Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton

Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton 02.02.2016, 21:42, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Nie oglądaliśmy bramek w dzisiejszym meczu, gdzie Arsenal na własnym stadionie podejmował Southampton. Pomimo że drużyna Arsene'a Wengera potrafiła wykreować sobie wiele okazji, to goście mogą być bardziej zadowoleni z rezultatu spotkania. Wywieźli z The Emirates cenny jeden punkt, z kolei gospodarze zdobyli tylko jeden, co utrudnia im drogę w walce o mistrzostwo.

W pierwszej połowie było zdecydowanie za mało strzałów, a obie drużyny nie potrafiły wykorzystać tych nielicznych okazji do zdobycia gola. Goście nie byli szczególnie groźni w ataku, ale za to świetnie się bronili. Dodatkowo, jeśli nawet Arsenal był w stanie przebić się przez obrońców rywala, to między słupkami fenomenalnie spisywał się Forster.

Jeśli chodzi o drugą połowę, to nie można było narzekać na tempo, które narzucił Arsenal. Sytuacji do zdobycia trzech oczek nie brakowało, ale bramka rywala była dziś dla graczy Kanonierów zaczarowana. Mylili się Özil, Sanchez czy Walcott, ale też kapitalnie zagrał bramkarz Soton oraz nie odpuszczali również pozostali piłkarze Świętych.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Flamini (85' Coquelin), Ramsey – Campbell (62' Walcott), Özil, Alexis – Giroud.

Southampton: Forster – Cedric, van Dijk, Fonte, Bertrand – Romeu, Wanyama – Ward-Prowse (82' Juanmi), Mane (86' Targett), Tadić (69' Pelle) Long.

Pierwszy groźny atak w tym spotkaniu należał do graczy Soton. Niepozornie zagrana piłka z rzutu wolnego zmusiła do interwencji Petra Cecha, który sparował ją na rzut rożny dla zespołu gości.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do Kanonierów. Gospodarze nie zdołali wykreować sobie sytuacji strzeleckiej. Co więcej, można było zauważyć, że jeszcze do końca nie weszli dobrze w ten mecz.

Całkowicie niespodziewanie, w 11. minucie, Alexis posłał długie podanie do Özila. Niemiecki pomocnik znajdował się już w szesnastce rywala, kiedy przyjmował piłkę, ale strzałem nie zdołał pokonać Forstera.

W 21. minucie Özil zmarnował kolejną szansę na gola. Wszystko przez dośrodkowanie, które po przedłużeniu Girouda dotarło do Niemca, lecz ten nie dał rady świetnie broniącemu golkiperowi Świętych.

Southampton w kolejnych minutach to nie była drużyna, która potrafiłaby poważnie zagrozić Cechowi. Z drugiej strony fantastycznie się broniła i sprawiała, że Arsenal również nie był w stanie stworzyć sytuacji, która kończyłaby się uderzeniem na bramkę Forstera.

W 32. minucie niezłym strzałem z dystansu popisał się Romeu. Akcja nie wydawała się groźna, a mogła skończyć się bramką. Strzału faktycznie mało spodziewał się Cech, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na ponad kilka minut przed przerwą ciągnęła się nużąca gra obu zespołów. Rozgrywanie futbolówki odbywało się przed szesnastym metrem obydwóch bramek, a strzałów było stanowczo za mało.

W 43. minucie już nie pierwszy raz niezłe podanie zaserwował Sanchez. Chilijczyk znalazł dośrodkowaniem Girouda, który będąc zablokowanym wywalczył rzut rożny.

Chwilę później świetną wymianą podań odznaczyli się piłkarze Arsenalu, w której znowu zabłyszczał Alexis. Piłka nawet została dograna w pole karne, lecz w całym zamieszaniu nie odnalazł się żaden z graczy Arsenalu.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Na drugą The Gunners wyszli zmotywowani, ponieważ nieznacznie zwiększyli tempo. Pomimo braku groźnych strzałów kreowali więcej okazji, niż dotychczas.

W 52. minucie Özil został znowu został wypatrzony przez Alexisa na lewej stronie. Niemiecki rozgrywający zagrał piłkę w środek pola karnego, lecz nie znalazł tym podaniem żadnego ze swoich partnerów.

Po chwili strzał głową oddał Giroud. Francuz, po otrzymanym dośrodkowaniu, skierował futbolówkę w światło bramki, ale dobrze ustawiony Forster po prostu ją złapał.

W 62. minucie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Postanowił, że na murawę wkroczy Walcott w miejsce Campbella.

Dopiero co wprowadzony Walcott szybko pokazał się na boisku. Poprawnie dośrodkował w szesnastkę przeciwnika, co próbował wykorzystać Sanchez. Uderzenie głową po raz kolejny nie zostało zamienione na gola.

W 67. minucie niepowtarzalną szansę mieli Kanonierzy! Skupieni wokół piłki gospodarze i goście starli się po prawej stronie boiska. Niespodziewanie piłka znalazła się na drugiej stronie, gdzie był osamotniony Walcott. Anglik miał czas, aby oddać dwa strzały, lecz żadnego z nich nie wykorzystał!

Kilka minut później Sanchez uderzył po niezłym opanowaniu futbolówki. Znajdujący się w polu karnym Chilijczyk oddał strzał, po którym musiał paść gol, lecz na linii bramkowej stał obrońca Soton!

Chwilę po sytuacji Alexisa nastąpiła krótka przerwa w grze. Pomocy lekarskiej potrzebował Fonte. Rozcięcie na głowie wyglądało poważnie, lecz zawodnik gości nie odpuścił tak łatwo i wrócił do gry.

Im bliżej końca spotkania, tym większą presję odczuwali piłkarze Arsenalu. Cudownie broniący się Święci nieustępliwie utrudniali przeciwnikom zdobycie bramki, pomimo wielu okazji ze strony Arsenalu.

W 84. minucie wymianą podań w szesnastce Forstera popisali się Özil i Sanchez. Jednak bramkarz gości pokazał swoją klasę i po raz kolejny w tym meczu zatrzymał niemieckiego rozgrywającego.

Z kolei w 90. minucie spróbował się jeszcze zza pola karnego Ramsey. Walijczyk nie strzelił najmocniej, więc Forster tylko poprawił sobie statystykę złapanych piłek.

Arsenal nie zdołał wyjść na prowadzenie w ciągu 6. doliczonych minut, sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.02.2016, 22:38

Czekam na debiut Amarteya, ale to chyba najwcześniej z Norwich 27 lutego.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 22:32

schnor25
Tak to jest CAM ale caly czas go Hasi go wystawia po skrzydlach. Radzi sobie calkiem niezle ale szybkosci to nie ma jak to typowy CAM.

Mysle ze dobrym kierunkiem bylyby Niemcy. Na BPL raczej za wczesnie chociaz licznik bije.

shark31 komentarzy: 601305.02.2016, 22:32

Yarmolenko słaba technika, Barkley kapitalne podanie... Ładne kwiatki wieczorem;)

gunners007 komentarzy: 954305.02.2016, 22:30

@Schnor25
Wkurza mnie tylko to, że Wenger poskąpił jak zwykle w lecie i nie kupił Schneiderlina/Vidala bo tam jak zwykle sobie w kogoś wierzył w Wilshere'a czy tam Artete mniejsza o to, a teraz w trakcie sezonu okazało się, że ktoś taki jak Schneiderlin byłby na wagę złota, najpierw gdy Coq doznał kontuzji, teraz znów Ramsey gra słabo i Morgan byłby kluczowy, zastąpiłby Aarona. Tracimy przez to kilka punktów grając Flaminimi, którzy odstają od reszty składu, mimo iż pieniądze na lepszych są tylko Wenger woli je schować do skarpety niż zainwestować. Teraz w styczniu się przyznał do błędu, powiedział, że brak nam grajków w środku pola i musi wzmocnić kadrę to znowu kupił jakiegoś piłkarza na trybuny zamiast faktycznie wzmocnić I skład. Przecież stać nas na takiego Xhakę chociażby to czemu Wenger wybrał Elnenego? To już chyba nie te czasy gdzie Arsenal musi liczyć każdy grosz, to jakość powinna być kluczowym kryterium. Na razie i w tym sezonie się to już nie zmieni z transferu Elnenego wyszło to, że dalej ani Coq, ani Ramsey nie mają równorzędnego zmiennika, a my robimy 1 sensowną zmianę w meczu bo nie ma kogo wprowadzić, aby nią nie osłabiać składu, a Wenger nic z tym nie robi i zamiata sprawę pod dywan jak Tusk. To ostatni tak łatwy sezon do zdobycia mistrzostwa, a my roztrwaniamy punkty przez próbowanie wygrania go Oxami. Mesut z Alexisem muszą sobie wybierać do kogo podawać bo nie ma równorzędnych piłkarzy w składzie i jeszcze nadrabiać ich brak jakości w grze swoimi umiejętnościami zamiast klepać z równorzędnymi piłkarzami, dochodzi jeszcze sprawa Pera, ale o tym już nie chce mi się pisać. Gdy już Wenger się obudzi i wzmocni naprawdę jakościowymi piłkarzami odpowiednie pozycje (Elneny to pół-środek) to już będzie za późno bo City Guardioli z takim składem rozniesie tiki-taką tę ligę, do tego Mourinho zbuduje bunkier w United którego nigdy nie przebijemy, a Klopp nastawi LFC na mega intensywny pressing i będziemy sobie walczyć o top 4 z kurami.

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2016, 22:24

Praet to pozycja Ozila?

A widziałbyś już Praeta w Premier League, czy lepiej żeby poszedł do jakiejś Ligue1 czy innej Bundesligi?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 22:23

schnor25
Bardzo mozliwe ze tak. Praet dzis dobrze zagral i dolozyl asyste. Mogl kilka asyst dolozyc. Co do Tielemans to dzis poszedl na rozgrzewke i wrocil przed chwila na lawe bo Hasi bo nie wpuscil nawet na pare minut.

Obaj raczej odejda w lecie. Kto jeszcze? moze Acheampong i Najar kto wie. Moze Dendoncker :P

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2016, 22:21

K204

a dla Tielemansa i Praeta to pewnie ostatni sezon w Brukseli?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 22:18

A i jeszcze zapomnialbym jedna rzecz skoro jest jego temat. Byly plotki ze chcial odejsc bo Besnik Hasi troche znowu mota z formacjami i Frank nie mial szans na gre.

Jak wyglada teraz sytuacja nie wiem ale pewnie on i kilku graczy w lecie odejdzie (ewentualnie w zimie)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 22:15

schnor25
Papiery jakies tam ma tylko jest niski bo ma 1,69 cm wzrostu. Szybkosc na poziomie gdzies 93 pace w fifie :D

Ciezko powiedziec jakby sobie poradzil w innej lidze ale w jakims slabszym klubie BPL by raczej sobie poradzil.

Ewentualnie na skrzydelko do Arsenalu. Pociecha by byla :D

Od Oxa gorszy by nie byl :P

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2016, 22:11

K204

ma papiery na duże granie czy niekoniecznie?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 22:10

schnor25
Szybki Lewy Skrzydlowy ktory ma 22 lata z Ghany. Jesli nikt nie moze to ratuje dupsko. Czesto podaje lub wykancza akcje swoja szybkoscia.

W skrocie szybki skubaniec pod gra.

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2016, 22:07

gunners007

ja nie ma nic przeciwko zbilansowanej kadrze, może być i ktoś pokroju Elnenego, ale muszą też być kozacy w składzie, a brakuje nam 2-3 mocnych nazwisk

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2016, 22:06

K204

tyle to wiem, ale coś przybliżysz? Jakiś młody, obiecujący gnojek? Czy kto to jest?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 22:05

schnor25
Frank Acheampong.

gunners007 komentarzy: 954305.02.2016, 22:04

Konoplyanka w Sevilli fajnie gra, ale czy na nasze mistrzowskie aspiracje? Czy pociągnął by nas do ważnego zwycięstwa kiedy zespolowi nie idzie? No wątpię. I dlatego nie chce Yarmolenko bo skoro mamy grać Giroud na szpicy to musimy mieć na dwóch skrzydłach kozakow co będą robić grę. Wystarczy zobaczyć jak we dwojke cały mecz z Soton ciągnęli na Sanchez z Ozilem i kogoś takiego jak oni potrzebujemy, a stać nas na to. Mamy podobno kase na każdego poza messim i cr. Ja chcę drugiego Sancheza na skrzydle, koniec z ściąganiem Elnenów bo z taką polityką to juz nie długo Stołki będą miały lepszą kadrę od nas. (może troche przesadzam, ale jeszcze kilka Mohamedów i tak będzie).

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2016, 22:04

K204

co to za Pingpong gra na lewym skrzydle w Anderlechcie?

Mihex

Pamiętam jak na stronie Bayernu psioczyli że przyszedł jakiś Douglas Costa, że kto to jest 25 latek który grał w słabym Szachtarze a teraz jest ich ważnym zawodnikiem.
Przypominam że tak samo Willian też grał w tym Szachtarze kosztował 40 mln Chelsea i też jest ich ważnym ogniwiem.

Więc jednak w tym Szachtarze i Dynamo na pewno grają fajny zawodnicy.

Konoplyanka w Sevilli fajnie gra.

Mihex komentarzy: 2360405.02.2016, 21:49

andrew
Spora część ludzi tutaj chciała też sprzedać Ozila po pierwszym sezonie, bo za słaby. Nie każdy musi być nowym Douglasem Costą. Liga inna, inni zawodnicy. Do tego po kiego kupować zawodników dla samego kupowania? Bo kibice chcą?

gunners007 komentarzy: 954305.02.2016, 21:42

Oglądałem Yarmolenko w LM i mnie niczym nie zachwycił.

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 21:33

Lays

Yarmolenko ponoć klepniety w lato tak mówią ukraińskie media. Ja tam nie wierzę w żaden transfer.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 21:33

Że co?? Yarmolenko drewniany?Ale czego się spodziewać jak większość jeszcze miesiąc temu pisała, że Ox to wielki talent trzymać go bo w końcu wypali i wypala od 2 lat i nie może zapalić i tak dalej..

Yarmolenko fenomenalny skrzydłowy szybki i świetny drybler.
Oglądałem mecze Dynamo Kijów w LM nie miałem okazji ligowych i Yarmolenko był zdecydowanie najlepszym piłkarzem Dynamo.

A Douglas Costa w Szachtarze grał dobrze lecz tam prym wiódł Alex Teixeira a on był jako piłkarz nr 2.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 905.02.2016, 21:32

Pomocnik Arsenalu, Thomas Rosicky nabawił się kontuzji uda. Reprezentant Czech może wypaść z gry nawet na trzy miesiące – poinformowano na stronie internetowej londyńskiego klubu.

35-latek urazu doznał podczas sobotniego spotkania z Burnley w czwartej rundzie Pucharu Anglii. Był to jego pierwszy występ od ponad sześciu miesięcy.

– Jest za wcześnie na to, by powiedzieć jak długo potrwa przerwa w grze Thomasa. Rosicky wypadnie jednak ze składu na długi czas, bo doznał poważnej kontuzji mięśnia. Pocieszającym faktem jest to, że nie trzeba będzie przeprowadzać operacji. Nie wiem jeszcze czy będę mógł z niego korzystać za dwa czy za trzy miesiące. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięciu, ale musimy być cierpliwi. Mam nadzieję, że spotkanie z Burnley nie było jego ostatnim w naszym klubie – powiedział trener, Arsene Wenger.

Rosicky jest zawodnikiem Arsenalu od lipca 2006 roku. Jego umowa ze stołeczną drużyną wygaśnie pod koniec czerwca.

– To jest coś nieprawdopodobnego. Nie spodziewałem się takiego obrotu spraw. Mecz z Burnley był dla mnie wyjątkowy, bo w końcu wróciłem na boisko. Gdy wchodziłem na plac gry, miałem łzy w oczach. Kibice przyjęli mnie w świetny sposób. Jest mi smutno, że nie mogę się im za to odwdzięczyć. To dla mnie trudny okres. Nie mam jednak zamiaru się poddawać – powiedział Rosicky.

Lays

O pierwszych dwóch zapomnij. Mahreza Wenger raczej też nie kupi.

lays komentarzy: 3987105.02.2016, 21:25

Patrzac na nasza biede na skrzydlach to ja bym tu przywital kogos z tego zestawu :D

Griezmann, Reus, Jarmolenko, Mahrez, i mam jeszcze paru kandydatkow, ale jestem zmeczony i nazwiska mi z glowy uciekaja XD

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 21:23

Yarmolenko drewniany co to właściwie znaczy drewniany? ?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 21:19

ja8pl
To jego drugi mecz. Debiut mial tydzien temu.

aguero10 komentarzy: 856505.02.2016, 21:16

Yarmolenko drewniany ? co ja słyszę tutaj .

gunners

Czy Ty widziałeś Ukraińca wogle w akcji ?

Oglądałem kilka razy Szachtar i Douglas Costa nie błyszczał w tych meczach . Ale przyznam ze w Bayernie gra świetnie.

Rafson95 komentarzy: 1054805.02.2016, 21:14

My już mamy swoich mega utalentowanych wyspiarzy - Wilshere, Ramsey :)

ja8pl komentarzy: 296605.02.2016, 21:13

kanonier204@

jak tam sie djuricic w debiucie spisuje? ;p

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.02.2016, 21:13

Znakomicie zaprezentowały się dzisiaj nasze biathlonistki. Krystyna Guzik zajęła 2. a Monika Hojnisz 4. miejsce w sprincie Pucharu Świata w kanadyjskim Canmore.
Bardzo dobre strzelanie i są wyniki.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 21:09

Anglia ma teraz sporo utalentowanych młodych zawodników.
Szczególnie w pomocy i w formie I w końcu ma 3 bramkarzy równych sobie.

Nam by się przydał taki Stones czy Barkley. Anglicy ale świetni i z chęcią pewnie by do Arsenalu przeszli. Barkley ma kapitalną technikę i podanie wielki talent.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 905.02.2016, 21:06

Doktor

"Hart/Butland - Walker, Smalling, Stones, Baines - ?, Barkley, Alli, Vardy, (Sterling?), Kane"
To jest Twoja XI, więc tu jest jedno wolne miejsce i ja bym tu wsadził Dżaka, ale masz rację cięzko mu będzie zdążyć. Musiałby już pod koniec marca zaczynać łapać się do kadry meczowej.

gunners007 komentarzy: 954305.02.2016, 21:05

Doktor----> Tylko, że Douglas Costa grał lepiej niż wskazywałyby na to statystyki i do lekko drewnianego bym powiedział Yarmolenko nie ma nawet porównania. Douglas Costa to wirtuoz, a Yarmolenko solidny rzemieślnik tak bym porównał tych dwóch graczy. Jak ktoś ma taką bajeczną technikę jak Douglas to poradzi sobie w każdej lidze i klubie, ale Yarmo takiej nie ma.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52405.02.2016, 21:05

Anglicy teraz przejmą schedę po Hiszpanach - grają jak nigdy, przegrywają jak zawsze.

Doktor komentarzy: 770605.02.2016, 21:03

@new_star

Jeśli mam być szczery, to prędzej sądzę, iż Sturridge (i zagra trzy mecze po czym zgłosi ból) się wykuruje, niż Jack wyjedzie na ME. Poza tym, Wilshere na ten moment nie ma startu do Barkleya i Alliego, musiałby zagrać z kilka miesięcy bez przerwy, by wejść na jako takie obroty, a to graniczy z niemożliwością.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 905.02.2016, 21:01

Doktor
Do Twojej XI Anglii na Euro w wolne miejsce wrzuciłbym Wilshera.

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 21:01

Diego Simeone czuje się odpowiedzialny za formę Jacksona Martineza w Atlético.

Kolumbijczyk przeniósł się do Madrytu latem za 35 milionów euro i spodziewano się, że będzie ogromnym wzmocnieniem zespołu liczącego się w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Tymczasem 29-latek nie potrafił odnaleźć się w nowym otoczeniu i zaledwie po pół roku zdecydował się na transfer do Chin. Azjaci zapłacili za niego 42 miliony euro.

Jego odejście postanowił skomentować trener, który bierze winę za jego dyspozycję na siebie, broniąc piłkarza i życząc mu powodzenia.

- Jackson pracował co sił, widać było u niego determinację i oddanie. W trakcie wspólnej rozmowy uznaliśmy jednak, że transfer będzie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich stron - oświadczył Argentyńczyk.

- Jeżeli gracz nie potrafi zareagować na moje metody, wyłącznie ja ponoszę odpowiedzialność. On nie miał szczęścia lub szansy, żeby pokazać najlepszą wersję siebie - dodał.

- To, że Jacksona nie ma z nami to moje prywatne niepowodzenia. Jednak nie zmienię swoich praktyk - przyznał.

- Mam nadzieję, że odkryje swoją formę na nowo. Życzę mu wszystkiego najlepszego - zakończył.

Doktor komentarzy: 770605.02.2016, 20:59

@gunners007

Sytuacja sprzed roku: Douglas Costa kręci przeciętne staty na Ukrainie. One o niczym nie świadczą.

Doktor komentarzy: 770605.02.2016, 20:58