Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton

Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton 02.02.2016, 21:42, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Nie oglądaliśmy bramek w dzisiejszym meczu, gdzie Arsenal na własnym stadionie podejmował Southampton. Pomimo że drużyna Arsene'a Wengera potrafiła wykreować sobie wiele okazji, to goście mogą być bardziej zadowoleni z rezultatu spotkania. Wywieźli z The Emirates cenny jeden punkt, z kolei gospodarze zdobyli tylko jeden, co utrudnia im drogę w walce o mistrzostwo.

W pierwszej połowie było zdecydowanie za mało strzałów, a obie drużyny nie potrafiły wykorzystać tych nielicznych okazji do zdobycia gola. Goście nie byli szczególnie groźni w ataku, ale za to świetnie się bronili. Dodatkowo, jeśli nawet Arsenal był w stanie przebić się przez obrońców rywala, to między słupkami fenomenalnie spisywał się Forster.

Jeśli chodzi o drugą połowę, to nie można było narzekać na tempo, które narzucił Arsenal. Sytuacji do zdobycia trzech oczek nie brakowało, ale bramka rywala była dziś dla graczy Kanonierów zaczarowana. Mylili się Özil, Sanchez czy Walcott, ale też kapitalnie zagrał bramkarz Soton oraz nie odpuszczali również pozostali piłkarze Świętych.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Flamini (85' Coquelin), Ramsey – Campbell (62' Walcott), Özil, Alexis – Giroud.

Southampton: Forster – Cedric, van Dijk, Fonte, Bertrand – Romeu, Wanyama – Ward-Prowse (82' Juanmi), Mane (86' Targett), Tadić (69' Pelle) Long.

Pierwszy groźny atak w tym spotkaniu należał do graczy Soton. Niepozornie zagrana piłka z rzutu wolnego zmusiła do interwencji Petra Cecha, który sparował ją na rzut rożny dla zespołu gości.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do Kanonierów. Gospodarze nie zdołali wykreować sobie sytuacji strzeleckiej. Co więcej, można było zauważyć, że jeszcze do końca nie weszli dobrze w ten mecz.

Całkowicie niespodziewanie, w 11. minucie, Alexis posłał długie podanie do Özila. Niemiecki pomocnik znajdował się już w szesnastce rywala, kiedy przyjmował piłkę, ale strzałem nie zdołał pokonać Forstera.

W 21. minucie Özil zmarnował kolejną szansę na gola. Wszystko przez dośrodkowanie, które po przedłużeniu Girouda dotarło do Niemca, lecz ten nie dał rady świetnie broniącemu golkiperowi Świętych.

Southampton w kolejnych minutach to nie była drużyna, która potrafiłaby poważnie zagrozić Cechowi. Z drugiej strony fantastycznie się broniła i sprawiała, że Arsenal również nie był w stanie stworzyć sytuacji, która kończyłaby się uderzeniem na bramkę Forstera.

W 32. minucie niezłym strzałem z dystansu popisał się Romeu. Akcja nie wydawała się groźna, a mogła skończyć się bramką. Strzału faktycznie mało spodziewał się Cech, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na ponad kilka minut przed przerwą ciągnęła się nużąca gra obu zespołów. Rozgrywanie futbolówki odbywało się przed szesnastym metrem obydwóch bramek, a strzałów było stanowczo za mało.

W 43. minucie już nie pierwszy raz niezłe podanie zaserwował Sanchez. Chilijczyk znalazł dośrodkowaniem Girouda, który będąc zablokowanym wywalczył rzut rożny.

Chwilę później świetną wymianą podań odznaczyli się piłkarze Arsenalu, w której znowu zabłyszczał Alexis. Piłka nawet została dograna w pole karne, lecz w całym zamieszaniu nie odnalazł się żaden z graczy Arsenalu.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Na drugą The Gunners wyszli zmotywowani, ponieważ nieznacznie zwiększyli tempo. Pomimo braku groźnych strzałów kreowali więcej okazji, niż dotychczas.

W 52. minucie Özil został znowu został wypatrzony przez Alexisa na lewej stronie. Niemiecki rozgrywający zagrał piłkę w środek pola karnego, lecz nie znalazł tym podaniem żadnego ze swoich partnerów.

Po chwili strzał głową oddał Giroud. Francuz, po otrzymanym dośrodkowaniu, skierował futbolówkę w światło bramki, ale dobrze ustawiony Forster po prostu ją złapał.

W 62. minucie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Postanowił, że na murawę wkroczy Walcott w miejsce Campbella.

Dopiero co wprowadzony Walcott szybko pokazał się na boisku. Poprawnie dośrodkował w szesnastkę przeciwnika, co próbował wykorzystać Sanchez. Uderzenie głową po raz kolejny nie zostało zamienione na gola.

W 67. minucie niepowtarzalną szansę mieli Kanonierzy! Skupieni wokół piłki gospodarze i goście starli się po prawej stronie boiska. Niespodziewanie piłka znalazła się na drugiej stronie, gdzie był osamotniony Walcott. Anglik miał czas, aby oddać dwa strzały, lecz żadnego z nich nie wykorzystał!

Kilka minut później Sanchez uderzył po niezłym opanowaniu futbolówki. Znajdujący się w polu karnym Chilijczyk oddał strzał, po którym musiał paść gol, lecz na linii bramkowej stał obrońca Soton!

Chwilę po sytuacji Alexisa nastąpiła krótka przerwa w grze. Pomocy lekarskiej potrzebował Fonte. Rozcięcie na głowie wyglądało poważnie, lecz zawodnik gości nie odpuścił tak łatwo i wrócił do gry.

Im bliżej końca spotkania, tym większą presję odczuwali piłkarze Arsenalu. Cudownie broniący się Święci nieustępliwie utrudniali przeciwnikom zdobycie bramki, pomimo wielu okazji ze strony Arsenalu.

W 84. minucie wymianą podań w szesnastce Forstera popisali się Özil i Sanchez. Jednak bramkarz gości pokazał swoją klasę i po raz kolejny w tym meczu zatrzymał niemieckiego rozgrywającego.

Z kolei w 90. minucie spróbował się jeszcze zza pola karnego Ramsey. Walijczyk nie strzelił najmocniej, więc Forster tylko poprawił sobie statystykę złapanych piłek.

Arsenal nie zdołał wyjść na prowadzenie w ciągu 6. doliczonych minut, sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 16:17

Piers Morgan dodał/a,
indykaila News @indykaila
Question for Arsenal fans: How would you feel @piersmorgan coming on #AFC board?We are hearing certain officials at club want this to happen

Piers Morgan Konto zweryfikowane
@piersmorgan
Trust me, there would be a very different mentality if I were on the Arsenal board: a winning one.

AaronLieber27 komentarzy: 612705.02.2016, 16:14

Oscar za 75, a podobno za Hulka dawali 90 mln

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 16:10

FabsFAN
A zbillu sobie zwiedza dalej. Widzialem ze na stronie Realu wypisywal swoje madrosci :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.02.2016, 16:08

BTW ten gosc od derbow pojawial sie na strone Barcy, Realu i Arsenalu. Reszty nie przegladam :D No moze czasem Atleti i LFc.pl, bo to kopalnia genialnych ironicznych komentarzy.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.02.2016, 16:07

Czeczenia
Derby Kairu, zgadza sie to najwieksze derby swiata. Drugie po nich sa argentynskie Boca - River chyba.

Radek97 komentarzy: 138105.02.2016, 16:05

Nelson,Bielik,Mavididi,Bannacer...... Arsenal 4-1 Bringhton.

maciekbe komentarzy: 1245805.02.2016, 15:57

pozdrowienia od Welbza ^^

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.02.2016, 15:35

Marcin

A jest to calkiem prawdopodobna opcja

Czeczenia komentarzy: 1248905.02.2016, 15:34

Dementuję, nic takiego nie napisałem. Raczej nie obawiam się w najbliższej przyszłości jakiejś rewolucji. Panika? Mnie to bawi. Tak jak bawią mnie po latach komentarze nt. derbów Kairu itd. Chociaż to nie ma ze sobą nic wspólnego.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 15:34

Brazylijczyk Alex Teixeira ujawnił powody, dla których opuścił Szachtar Donieck i przenosi się do Jiangsu Suning, a nie do jednego z klubów Premier League.

26-letni ofensywny pomocnik kosztował włodarzy zespołu z Nankinu aż 50 milionów euro! To już drugi spektakularny transfer Jiangsu Suning w zimowym okienku transferowym. Wcześniej do tej drużyny dołączył inny Brazylijczyk - Ramires, pozyskany z Chelsea.

- Wszyscy wiedzieli, że chciałem zostać w Europie i przenieść się do zespołu z Premier League. Niestety wszystkie oferty, jakie przychodziły z Anglii, nie zawierały nic konkretnego - podkreślił Teixeira dla oficjalnej strony Szachtara.

- Otrzymałem poważną propozycję z Chin, więc oczywiście skorzystałem z niej. Dyskutowałem o tym z moją rodziną i z ludźmi, którzy są blisko mnie - dodał Brazylijczyk, który był łączony z Liverpool FC.

- Pomijając już fakt, że wszystko odbyło się błyskawicznie, nie mogę powiedzieć, że była to łatwa decyzja. Musiałem po prostu szybko odpowiedzieć - podkreślił zawodnik.

Texeira w ekipie z Doniecka, z którą był związany od 2009 roku, rozegrał w sumie 222 spotkania, w których strzelił 89 goli. Pięciokrotnie zdobywał z Szachtarem mistrzostwo Ukrainy i trzykrotnie Puchar oraz Superpuchar Ukrainy.

Jiangsu Suning miniony sezon zakończył na dziesiątym miejscu w tabeli Chinese Super League. Mistrzowski tytuł wywalczyli piłkarze Guangzhou Evergrande.

Simao12 komentarzy: 775205.02.2016, 15:33

75 za Oscara?
Przecież to okazja porównywalna do Luiza, jakby Oscar chciał do Chin to na miejscu Chelsea bym to brał

Ashburton komentarzy: 450905.02.2016, 15:33

Araby ucichli bo organizują mundial, a nie że się im znudziło czy nie widzą efektów.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 15:21

Mihex

Ogólnie Arabowie jakoś ostatnio ucichli, nie szastają tak kasą na piłkarzy jak kiedyś.
Jakoś nie widzę, żeby poziom piłki się u nich bardzo podniósł. Wydaje mi się, że ten bum potrwa 2-3 lata i Chiny przystopują widząc, że nie daje to żadnych efektów oprócz utapiania kasy w kilku piłkarzy.

Ciekawe ilu Chińczyków wiedziało przedtem kim jest Teixeira bądź Guarin? i tym mogą polec pozyskają no name dla Chińczyków i skońzy się ich miłość do piłki.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.02.2016, 15:20

Jak dla mnie to może i ktoś na Antarktydzie wykupić PL. Ważne by ją pokazywali.

MarcinQT komentarzy: 260405.02.2016, 15:19

Ciekawa*

Ciekawe sytuacja będzie jak Leicester - City się zakończy remisem i my wygramy z Lisami, zakładając, że wszyscy wygrają pozostałe mecze. 4 zespoły będą mieć 51 pkt.

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 15:16

Andrew
Czeczenia raczej pije do tego, że wszystkie ligi wykupują Arabowie, a nie Chińczycy xd przedrostek Al jest typowo arabski.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 15:13

Czeczenia ma absolutną racje.

Za niedługo aby oglądać naszą Premier League i oglądać naszych Sanchezów i Ozilów. Będziemy się musieli uczyć Chińskiego. Bo przyjdzie telewizja CHińska która za miliardy wykupi sobie na wyłączność Premier League.
I wszyscy będziemy musieli oglądać naszą kochaną Premier League tylko w Chińskich kanałach.

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 15:11

Kanonier
Kolega się zalamie jak Chińczycy będą wszystkich poskupywac i żadna plotka się więcej nie sprawdzi...
Ale w sumie będzie teraz można pisać "xxx w chińskim yyyy za milijon zuotych. Będzie zarabiać skrzynkę pomarańczy i złote lamborghini na tydzień."

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 15:08

Plotki sie skonczyly to o Chinach trzeba pisac bo przeciez plotki stawialy na Liverpool a tu nie pyklo ;p

Juz lepsze to niz 3 dni o Giroud jak to mialo miejsce jakis czas temu :D

Czeczenia komentarzy: 1248905.02.2016, 15:07

Chiny, Chinami. Później tylko derby Kairu i obowiązkowy zakup karty Al-Jazeera Sport przez każdego szanującego się kibica Premier League. Czy jakoś tak to było.

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 15:07

Są ludzie których ambicja jest wygrać wszystko, są tacy którzy chcą zostać cale życie w jednym klubie i są tacy którzy chcą się dorobić. Zawsze tak bylo i zawsze tak będzie. Ci co chcą jak najszybciej się dorobić pojadą di chin, kataru, lub kiedyś do USA. W Anglii piłkarze za darmo też nie grają. Akurat kibice klubów angielskich nie powinni zarzucać komuś windowania cen za zawodników bo oni robią to najlepiej żądając 50 mln za Stonesa czy kilkadziesiąt milionów za Sterlinga. O Carrollu lepiej nie wspominać.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 15:06

Chelsea have rejected an offer in the region of £75m for Oscar from an unnamed Chinese team. (Source - Telegraph)

Coraz ciekawiej.... Już sobie wyobrażam lato coś mi się wydaje, że Chiny pobiją transferowy rekord Premier League na wydatki latem 880 mln funtów...

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 105.02.2016, 15:05

andrew

Zluzuj trochę. Od 3 dni tylko o tych Chinach piszesz.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.02.2016, 15:04

Nie rozumiem też tej obawy przed Chińczykami. Jeśli ktoś będzie chciał tam iść to niech idzie. A, że będą to "gwiazdy" europejskich boisk? Nie interesuje mnie to.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 15:03

simpllemann

Być może ale np trudno mi sobie wyobrazić że taki Teixeira wraca za 2 lata ma 28 lat i co myśli,że dalej będą wielkie kluby na niego czekać?
Co z tego, że strzeli np 20 goli w 10 meczach przecież to Liga Chińska to nie ma znaczenia.

Ciekawi mnie co UEFA na to czy ma jakiś plan działania na te Chińskie kluby czy mogą jakoś na to wpłynąć. Czy dadzą im absolutną samowolkę, jeśli tak to powinni znieść to FFP bo większe kluby sobie poradzą ale mniejszym to bardzo przeszkadza.
Ciekawe co sobie teraz myślą w UEFA z ich FFP jak patrzą, że Chińskie kluby niszczął wszystkie zasady transferowe jakie oni chceli wprowadzić w swoim FFP.

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 15:01

Andrew
Co cie tak obchodzą cudze pieniądze? Chcą wydawać to niech wydają. Rynek transferowy i tak jest zniszcony od czasów gdy zaczęto płacić za piłkarzy w szesciozerowych kwotach.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.02.2016, 14:59

Kierunek chiński jest dobry na sezon lub dwa. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że Kolumbijczyk czy Brazylijczyk będzie grał tam pół dekady lub dłużej.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 14:58

Np mamy takiego Neymara wszyscy się cieszą jest przyszedł gigantyczny piłkarz pogra rok czy dwa.
Nagle jego agent mój klient chce 100% podwyżki mimo zarobków 200 tys tygodniow.
Jak nie to mam ofertę z CHIN za 500 tys tyg i to może być absolutna nieprawda.
Ale te Chiny mogą być teraz główną bronią agentów przy podpisywaniu nowych kontraktów z kluczowymi zawodnikami w drużynie.

Tak samo przy kupywaniu zawodników, klub może mówić co chce. A że najlepszy zawodnik nie odejdzie? to co zostanie u nas i tak kluby będą mogły teraz sobie wymyślać dajecie 40? ale my chcemy 60 mln bo Chiński klub nam tyle zaoferował choć to może być ściema.

Nikt tak na to nie patrzy.
Tak jak Ojciec Neymara użył w tym celu Manchesteru United. Tak inni agencji szantażem mogą używać klubów Chińskich.
Więc to nie jest tak kolorowo jak się wszystkim wydaje.

Jestem przekonany że jak przyszedł by Real i dał 100 mln za Pogbę a przyszedł by Chiński klub i dał 200 mln to oferta Realu była by odrzucona. I nawet jak by wiedzieli, że Pogba tam nie przejdzie to zawsze można powiedzieć Realowi dobra pójdziemy wam na rękę jest oferta 200 mln z Chin my chcemy 150 mln zamiast stu inaczej odrzucimy waszą ofertę.

Bo i tak Juve by wiedziało, że w końcu sprzedało by Pogbe ale Chińskie kluby będą pozwalać windować ceny i kontrakty zawodników w górę jeszcze bardziej niż to jest teraz.

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 14:55

Andrew
I bardzo dobrze. Jak dla mnie mogą zlikwidować okienko transferowe i w kazać klubom żyć z akademii. Ew. Kontraktowania wolnych agentów

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 14:49

Choć z drugiej strony patrząc

To Anglia teraz nie zostanie sama, A Chińczycy pomogą innym ligom z FFP. Sam prezes Atletico mówił, że pieniądze z Martineza co do grosza zostaną użyte w letnim okienku transferowym.

Może z drugiej strony to dobrze, że tak się dzieje, bo Anglicy byli za pewni swego myślał taki Liverpool a damy 35 mln i nikt wam więcej nie da nagle BUM! przyszli Chińczycy i zabrali.

Z jednej strony to dobrze ale pomyślcie sobie np w kontekście takiego Arsenalu. Chcesz kupić zawodnika a klub mówi dajcie tyle bo jak nie to przyjdzie ktoś z Chin i zaoferuje 2 razy więcej.

Więc to wcale może nie być tak różowo jak się wszystkim wydaje.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.02.2016, 14:49

Ten projekt stadionu ma już ponad 3,5 roku. Nie wiem czy coś przez ten czas zostało przy nim zrobione.

Gunner48 komentarzy: 792905.02.2016, 14:45

Jeśli uda im się wybudować ten stadion to na bank się tam wybiorę za swoje życia. To trzeba zobaczyć na własne oczy!

Czeczenia komentarzy: 1248905.02.2016, 14:39

Przecież Gerrard się ruszył. "Szerzyć kulturę soccera w USA".

Łatwo kochać kluby z pierwszych stron gazet. Siedzieć w Chelsea czy Manchesterze United przez 20 lat? Jeżeli cię chcą, to żaden problem.

marimoshi komentarzy: 472805.02.2016, 14:39

To skoro rozumiesz fochy Walcotta to teraz sobie wyobraź,że typ może dostać 10x więcej niż zarabia obecnie.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.02.2016, 14:38

Gunner

wow, ale tam mają pomysły ;D

Gunner48 komentarzy: 792905.02.2016, 14:37

Widzieliście? Takie cudeńko ma powstać w UAE.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 14:37

Ogląda ktoś u21? Jak się prezentuje ten młody McGuane co niedawno podpisał kontrakt?

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 14:36

Dacer

Ale to chodzi o coś innego. Po co były jego śpiewki od początku Stycznia, że chce iść do lepszej ligi rozwijać się chce grać z najlepszymi piłkarzami, że Anglia to jego marzenie i tak dalej. Mówił, że poczeka do lata dla niego to nie problem po prostu to była zwykła papka z jego strony takie mydlenie oczu.
Bo on od początku wiedział, że Anglia czyli kasa dobrze wie, że w Liverpoolu czy Chelsea dostał by ze 100-150 tys funtów tyg spokojnie.

Masz przykład Ozila czy Sancheza, przecież oni mogli zostać w Barcelonie. Przecież Ozil zarabiał nawet więcej w Realu.
Ale chcieli grać, chcieli się rozwijać to poszli tam gdzie im to umożliwiło.

Dlatego np Gervinho jasno mówił, że chce iść tam, gdzie więcej dają ja nie lubie mydlenia oczu.

Lewy od razu ofertę odrzucił, na TT dużo mówili że oferta dla Lewego była 2-3 razy większa niż ma w Bayernie. Ale od razu pierwsze słowo NIE nawet z nimi nie negocjowali.

To pokazuje, że czasami liczy się coś więcej niż kasa, ambicja sportowa do bycia najlepszym.
Ale czego spodziewać się po Afrykańcach czy Brazyliczykach. Oni i tak prędzej czy później pójdą do Chin.
A że w ich reprezentacji jest źle niech świadczy fakt że powoływano np piłkarzy grających u Arabów czy Chińczyków do kadry.
W brazylii sprzed 10-15 lat to tacy piłkarze byli by dawno zapomniani na marginesie.

mitmichael komentarzy: 4924305.02.2016, 14:33

@Kanonier204
Macey, Da Graca, Bielik, Pleguezuelo, M.Bola, Nelson, McGuane, Bennacer, Willock, Welbeck, Mavididi

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 14:31

Kto dzisiaj gra w skladzie U21? bo jestem ciekawy kto moze wystapic z nich we wtorek i kto moze ewentualnie dolaczyc.

marimoshi komentarzy: 472805.02.2016, 14:31

Doktor bardzo dobry przykład podał. Skoro piłkarze tak kochają klub to dlaczego stroją fochy i chcą podwyżek? Z resztą nie płaczcie,że Chiny psują rynek bo angole zrobiły to dawno.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.02.2016, 14:30

navy

Z tego co ja wiem to grupa pierwsza to poziom wyżej. A grupa druga to jakby niższa liga.

Ale moge sie mylić.

marimoshi komentarzy: 472805.02.2016, 14:29

Za przeproszeniem,a co takiego może osiągnąć w Liverpoolu? Nic :)

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 14:28

Mascherano czy Fabregas też ponoć doplacali do transferu. Alexis mógł iść do Manchesteru poszedł za mniejszą kasę do Barcy. Później to samo tyle że do nas a nie do Liverpoolu. Nue wspomnę o legendach klubowych które się nigdzie nie ruszyły mimo ofert. Gerrard, Totti itd.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.02.2016, 14:27

Mavididi ostatnio zagrał bardzo dobry mecz, a widzę, że dzisiaj też strzela. Ciekawe czemu nie ma Jeffa.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.02.2016, 14:26