął go gdy miałeś 7 lat, policz sobie.

filip999, ale bzdury wypisujesz, pochwal się może swoimi sukcesami, jak uważasz, że Wenger nic nie osiągnął :D

Karis komentarzy: 30209.01.2013, 23:25

beznazwy
Może kolega akurat lubi Davida Silve, to przecież nie przestępstwo ...

beznazwy komentarzy: 237109.01.2013, 23:25

*kibiców

Clifford komentarzy: 105709.01.2013, 23:25

A co to kur.. tylko formacje z dwoma napastnikami są dobre? Ja uważam że gramy aktualnie najlepsza formacją tylko brakuje nam zawodników którzy robili by w niej różnice.

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 209.01.2013, 23:24

dokładnie taktyka u wengera szwankuje na maxa. nie gramy już jak kiedyś wygląda to słabo.

Naprawdę wychowują się świetni młodzi trenerzy : pep, laudrup, avb - mimo wszystko:)
Rodgers
w takich trzeba inwestować

beznazwy komentarzy: 237109.01.2013, 23:24

filip
Wenger to mistrz. Gdyby nie on bylibyśmy już ligowym średniakiem. To najlepszy trener na świecie. Co roku wychodzi na + z transferami. Kupuje zawodników tanio i robi z nich gwiazdy. Od 15 lat nie spadł niżej niż 4 miejsce najlepszej ligi świata. Gra football ciekawy dla oka i przyciąga kipiców. Nikt nie poradziłby sobie tak dobrze jak on i to Wenger nas jeszcze trzyma. Jedyne do czego można się w nim przyczepić to dziwne zmiany i upychanie Ramseya na siłe

DavidSilva21 komentarzy: 338109.01.2013, 23:23

@beznazwy - Ja się Twojego(dziwnego) nicka nie czepiam, a tak generalnie to nie wiem co Ci nie pasuje w moim.

Karis komentarzy: 30209.01.2013, 23:23

filip999 z tym Ramseyem i 2 napastnikami to się zgodzę ;)

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 609.01.2013, 23:22

Bo Ferguson potrafi robic transfery i wie co to taktyka. Wenger jest ulomny taktycznie i nadal zyje w czasach kiedy wygral mistrzostwo. Moglby zagrac wreszcie dwoma napastnikiem, to nie bo woli sobie ustawic Ramseya na skrzydle.

Karis komentarzy: 30209.01.2013, 23:21

IMO Ronaldo dał dużo więcej MU niż Fabs Arsenalowi ... praktycznie w pojedynkę z Rooneyem wygrał im kilka razy Premier League i w dużym stopniu pomógł wygrać LM

beznazwy komentarzy: 237109.01.2013, 23:20

DavidSilva21(dziwny nick jak na kibica arsenalu...)
Forlan był ich najgorszym transferem. Anderson też w sumie wiele nie pokazał...

Yakub97 komentarzy: 574609.01.2013, 23:20

Wyciągnąć Nene i być jak United ( mieć dwoch najlepszych strzelcow ligi tyle że by Francuskiej :D

Karis komentarzy: 30209.01.2013, 23:20

Forlan swoje zrobił ... parę ważnych bramek strzelił ale co do Tosicia, czy Verona się w pełni zgodzę ... Z kolei Smalling to dla mnie bardzo dobry obrońca tylko jeszcze młody i nieograny xd

Verminator97 komentarzy: 1490009.01.2013, 23:18

@pauleta19

A Robin ile miał lat jak go Wenger z Feyenordu wyciągał ? 18?

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 609.01.2013, 23:18

pauleta -> no i co mu to dalo? Wygral jakies trofeum? Nie wiec jak mozna mowic, ze Wenger jest wysmienitym trenerem skoro od praktycznie 9 lat nic nie wygral. W normalnym klubie juz by go dawno wywalili.

marcin04c komentarzy: 303109.01.2013, 23:18

pauleta ma racje

DavidSilva21 komentarzy: 338109.01.2013, 23:17

J S Veron to chyba była największa transferowa pomyłka w United. Wszędzie grał dobrze a tam nie mógł odpalić jakoś.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 109.01.2013, 23:17

filip999, ignoruj sobie. myślisz, że nie było takich jak ty, co robili wielkie zdziwione oczy jak Wenger ściągał Fabregasa, Songa czy van Persiego (tych chyba kojarzysz) kilka lat temu.

shark31 komentarzy: 601309.01.2013, 23:17

Imo nie, Ronaldo zrobil mniej dla Mu niz Fabs dla nas. Widac to teraz ile ktory gracz znaczyl...

pronik komentarzy: 517909.01.2013, 23:16

cr7 3-0 i 3 bramki

Verminator97 komentarzy: 1490009.01.2013, 23:15

@beznazwy

O ile dobrze pamiętam to 12 mln.

Clifford komentarzy: 105709.01.2013, 23:15

A wgl. jak ktos chce skrzydłowego w dodatku doświadczonego to Nene jest do wyciągnięcia ; )

Clifford komentarzy: 105709.01.2013, 23:13

I z tego co pamiętam Forlan się nie sprawdził w MU ; )

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 609.01.2013, 23:12

pauleta -> oczywiscie ale to bylo z jakies 10 lat temu czy 9 wiec nie wiem co to ma do rzeczy. Ja mowie o czasach wspolczesnych a nie o przeszlosci. Szanuje to co Wenger kiedys zrobil, ale spojrzmy realistycznie w obecne czasy. Teraz w czasie okienka zdarza mu sie moze jeden klasowy zawodnik, Podolski i Giroud dwa czy tam trzy lata temu nawet by sie nie lapali do jedenastki - taka jest prawda.

Verminator97 komentarzy: 1490009.01.2013, 23:10

Słabe transfery ManU to jeszcze ten cały Tosić , Obertan czy Saha.

Yakub97 komentarzy: 574609.01.2013, 23:07

To co paluleta piszesz to sama prawda.
Brakne zauwazyc że niektorzy z tych zawodników to system ktory zostal wprowadzony dla podreporowania budzetu po budowe stadionu

RVP 2.75m

Masz tu 11-stkę, która rozniosłaby EPL za 16,65mln.

W 2011/12 okienko nie było najlepsze. W 2012/13 było niezłe, ale na efekty trzeba poczekać. Jednak jak spojrzysz na to, co robi Wenger po pewnym czasie to dopiero widzisz jego klasę. Mam nadzieję, że jeszcze zmądrzejesz.

beznazwy komentarzy: 237109.01.2013, 23:03

Wenger dokonał dwóch najlepszych transferów w historii. Fabregas i Henry. Nawet C.Ronaldo ze sportingu do MU przy tym się chowa

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 609.01.2013, 23:03

arsenallord -> z wszystkich sytuacji ktorych mial powinien juz spokojnie strzelic ponad 10,11 goli w lidze. Nie ma zadnego dryblingu, szybkosci i dobrego wykonczenia bo nawet Walcott udowodnia w ostatnim czasie ze jest juz lepszym snajperem od Francuza. Szkoda gadac.

Verminator97 komentarzy: 1490009.01.2013, 23:03