Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal!

Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal! 11.02.2012, 16:53, Rafal Mazur 3658 komentarzy

Po bardzo udanym tygodniu przyszedł czas na kolejny krok do przodu. Tym razem na drodze Kanonierów do zwycięstwa stanęła ekipa Sunderlandu, z którą podopieczni Arsene Wengera zmierzyli się na Stadium of Light. Spotkanie było o tyle ciekawe, że było pierwszą z dwóch odsłon pojedynku z gospodarzami, których Arsenal podejmie w następnym tygodniu w V rundzie FA Cup. Dzięki genialnym zmianom i kapitalnej formie Henry'ego, Kanonierzy rzutem na taśmę wygrali mecz 2-1!

Już na godzinę przed meczem kibice poznali pierwsze jedenastki, jakie miały stawić sobie czoła. Do składu Kanonierów powrócił Bacary Sagna, który zastąpił Francisa Coquelina. Była to jedyna zmiana, jakiej dokonał Arsene Wenger w swoich szeregach.

Dokładnie o godzinie 16.00 sędzia Neil Swarbrick rozpoczął gwizdkiem zawody, dając tym samym znak do wzmożonego dopingu kibicom.

Od pierwszych minut można było jasno stwierdzić, iż nie będzie to powtórka z pojednyku z Blackburn. Londyńczycy nie mieli już tak druzgocącej przewagi, a ich początkowe akcji pełzły na panewcy. Działo się tak głównie dlatego, że linia defensywna gospodarzy była dobrze zorganizowana i nie popełniała błędów.

Z biegiem czasu układ sił zaczął ulegać deformacji. To Arsenal przejął kontrolę nad grą w środku pola, jednak obrona Sunderlandu ustawiła swego rodzaju mur przed swoim polem karnym i nie dopuszczała do żadnego strzału.

W 22. minucie świetna akcja dwójkowa Chamberlaina i Rosicky'ego zakończyła się podaniem do Robina van Persie, który w okolicach 16 metra próbował oszukać obronę gości, ale jeden z nich powalił Holendra na ziemię. Koledzy z drużyny domagali się karnego, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

W 37. minucie tłum kibiców Sunderlandu w niewybrednych słowach 'wybuczał' Pera Mertesackera, który miał rzekomo dotknąć piłki ręką. Rzeczywiście, Niemiec miał kontakt z futbolówką, ale było to tak przypadkowe, że sędzia nie podjął żadnej decyzji.

1 minutę przed końcem Robin van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Do rzutu wolnego przymierzył się Mikel Arteta, lecz jego uderzenie wylądował prosto na murze. Zaraz potem Neil Swarbrick odgwizdał koniec pierwszej części gry i zaprosił piłkarzy na przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku zawodnicy wrócili na plac gry, by walczyć o trzy punkty do ligowej tabeli. Od początku Arsenal rzucił się mocno do ataku, starając się kontrolować przebieg meczu, jednak nic z tego nie wynikało. Nadal utzrymywał się bezbramkowy wynik.

W 55. minucie nastąpił ogromny szturm na bramkę gospodarzy. Przez około 3 minuty, w okolicach 20 metra Kanonierzy wymieniali między sobą podania, szukając tej jednej luki, która umożliwiłaby strzelenie gola.

5 minut później kibice mogli oglądać kunszt bramkarski Wojtka Szczęsnego, który dwukrotnie zatrzymał znakomite strzały McCleana. W pierwszym przypadku Polak idealnie wymierzył lot piłki i, mimo że był zasłonięty, wyciągnął się jak struna. Natomiast w drugiej sytuacji futbolówka jeszcze skozłowała, nabierając dość dziwnej rotacji. Szczęsny był jednak nie do pokonania.

W 67. minucie z boiska zszedł Alex Oxlade-Chamberlain, który został zmieniony przez Thierry'ego Henry.

W 70. minucie Kanonierzy w ździebko kuriozalny i niecodzienny sposób stracili bramkę. Bacary Sagna podał futbolówkę do znajdującego się bliżej bramki Szczęsnego Mertesackera, który w niewyjaśnionych sytuacjach przewrócił się. Z tego prezentu skorzystał McClean i pewnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki Polaka! 0-1!

Kontuzja Mertesackera okazała się bardzo poważna, więc jego miejsce na murawię zajął Aaron Ramsey.

I oto po chwili kolejna niespodzianka. Mikel Arteta próbował uderzyć z dystansu, ale jego strzał został przyblokowany, po czym piłka wpadła pod nogi Aarona Ramseya. Walijczyk uderzył w prawy róg bramki gości, a futbolówka odbiła się od jednego słupka, ... potem od drugiego i znalazła się w siatce. 1-1

W 85. minucie słabo dysponowany Theo Walcott został zmieniony przez Arszawina.

W 91. minucie stało się coś, co przekraczało najśmiejsze oczekiwania sympatyków AFC. Po samotnej akcji Arszawina na skrzydle, rosyjski atakujący zdecydował się na wrzutkę do wbiegającego Henry'ego. Francuz strącił tylko futbolówkę tak, że Mignolet pozostał zupełnie bez szans! 2-1!

Kibice dosłownie ryknęli, a jedynymi słowami możliwymi do zrozumienia była przyśpiewka "Thierryyy Heeeenry, Thierryyy Heeeenry". Oczywiście do końca meczu nic nie uległo już zmianie, mimo że Sunderland rzucił się jeszcze do ataku. Sędzia jednak odgwizdał koniec spotkania, a fani The Gunners wpadli w ekstazę. Dzięki bramce Francuza oraz wobec przegranej Chelsea, londyńczycy wrócili na czwarte miejsce w tabeli. W tej sytuacji musimy również pochwalić Arsene Wengera, który pierwszy raz od dłuższego czasu przeprowadził 3 dobre zmiany. Miejmy więc nadzieję, że tą formę Arsenal utrzyma w najbliższym czasie, gdyż zbliża się okres decydujący o ich losach w tym roku.

Sunderland autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
sebastianf komentarzy: 331813.02.2012, 17:49

gol...
No szok!? :D
A tak z innej "beczki". Wydaje się, że Fabregas w tym sezonie będzie musiał uznać wyższość Realu.
Mając na uwadze jego niesamowitą chęć zdobywania pucharów... trochę się chyba Pan rozczarował? W sumie nie zdobył narazie nic... godnego uwagi. :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 17:48

Vermaelen5

Też muszę spróbować kratki wyłączyć - brzmi na fajną zabawę :] I nawet wiem na kim to przetestuję :]

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 113.02.2012, 17:48

Conrado888, Hazard jest lewonozny?

Gol komentarzy: 14013.02.2012, 17:47

A ktoś z was grał najpierw piłkarzem, potem grającym trenerem i menedżerem ? Śmieszne jest to że jak się gra na końcu menadżerem to z teraźniejszej 11 mi został tylko Walcott :D I tak nie gra tylko grzeje ławę, aha no i Szczęsny ale zastanawiam się czy by go nie sprzedać.

sebastianf komentarzy: 331813.02.2012, 17:46

I czasami podsumuje jakiś mecz... oczywiście zgodnie z moim... widzi mi się? :D

sebastianf komentarzy: 331813.02.2012, 17:45

peciakk...
Przede wszystkim skończyło się okienko i teraz już oddaje się oglądaniu meczy. :D Z drugiej strony wpadam tutaj czasami, ale niektóre dyskusje powodują u mnie ból głowy. :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 17:44

Bardzo stary news, na całe szczęście to już nie możliwe.

triumphst955 komentarzy: 107313.02.2012, 17:43

sport.pl/pilka/1,65041,10834755,Liga_Mistrzow__Manchester_United_wroci_do_Ligi_Mistrzow_.html
Słyszeliscie o tym..?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.02.2012, 17:43

Sebastianf@
Oj ale ja Cię tu dawno nie widziałem;)

Vermaelen5 komentarzy: 265913.02.2012, 17:43

Ja na FIFIE08 miałem 3 sezon z Marsylią, ale mi się odechciało.

sebastianf komentarzy: 331813.02.2012, 17:42

Straszne! Jak producenci gry mogą tak krzywdzić kibiców Arsenalu, którzy grają w Fife. :D

David92 komentarzy: 640013.02.2012, 17:41

Szczecin - mialem Arsenalem chyba 8 sezon ale odechcialo mi sie juz grac, teraz w 12 gram troche.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.02.2012, 17:41

Szczecin@
Ja niestety niee.
Znudziło mi się.
Ale 09 przeszedłem to tam później 3/4 zawodników nie znałem...

Gol komentarzy: 14013.02.2012, 17:41

SzczecinWGrze90 - Tak, nawet bez porażki na legendarnym. Sorki że komentarz pod komentarzem.

Gol komentarzy: 14013.02.2012, 17:40

No dokładnie :D Zawsze mnie to denerwuję bo Milan w Fife zwykle strzela po prostu z dupy. Tak jak ostatnio grałem Liverpoolem z Interem i dostałem 3-0 mimo że przez 3/4 meczu byłem przy piłce tylko ci idiocie zawsze trafiali albo w słupek albo poprzeczkę, a Inter miał 2 rzuty rożne i karnego :(

Vermaelen5 komentarzy: 265913.02.2012, 17:40

peciakk
Jak to mówią: do szczęścia dużo nie trzeba:DDD

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148913.02.2012, 17:40

Ukończył ktoś z was może Tryb Menedżerski w Fifie 11?

Madderns29@
Mając Ibre w drużynie + jakiegoś dobrego skrzydłowego z dobrymi dośrodkowaniamy to nie ma opcji żeby nie strzelić bramki.
9/10 Głowek ibry kończy się golem;/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.02.2012, 17:35

kicker.de/news/fussball/intligen/startseite/564629/artikel_mertesacker-sucht-klarheit-bei-mueller-wohlfahrt.html#omrss_news_fussball

Mertesacker wybierze się do niemieckiego lekarza . Sam Per napisał na twitterze ,że martwi się o najgorsze . Może opuścić resztę sezonu .

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 17:31

Gol

Dokładnie. Ibra ma chyba strzał na 99 ustawiony. Jest trochę wolny, ale strzał ma zabójczy.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 17:29

To ja tak jak ty. Gram na klasie światowej, ale się zastanawiam nad legendarnym.

Gol komentarzy: 14013.02.2012, 17:29

Mamy za dwa dni jeden z ważniejszych meczów w tym sezonie, a ci o Fifie rozmawiają :D Mnie denerwuje Milan w Fifie dlatego że jak mają rzut rożny to można już zdjąć palce z pada. Co nie zmienia faktu że Ibrahimovic jest strasznie dobry w tej grze.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 913.02.2012, 17:29

ja też stawiam na Ramseya od pierwszych minut w środę. jest wypoczęty bo ostatnio nie grywał za dużo. na dodatek zdobył ważną oraz ładną dla oka bramkę w ostatnim meczu ligowym co na pewno spodobało się Wengerowi. Rambo z Milanem, Rosa w FA Cup moim zdaniem.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.02.2012, 17:26

Madderns29@
Na jakim poziomie posuwasz?;D
Bo ja klasa światowa. Ale myślę już nad Legendarnym.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 17:24

Mid

Ja gram raz, ale na dzień ;D Ja jakoś nie patrze na to tak jak ty. Nie biorę wyniku z gry do rzeczywistości, bo po prostu ja zazwyczaj wygrywam, no a w realu nie zawsze tak jest.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.02.2012, 17:22

Karlo@
Diaby to nie wątpliwie wielki talent.
Niestety jest jak szklanka.
On przy takim wzroście ma dość dobrą technikę.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 17:21

karlo

Nie chodzi już o to, że zrobił by konkurencję, ale żebyśmy nie musieli wychodzić ciągle taką samą 11. Jak dla mnie Arsenal ma chyba za mało zawodników. Jak by spojrzeć na skład bez kontuzji to mamy bardzo mocny skład, no ale kontuzje są zawsze i zawsze będą, no a później nie mamy kogo wstawiać ani do pierwszej, ani na ławkę.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 17:20

madderns29

A widzisz - ja każdy taki mecz w FIFIE rozgrywam tylko "RAZ". Trudno wytłumaczyć czemu. W realu też rozgrywasz taki mecz raz i nie masz szans na powtórkę. No i trochę się obawiam, że ten jeden raz wygrałem, a drugi raz mogę przegrać - a może to jakoś wpłynąć na wynik rzeczywistego spotkania :]

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 17:16

@madderns29
całkowita racja Diaby by się przydał, bardzo żałuję, że tak często łapie kontuzje.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 17:13

Arsenal23

O Dj ja się nie boję, bo chyba on wraca po kontuzji więc Wenger chyba będzie wolał wystawić Coq, który jest w wielkiej formie.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.02.2012, 17:13

Midgardsorm@
Też robiłem kiedyś taki myk w Fife;D

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 17:12

Mid

Ja tam przed każdym meczem rozgrywam go w Fifie. MEcz Milan Arsenal rozgrywałem już tyle razy, że dziś sobie zagrałem tak, że ja grałem Milanem, ale strzeliłem 2 bramki Ibra i się wkurzyłem i wyłączyłem ;D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 17:10

madderns29

Mi się jednak wydaję, że grał będzie Rambo.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 17:10

karlo

ja tęsknię też za Diabym. Fajnie by było gdyby był już gotowy, bo dawał by nam dużo więcej możliwości.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 17:10

madderns29

Myśle że Ramsey jest raczej pewniakiem, dobrze zaprezentował się z Sunderlandem, do tego długo wypoczywał, jednak boje się występu Arshy i Dj.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 17:09

Ja ostatnio zawsze przed wielkim meczem rozgrywam go sobie w FIFIE. Jak sobie ostatnio rozegrałem spotkanie Milan-Arsenal, to przegrywając 2:0, skończyłem go 2:4, a Thiago Silva zarobił czerwoną kartkę.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 17:08

Ciekawe kogo wystawi Wenger na Milan jako ŚPO. Rosa ma ostatnio dobrą formę, no a Aaron dawno nie grał, a jak wszedł to strzelił gola. Ja osobiście wolę Rosę, bo bardziej doświadczony i będzie dawał mnóstwo spokoju z Arteta, a jak Ramsey jest pod pressingiem to totalnie się gubi ;/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.02.2012, 17:07

Gol

Tak wiem ostatnio rozpuściłem język i nie jestem z siebie dumny. Przepraszam. Co do tego że Lopez jest lepszy, dla mnie to oczywiste że bardziej straszny jest napastnik niż pomocnik, nie moge powiedzieć że jest lepszy dlatego że to kompletnie inne pozycje.

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 17:04

Ja tęsknie za Jackiem oraz Santosem.
A SS faktycznie jak już grał to nie tak źle.

Waskitcz komentarzy: 449213.02.2012, 17:00

@karlo
Tu niektórzy za Jenkinsonem tesknią, a ty Pera chcesz wypominać?

Gol komentarzy: 14013.02.2012, 16:59

Arsenal23 - Sory ale zachowujesz się jak dzieciak po prostu. Napisałeś że dużo bardziej boisz się Lopeza, a Nocerino jest taki sobie. Czy to nie oznacza że Lopez jest lepszy od Nocerino ? Bo skoro nie widzisz sensu własnej wypowiedzi to nie wiem czy jest jaki kolwiek sens wymiany zdań ze sobą. Dodatkowo wyzywasz kibiców Milanu bo wierzą w swój klub (już pogardzenie że mają menopauzę było nie smaczne). Masz bardzo niską wiedzę o naszym rywalu w LM a mimo to wypowiadasz się jakbyś znał ich zespół na wylot. A już żart o okulisty uważam za mało śmieszny i raczej pokaz swojej osobistej głupoty. Tym bardziej że wydajesz się człowiekiem mądrym zwłaszcza jeśli się czytało twoje poprzednie komentarze. A co uważasz że my jesteśmy w wysokiej formie bo pokonaliśmy Sunderland i to ledwo ledwo po golu w 92 minucie meczu ?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.02.2012, 16:59

Karlo@
Dokładnie;)
Per jest dwa razy lepszy niż SS.
Ale SS w tym sezonie , w meczach w których grał to nie grał aż tak tragicznie.

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 16:56

Zobaczycie jeszcze będziecie płakali za Perem jak SS będzie szalał. oczywiście słowa te kieruje do tych niedowiarków co mieli nieokiełznaną radość z eliminującej go kontuzji.

Waskitcz komentarzy: 449213.02.2012, 16:56

No i się dziwicie że Ramsey ra jak gra, taka odpowiedzialność, jak strzeli bramkę to giną słay, tez bym grał jak łamaa, takie brzemie jak we Władcy Pierścieni :D Swoją drogą czego to ludzie nie wymyślą :D

Gunner_995 komentarzy: 655013.02.2012, 16:46

Właśnie tego nie ma.... Jest podobne jak Alex wskoczył Thierriemu na barana Xd Chyba, że jestem ślepy...

KanonierChris komentarzy: 292413.02.2012, 16:42