Zacisnąć zęby i kontynuować walkę o Top 4: Arsenal vs Brighton

Zacisnąć zęby i kontynuować walkę o Top 4: Arsenal vs Brighton 08.04.2022, 20:43, Patryk Bielski 1045 komentarzy

Nastroje wśród fanów Kanonierów zmieniły się diametralnie. Od hurraoptymizmu i wydawać się mogło dość prostej drogi do kwalifikacji Ligi Mistrzów, po porażkach z Liverpoolem i Crystal Palace, a co ważniejsze, kontuzjach czołowych piłkarzy, sytuacja jest już zgoła odmienna. Ale to właśnie w tak trudnych warunkach drużyna aspirująca do gry w europejskich pucharach powinna pokazać charakter i udowodnić, że nie należy skreślać jej zbyt wcześnie. Pierwsza okazja ku temu już jutro, kiedy na The Emirates przyjedzie Brighton.

Podopieczni Mikela Artety nie mogli trafić lepiej. Brighton zdaje się obecnie idealnym kandydatem by odbudować morale zespołu i dopisać kolejne trzy punkty w walce o czołową czwórkę tabeli. Wystarczy wspomnieć, że ekipa Grahama Pottera w ostatnich pięciu spotkaniach zdobyła zaledwie jeden punkt i był to bezbramkowy remis na własnym stadionie z czerwoną latarnią ligi - Norwich. Gdyby nie dobry początek sezonu w wykonaniu Mew, z pewnością obecna forma pozwalałaby upatrywać ich drużynę w roli kandydata do spadku.

W zespole gości na pewno nie zobaczymy naszego rodaka, Jakuba Modera, który w meczu z Tottenhamem zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Ponadto niepewny jest też występ Adama Webstera. Więcej problemów ma jednak Mikel Arteta. Hiszpan nie będzie mógł skorzystać z dwójki bocznych obrońców - Tomiyasu i Tierneya. Szkot leczy długoterminowy uraz kolana i bardzo możliwe, że sezon dla niego już się skończył. Innym ważnym ogniwem, którego zabraknie, jest Thomas Partey. Ghańczykowi odnowił się uraz pachwiny, co wykluczy go z gry na kilka tygodni.

Patrząc jedynie na najnowszą historię spotkań obu ekip, trudno byłoby wskazać faworyta. W poprzednich pięciu meczach Kanonierzy zanotowali 2 remisy, 2 porażki i jedno zwycięstwo. W październiku na Amex Stadium padł bezbramkowy remis. Jak będzie tym razem? Do końca sezonu pozostało już tylko 8 kolejek (Arsenal ma jeden zaległy mecz) i sprawa awansu do europejskich pucharów jest wciąż sprawą otwartą. Miejmy nadzieję, że londyńczycy podejmą rękawicę i w obliczu ciężkiej sytuacji kadrowej zdołają wyrwać rywalom cenne trzy punkty.

Rozgrywki: 31. kolejka Premier League
Miejsce: Anglia, Londyn, Emirates Stadium
Data: Sobota, 9 marca 2022, 16:00 czasu polskiego
Sędzia: David Coote
Transmisja: CANAL+ Premium (Pol)
Typ Kanonierzy.com: 3-0 - Sprawdź, jak odebrać w Fortuna zakład bez ryzyka.

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueZapowiedź autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Koroniarz komentarzy: 1010609.04.2022, 18:00

Nasi wcześnie zrozumieli, ze nie da się wejść do bramki tylko trzeba ładować z dystansu. Z taka gra to obyśmy w top6 się znaleźli to będzie super

Chlopek komentarzy: 3578 newsów: 109.04.2022, 18:00

Arteta mnie zawiódł ustawieniem. Saka już grywał wahadło, jest Tavares, Cedric, a on ustawił ich żałośnie...

Dziadyga komentarzy: 824609.04.2022, 18:00

Kolejny mecz(z 5 z rzędu) Nketiah udowadnia,że gra lepiej od lakazeta,stara się i to nie te mityczne "staranie" francuza,oddaje jakieś strzały chociaż,już powinno być 2-2 lepiej się nie udało uderzyć.A tu dalej ślepcy co bronią tego łysego dziada.

Furgunn komentarzy: 921009.04.2022, 18:00

Time to say goodbye.

gunner1990 komentarzy: 370909.04.2022, 18:00

Nketaiah zrobił więcej niż lacazet przez cały mecz pseudo napastnik, pseudo guardiola, pseudo transfery zimowe i wracamy o walkę o ligę konferencji

XandeR komentarzy: 965309.04.2022, 17:59

Dobry ziomek Welbeck nawet swojaka jepnal żeby nam pomóc, żeby ten gamoń Tottenham nas nie wyorzedzik, a ci gamonie i tak nie dali rady.

Dobrze bo z taką gra to co my byśmy w LM mieli robić?

Ranczomen komentarzy: 1230509.04.2022, 17:59

To prawda. Laca jak nie strzelał to chociaż walczył i dawał coś w rozegraniu. Teraz daje kompletne 0.

Luki342 komentarzy: 273509.04.2022, 17:59

Transfery w styczniu?
A po co, a komu to potrzebne?

tomash473 komentarzy: 211509.04.2022, 17:59

Mamy tu klasyczny paradoks Arsenalu. Niby strzelili honorową jednocześnie honoru nie zachowując.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5009.04.2022, 17:59

Pa Pa LM..

Masakra, mieć taką szanse na TOP4 i jak zwykle w końcówce sezonu dawać dupy. Oczywiście wszystko się psuje po przerwie na kadry.

KLUB MEM.

Ech0z komentarzy: 1039609.04.2022, 17:59

Ten różny to było podsumowanie ich gry

Mchard komentarzy: 61709.04.2022, 17:59

@djmacius napisał: "No cóż. Trzeba było tak walczyć od przynajmniej 46 minuty, a nie od 89. Dalej wszystko mamy w swoich rękach, mecze derbowe to zupełnie inne bajki, niż takie ligowe. COYG"

Derby to zupełnie takie same mecze jak "takie ligowe"

djmacius komentarzy: 377909.04.2022, 17:59

@duzy469: jestem pewien, że nastawienie na Chelsea, MU i Spurs będzie zupełnie inne niż na CP i Brighton. Ale to meczami z tymi ostatnimi powinniśmy nabijać punkty, a teraz sobie piekielnie utrudniliśmy.

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 809.04.2022, 17:59

Ten klub ma wpisane frajerstwo w geny.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52409.04.2022, 17:59

Nketiah kolejny raz pokazał, że powinien wskoczyć do podstawowego składu kosztem bezproduktywnego Lacazette'a.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 109.04.2022, 17:59

No to morale poleciały na łeb i szyje, nadzieja była, ale po wypadnięciu Tierneya i Thomasa można się żegnać z walką o LM, chyba że i Tottenham dziś solidarnie jeszcze wj...

Ranczomen komentarzy: 1230509.04.2022, 17:58

Dziadami jesteśmy. Nie pozdrawiam. Brighton G grał a my jeszcze większym i frajerskim G jesteśmy.

Joliwier06 komentarzy: 483 newsów: 1509.04.2022, 17:58

***** Pepe debil *****y

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 209.04.2022, 17:58

Paaanie, idź Pan w ….

Topek komentarzy: 13937 newsów: 12609.04.2022, 17:58

10 minut rozpaczy z Brighton u siebie. Pepe podsumował.

Garfield_pl komentarzy: 2777809.04.2022, 17:58

Szkoda meczu, słaba gra, końcówka to za mało, ale dalej walczymy, niech Villa dziś zagra ładnie i kuraki ogra. Ciekawa będzie walka do samego końca :D

swistak86 komentarzy: 118009.04.2022, 17:58

to co Eddie za Lace w nastepnym meczu ?

Matornen (zawieszony) komentarzy: 52009.04.2022, 17:58

Dobra, przyznaję się: myliłem się co do Pepe.

losnumeros komentarzy: 1318909.04.2022, 17:58

@lordpat: Nasi wykonali krótko rzut rożny i powrotna piłka poszła do zaownika który był na spalonym.

gunner1990 komentarzy: 370909.04.2022, 17:58

I dobrze teraz Tottenham 3 pkt a panienki niech grają od 1 minuty a nie 6 ostatnich

duzy469 komentarzy: 76609.04.2022, 17:58

@djmacius: taaaa pokazalismy tydzien temu w derbach xD

Arsenal2004 komentarzy: 367009.04.2022, 17:58

Ja nwm co mam myśleć o tym klubie.

gbn komentarzy: 376709.04.2022, 17:58

Brawo...zacząć grać w 90 minucie, po prostu brawo.

djmacius komentarzy: 377909.04.2022, 17:57

fighterPL komentarzy: 38109.04.2022, 17:57

No nic. stało się. Ale jeszcze wszystko zależy od nas. Trzeba wierzyć :D

Mechaj komentarzy: 27609.04.2022, 17:57

Tak mieli cisnąć od 46 minuty, a nie 90, gówno grać a potem 6 minut chcieć zremisować xD

RyChU84 komentarzy: 43909.04.2022, 17:57

i co się ***** na 5 min obudzili. Oby nie wyrównali

Vermaelen5 komentarzy: 265909.04.2022, 17:57

Macie biednego Pepe co na ławce bez powodu siedzi ahahahahaah won z klubu

Rynkos7 komentarzy: 674609.04.2022, 17:57

Jakby ktoś się zastanawiał czemu Pepe nie gra, to te ostatnie minuty dały mu odpowiedź.

Herus komentarzy: 148809.04.2022, 17:57