Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace 02.02.2014, 19:40, Marcin Stefaniak 3201 komentarzy

Przed chwilą dobiegło końca spotkanie Arsenalu z Crystal Palace. Kanonierzy zgodnie z planem umiejętnie zadysponowali siłami i spokojnie pokonali rywali z południowego Londynu 2-0, zapewniając sobie bardzo dobre wejście w kluczową fazę sezonu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil (84' Gibbs), Podolski (72' Rosicky) - Giroud (84' Bendtner).

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Parr - Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Puncheon - Chamakh (82' Gayle), Jerome (56' Bannan).

Podopieczni Wengera dosyć leniwie rozpoczęli to spotkanie i choć przez długi czas utrzymywali się w piłce, gra toczyła się raczej z dala od bramki strzeżonej przez Juliana Speroniego.

Pierwszy raz poważniej zagotowało się pod bramką Argentyńczyka w 8. minucie. Cudownym podaniem popisał się Mesut Özil, przerzucając piłkę nad głowami defensorów Crystal Palace. Do futbolówki w polu karnym dopadł Nacho Monreal, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany przez wychodzącego z bramki Speroniego.

W następnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie i to Kanonierzy zamykali przeciwników na własnej połowie. Orły kilkakrotnie próbowały kontratakować, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. W 34. minucie z głębi pola rzut wolny wykonywał Mesut Özil, żaden z graczy Arsenalu nie był w stanie zmienić toru lotu piłki, jednak dośrodkowanie Niemca i tak sprawiło dużo problemów bramkarzowi Crystal Palace.

Kilkanaście minut później pierwsza połowa dobiegła końca i Jon Moss zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak w meczu z Southampton, tak i tym razem Kanonierzy świetnie rozpoczęli drugą część spotkania i już w 47. minucie przełamali defensywę beniaminka i otworzyli wynik spotkania. W pole karne przeciwnika wbiegł niepilnowany Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik doczekał się świetnego podania od Santiego Cazorli i ze stoickim spokojem przeniósł piłkę nad bezradnie interweniującym Speronim.

Podobieństw do meczu na St. Mary's można było się doszukiwać również kilka minut później. Mimo pozornej kontroli nad wydarzeniami na boisku podopieczni Wengera spuścili z tonu i mogli za to słono zapłacić już w 51. minucie. Bardzo bliski zdobycia bramki po strzale głową był Cameron Jerome, jednak świetnie interweniował Wojciech Szczęsny.

Odpowiedź Arsenalu przyszła 3 minuty później. W polu karnym znalazł się Lukas Podolski. Skrzydłowy miał dużo miejsca i czasu, jednak oddał strzał w boczną siatkę.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Pulisa musieli się odkryć i żwawiej ruszyli do przodu. Defensywa Arsenalu prezentowała się jednak bez zarzutu i Szczęsny nadal nie miał zbyt wiele roboty.

W 73. minucie Alex Oxlade-Chamberlain rozwiał wszelkie wątpliwości i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 2-0. To Anglik rozpoczął akcję w środku boiska, podał do Girouda, który od razu odegrał mu piłkę. Anglik popędził z futbolówką, wpadł w szesnastkę rywali i płaskim strzałem pokonał Speroniego.

Kanonierzy nie forsowali już tempa i do końca spotkania panowali nad sytuacją na boisku, utrzymując się przy piłce i wyczekując na końcowy gwizdek. Do samego końca gra toczyła się w środku pola i po 3 doliczonych minutach Jon Moss zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
pajdek13 komentarzy: 150706.02.2014, 10:38

@Master10
Masz rację, ale często luźne tematy tutaj nie trafiają do mnie, a jak czytam jednego bogatego dzieciaka, który wszystkich tu prawa uczy i głosi swoje poglądy życiowe to już całkiem :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.02.2014, 10:31

pajdek nie robie statystyk fakt, ale ile jest postow o filmach, haxballu, muzyce, fifie ? :)

brakuje forum, ale z drugiej strony siedzac w biurze od 8 do 16 czasem mozna poczytac o dupie maryny

tak poza tym to trzeba odwiedzac inne strony, dla zabicia czasu typu lfc.pl devilpage.pl anglia.goal.pl

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.02.2014, 10:27

btw jakos dziwne, ze nie ma jeszcze kibicow liverpoolu na stronce, ktorzy chcieliby porozmawiac przed meczem

ostatnimi czasy paru tutaj przybylo przed meczem z arsenalem i po podpisaniu kontraktu przez Suareza

Dzis lub jutro powinna sie pojawic zapowiedz meczowa, tymczasem Rodgers na konfie probuje sciagnac presje z pilkarzy i mowi, ze lfc jednak nie beda walczyc w tym sezonie o tytul ( co ja wiedzialem jeszcze przed sezonem :D )

Na kolo podejrzewam, ze kamera bedzie najezdzala podczas meczu nie jeden raz :) Nawet nie maja jak go zmienic, licze jednak ze w meczu z nami nie odkupi swoich win ;)

pajdek13 komentarzy: 150706.02.2014, 10:25

@Master10
Grubo przesadzasz, zależy w jakim okresie, ale statystycznie aż tak źle to nie wygląda :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.02.2014, 10:10

dreamcast - nie zauwazyles ironii

70% komentarzy tutaj nie jest zwiazane z Arsenalem, a 50% nawet z pilka nozna

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997306.02.2014, 10:06

btw to naprawde trzeba miec jaja aby w aktualnej sytuacji MU zgodzic sie na taka sytucje... brawo Carrick

Alonso komentarzy: 1282406.02.2014, 10:04

Chamskie te pytania. Do tego Cleverleya czy Younga to by pasowały, a nie do Carricka co w poprzednim sezonie był jednym z najlepszych graczy MU.

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 09:59

To z Daily Mail pochodzi bo na sportowychfaktach tez to jest

Dreamcast komentarzy: 104206.02.2014, 09:39

@Master

Przestań proszę śmiecić onetem ;)

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.02.2014, 09:11

jak podaje polski portal onet.pl latem do Arsenalu moze zawitac polski obronca Lukasz Piszczek!
Obronca Borusii Dortmund przez wieksza czesc sezonu leczyl uraz i powoli wraca do skladu Borussii Dortmund.

Przypomnijmy, ze pilkarzami Borussii sa takze Robert Lewandowski, Jakub Blaszczykowski

Wyglada legalnie

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.02.2014, 08:56

w skali od Toma CLeverleya do 10 - jak oceniasz Ashleya Younga ?:)

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.02.2014, 08:39

NineBiteWolf
Dobre.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370006.02.2014, 01:55

Najbardziej boli strata Walcotta, Mam nadzieje, że Ramsey się wykuruje.

simson16 komentarzy: 461406.02.2014, 01:54

@lays

Bardzo optymistycznie widzisz nasz mecz z Bayernem:D realnie patrzac gdyby Walcott byl i Ramsey dostepny bylo by po 50% szans:) tak oceniam 65% dla Bayernu niestety...ale poki pilka w grze to trzeba wierzyc:)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2014, 01:21

Gervinho stal sie mega gwiazda w Serie A, nic dziwnego, jak tak spojrzec to nikt go nie moze dogonic z ta jego szybkoscia i kazdego obronce bierze jak chce.

mar12301 komentarzy: 2313706.02.2014, 01:14

lays

z Bayernem będzie spora niespodzianka, jeśli awansujemy. Jakbyśmy nie mieli tych kontuzji to byłoby możliwie, a tak to będzie bardzo ciężko. Ale wierzyć trzeba zawsze.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2014, 01:03

gomis brama wczoraj przeciwko troyes w pucharze francji

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 00:59

Jak wygramy obojetnie jakim wynikiem mecz u siebie to awansujemy a Bayern odpadnie :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2014, 00:57

ja bym pisal nawet o pogromie Barcy przez City, tylko ta obrona City to nie jest jednak jakis monolit i roznie moze byc.

mar12301 komentarzy: 2313706.02.2014, 00:55

Rivaldo

fajny avatar

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 00:53

Ja sie nie moge doczekac juz naszych meczykow :D

Z Bayernem licze, że wygramy :D Ciężki mecz. Gdyby był Ramsey i Walcott to byłym dużym optymistą a tak się troszkę łudzę! Nawet ten remis byle nie przegrać bo z ostatnich lat wiemy, że w rewanży z AFC w LM może wydarzyć się wszystko

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 00:52

@RIVALDO700

W pierwszym meczu nie zagra Fernandinho ale w drugim raczej tak bo wypada na ok 3-4 tyg

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2014, 00:47

lays

Moim faworytem jest City, Barca mnie nie przekonuje w tym sezonie zupelnie, ale City nie postawi autobusu i tu widze szanse Barcy. Jestem tez ciekaw na ile wyleci Fernandinho, bo Demichelis w zastepstwie to slabo to widze.

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 00:47

Oby Didier pogrążył Chelsea :D

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50306.02.2014, 00:45

RIVALDO700;
Trudno w tym meczu wskazać faworyta. Obie drużyny mają szansę wygrać, a o awansie zadecydują detale. Decydujące będą gole strzelone na wyjeździe.

bigus (zawieszony) komentarzy: 54906.02.2014, 00:45

Jakby City zagrało optymalnym składem to był skłonny nawet na nich postawić u buka ale bez Aguero,Fernandinho tracą sporo na jakości.

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 00:43

@RIVALDO700

Patrząc przez pryzmat sezonu to City wydaje się faworytem... gra znacznie lepiej niż Barca :)

Jednak wydaje mi się, że Barca zepnie poślady na te mecze taki nagły wyskok i awansuje dalej.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2014, 00:42

apropo barcy jak juz na te tematy, jak widzicie mecz city-barca?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.02.2014, 00:41

Trequartisa, mówię tylko, że poza zmianą Arsenalu na Barcelonę podobieństw nie widzę :p

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 00:37

Ja bym Fabsa chętnie powitał na ES :D Ale teraz to raczej on jest nam zbędny, chociaż ten jego duch w drużynie *.*

Jeśli Song by wrócił to bym nic przeciwko nie miał.

Kanyeast komentarzy: 315706.02.2014, 00:35

Sąg zostanie legędom Kamp noł. Sprawdzone invo.
Swoja droga ktos wie ile on zarabia w barsie ?

pronik komentarzy: 517906.02.2014, 00:28

illpadrino;
satysfakcja jest ale i pusty portfel po wyjsciu tyle tam tego jest :).ja mam koszulke z sezonu 91/92 i wystarczy :)

Trequartista komentarzy: 536606.02.2014, 00:22

pauleta
I dlatego właśnie napisałem "sportowo podobnych sytuacjach" :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2014, 00:21

dzis jako taka zapchajdziura Songa jakby ktos chcial go kupic z FCB to dla mnie gora 10-12 mln nie wiecej.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.02.2014, 00:20

Treq, a ja widzę różnicę. Fabregas nie krył się, że jego serce jest podzielone między Barcelonę i Arsenal. Fabregas jednak 'coś' czuł do Barcy i jej sporo zawdzięczał. Taki wybór trochę między tym czy chce mieszkać z ojcem(Arsenal) czy marką (Barceloną).

Natomiast Song Barcy nic nie zawdzięczał, nie darzył jej wielkimi uczuciami, po prostu pewnego dnia spakował walizki.

Dodam jeszcze, że nagonki na Songa nie zauważyłem, a co do Fabregasa to kibice mają prawo go lubić i szanować za ponad 200 wspaniałych występów w Arsenalu.

Trequartista komentarzy: 536606.02.2014, 00:12

RIVALDO
Chyba 18, ale odchodził jako jeden z najlepszych pomocników PL, więc był wart z 25

Trequartista komentarzy: 536606.02.2014, 00:10

Zapomniałem dodać, że oboje opuścili klub, w okresie, gdy ten ich najbardziej potrzebował.
Afganski
Nic do Ceska nie mam, po prostu nie rozumiem nagonki na Songa i ubóstwiania Fabregasa, kiedy odeszli w sportowo podobnych sytuacjach

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.02.2014, 00:10

Za ile poszedl Song do Barcy? bo jesli za powiedzmy 20 mln to i tak przeplacili, bo on tam gra niezla kiche, szczerze mowiac.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.02.2014, 00:07

upadte, zagrałem jeszcze raz i mam 81, a teraz idę sobie pomrugać :p

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370006.02.2014, 00:04

Ale Fabregas się tam urodził, niby jest ich wychowankiem. Cała jego rodzina tam mieszka, a z Lessim i resztą uczył się grać w piłkę.

Trequartista komentarzy: 536606.02.2014, 00:03

Cesk taki kochany a Song taki zły. Przypomnę, że oboje polecieli za Barcą jak dziewczynki na koncert Kwiatkowskiego oraz obaj byli warci 30% więcej niż kwoty, za które ich sprzedaliśmy

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.02.2014, 00:03

dałem sobie 30 minut na pobicie waszych śmiesznych rekordów i albo gracie w inną grę albo właśnie wyrównałem wasze życiówki - 58

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.02.2014, 00:02

Pronik

wiem wiem :) ale jednak jest satysfakcja jak pójdziesz do sklepu Arsenalu gdzie jest mnóstwo rzeczy do kupienia i wyjdziesz z koszulką.. :)
Mam z 3 koszulki, i kurtkę i jestem bardzo zadowolony. :)

mar12301 komentarzy: 2313706.02.2014, 00:00

101greatgoals.com/gvideos/0-2-joke-og-sociedad-keeper-zubikara-helpless-as-defender-whacks-ball-at-him-ricochets-into-net-v-barcelona/

facepalm :C

Michal123 komentarzy: 154105.02.2014, 23:59

Poor Song :D

MarcinMotyl komentarzy: 163705.02.2014, 23:58

panowie i panie mam pytanko, bo pod koniec kwietnia lece do Londynu i strasznie sie napalilem, zeby w koncu wybrac sie na mecz (Newcastle), no i sedno jak mozna zamowic bilet, byl ktos z was na meczu ??

aNormalny komentarzy: 348205.02.2014, 23:54