Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton

Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton 02.02.2016, 21:42, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Nie oglądaliśmy bramek w dzisiejszym meczu, gdzie Arsenal na własnym stadionie podejmował Southampton. Pomimo że drużyna Arsene'a Wengera potrafiła wykreować sobie wiele okazji, to goście mogą być bardziej zadowoleni z rezultatu spotkania. Wywieźli z The Emirates cenny jeden punkt, z kolei gospodarze zdobyli tylko jeden, co utrudnia im drogę w walce o mistrzostwo.

W pierwszej połowie było zdecydowanie za mało strzałów, a obie drużyny nie potrafiły wykorzystać tych nielicznych okazji do zdobycia gola. Goście nie byli szczególnie groźni w ataku, ale za to świetnie się bronili. Dodatkowo, jeśli nawet Arsenal był w stanie przebić się przez obrońców rywala, to między słupkami fenomenalnie spisywał się Forster.

Jeśli chodzi o drugą połowę, to nie można było narzekać na tempo, które narzucił Arsenal. Sytuacji do zdobycia trzech oczek nie brakowało, ale bramka rywala była dziś dla graczy Kanonierów zaczarowana. Mylili się Özil, Sanchez czy Walcott, ale też kapitalnie zagrał bramkarz Soton oraz nie odpuszczali również pozostali piłkarze Świętych.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Flamini (85' Coquelin), Ramsey – Campbell (62' Walcott), Özil, Alexis – Giroud.

Southampton: Forster – Cedric, van Dijk, Fonte, Bertrand – Romeu, Wanyama – Ward-Prowse (82' Juanmi), Mane (86' Targett), Tadić (69' Pelle) Long.

Pierwszy groźny atak w tym spotkaniu należał do graczy Soton. Niepozornie zagrana piłka z rzutu wolnego zmusiła do interwencji Petra Cecha, który sparował ją na rzut rożny dla zespołu gości.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do Kanonierów. Gospodarze nie zdołali wykreować sobie sytuacji strzeleckiej. Co więcej, można było zauważyć, że jeszcze do końca nie weszli dobrze w ten mecz.

Całkowicie niespodziewanie, w 11. minucie, Alexis posłał długie podanie do Özila. Niemiecki pomocnik znajdował się już w szesnastce rywala, kiedy przyjmował piłkę, ale strzałem nie zdołał pokonać Forstera.

W 21. minucie Özil zmarnował kolejną szansę na gola. Wszystko przez dośrodkowanie, które po przedłużeniu Girouda dotarło do Niemca, lecz ten nie dał rady świetnie broniącemu golkiperowi Świętych.

Southampton w kolejnych minutach to nie była drużyna, która potrafiłaby poważnie zagrozić Cechowi. Z drugiej strony fantastycznie się broniła i sprawiała, że Arsenal również nie był w stanie stworzyć sytuacji, która kończyłaby się uderzeniem na bramkę Forstera.

W 32. minucie niezłym strzałem z dystansu popisał się Romeu. Akcja nie wydawała się groźna, a mogła skończyć się bramką. Strzału faktycznie mało spodziewał się Cech, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na ponad kilka minut przed przerwą ciągnęła się nużąca gra obu zespołów. Rozgrywanie futbolówki odbywało się przed szesnastym metrem obydwóch bramek, a strzałów było stanowczo za mało.

W 43. minucie już nie pierwszy raz niezłe podanie zaserwował Sanchez. Chilijczyk znalazł dośrodkowaniem Girouda, który będąc zablokowanym wywalczył rzut rożny.

Chwilę później świetną wymianą podań odznaczyli się piłkarze Arsenalu, w której znowu zabłyszczał Alexis. Piłka nawet została dograna w pole karne, lecz w całym zamieszaniu nie odnalazł się żaden z graczy Arsenalu.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Na drugą The Gunners wyszli zmotywowani, ponieważ nieznacznie zwiększyli tempo. Pomimo braku groźnych strzałów kreowali więcej okazji, niż dotychczas.

W 52. minucie Özil został znowu został wypatrzony przez Alexisa na lewej stronie. Niemiecki rozgrywający zagrał piłkę w środek pola karnego, lecz nie znalazł tym podaniem żadnego ze swoich partnerów.

Po chwili strzał głową oddał Giroud. Francuz, po otrzymanym dośrodkowaniu, skierował futbolówkę w światło bramki, ale dobrze ustawiony Forster po prostu ją złapał.

W 62. minucie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Postanowił, że na murawę wkroczy Walcott w miejsce Campbella.

Dopiero co wprowadzony Walcott szybko pokazał się na boisku. Poprawnie dośrodkował w szesnastkę przeciwnika, co próbował wykorzystać Sanchez. Uderzenie głową po raz kolejny nie zostało zamienione na gola.

W 67. minucie niepowtarzalną szansę mieli Kanonierzy! Skupieni wokół piłki gospodarze i goście starli się po prawej stronie boiska. Niespodziewanie piłka znalazła się na drugiej stronie, gdzie był osamotniony Walcott. Anglik miał czas, aby oddać dwa strzały, lecz żadnego z nich nie wykorzystał!

Kilka minut później Sanchez uderzył po niezłym opanowaniu futbolówki. Znajdujący się w polu karnym Chilijczyk oddał strzał, po którym musiał paść gol, lecz na linii bramkowej stał obrońca Soton!

Chwilę po sytuacji Alexisa nastąpiła krótka przerwa w grze. Pomocy lekarskiej potrzebował Fonte. Rozcięcie na głowie wyglądało poważnie, lecz zawodnik gości nie odpuścił tak łatwo i wrócił do gry.

Im bliżej końca spotkania, tym większą presję odczuwali piłkarze Arsenalu. Cudownie broniący się Święci nieustępliwie utrudniali przeciwnikom zdobycie bramki, pomimo wielu okazji ze strony Arsenalu.

W 84. minucie wymianą podań w szesnastce Forstera popisali się Özil i Sanchez. Jednak bramkarz gości pokazał swoją klasę i po raz kolejny w tym meczu zatrzymał niemieckiego rozgrywającego.

Z kolei w 90. minucie spróbował się jeszcze zza pola karnego Ramsey. Walijczyk nie strzelił najmocniej, więc Forster tylko poprawił sobie statystykę złapanych piłek.

Arsenal nie zdołał wyjść na prowadzenie w ciągu 6. doliczonych minut, sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 12:27

Lays

Ozil 1 asyste będzie mieć w najbliższym meczu gdybym mógł to bym postawił.

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 12:24

Kto może mieć więcej kasy od Chińczyków? Obstawiam że USA teraz zacznie psuć rynek :) panowie chyba czas zostać piłkarzem zarobki idą w górę :)

Aczkolwiek jakieś 2/3 możliwe.

Mam nadzieje tylko, ze Ozil przelamie sie w asystach bo zastopował niczym Fabregas, tylko, ze Fabregas zastopowal bo slabo grał, a Ozil kreuje dalej sporo, ale skutecznosc mizerna

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2016, 12:22

Myślałem, że wiem co to psucie rynku gdy Real robił zakupy, ale później zobaczyłem co robią szejki. Myślałem, że wiem co to psucie rynku gdy Szejki robili zakupy, ale później zobaczyłem co robią Chińczycy...

Chinese clubs offering Ł75m for Oscar now. So much wrong with that. Anyway, Chelsea rejected the bid. #cfc

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 12:21

mallen

Bournemoth ładne miasto co? Chciałem tam mieszkać ale drogooo...

Lays

Też czuje że wygramy 3 lub 4 do 0 i każdy znów uwierzy w majstra... no prawie każdy ;)

michalm1
Nie to byl Bony z tego co pamietam. Otamendi to jakas inna bajeczke chyba wymyslil.

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 12:17

Schnor25

Jak by nie było to nie kłamie kto nie marzy o takiej kasie :)

K204

A to nie Otamendi powiedział że od dziecka marzył o grze dla City? Które grało w drugiej lidze chyba kiedy on był mały :)

lays komentarzy: 3987105.02.2016, 12:15

Z Bou wygramy i zagramy na 0, tak czuje.

mallen komentarzy: 2123905.02.2016, 12:11

Rano wyjechałem z Londynu ;)

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11705.02.2016, 12:11

Z Bournemouth będzie ciężko Afobe na pewno coś strzeli.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 12:10

A ja czekam na mlodzikow z AFC :P

mallen komentarzy: 2123905.02.2016, 12:08

Ja już czekam w Bournemouth :)

lays komentarzy: 3987105.02.2016, 12:06

E tam Bony to jeszcze żadnego spaku nie zaliczyl, a przeszedl do lepszego klubu w dobrej lidze :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.02.2016, 12:03

Trafil do klubu ktorego kibicowal od dziecka tak jak Wilfried Bony City.

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2016, 12:00

michalm1

przecież wiadomo, że Teixeira od małego był pod wielkim wrażeniem chińskiej ekstraklasy, samego kraju i że występy tam są spełnieniem jego najskrytszych marzeń ;]

lays komentarzy: 3987105.02.2016, 11:55

Przeciez Teixeira pogra tam rok i wróci do Europy. Zarobi tylko troche kasy

I to uczucie, gdy Twój kochany Arsenal nie wygrywa 4 meczu z rzędu, ty po każdym czujesz się mega ujowo, szczegolnie po takich jak z LFC, Chelsae, czy Soton... a tu zbliza sie kolejny mecz, a u Ciebie konczy sie marudzenie i odrazu wyczekujesz zwyciestwa bo tragedii w lidze nie ma. Piekna srpawa. Trzeba sie odkuc.

City teraz gra z Lester, dobra wiadomosc, licze na jakis remisik tam

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 11:55

Dancer

To było tak :

"Alex mamy dwie oferty z Liverpoolu i z Chin"

" chce jedynie do Liverpoolu"

" oferują dwa razy większe zarobki"

"żartowałem wiadomo że do Chin, tam mają dobre jedzenie"

mitmichael komentarzy: 4924305.02.2016, 11:54

Welbeck ma dzisiaj zagrac przynajmniej jedna połowe w meczu kadry U21. Wg Wengera musi rozegrac przynajmniej 3 mecze przed powrotem do pierwszego zespołu. Na szczescie innych kontuzji nie ma

schnor25 komentarzy: 1854605.02.2016, 11:53

Klopp głupi nie jest jak Brendan i nie będzie rzucać wielką kasą na wielką niewiadomą jaką był Teixeira. Jeszcze 3-4 lata Szachtar może sprzedałby go za "normalniejsze" pieniądze, ale teraz, gdy liga i kraj jest w kryzysie każdy milion jest na wagę złota.

Catalonczyk komentarzy: 519805.02.2016, 11:52

mitmichael

Skoro Live dało Milnerowi 150k to nie wierze że podobnych pieniędzy nie dostał by Teixeira. A chyba każdy wolałby Anglie od skośnych. No ale jak widać nie każdy.

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 11:51

arsenallord

Mam to samo zdanie. 100 tysięcy tyg to prawie 2,5 mln zł miesięcznie. Choć byś chciał to nie wydasz. Co miesiąc taki piłkarz może mieć np. Lamborghini Aventador nowe z salonu gdzie w Polsce może 5 jest takich na cały kraj.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.02.2016, 11:48

Lord

Apetyt rosnie w miare jedzenia. Ale tez nie potrafie sobie wyobrazic, zeby zarabiac ponad 2 mln zł miesięcznie i odstawiać jakies szopki.

mitmichael komentarzy: 4924305.02.2016, 11:47

Ukraincy dostali 50mln, Chelsea dawała ponoc 30mln, nie wiem ile dawał Liverpoolu ale nie wierze, ze wiecej niz Chelsea a jak wiecej to na pewno nie duzo. 185tys funtow tygodniowo tez by nie dostał, nie wiem kto ile zarabia w Chelsea i jaka najwieksza kwota wiec sie nie wypowiem. Stawiam na Hazarda ale ile zarabia to nie wiem

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 11:47

Simpllemann

Wydaję się że swój limit kontuzji na ten sezon już wyczerpał.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.02.2016, 11:46

Dzis chodzi plotka, ze Oscar z Chelsea tez moze wyladowac w Chinach.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40005.02.2016, 11:46

Michalm1

On podobno chcial grac w Liverpoolu, ale Shakhtar chcial zarobic te 10 mln wiecej

arsenallord komentarzy: 29749 newsów: 11705.02.2016, 11:46

Ja to sobie nie potrafię wyobrazić, że zarabia np. 100 tyś funtów tygodniowo i za chwilę chcę podwyżki bo zarabiam "za mało".

Kamieniołom dla takich i niech nabiorą szacunku dla pieniędzy.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.02.2016, 11:45

michalm1
Jeśli będzie zdrowy to może powalczyć.

shark31 komentarzy: 601305.02.2016, 11:45

Marcinafc93 oczywiscie ze zawodnik może odmówić transferu.

A tak BTW niewiem czy wrzucał ktos info ale najprawdopodobniej Flaminiemu przedłużył się kontrakt o rok ze względu na ilość występów.

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 11:45

Osobiście wolałbym grać w PL niż w Chinach. W Anglii i tak bym dobrze zarabiał, z głodu bym się nie zesral przecież, tu za 1300 funtów miesięcznie człowieka stać na wszystko.

mitmichael komentarzy: 4924305.02.2016, 11:42

@Catalonczyk
185tys funtow tygodniowo

Catalonczyk komentarzy: 519805.02.2016, 11:41

mitmichael

Są gdzieś podane jego zarobki? Nie wierzę że np w Chelsea grałby za miskę ryżu.

Lucas6Z komentarzy: 182205.02.2016, 11:36

Dzieki za info.

Btw. Trzeba na****c temu bournemouth 3,4 do zera zeby w końcu sie odbić, dawno juz takiego dobrego meczu nie zagraliśmy zeby chłopaki sobie postrzelali i dało by to kopa pozytywnego a na takiego kopa nadszedł juz czas.

mitmichael komentarzy: 4924305.02.2016, 11:36

@Lucas6Z
Leci na C+Sport 1 jak kazdy mecz w niedziele o 14:30

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 11:36

Nie sprawdzałem ale pewnie leci bo w niedziele tylko dwa mecze.

Marcinafc93 komentarzy: 32843 newsów: 105.02.2016, 11:36

zawodnik nie ma prawie nic do gadania, przy takiej kwocie transferu, Shachtar dostał 50 mln i każdy jest happy

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 11:34

Aguero jeszcze królem strzelców zostanie.

Lucas6Z komentarzy: 182205.02.2016, 11:33