Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton

Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton 02.02.2016, 21:42, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Nie oglądaliśmy bramek w dzisiejszym meczu, gdzie Arsenal na własnym stadionie podejmował Southampton. Pomimo że drużyna Arsene'a Wengera potrafiła wykreować sobie wiele okazji, to goście mogą być bardziej zadowoleni z rezultatu spotkania. Wywieźli z The Emirates cenny jeden punkt, z kolei gospodarze zdobyli tylko jeden, co utrudnia im drogę w walce o mistrzostwo.

W pierwszej połowie było zdecydowanie za mało strzałów, a obie drużyny nie potrafiły wykorzystać tych nielicznych okazji do zdobycia gola. Goście nie byli szczególnie groźni w ataku, ale za to świetnie się bronili. Dodatkowo, jeśli nawet Arsenal był w stanie przebić się przez obrońców rywala, to między słupkami fenomenalnie spisywał się Forster.

Jeśli chodzi o drugą połowę, to nie można było narzekać na tempo, które narzucił Arsenal. Sytuacji do zdobycia trzech oczek nie brakowało, ale bramka rywala była dziś dla graczy Kanonierów zaczarowana. Mylili się Özil, Sanchez czy Walcott, ale też kapitalnie zagrał bramkarz Soton oraz nie odpuszczali również pozostali piłkarze Świętych.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Flamini (85' Coquelin), Ramsey – Campbell (62' Walcott), Özil, Alexis – Giroud.

Southampton: Forster – Cedric, van Dijk, Fonte, Bertrand – Romeu, Wanyama – Ward-Prowse (82' Juanmi), Mane (86' Targett), Tadić (69' Pelle) Long.

Pierwszy groźny atak w tym spotkaniu należał do graczy Soton. Niepozornie zagrana piłka z rzutu wolnego zmusiła do interwencji Petra Cecha, który sparował ją na rzut rożny dla zespołu gości.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do Kanonierów. Gospodarze nie zdołali wykreować sobie sytuacji strzeleckiej. Co więcej, można było zauważyć, że jeszcze do końca nie weszli dobrze w ten mecz.

Całkowicie niespodziewanie, w 11. minucie, Alexis posłał długie podanie do Özila. Niemiecki pomocnik znajdował się już w szesnastce rywala, kiedy przyjmował piłkę, ale strzałem nie zdołał pokonać Forstera.

W 21. minucie Özil zmarnował kolejną szansę na gola. Wszystko przez dośrodkowanie, które po przedłużeniu Girouda dotarło do Niemca, lecz ten nie dał rady świetnie broniącemu golkiperowi Świętych.

Southampton w kolejnych minutach to nie była drużyna, która potrafiłaby poważnie zagrozić Cechowi. Z drugiej strony fantastycznie się broniła i sprawiała, że Arsenal również nie był w stanie stworzyć sytuacji, która kończyłaby się uderzeniem na bramkę Forstera.

W 32. minucie niezłym strzałem z dystansu popisał się Romeu. Akcja nie wydawała się groźna, a mogła skończyć się bramką. Strzału faktycznie mało spodziewał się Cech, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na ponad kilka minut przed przerwą ciągnęła się nużąca gra obu zespołów. Rozgrywanie futbolówki odbywało się przed szesnastym metrem obydwóch bramek, a strzałów było stanowczo za mało.

W 43. minucie już nie pierwszy raz niezłe podanie zaserwował Sanchez. Chilijczyk znalazł dośrodkowaniem Girouda, który będąc zablokowanym wywalczył rzut rożny.

Chwilę później świetną wymianą podań odznaczyli się piłkarze Arsenalu, w której znowu zabłyszczał Alexis. Piłka nawet została dograna w pole karne, lecz w całym zamieszaniu nie odnalazł się żaden z graczy Arsenalu.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Na drugą The Gunners wyszli zmotywowani, ponieważ nieznacznie zwiększyli tempo. Pomimo braku groźnych strzałów kreowali więcej okazji, niż dotychczas.

W 52. minucie Özil został znowu został wypatrzony przez Alexisa na lewej stronie. Niemiecki rozgrywający zagrał piłkę w środek pola karnego, lecz nie znalazł tym podaniem żadnego ze swoich partnerów.

Po chwili strzał głową oddał Giroud. Francuz, po otrzymanym dośrodkowaniu, skierował futbolówkę w światło bramki, ale dobrze ustawiony Forster po prostu ją złapał.

W 62. minucie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Postanowił, że na murawę wkroczy Walcott w miejsce Campbella.

Dopiero co wprowadzony Walcott szybko pokazał się na boisku. Poprawnie dośrodkował w szesnastkę przeciwnika, co próbował wykorzystać Sanchez. Uderzenie głową po raz kolejny nie zostało zamienione na gola.

W 67. minucie niepowtarzalną szansę mieli Kanonierzy! Skupieni wokół piłki gospodarze i goście starli się po prawej stronie boiska. Niespodziewanie piłka znalazła się na drugiej stronie, gdzie był osamotniony Walcott. Anglik miał czas, aby oddać dwa strzały, lecz żadnego z nich nie wykorzystał!

Kilka minut później Sanchez uderzył po niezłym opanowaniu futbolówki. Znajdujący się w polu karnym Chilijczyk oddał strzał, po którym musiał paść gol, lecz na linii bramkowej stał obrońca Soton!

Chwilę po sytuacji Alexisa nastąpiła krótka przerwa w grze. Pomocy lekarskiej potrzebował Fonte. Rozcięcie na głowie wyglądało poważnie, lecz zawodnik gości nie odpuścił tak łatwo i wrócił do gry.

Im bliżej końca spotkania, tym większą presję odczuwali piłkarze Arsenalu. Cudownie broniący się Święci nieustępliwie utrudniali przeciwnikom zdobycie bramki, pomimo wielu okazji ze strony Arsenalu.

W 84. minucie wymianą podań w szesnastce Forstera popisali się Özil i Sanchez. Jednak bramkarz gości pokazał swoją klasę i po raz kolejny w tym meczu zatrzymał niemieckiego rozgrywającego.

Z kolei w 90. minucie spróbował się jeszcze zza pola karnego Ramsey. Walijczyk nie strzelił najmocniej, więc Forster tylko poprawił sobie statystykę złapanych piłek.

Arsenal nie zdołał wyjść na prowadzenie w ciągu 6. doliczonych minut, sędzia zakończył mecz.

gunners007 komentarzy: 954305.02.2016, 20:42

Ktoś tam pisał o Yarmolenko w kontekście transferu do AFC i muszę powiedzieć, że jest On za słaby na Arsenal. Nie widać jakiegoś skilla jak gra, tego czegoś co powinien mieć skrzydłowy, Ukrainiec ma mega strzały, ale cała reszta odstaje poziomem, nie ma tej bajery w nodze jaką mają najlepsi skrzydłowi, na Ukrainie też żadnych super stat nie kręci i z pewnością nie byłby wzmocnieniem pierwszej jedenastki Arsenalu, a na ławke to już nikogo nie potrzebujemy bo przeciętnych skrzydłowych mamy aż zbyt wiele.
Campbell > Yarmolenko bez żadnych wątpliwości, tylko cena za Ukrainca 20 mln funtów sztucznie podbija jego umiejętności, jakby Campbell kosztował dużo kasy to byłoby mu dużo łatwiej się pokazać w AFC i z tego samego również powodu wiele ludzi wymieniło by go na Ukraińca bez mrugnięcia okiem bo tamten jest drogi czyli na pewno lepszy. Yarmo to byłby niewypał, nie chcę go.

Kaidus komentarzy: 62605.02.2016, 20:32

Swoją drogą - kto według was jest najlepszym letnim transferem do Premier League?
Moim zdaniem Alderweireld. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jest najlepszym stoperem w obecnym sezonie Premier League, ale głównym powodem, dla którego go wybrałem jest fakt, że dzięki niemu Tottenham z jednej z najgorszych defensyw w BPL przerodził się w najszczelniejszą.
Wystarczy spojrzeć na skład ich defensywy: Lloris, Walker, Vertonghen, Rose/Davies. Wszyscy grali również w poprzednim sezonie, ale kompletnie nie wychodziło im bronienie. Po przyjściu Alderweirelda są praktycznie nie do przejścia.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.02.2016, 20:30

arsenallord, Forster:P

Kaidus komentarzy: 62605.02.2016, 20:27

arsenallord
De Bruyne nie powinien się tam znaleźć moim zdaniem. Za niego Payet lub przejście na dwóch napastników i Vardy.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11705.02.2016, 20:26

Wybierz chociaż bramkarza ;D

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.02.2016, 20:22

arsenallord,
brak mi argumentów, by podważyć tę jedenastkę.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11705.02.2016, 20:12

Wilshere---? Cech/De Gea/Butland - Bellerin, Toby, Vertonghen, Monreal - Coq, Dele Alli - Mahrez, Ozil, De Bruyne - Ighalo

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 20:11

A mnie ciekawi co się stało z Iturbe..
Taki talent myślałem że będzie wymiatał w Bournemouth a on siedzi na ławie i się nawet z niej nie podnosi.
Oby tylko się nie okazało, że wejdzie z ławki na spotkanie z nami i będzie miał mecz życia jak to często bywa w meczu z Arsenalem.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 20:09

simpllemann
Zostalo tylko pobrac ten mecz oraz 7-3 i bedzie dobra kolekcja.

Freo98 komentarzy: 642205.02.2016, 20:08

Ja bym nie stawiał.Swieci ostatnio w formie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 20:08

maciekbe
No to ciekawe jak sie spisze dzisiaj mam nadzieje ze przyzwoicie bo sklad dosyc dziwny. Dzieki za info bo ja takich graczy nie znam i nie kojarze nawet a szukac ich na yt to nie ma sensu lepiej zobaczyc na zywo ;)

Jesli obaj zadebiutuja jak Djuricic tydzien temu to nie powinno byc zle :D

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.02.2016, 20:07

Dokładnie 5 lat temu zremisowaliśmy z Newcastle 4:4.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.02.2016, 20:07

simpllemann, i koniec zabawy.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 20:06

Breaking: Fenerbahce NEW BID for Lazar Markovic is rejected. They are willing to spend big on him. £25m plus. #LFC

Ten Markovic taki dobry jest, że Liverpool nie chce go na stałe sprzedać do Fenerbahce za takie pieniądze?

maciekbe komentarzy: 1245805.02.2016, 20:02

@K204 były zawodnik Man Utd. Dobrze się zapowiadał i nawet trochę u nich pograł. Duricica to bardziej z Fify kojarzę, ale w BPL też grał (Soton)

WiLSHARE
Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla, Campbell, Sanchez, Ozil - Giroud.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.02.2016, 19:48

Nie ma ciekawych tematów do omówienia dzisiaj. Skoro legendy wymieniają swoje najlepsze 11 Premier League, my też możemy to zrobić. Jak to wygląda u was, aktualna najlepsza 11 BPL?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 19:44

Nie wiem kto to ten Buttner ale debiutuje i to samo Stéphane Badji.

No ladnie. Djuricic znowu w skladzie co mnie akurat cieszy.

Atak najlepszy z Sylla :D

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2016, 19:35

Guardiola wielce obrażony na pismaków, że mają teraz Bayern w d..., najbliższe spotkania i wgl otoczkę związaną z klubem, a wypytują o przenosiny do Anglii. A co jaśnie pan myślał? Że wszystko przejdzie bez echa?

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 19:31

lays
Czyli te ploty o tym, że Guardiola specjalnie zablokował transfer KdB do Bayernu robią się bardziej prawdopodobne xD

lays komentarzy: 3987105.02.2016, 19:25

- Rozmowy z Anglikami zacząłem w czerwcu, ale więcej powiem, jak zakończę swoją przygodę w Niemczech - oświadczył.

No ładnie Panie Guardiola :D

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 19:08

Andrij Jarmołenko zaskoczył wielu piłkarskich kibiców.

Ukrainiec, regularnie łączony z przenosinami do najsilniejszych europejskich lig, w ostatnim z udzielonych wywiadów określił własne preferencje klubowe. Okazuje się, że jego wybór jest dość kontrowersyjny, nie kieruje się bowiem ani pieniędzmi, ani renomą ani perspektywą szans na trofea.

- Wolę Everton od Barcelony - stwierdził 26-latek.

Zestawienie tych dwóch ekip nie jest przypadkowe, bowiem ubiegłego lata Anglicy byli bardzo blisko sprowadzenia zawodnika Dynama. Ostatecznie gwiazdor został jednak w Kijowie, ale dalej jest obserwowany przez wielu skautów.

- Oczywiście, można przeprowadzić się do Katalonii, robić sobie selfie z Messim, wrzucać je na Instagrama... Można też otrzymać wielkie pieniądze i być zadowolonym z siebie. Dla mnie są jednak ważniejsze rzeczy - dodał.

- Liczą się występy. Jeśli nie gram dwa razy w tygodniu, nie mam jak wyrzucić z siebie emocji. Mam za dużo energii i jestem nie do wytrzymania - przyznał.

Dawać go !!!!!

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 19:08

futhead.com/16/players/20479/hector-bellerin/

Nowa karta Bellerina w FUT po pierwszej parze zimowych upgradeów. Chyba wbije z przytupem do każdego składu xD

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 18:08

new_star
youtube.com/watch?v=5oVGcPoabbU

new_star komentarzy: 6852 newsów: 905.02.2016, 17:57

Kanonier204
Wiesz jak motywują i dodają otuchy Jackowi przed mecze?
Połamania nóg...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 17:55

Sturridge? swietny pomysl wreszcie ktos po Diaby'm aby umilic czas dla naszego Jacka. Bo badzmy szczerzy Wilshere sie nudzi i nawet nie ma z kim na szluga wyjsc. Szczesny dalej ma sylwestra w Rzymie i dla Anglika jest smutno. A tak Daniel by spedzal czas z Jacusiem milo i przyjemnie w pokoju szpitalnym oraz by potrzymal popielniczke mowiac: Nie lam sie! bedzie dobrze!

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.02.2016, 17:54

thide,
w PP jak najbardziej możliwe.

Gunner48 komentarzy: 792905.02.2016, 17:51

andrew
Za każdym razem gdy wchodzę na stronę widzę Twoje lamenty. Ileż można.. Wyluzuj trochę bo nerwicy się nabawisz.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.02.2016, 17:50

jak to możliwe, że list POLECONY ekonomiczny, nadany 03.02 rano, jeszcze nie ruszył się z poczty, gdzie go przyjęli?

maniekuw komentarzy: 263805.02.2016, 17:45

Niektozy to pisza o tej lidze chinskiej jakby cis strasznego sie dzialo kto chce niech sobie idzie ja jednak zoatane przy europejskiej pilce nawet jakby najwieksze gwiazdy mialby niby grac w chinach albo gdzie kolwiek

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 17:43

Wy nie rozumiecie planu Wengera, kupi Sturridge da mu mocny trening facet się połamie na pół roku i dalej będzie grał jego pupil Giroud.
A potem powie, przecież mamy duży skład kupiłem napastnika, a że wypadł to już nie moja wina. Ale mam dobre wieści już jest blisko powrotu.

gunners007 komentarzy: 954305.02.2016, 17:40

Arsenal był w stanie zajechac nawet Alexisa na 2 miesiące więc Sturridge nie ma tu po co przychodzić.

Gerwciu komentarzy: 372205.02.2016, 17:37

Poważnie Sturridge ? W sumie. Jack miałby towarzysza.

AaronLieber27 komentarzy: 612705.02.2016, 17:37

Stu jesli jest zdrowy to jest swietny, tylko wlasnie..... kiedy on jest zdrowy

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.02.2016, 17:29

Ale by byla heca, jakby Stu tutaj przyszedl i bum koniec z kontuzjami, wdzieczny Van Persie bez odejscia do junajted.

Radek97 komentarzy: 138105.02.2016, 17:22

Metro podaje że Arsenal jest grotów pozyskać pana szklankę z Liverpoolu-Sturridge.

Radek97 komentarzy: 138105.02.2016, 17:11

Pep latem kupi do City kilku graczy z TOP, z tego najlepszego TOP, więc tak sobie myślę że jeżeli my nie zrobimy latem jakiegoś 1 lub 2 mega transferów to będzie ciężko.Quality zawodników których mamy może nie wystarczyć,na pewno nie wystarczy.

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 16:45

Na niedziele Bielik do składu. Strzelił z rożnego, a naszym to ostatnio nie idzie xD

Ziebka komentarzy: 265905.02.2016, 16:37

Nie wiem czy było, ale wazne info. Nasz Bielik strzelił gola w młodzieżówce ! Pierwszego w barwach Arsenalu ! Brawo Krystian jedziesz :)

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 16:33