Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal!

Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal! 11.02.2012, 16:53, Rafal Mazur 3658 komentarzy

Po bardzo udanym tygodniu przyszedł czas na kolejny krok do przodu. Tym razem na drodze Kanonierów do zwycięstwa stanęła ekipa Sunderlandu, z którą podopieczni Arsene Wengera zmierzyli się na Stadium of Light. Spotkanie było o tyle ciekawe, że było pierwszą z dwóch odsłon pojedynku z gospodarzami, których Arsenal podejmie w następnym tygodniu w V rundzie FA Cup. Dzięki genialnym zmianom i kapitalnej formie Henry'ego, Kanonierzy rzutem na taśmę wygrali mecz 2-1!

Już na godzinę przed meczem kibice poznali pierwsze jedenastki, jakie miały stawić sobie czoła. Do składu Kanonierów powrócił Bacary Sagna, który zastąpił Francisa Coquelina. Była to jedyna zmiana, jakiej dokonał Arsene Wenger w swoich szeregach.

Dokładnie o godzinie 16.00 sędzia Neil Swarbrick rozpoczął gwizdkiem zawody, dając tym samym znak do wzmożonego dopingu kibicom.

Od pierwszych minut można było jasno stwierdzić, iż nie będzie to powtórka z pojednyku z Blackburn. Londyńczycy nie mieli już tak druzgocącej przewagi, a ich początkowe akcji pełzły na panewcy. Działo się tak głównie dlatego, że linia defensywna gospodarzy była dobrze zorganizowana i nie popełniała błędów.

Z biegiem czasu układ sił zaczął ulegać deformacji. To Arsenal przejął kontrolę nad grą w środku pola, jednak obrona Sunderlandu ustawiła swego rodzaju mur przed swoim polem karnym i nie dopuszczała do żadnego strzału.

W 22. minucie świetna akcja dwójkowa Chamberlaina i Rosicky'ego zakończyła się podaniem do Robina van Persie, który w okolicach 16 metra próbował oszukać obronę gości, ale jeden z nich powalił Holendra na ziemię. Koledzy z drużyny domagali się karnego, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

W 37. minucie tłum kibiców Sunderlandu w niewybrednych słowach 'wybuczał' Pera Mertesackera, który miał rzekomo dotknąć piłki ręką. Rzeczywiście, Niemiec miał kontakt z futbolówką, ale było to tak przypadkowe, że sędzia nie podjął żadnej decyzji.

1 minutę przed końcem Robin van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Do rzutu wolnego przymierzył się Mikel Arteta, lecz jego uderzenie wylądował prosto na murze. Zaraz potem Neil Swarbrick odgwizdał koniec pierwszej części gry i zaprosił piłkarzy na przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku zawodnicy wrócili na plac gry, by walczyć o trzy punkty do ligowej tabeli. Od początku Arsenal rzucił się mocno do ataku, starając się kontrolować przebieg meczu, jednak nic z tego nie wynikało. Nadal utzrymywał się bezbramkowy wynik.

W 55. minucie nastąpił ogromny szturm na bramkę gospodarzy. Przez około 3 minuty, w okolicach 20 metra Kanonierzy wymieniali między sobą podania, szukając tej jednej luki, która umożliwiłaby strzelenie gola.

5 minut później kibice mogli oglądać kunszt bramkarski Wojtka Szczęsnego, który dwukrotnie zatrzymał znakomite strzały McCleana. W pierwszym przypadku Polak idealnie wymierzył lot piłki i, mimo że był zasłonięty, wyciągnął się jak struna. Natomiast w drugiej sytuacji futbolówka jeszcze skozłowała, nabierając dość dziwnej rotacji. Szczęsny był jednak nie do pokonania.

W 67. minucie z boiska zszedł Alex Oxlade-Chamberlain, który został zmieniony przez Thierry'ego Henry.

W 70. minucie Kanonierzy w ździebko kuriozalny i niecodzienny sposób stracili bramkę. Bacary Sagna podał futbolówkę do znajdującego się bliżej bramki Szczęsnego Mertesackera, który w niewyjaśnionych sytuacjach przewrócił się. Z tego prezentu skorzystał McClean i pewnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki Polaka! 0-1!

Kontuzja Mertesackera okazała się bardzo poważna, więc jego miejsce na murawię zajął Aaron Ramsey.

I oto po chwili kolejna niespodzianka. Mikel Arteta próbował uderzyć z dystansu, ale jego strzał został przyblokowany, po czym piłka wpadła pod nogi Aarona Ramseya. Walijczyk uderzył w prawy róg bramki gości, a futbolówka odbiła się od jednego słupka, ... potem od drugiego i znalazła się w siatce. 1-1

W 85. minucie słabo dysponowany Theo Walcott został zmieniony przez Arszawina.

W 91. minucie stało się coś, co przekraczało najśmiejsze oczekiwania sympatyków AFC. Po samotnej akcji Arszawina na skrzydle, rosyjski atakujący zdecydował się na wrzutkę do wbiegającego Henry'ego. Francuz strącił tylko futbolówkę tak, że Mignolet pozostał zupełnie bez szans! 2-1!

Kibice dosłownie ryknęli, a jedynymi słowami możliwymi do zrozumienia była przyśpiewka "Thierryyy Heeeenry, Thierryyy Heeeenry". Oczywiście do końca meczu nic nie uległo już zmianie, mimo że Sunderland rzucił się jeszcze do ataku. Sędzia jednak odgwizdał koniec spotkania, a fani The Gunners wpadli w ekstazę. Dzięki bramce Francuza oraz wobec przegranej Chelsea, londyńczycy wrócili na czwarte miejsce w tabeli. W tej sytuacji musimy również pochwalić Arsene Wengera, który pierwszy raz od dłuższego czasu przeprowadził 3 dobre zmiany. Miejmy więc nadzieję, że tą formę Arsenal utrzyma w najbliższym czasie, gdyż zbliża się okres decydujący o ich losach w tym roku.

KanonierChris komentarzy: 292413.02.2012, 16:26

a niektórzy idioci mówią, ze dobrze, że doznał kontuzji...

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.02.2012, 16:26

akurat Nocerino od kilku miesiecy ciagnie Milan, obok Boatenga wyzozniajaca sie postac...

Orandzo komentarzy: 338013.02.2012, 16:21

facebook.com/photo.php?fbid=259608574116840&set=a.176391579105207.42767.176349289109436&type=1&ref=nf

AlkoChochlik komentarzy: 2913.02.2012, 16:16

Orientujecie się może czy będzie można gdzieś w sieci obejrzeć powtórkę meczu z Milanem?

songoku95 komentarzy: 2348613.02.2012, 16:14

witam panów;pp
Skąd mogę ściągnąć przyśpiewki kibiców?? A chodzi mianowicie o ,,super Gunners"?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 913.02.2012, 16:12

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji USA Niemiec Juergen Klinsmann ma zastąpić Harry'ego Redknappa na stanowisku menedżera Tottenhamu Hotspurs, jeśli ten zostanie szkoleniowcem kadry Anglii - podają media na wyspach.

zna ktoś więcej szczegółów?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 16:10

Gol

Weź ty kup oczy, nie napisałem że jest gorszy od Lopeza, wizyta u okulisty mile widziana.

EdekSilva9

No im chodzi o to, że gdy on strzela, to ktoś to przypłaca życiem :] Ciekaw jestem kto będzie następny.

slawek1n1 komentarzy: 20513.02.2012, 16:05

Przeglądam fora kibiców Milanu i u Nich panuje średni optymizm. Zdają sobie sprawę z trudności rywali i wielu mimo wszystko stawia na Arsenal.

ale o cow tym wszystkim, chodzi??
oni oskarżają Ramseya od strzelanie bramek w dzień przed śmiercią słąwnych ludzi??

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 16:02

Już nawet artykuły o tym piszą:

nla.thesun.co.uk/sol/homepage/news/4125154/Whitney-Houston-death-Arsenals-Aaron-Ramsey-in-goal-link.html

Gol komentarzy: 14013.02.2012, 15:58

Arsenal23 - Weź się przyznaj wiesz co kolwiek o Milanie i ich aktualnym składzie ? Bo już któryś komentarz z rzędu piszesz straszne bzdury o tym zespolę. Nocerino gorszy od Lopeza.... hahahahaha !
Koleś jest pomocnikiem który Milan pozyskał chyba za darmo w tym lecie i do tej pory wbił 8 bramek. Czyli jest drugim najlepszym strzelcem Milanu.
Co do kibiców Milanu którzy obstawiają 2-0 trudno żeby obstawiali wynik w plery, bo to było by chyba troszeczkę dziwne. Każdy wierzy w swój klub, a kto jest lepszy przekonamy się w środę.

ElSar komentarzy: 416813.02.2012, 15:56

Ale niech mi ktos powie czy boateng i pato i nesta wracaja czy nie ?

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068713.02.2012, 15:56

acmilan24.com/news/id/14129/Nadciaga_kawaleria.html

Przeczytajcie ;/

KanonierChris komentarzy: 292413.02.2012, 15:49

Nie ważne co kibice Milanu mówią, czy są pewni czy trzęsą majtami. Liczy sie jak nasi chłopcy zagrają, i jak będą zmotywowani, to jest taki mecz gdzie może być 2:0 dla Milanu ale my też możemy go wygrać.

KanonierChris komentarzy: 292413.02.2012, 15:47

Jak to wygląda? Kontuzjowani z Milanu w końcu wracają czy nie? Ma ktoś jakieś solidne informacje?

ElSar komentarzy: 416813.02.2012, 15:46

lol ... wiekszosc kibicow milanu stawia na 2:0 dla milanu o.O sa chyba zbyt pewni . Oby sie mylili chociaz jezeli nasi chlopcy sie postaraja to to jest do wygrania :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 15:39

FabSAFC

Ja z kolei czytałem, że 30% udziałów wcale nie upoważnia Usmanova do siedzenia w zarządzie. Daje mu to jedynie dostęp do ksiąg klubu.

creatiVe4 komentarzy: 376413.02.2012, 15:38

*A_1886

creatiVe4 komentarzy: 376413.02.2012, 15:37

A_1996

Nie przegramy ;P

KondzioElite komentarzy: 618713.02.2012, 15:36

A tak w ogóle jak tam wam idzie w FPL miśki? >.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 15:32

Nocerino jest taki sobie, ja bym sie bał Lopeza.

KondzioElite komentarzy: 618713.02.2012, 15:30

Tak sobie liczę na jakąś niezdarę na ich lewej obronie oraz Ambrosiniego/Sedorfa w środku pola. Jak najmniej świeżej krwi! Oby przynajmniej jeden z trójki Nocerino/El Shaarawy/Boareng (!) nie zagrał z nami.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 15:26

Kondzio

Chcesz zobaczyć pokaz kultury? Wejdź na realmadrid.pl, poczytaj komentarze i porównaj z Katalończykami.

KondzioElite komentarzy: 618713.02.2012, 15:25

Powiem wam szczerze, że ta LM to jest jakaś magiczna. Bardziej czekam na ten mecz niż na finał CC w tamtym sezonie >.<

Jak tam sobie właśnie czytam spooooro komentarzy kibiców Milanu, i dochodzę do wniosku, że kulturą przygniatają Katalończyków kilkukrotnie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 15:19

Najważniejsze to jest zdobyć gola w Mediolanie .
Nawet jak byśmy przegrali 2 : 1 ( pfu ) to i tak to jest niezły wynik przed rewanżem na Emirates gdzie w tym sezonie jesteśmy naprawdę mocni .
W LM na wyjazdach też dobrze sobie radziliśmy oprócz meczu z Olympiakosem gdzie graliśmy rezerwami i mieliśmy już zapewniony awans .
Serce mówi ,że wygramy jednym golem ,ale rozum mówi ,że będzie remis bramkowy .
Obym się nie mylił :P I tak i tak będzie dobrze .

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17213.02.2012, 15:18

Kondzio

Ja myślę, że będzie 1:2. Milan gra słabo, zagra Zlatan, to wszystkie piłki będą leciały na niego. Kluczowa będzie gra naszych defensorów + skrzydłowych. Jeżeli uda się powstrzymać Ibrę i zrobić wiatr na skrzydłach, to 1:2 to prawdopodobny wynik.

KondzioElite komentarzy: 618713.02.2012, 15:16

Nie wiem co wy chcecie od tych fanów Milanu. Kulturalnie się wypowiadają i stawiąją w większości na 1:0, więc co w tym złego? Niektórzy nawet uważają, że to my jesteśmy faworytami.

Ja, zupełnie subiektywnie stawiam właśnie na 1:0 dla gospodarzy po bramce El Shaarawy'ego/Lopeza. Co prawda w meczu z Udine mieli niezłego farta przez błędy obrońców rywali, to myślę, że zmotywują się na mecz z nami.

Po cichu liczę na 1:1. Byle by coś strzelić.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 15:15