Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal!

Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal! 11.02.2012, 16:53, Rafal Mazur 3658 komentarzy

Po bardzo udanym tygodniu przyszedł czas na kolejny krok do przodu. Tym razem na drodze Kanonierów do zwycięstwa stanęła ekipa Sunderlandu, z którą podopieczni Arsene Wengera zmierzyli się na Stadium of Light. Spotkanie było o tyle ciekawe, że było pierwszą z dwóch odsłon pojedynku z gospodarzami, których Arsenal podejmie w następnym tygodniu w V rundzie FA Cup. Dzięki genialnym zmianom i kapitalnej formie Henry'ego, Kanonierzy rzutem na taśmę wygrali mecz 2-1!

Już na godzinę przed meczem kibice poznali pierwsze jedenastki, jakie miały stawić sobie czoła. Do składu Kanonierów powrócił Bacary Sagna, który zastąpił Francisa Coquelina. Była to jedyna zmiana, jakiej dokonał Arsene Wenger w swoich szeregach.

Dokładnie o godzinie 16.00 sędzia Neil Swarbrick rozpoczął gwizdkiem zawody, dając tym samym znak do wzmożonego dopingu kibicom.

Od pierwszych minut można było jasno stwierdzić, iż nie będzie to powtórka z pojednyku z Blackburn. Londyńczycy nie mieli już tak druzgocącej przewagi, a ich początkowe akcji pełzły na panewcy. Działo się tak głównie dlatego, że linia defensywna gospodarzy była dobrze zorganizowana i nie popełniała błędów.

Z biegiem czasu układ sił zaczął ulegać deformacji. To Arsenal przejął kontrolę nad grą w środku pola, jednak obrona Sunderlandu ustawiła swego rodzaju mur przed swoim polem karnym i nie dopuszczała do żadnego strzału.

W 22. minucie świetna akcja dwójkowa Chamberlaina i Rosicky'ego zakończyła się podaniem do Robina van Persie, który w okolicach 16 metra próbował oszukać obronę gości, ale jeden z nich powalił Holendra na ziemię. Koledzy z drużyny domagali się karnego, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

W 37. minucie tłum kibiców Sunderlandu w niewybrednych słowach 'wybuczał' Pera Mertesackera, który miał rzekomo dotknąć piłki ręką. Rzeczywiście, Niemiec miał kontakt z futbolówką, ale było to tak przypadkowe, że sędzia nie podjął żadnej decyzji.

1 minutę przed końcem Robin van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Do rzutu wolnego przymierzył się Mikel Arteta, lecz jego uderzenie wylądował prosto na murze. Zaraz potem Neil Swarbrick odgwizdał koniec pierwszej części gry i zaprosił piłkarzy na przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku zawodnicy wrócili na plac gry, by walczyć o trzy punkty do ligowej tabeli. Od początku Arsenal rzucił się mocno do ataku, starając się kontrolować przebieg meczu, jednak nic z tego nie wynikało. Nadal utzrymywał się bezbramkowy wynik.

W 55. minucie nastąpił ogromny szturm na bramkę gospodarzy. Przez około 3 minuty, w okolicach 20 metra Kanonierzy wymieniali między sobą podania, szukając tej jednej luki, która umożliwiłaby strzelenie gola.

5 minut później kibice mogli oglądać kunszt bramkarski Wojtka Szczęsnego, który dwukrotnie zatrzymał znakomite strzały McCleana. W pierwszym przypadku Polak idealnie wymierzył lot piłki i, mimo że był zasłonięty, wyciągnął się jak struna. Natomiast w drugiej sytuacji futbolówka jeszcze skozłowała, nabierając dość dziwnej rotacji. Szczęsny był jednak nie do pokonania.

W 67. minucie z boiska zszedł Alex Oxlade-Chamberlain, który został zmieniony przez Thierry'ego Henry.

W 70. minucie Kanonierzy w ździebko kuriozalny i niecodzienny sposób stracili bramkę. Bacary Sagna podał futbolówkę do znajdującego się bliżej bramki Szczęsnego Mertesackera, który w niewyjaśnionych sytuacjach przewrócił się. Z tego prezentu skorzystał McClean i pewnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki Polaka! 0-1!

Kontuzja Mertesackera okazała się bardzo poważna, więc jego miejsce na murawię zajął Aaron Ramsey.

I oto po chwili kolejna niespodzianka. Mikel Arteta próbował uderzyć z dystansu, ale jego strzał został przyblokowany, po czym piłka wpadła pod nogi Aarona Ramseya. Walijczyk uderzył w prawy róg bramki gości, a futbolówka odbiła się od jednego słupka, ... potem od drugiego i znalazła się w siatce. 1-1

W 85. minucie słabo dysponowany Theo Walcott został zmieniony przez Arszawina.

W 91. minucie stało się coś, co przekraczało najśmiejsze oczekiwania sympatyków AFC. Po samotnej akcji Arszawina na skrzydle, rosyjski atakujący zdecydował się na wrzutkę do wbiegającego Henry'ego. Francuz strącił tylko futbolówkę tak, że Mignolet pozostał zupełnie bez szans! 2-1!

Kibice dosłownie ryknęli, a jedynymi słowami możliwymi do zrozumienia była przyśpiewka "Thierryyy Heeeenry, Thierryyy Heeeenry". Oczywiście do końca meczu nic nie uległo już zmianie, mimo że Sunderland rzucił się jeszcze do ataku. Sędzia jednak odgwizdał koniec spotkania, a fani The Gunners wpadli w ekstazę. Dzięki bramce Francuza oraz wobec przegranej Chelsea, londyńczycy wrócili na czwarte miejsce w tabeli. W tej sytuacji musimy również pochwalić Arsene Wengera, który pierwszy raz od dłuższego czasu przeprowadził 3 dobre zmiany. Miejmy więc nadzieję, że tą formę Arsenal utrzyma w najbliższym czasie, gdyż zbliża się okres decydujący o ich losach w tym roku.

Sunderland autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 15:00

Arbitrem głównym środowego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów będzie Pan Viktor Kassai. Węgierski sędzia urodził się 10 września 1975 roku i na arenach międzynarodowych gwiżdże od 2003 roku. Na liniach pomagać mu będzie duet Gabor Eros - Gyorgy Ring. Sędzią technicznym będzie Tamas Bognar. Kassai w przeszłości nigdy nie sędziował w spotkaniu z udziałem Milanu, natomiast po stronie Arsenalu było to jedno spotkania w 2010 roku (Sporting Braga - Arsenasl 2:0).

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 113.02.2012, 14:59

kilerr15, nie bedziesz potrzebowal pocieszenia bo Arsenal wygra :p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 14:57

Mertesacker obawia się najgorszego ,że może opuścić resztę sezonu ;/

kilerr15 komentarzy: 69813.02.2012, 14:56

mam pytanie czy bedzie ktorys z was moze ogladal mecz w rzeszowskim multi kinie ? ja wybieram sie ze znajomymi tam na mecz: ) ale to beda sami fani milanu takze nie bedzie nawet z kim sie pocieszyc a nie wiem nawet jaka frekwencja ogolna bedzie

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 113.02.2012, 14:55

oczywiście statystyk co do strzelania goli RvP nie prowadziłem, tak na oko palnąłem :p

Arsenal23, To zauważ jak gra Arsenal, gra inaczej niż Bayern, gdy skrzydłowi chcą postrzelać to się zamieniają miejscami, a tak to głównie dośrodkowują, takie widać zadanie daje im Wenger skoro wie że 8/10 piłek któe RvP dostanie w polu karnym to gol. :-)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 14:53

No patrz , nie wiedziałem, jednak prawonożny. Co do twojego ustawienia to lewonożni piłkarze powinni grać na prawym skrzydle bo wtedy lepiej schodzą do środka a od dośrodkowań są boczni obrońcy (patrz Bayern)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 14:52

Kredens

Bo to mój news, i chciałbym żeby był kompletny :)

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 113.02.2012, 14:50

Przydalby nam sie dobry prawonozny skrzydlowy i kreatywny ofensywny pomocnik, bo sklad mamy dobry:
----------------Szczesny----------------
Sagna--Koscielny---Vermaelen--Gibbs,Santos
-------------------Song-------------------
--------------Arteta---??------------------
??----------------------------------Gervinho(?)/AOC
-------------------RvP---------------------

wiem ze mamy walcotta, ramseya i rosickiego, ale nie wstawilem ich ze wzgledu na niskie mozliwosci jak na ten klub. Tzy Gervinho znak zapytania bo to goraca glowa bez wykonczenia.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 113.02.2012, 14:42

Midgardsorm, najwyzej wroca do championship i znow zejda na ziemie.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 14:41

No tak ale AOC miał słaby mecz a Arshavin przyczynił się do wygranej, obawiam sie najgorszego.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 14:41

Kredens i FabsAFC

Jeżeli to prawda to sądzę, że wyjątkowo niesprawiedliwie go potraktowali. Zrobił z tą drużyną ile mógł. Prowadził Wolverhapton nie wiem jak długo, wprowadził ich z powrotem do Premier League, utrzymał ich w najwyższej klasie rozgrywkowej. Uważam, że spisał się bardzo dobrze. Fakt - ostatnio nie wiodło im się najlepiej. A - jak to się mówi: "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Zarząd pewnie miał ochotę na coś więcej niż utrzymanie się w lidze i pozbyli się trenera. To był moim zdaniem błąd.

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 14:40

Arszawin jak już to na zmiany co najwyżej.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 14:39

Tylko żeby Wengerowi nie odrypało ,jeszcze westawi Arshavina i DJ.

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 113.02.2012, 14:38

FabsAFC, a jest juz jakas liga fcl kanonierzy.com? ;p

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 14:36

Marzag

Ja! :D

Mid

Na oficjalnej stronie napisane jest, że to przez wyniki. Wilki na ostatnie 22 mecze zdobyły tylko 14 punktów, a punktem kulminacyjnym był wczorajszy pogrom 1:5 z WBA

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 113.02.2012, 14:36

gra ktos w fantasy champions league? :P

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 14:34

Mid

Myślę, że powodem jest forma Wilków, ich obecna pozycja w tabeli. No i jeszcze przegrana z WBA 1:5...

Kredens komentarzy: 370813.02.2012, 14:33

Najprawdopodobniej za wyniki go wywalili

Kredens komentarzy: 370813.02.2012, 14:32

@ Mid...

widzę, że węszysz spisek ;) ale nie przesadzaj, przecież sędzia podczas ostatniego meczu w grupie nie wiedział, że zagramy z Barcą

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 14:31

FabsAFC

Wiesz może dlaczego Micka wywalili?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 14:28

Vandal

Z tego co pamiętam, to w ostatnim meczu fazy grupowej (teraz nie wiem czy to była Braga czy Partizan) Sagna dostał czerwo i musiał pauzować w meczu z Barceloną.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 14:26

Vandal

Czy mógłbyś w newsie o wicemistrzostwie Afryki Gervinho dopisać, że WKS przegrał w finale z Zambią?

Dziękuję z góry.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 14:26

Viktor Kassai posędziuje nasz mecz, dobrze że nie Bussaca.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16813.02.2012, 14:24

@Mid
Nie, o ile dobrze pamiętam, wtedy grał Eboue.

pamplemousse komentarzy: 186013.02.2012, 14:19

@Ramsi, ok, ale co to robi na demotach? -.-

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 14:16

Fabs
racja, ma nadzieję, że pozory mylą i Per szybko do nas wróci

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 14:14

A tymczasem AVB miał w niedzielę pogadankę z Romkiem ze SB ;)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 14:13

karlo

Brzydko to wygląda. Oby wygląd był tym najgorszym w całej kontuzji...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.02.2012, 14:13

Harry Redknapp przyznał, że jeśli zostanie selekcjonerem reprezentacji Anglii, będzie się starał przekonać do powrotu do kadry weterana Manchesteru United, Paula Scholesa.

a my oddajemy Henryka...

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 14:11

Fabs
no, nóżka dostała popalić i to dość mocno.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 13:59

Pewnie już słyszeliście, że McCarthy'ego z Wolves wyrzucili?

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 13:47

Topek
na każdego zawsze coś jest, tym bardziej jak to sędzie piłkarski :)

Topek komentarzy: 13968 newsów: 12613.02.2012, 13:45

a nie sorry, zapomniałem, że Busacca już spasował.

na prawie każdego sędziego coś mamy :P Zawsze mógł być Busacca.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 13:42

Vandal

A czy Sagna w tym meczu nie dostał jakoś czerwonej kartki?

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 13:41

o co chodzi na FPL w wybieraniu drużyny? nie rozumiem dobrze angielskiego

KanonierChris komentarzy: 292413.02.2012, 13:31

Midgardsorm@
Ja też tęsknie za nimi... kosztem kogutów oczywiście.

-Harry przecież nie odchodzi będzie trenerem i Tottenhamu i Anglii.

Kredens komentarzy: 370813.02.2012, 13:30

Czyżby rodzina Noriakiego ? ;D

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16813.02.2012, 13:29

Kassai? To był ten Pan, co sędziował nasz mecz z Bragą w tamtym sezonie, ten przegrany 0-2. Vela został ścięty równo z trawą w polu karnym, a ten mu dał żółtą za symulowanie. ^^

Kredens komentarzy: 370813.02.2012, 13:27

@ NBW

A no porozmawiać zawsze warto

Co do triumfu Zambii to chodziło o to, że kto by dawał im szansę przed całym turniejem. Fakt cały turniej nie był jakoś silnie obsadzony, ale były WKS, Tunezja, Ghana, Mali, Senegal, Maroko. Chociaż ja tam afrykańskich reprezentacji za bardzo nie śledzę, ale te co wymieniłem sa jakoś bardziej znane i każda jakąś tam gwiazdę ma. Właśnie chodziło mi o to, że ich szanse przed turniejem były jak nasze w tej fazie na wygranie LM.
No bo przed samym finałem to już wiadomo jeden mecz - może wyjść albo nie i wszystko jest możliwe.

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 13:26

Może tottenham załamie się odejściem Rendkampa, chciałbym na koniec zobaczyć taką tabele: Man City, Man Utd, Arsenal , Chelsea/Liverpool. Taka tabela to marzenie, ale są jeszcze szanse