Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton

Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton 02.02.2016, 21:42, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Nie oglądaliśmy bramek w dzisiejszym meczu, gdzie Arsenal na własnym stadionie podejmował Southampton. Pomimo że drużyna Arsene'a Wengera potrafiła wykreować sobie wiele okazji, to goście mogą być bardziej zadowoleni z rezultatu spotkania. Wywieźli z The Emirates cenny jeden punkt, z kolei gospodarze zdobyli tylko jeden, co utrudnia im drogę w walce o mistrzostwo.

W pierwszej połowie było zdecydowanie za mało strzałów, a obie drużyny nie potrafiły wykorzystać tych nielicznych okazji do zdobycia gola. Goście nie byli szczególnie groźni w ataku, ale za to świetnie się bronili. Dodatkowo, jeśli nawet Arsenal był w stanie przebić się przez obrońców rywala, to między słupkami fenomenalnie spisywał się Forster.

Jeśli chodzi o drugą połowę, to nie można było narzekać na tempo, które narzucił Arsenal. Sytuacji do zdobycia trzech oczek nie brakowało, ale bramka rywala była dziś dla graczy Kanonierów zaczarowana. Mylili się Özil, Sanchez czy Walcott, ale też kapitalnie zagrał bramkarz Soton oraz nie odpuszczali również pozostali piłkarze Świętych.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Flamini (85' Coquelin), Ramsey – Campbell (62' Walcott), Özil, Alexis – Giroud.

Southampton: Forster – Cedric, van Dijk, Fonte, Bertrand – Romeu, Wanyama – Ward-Prowse (82' Juanmi), Mane (86' Targett), Tadić (69' Pelle) Long.

Pierwszy groźny atak w tym spotkaniu należał do graczy Soton. Niepozornie zagrana piłka z rzutu wolnego zmusiła do interwencji Petra Cecha, który sparował ją na rzut rożny dla zespołu gości.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do Kanonierów. Gospodarze nie zdołali wykreować sobie sytuacji strzeleckiej. Co więcej, można było zauważyć, że jeszcze do końca nie weszli dobrze w ten mecz.

Całkowicie niespodziewanie, w 11. minucie, Alexis posłał długie podanie do Özila. Niemiecki pomocnik znajdował się już w szesnastce rywala, kiedy przyjmował piłkę, ale strzałem nie zdołał pokonać Forstera.

W 21. minucie Özil zmarnował kolejną szansę na gola. Wszystko przez dośrodkowanie, które po przedłużeniu Girouda dotarło do Niemca, lecz ten nie dał rady świetnie broniącemu golkiperowi Świętych.

Southampton w kolejnych minutach to nie była drużyna, która potrafiłaby poważnie zagrozić Cechowi. Z drugiej strony fantastycznie się broniła i sprawiała, że Arsenal również nie był w stanie stworzyć sytuacji, która kończyłaby się uderzeniem na bramkę Forstera.

W 32. minucie niezłym strzałem z dystansu popisał się Romeu. Akcja nie wydawała się groźna, a mogła skończyć się bramką. Strzału faktycznie mało spodziewał się Cech, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na ponad kilka minut przed przerwą ciągnęła się nużąca gra obu zespołów. Rozgrywanie futbolówki odbywało się przed szesnastym metrem obydwóch bramek, a strzałów było stanowczo za mało.

W 43. minucie już nie pierwszy raz niezłe podanie zaserwował Sanchez. Chilijczyk znalazł dośrodkowaniem Girouda, który będąc zablokowanym wywalczył rzut rożny.

Chwilę później świetną wymianą podań odznaczyli się piłkarze Arsenalu, w której znowu zabłyszczał Alexis. Piłka nawet została dograna w pole karne, lecz w całym zamieszaniu nie odnalazł się żaden z graczy Arsenalu.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Na drugą The Gunners wyszli zmotywowani, ponieważ nieznacznie zwiększyli tempo. Pomimo braku groźnych strzałów kreowali więcej okazji, niż dotychczas.

W 52. minucie Özil został znowu został wypatrzony przez Alexisa na lewej stronie. Niemiecki rozgrywający zagrał piłkę w środek pola karnego, lecz nie znalazł tym podaniem żadnego ze swoich partnerów.

Po chwili strzał głową oddał Giroud. Francuz, po otrzymanym dośrodkowaniu, skierował futbolówkę w światło bramki, ale dobrze ustawiony Forster po prostu ją złapał.

W 62. minucie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Postanowił, że na murawę wkroczy Walcott w miejsce Campbella.

Dopiero co wprowadzony Walcott szybko pokazał się na boisku. Poprawnie dośrodkował w szesnastkę przeciwnika, co próbował wykorzystać Sanchez. Uderzenie głową po raz kolejny nie zostało zamienione na gola.

W 67. minucie niepowtarzalną szansę mieli Kanonierzy! Skupieni wokół piłki gospodarze i goście starli się po prawej stronie boiska. Niespodziewanie piłka znalazła się na drugiej stronie, gdzie był osamotniony Walcott. Anglik miał czas, aby oddać dwa strzały, lecz żadnego z nich nie wykorzystał!

Kilka minut później Sanchez uderzył po niezłym opanowaniu futbolówki. Znajdujący się w polu karnym Chilijczyk oddał strzał, po którym musiał paść gol, lecz na linii bramkowej stał obrońca Soton!

Chwilę po sytuacji Alexisa nastąpiła krótka przerwa w grze. Pomocy lekarskiej potrzebował Fonte. Rozcięcie na głowie wyglądało poważnie, lecz zawodnik gości nie odpuścił tak łatwo i wrócił do gry.

Im bliżej końca spotkania, tym większą presję odczuwali piłkarze Arsenalu. Cudownie broniący się Święci nieustępliwie utrudniali przeciwnikom zdobycie bramki, pomimo wielu okazji ze strony Arsenalu.

W 84. minucie wymianą podań w szesnastce Forstera popisali się Özil i Sanchez. Jednak bramkarz gości pokazał swoją klasę i po raz kolejny w tym meczu zatrzymał niemieckiego rozgrywającego.

Z kolei w 90. minucie spróbował się jeszcze zza pola karnego Ramsey. Walijczyk nie strzelił najmocniej, więc Forster tylko poprawił sobie statystykę złapanych piłek.

Arsenal nie zdołał wyjść na prowadzenie w ciągu 6. doliczonych minut, sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 10:20

Łukasz Gikiewicz zagra w Tajlandii. Będzie to jego 18 klub w karierze. Ładny wynik.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 10:14

Nie chce Pellegriniego u nas. Dziwne transfery przeprowadza.

Gerwciu komentarzy: 372205.02.2016, 10:13

Teixierie myślałem, że zaklepie Live w tym oknie. Brazylijczykowi wcale się nie dziwie. Dobre pieniądze, zostanie gwiazdą ligi i do tego wyjeżdża z kraju, w którym jest wojna.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52405.02.2016, 10:11

Żyć nie umierać.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.02.2016, 10:10

Merson stwierdził, że Arsenal powinien zastąpić Wengera Pellegrinim

marimoshi komentarzy: 472905.02.2016, 10:06

Fucha w Chinach piękna. Przychodzisz tam z ligi,w której jesteś przeciętnym piłkarzem i z miejsca zostajesz gwiazdą. Przy okazji kosisz taki hajs o którym nigdy nie zdawałeś sobie sprawy. Dodaj jeszcze,że grasz pod mniejszą presją. Przy dobrej okazji można powalczyć o LM azjatycką :P

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 10:05

Ja się nie dziwię, że Teixieria poszedł do Chin grać. Nikt by nie dał mu 10 mln euro za rok gry. Może nawet nigdy w karierze nie miałby takiego kontraktu, a jak będzie nadal tak sypał bramy to i do reprezentacji się zalapie.

Alonso komentarzy: 1282405.02.2016, 09:43

Skończcie z tym brakiem ambicji bo na takiej samej podstawie można nazwać połowę piłkarzy z BPL w tym też Arsenalu.

SowinhoO komentarzy: 100805.02.2016, 08:34

Będę ogromnie wdzięczny , jakby ktoś znalazł chwilę czasu i Typera uzupełnił na sobotnie i niedzielne mecze :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29705.02.2016, 03:20

alexis

Martinez najbardziej chyba zaskoczył. Jeszcze niedawno wiele osób widziało go w Arsenalu.

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 02:58

Imbula ma kozacki drybling jak na swoją pozycję na boisku.

alexis1908 komentarzy: 361405.02.2016, 02:56

Chiny ladne transfery porobiły Ci piłkarze zero ambicji kasa kasa ale mogli więcej osiągnąć zwłaszcza Martinez i Teixeira i ogólnie szkoda chetnie bym ich zobaczył w PL nawet w innych klubach :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2016, 01:29

WilSHARE, nom. Imbula skubaniec już przeszedł do 3-ech klubów odkąd go tam wpisałem ;p

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.02.2016, 01:12

pauleta19,
te Twoje fav no-namy to już gwiazdeczki się porobiły.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 01:11

Szczęsny: Jeżeli Arsenal wygra mistrzostwo, to wyjdę na idiote

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.02.2016, 01:09

new_star,
może jeszcze fruwa na ES i broni wszystko co niemożliwe.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 01:02

WilSHARE
Co to za bramkarz w avku?

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 01:02

Harta jeszcze przeboleje ale Ivanovic? Pirlo chyba na livescore ogląda mecze.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2016, 00:59

Tiki-taka poziom szkocka Premier League

twitter.com/Footy_Tipster/status/694989058750177280

Czeczenia komentarzy: 1249505.02.2016, 00:58

pauleta19

Może rzuca w nie nożami? Wykluczyć nie można. O, albo w rzutki gra.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.02.2016, 00:56

Kwestia uznaniowa, ale Hart to top3 nawet nie jest.

Czeczenia komentarzy: 1249505.02.2016, 00:56

MarcinQT

Chyba na "meczykach" ogląda te mecze, albo nie ogląda wcale tylko wali z pamięci kogo zna.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2016, 00:55

Czeczenia, widzę co najmniej 4 rysunki z podobizną Wengera co chyba jest odpowiedzią na Twoje pytanie.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 00:52

MarcinQT
Dziwne, że Ozil na skrzydle. Ale cieszy doceniane Naczosa.

Castillo komentarzy: 219605.02.2016, 00:50

pauleta19

Niektóre rysunki wyglądają, jak zdjęcia. Naprawdę pięknie rysuje.

MarcinQT komentarzy: 260405.02.2016, 00:49

Jedenastka Premier League według Pirlo.

Czeczenia komentarzy: 1249505.02.2016, 00:46

Ciekawe czy jest Wengeroutem (Wengeroutką?) czy należy do obozu tych drugich? A czy Walcott strzeliłby jej gola? Moim zdaniem nie trafiłby.

Czeczenia

To jest poważny problem przecież Mundial trwa miesiąc. Zawieszenie rozgrywek piłkarskich na miesiąc oznaczał by wielkie kłopoty! bo tak piłkarze po mundialu musieli by chwile odpocząć zmiana klimatu te sprawy.

Po drugie większość klubów nie ma w składzie reprezentantów i co mieli by grać miesiąc sparingi? Potem pytanie kiedy by się sezon kończył? przecież w Grudniu czy Styczniu wszystkie ligi grają po 5-6-7 spotkań. Co sezon się skończy pod koniec czerwa a odpoczynek dla piłkarzy? Przecież są ligi które zaczynają grać już pod koniec Lipca czy nasza w połowie sierpnia. Więc kiedy przygotowania i tp? Nawet jak by liga miała startować 1 września to przecież zaraz są mecze kadry.
Zrobiła sobie FIFA kłopot oj zrobiła.

Ciekawe czy mogą ten mundial jeszcze anulowac.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 00:21

new_star

Pisałem niżej że znaczą ale to ułamek ilu ich jest 5-6

A kiedyś każdy klub największy miał Brazyliczyka Mistrza Świata.

michalm1

Jest jeden plus że okienko Letnie w Chinach zamyka się 18 Lipca a otwiera 18 Czerwca.

Bo jeśli było by otwarte do końca Sierpnia był by duży problem. Specjalnie kluby Chińskie windowały by ceny za zawodników.
A tak przyjdą do 18 sobie kupią kogo chcą i dalej mają spokój.

A dziwi mnie np sprawa z Luizem Adriano który powiedział, że Chińczycy oferowali mu nie to co obiecali na początku coś było że mieli mu płacić 50% tego i miało to być zapisane w umowie a 50% mieli płacić inni sponsorzy ale w umowie słownej.

Oby się jeszcze Guarin czy Teixeira nie zdziwili jak przestaną Chińczycy płacić.

Czeczenia komentarzy: 1249505.02.2016, 00:20

Chiny, Chinami. Dadzą zarobić paru klubom. Mnie bardziej ciekawi sprawa MŚ w Katarze i tego jak kluby, ale też i całe ligi to rozwiążą. Czytam, że finał MŚ zaplanowano na 18.12, a w Anglii chcą grać w boxing day! Cyrk.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 00:19

andrew1707
Neymar, T.Silva też nic nie znaczą?

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 00:16

new_star

W sumie jak prześledzić te największe kluby Europy to Brazyliczycy nie znaczą w nich tyle co kiedyś

Bo jak patrzę na skład Brazylii to piłkarze jak Firmino,Coutinho,William,Douglas Costa,Luiz Gustavo. Nie są jakimiś absolutnymi gwiazdami piłki teraz dobrzy zawodnicy ale nic więcej.

Brazyliska kadra jest w zapaści zdecydowanej kiedyś to każdy największy klub Europy miał Brazyliczyka który był kluczową postacią w zespole.
.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 00:15

andrew1707
Większość bardzo dobrych piłkarzy nie z Europy wychowywała się w biedzie i dla nich to jest szansa, żeby nie martwić się o kasę po zakończeniu kariery, przynajmniej na chwilę.

michalm1 komentarzy: 702005.02.2016, 00:12

Prawdopodobnie to Chinczyki się odezwaly w momencie kiedy Liverpool negocjowal. Wiedzieli że mogą dostać więcej za Alexa dlatego zawyzali cenę. Gdyby sam Liverpool negocjowal to do transferu pewnie by doszło. Z jednej strony źle że tam poszedł z drugiej strony klub zawsze prowadził taką politykę transferowa a tym bardziej nie dziwi mnie to ponieważ Szachtar poniósł ogromne straty przez wojnę.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 00:09

new_star

Co jak co ale YAYA może tam iść ma już 33 lata swoje zrobił. Żaden klub nawet Inter nie da mu tych 250 tys funtów tygodniowo co ma w City z racji wieku i gorszej formy.
Więc Chiny będą ziemią obiecaną. W sumie mnie nie dziwią przenosiny piłkarzy którzy wiele w piłce już nie osiągnął jak Gervinho czy Guarin nawet Martinez.

Jedynie co mnie dziwi, że taki Teixeira przed którym stała gra w najlepszych klubach w Europie w Hiszpanii bądź Anglii bo chciał się dostać do kadry Brazylii gdzie jak sam mówił grając w Szachtarze nie ma na to szans przechodzi do Chin. Ale to jego wybór Brazyliczycy tak mają, że liczy się tylko kasa przykład Neymara dokładnie to pokazuje.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 905.02.2016, 00:07

andrew1707
Te limity będą, bo Chińczycy chcą podnieść poziom reprezentacji, więc będą chcieli, aby Chińczycy w głównej mierze grali. A piłkarze z Europy są po to, aby kibice przychodzili na stadion.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.02.2016, 00:04

andrew1707, tyle, że Teixeira chciał trafić do Liverpoolu, a na przeszkodzie stanęła nie tygodniówka tylko kwota oczekiwana przez Szachtar.

andrew1707 komentarzy: 207205.02.2016, 00:04

Strach pomyśleć co będzie jak w Chinach nie będzie limitu cudzoziemców w kadrach.....
Albo, żeby grało trochę Chińskich piłkarzy to zwiększą limit cudzoziemców do 5-6 na boisku i nielimitowaną ilość w składzie.
Wyobraźcie sobie np limit cudzoziemców zwiększony do 6 w pierwszym składzie i

Pomoc z Atakiem dla przykładu Gervinho,Guarin,Ramires,Teixiera,Martinez,Ba.
A na ławce sami obcokrajowcy... i tylko się ich wymienia 3 za 3.
I każdy klub tam z niezłymi pomocnikami i napastnikami. To nie będą przelewki bo będzie się działo.

Jak narazie ogranicza ich limit 4 cudzoziemców w składzie. Ciekawe na jak długo.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 904.02.2016, 23:59

Kanonier204
Dziena nie dziwna :D

new_star komentarzy: 6853 newsów: 904.02.2016, 23:58

andrew1707
30 baniek to oni dla Yayi Toure chca dac latem, więc dla Neymara spokojnie więcej by dali.

pauleta19

No zgadza się a wcale nie zdziwił bym się np Jak by Neymar tam w lato poszedł jego Ojciec łasy na kasę i dużo muszą oddać za oszustwa.
Więc w Chinach mieli by raj na ziemi. Dla nich dać 30 mln rocznie dla Neymara to pikuś.
Więc kto wie narazie racja odchodzą piłkarze którzy gwiazdami nie byli tylko przyzwoitymi piłkarzami bez perspektyw na zrobienie dużej kariery z racji wieku.

Gervinho 29 lat, Guarin 30 lat, Ramires 28,Martinez 29.
Tylko Teixeira jeszcze miał szanse zabłysnąć w Europie ma 25 lat.

Więc te wywody jego o grze w najlepszej lidze świata to tylko była czysta bajka. Nic więcej bo się kasa liczyła jaką dostanie w Liverpoolu tyg. A miał czekać do lata a po co? jak Angielskie kluby dadzą mu 6-7 mln a on dostanie 14-15 tam.. Ehh ambicje hehe sportowe...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.02.2016, 23:56

new_star
Juz poszlo ;p

new_star komentarzy: 6853 newsów: 904.02.2016, 23:54

Kanonier204
Podeslesz ten link na pw, bo na tel nie odtworze go. Będę wdzięczny.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.02.2016, 23:52

new_star
video-ams3-1.xx.fbcdn.net/hvideo-xfa1/v/t42.1790-2/11210948_947201722011206_1643750579_n.mp4?efg=eyJybHIiOjEyMzYsInJsYSI6NTEyLCJ2ZW5jb2RlX3RhZyI6InJlc180MjZfY3JmXzIzX21haW5fMy4wX3NkIn0u00253D&rl=1236&vabr=687&oh=0eebfd71cf84c2b9aaf6eb9357180fb4&oe=56B40FD9

Czeczenia komentarzy: 1249504.02.2016, 23:49

W ogóle tego Teixeirę to obserwowali skauci Śląska Wrocław. No, ale to Ukraińcy sobie na nim zarobią.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 904.02.2016, 23:47