Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton

Zaledwie jeden punkt: Arsenal 0-0 Soton 02.02.2016, 21:42, Łukasz Wandzel 2945 komentarzy

Nie oglądaliśmy bramek w dzisiejszym meczu, gdzie Arsenal na własnym stadionie podejmował Southampton. Pomimo że drużyna Arsene'a Wengera potrafiła wykreować sobie wiele okazji, to goście mogą być bardziej zadowoleni z rezultatu spotkania. Wywieźli z The Emirates cenny jeden punkt, z kolei gospodarze zdobyli tylko jeden, co utrudnia im drogę w walce o mistrzostwo.

W pierwszej połowie było zdecydowanie za mało strzałów, a obie drużyny nie potrafiły wykorzystać tych nielicznych okazji do zdobycia gola. Goście nie byli szczególnie groźni w ataku, ale za to świetnie się bronili. Dodatkowo, jeśli nawet Arsenal był w stanie przebić się przez obrońców rywala, to między słupkami fenomenalnie spisywał się Forster.

Jeśli chodzi o drugą połowę, to nie można było narzekać na tempo, które narzucił Arsenal. Sytuacji do zdobycia trzech oczek nie brakowało, ale bramka rywala była dziś dla graczy Kanonierów zaczarowana. Mylili się Özil, Sanchez czy Walcott, ale też kapitalnie zagrał bramkarz Soton oraz nie odpuszczali również pozostali piłkarze Świętych.

Arsenal: Cech – Bellerin, Gabriel, Koscielny, Monreal – Flamini (85' Coquelin), Ramsey – Campbell (62' Walcott), Özil, Alexis – Giroud.

Southampton: Forster – Cedric, van Dijk, Fonte, Bertrand – Romeu, Wanyama – Ward-Prowse (82' Juanmi), Mane (86' Targett), Tadić (69' Pelle) Long.

Pierwszy groźny atak w tym spotkaniu należał do graczy Soton. Niepozornie zagrana piłka z rzutu wolnego zmusiła do interwencji Petra Cecha, który sparował ją na rzut rożny dla zespołu gości.

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do Kanonierów. Gospodarze nie zdołali wykreować sobie sytuacji strzeleckiej. Co więcej, można było zauważyć, że jeszcze do końca nie weszli dobrze w ten mecz.

Całkowicie niespodziewanie, w 11. minucie, Alexis posłał długie podanie do Özila. Niemiecki pomocnik znajdował się już w szesnastce rywala, kiedy przyjmował piłkę, ale strzałem nie zdołał pokonać Forstera.

W 21. minucie Özil zmarnował kolejną szansę na gola. Wszystko przez dośrodkowanie, które po przedłużeniu Girouda dotarło do Niemca, lecz ten nie dał rady świetnie broniącemu golkiperowi Świętych.

Southampton w kolejnych minutach to nie była drużyna, która potrafiłaby poważnie zagrozić Cechowi. Z drugiej strony fantastycznie się broniła i sprawiała, że Arsenal również nie był w stanie stworzyć sytuacji, która kończyłaby się uderzeniem na bramkę Forstera.

W 32. minucie niezłym strzałem z dystansu popisał się Romeu. Akcja nie wydawała się groźna, a mogła skończyć się bramką. Strzału faktycznie mało spodziewał się Cech, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Na ponad kilka minut przed przerwą ciągnęła się nużąca gra obu zespołów. Rozgrywanie futbolówki odbywało się przed szesnastym metrem obydwóch bramek, a strzałów było stanowczo za mało.

W 43. minucie już nie pierwszy raz niezłe podanie zaserwował Sanchez. Chilijczyk znalazł dośrodkowaniem Girouda, który będąc zablokowanym wywalczył rzut rożny.

Chwilę później świetną wymianą podań odznaczyli się piłkarze Arsenalu, w której znowu zabłyszczał Alexis. Piłka nawet została dograna w pole karne, lecz w całym zamieszaniu nie odnalazł się żaden z graczy Arsenalu.

Sędzia zakończył pierwszą połowę. Na drugą The Gunners wyszli zmotywowani, ponieważ nieznacznie zwiększyli tempo. Pomimo braku groźnych strzałów kreowali więcej okazji, niż dotychczas.

W 52. minucie Özil został znowu został wypatrzony przez Alexisa na lewej stronie. Niemiecki rozgrywający zagrał piłkę w środek pola karnego, lecz nie znalazł tym podaniem żadnego ze swoich partnerów.

Po chwili strzał głową oddał Giroud. Francuz, po otrzymanym dośrodkowaniu, skierował futbolówkę w światło bramki, ale dobrze ustawiony Forster po prostu ją złapał.

W 62. minucie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę. Postanowił, że na murawę wkroczy Walcott w miejsce Campbella.

Dopiero co wprowadzony Walcott szybko pokazał się na boisku. Poprawnie dośrodkował w szesnastkę przeciwnika, co próbował wykorzystać Sanchez. Uderzenie głową po raz kolejny nie zostało zamienione na gola.

W 67. minucie niepowtarzalną szansę mieli Kanonierzy! Skupieni wokół piłki gospodarze i goście starli się po prawej stronie boiska. Niespodziewanie piłka znalazła się na drugiej stronie, gdzie był osamotniony Walcott. Anglik miał czas, aby oddać dwa strzały, lecz żadnego z nich nie wykorzystał!

Kilka minut później Sanchez uderzył po niezłym opanowaniu futbolówki. Znajdujący się w polu karnym Chilijczyk oddał strzał, po którym musiał paść gol, lecz na linii bramkowej stał obrońca Soton!

Chwilę po sytuacji Alexisa nastąpiła krótka przerwa w grze. Pomocy lekarskiej potrzebował Fonte. Rozcięcie na głowie wyglądało poważnie, lecz zawodnik gości nie odpuścił tak łatwo i wrócił do gry.

Im bliżej końca spotkania, tym większą presję odczuwali piłkarze Arsenalu. Cudownie broniący się Święci nieustępliwie utrudniali przeciwnikom zdobycie bramki, pomimo wielu okazji ze strony Arsenalu.

W 84. minucie wymianą podań w szesnastce Forstera popisali się Özil i Sanchez. Jednak bramkarz gości pokazał swoją klasę i po raz kolejny w tym meczu zatrzymał niemieckiego rozgrywającego.

Z kolei w 90. minucie spróbował się jeszcze zza pola karnego Ramsey. Walijczyk nie strzelił najmocniej, więc Forster tylko poprawił sobie statystykę złapanych piłek.

Arsenal nie zdołał wyjść na prowadzenie w ciągu 6. doliczonych minut, sędzia zakończył mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.02.2016, 23:46

Najlepsze i tak byly kulisy transferu Depaya.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 904.02.2016, 23:45

pauleta19
Tu nie ma się z czego śmiać, to wszystko przez czynniki geograficzne.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.02.2016, 23:43

W ogóle beka z Liverpoolu. Ściągnięcie piłkarza z ukraińskiej ligi przekracza ich możliwości. Policzmy sobie:
1. Teixeira
2. Willian
3. Konoplyanka
4. Mkhitaryan

new_star komentarzy: 6853 newsów: 904.02.2016, 23:43

Legia mogła większym sprytem się wykazać i wysłać reklamę Żyru do Chin.

Czeczenia komentarzy: 1249504.02.2016, 23:42

Raczej nie wydaje mi się żeby większość klubów odpuszczała LE. Widzę natomiast, że robią to notorycznie kluby z jednego kraju.

Tak samo nie bawiłbym się w przelewanie klubów z jednego wiadra do drugiego. Siłą LE jest piłka (zostawmy poziom, kwestia emocji), siłą LM są marki. A monopolizacja coraz głębsza.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 904.02.2016, 23:38

Ktoś z bardziej znanych zawodników oprócz M. Jacksona i Ramiresa poszedł jeszcze do Chin?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.02.2016, 23:31

Kto idzie do Chin? Na razie Ameryka Południowa + Afryka. Ciemny pigment wyczuł pieniądz.

Nikogo poza Teixeirą, który nawet nie grał w mocnej lidze nie szkoda. Większość, która odeszła ani nie była gwiazdami ani sobie nie radziła w mocnych ligach.

Reprezentanci Hiszpanii zostaną w La Lidze, Niemiec w Bundeslidze, a Anglii niestety w Premier League.

Simao12 komentarzy: 775204.02.2016, 23:29

Mihex,
przecież zawodnik sam decyduje czy chce odejść czy nie.
To nie meksyk, że jesteś niewolnikiem

michalm1 komentarzy: 702004.02.2016, 23:28

JanikK

W lato są też inni piłkarze do wzięcia. Skoro Boss nie chce wydawać kasy to chyba nie powinno być problemu żeby ściągnąć Ben Arfe za darmo?

andrew1707 komentarzy: 207204.02.2016, 23:22

Podałem oczywiscie przykładowo jak by się kończyło dla przykładu miejscami w tabeli.

andrew1707 komentarzy: 207204.02.2016, 23:20

Czeczenia

Kiedyś Puchar UEFA był tak samo ważny jak Liga Mistrzów. Jeszcze te 15 lat temu uważano Puchar UEFA za wielki europejskie trofeum.
Dzisiaj Liga Europy traktowana jest przez 70-80% klubów tam grających jak zło konieczne często Angielskie kluby wystawiają na mecze grupowe składy rezerwowe.

Jest tylko jeden sposób na to by Liga Mistrzów czy Liga Europejska zatrzymały najlepszych piłkarzy mianowicie aby grało wiecej tam dobrych drużyn.

Po prostu każdy klub z tych największych Lig powinien mieć aby zespoły od miejsc 1 i 2.

a do LE zespoły z 3-4-5. Więc naprzykład z Każdej Ligi przynajmniej po 2-3 duże kluby musiały by grać w fazie grupowej LE.

Np z Anglii Arsenal,City w LM Chelsea,United,Liverpool LE w Hiszpani Real,Barca LM, Atletico,Sevilla,Valencia LE we Włoszech Juve,Milan LM Inter,Roma,Napoli LE w Niemczech Bayern,Borussia LM, Schalke,Bayer,Wolfsburg LE.

I tak dalej w tedy zawsze kilka wielkich zespołów grało by w LE od początku czym urosła by atrakcyjność tych rozgrywek. I oczywiście potrzeba większych pieniędzy bo kluby się oburzają, że w LM grają małe kluby przez co dochody meczowe są mniejsze niż meczami przeciwko najlepszym.

UEFA będzie musiała zwiększyć o kilka razy dochodzy z LE i LM jeśli chce aby Europa dalej była piłkarskim rajem.

Mihex komentarzy: 2360404.02.2016, 23:18

andrew
Nie wiadomo jakby się los Teixeiry potoczył jakby Shakhtar przyjął ofertę Liverpoolu, a tak odrzucili, a za to przyjęli ofertę Chińczyków i powiedzieli Brazylijczykowi "gadaj sobie z nimi, my cię już opchnęliśmy"

Simao12 komentarzy: 775204.02.2016, 23:15

Na miejscu lfc to brałbym go

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52404.02.2016, 23:10

Pilkarze klasy Małeckiego w PL? Czasami ma się wrażenie, że tacy piłkarze już tu są.

Czeczenia komentarzy: 1249504.02.2016, 23:09

Anglikom konkurencja na rynku może wyjść na dobre. Może w końcu zaczną sami produkować piłkarzy. Chociaż bardziej prawdopodobne, że będą wydawać jeszcze większy szmal, na jeszcze większy złom.

To czym martwicie się w przypadku relacji Europa-Azja już dawno się wydarzyło. W samej europie. Dlatego w LM liczą się trzy zespoły na krzyż, a rynkiem transferowym rządzi 1% klubów (nawet mniej) który może pozwolić sobie na 99% piłkarzy (nawet więcej).

Kibice w Anglii też są niekonsekwentni. Krzyczą tylko "spend, spend!", ale kiedy kluby walą w nich cenami biletów z tym samym hasłem (spend), to świrują oburzonych.

Ktoś powie, no dobrze, ale wchodzi w życie nowa umowa itd. Ale co z tymi pieniędzmi robią angielskie (zadłużone) kluby? Przejadają. Przejadają wydając na coraz większe tygodniówki, dla coraz słabszych piłkarzy.

Rechotem losu i wisienką na torcie jest to, że sami kibice(!) krzyczą nt. Europa League - tam się nie opłaca grać(!!). Hańba.

ja8pl komentarzy: 296604.02.2016, 23:08

banega podobno klepniety juz przez inter

andrew1707 komentarzy: 207204.02.2016, 23:05

Coż za kilka lat dojdzie do tego, że będziemy się w Arsenalu zachwycać takimi Małeckimi Peszkami i innymi. Bo czytam, że mają od przyszłego sezonu znieść limit cudzoziemców w lidze Chińskiej.
I kadry mają być bez limitu piłkarzy... Czyli to oznacza jedno ile tam jest klubów?
16? czyli liczyć po 30 piłkarzy więc 400 piłkarzy rocznie będzie tam wyjeżdrzać tych najlepszych zginiemy hehe.
Szykujcie sie za kilka lat na oglądanie piłkarzy klasy Małeckich w Anglii i innych krajach Europy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 204.02.2016, 22:59

Michalm
Banega zawsze był dobrym graczem. Zasłużył jesscze na bycie w klubie na poziomie Valencii

grzegorz1211 komentarzy: 1031104.02.2016, 22:53

Już dawno piłką rządzi pieniądz. Gdyby Messiemu Barca nie płaciła tyle to już dawno grałby gdzie indziej

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.02.2016, 22:51

Simao12
Vidal byl juz klepniety ale wypadla pewna uroczystosc.

michalm1
No pewnie tak bedzie ;p

andrew1707 komentarzy: 207204.02.2016, 22:49

Widzicie panowie, znów gadanie PIŁKARZY o Lepszych klubach większych wyzwaniach grania z lepszymi piłkarzami sią tylko PUSTYMI SŁOWAMI!

Co pokazał przykład Teixeiry który gadał, że bardzo chce grać w Anglii z najlepszymi piłkarzami, że zależy mu na grze w kadrze Brazylii. A tutaj czmyk przyjmuje ofertę z Chin co to oznacza?
Że teraz każdy piłkarz który coś potrafi będzie przechodził do CHIN i nie ważne co mówi. Coraz bardziej się przekonuje, że tutaj rządzi pieniądz nic więcej. Sukcesy zeszły na plan drugi.
Założe się że Ozil z Sanchezem jak by im dali 25 mln euro rocznie też by poszli szybciej niż myślicie!

Teraz już tak będzie. Kluby z Europy będą miały cholernie ciężko kupić zawodnika nikt sobie z tego nie zdaje sprawy. Dla przykładu my chcemy Lacazzete i dajemy 30 Lyon odrzuca bo Chiński klub daje 50 i tak będzie ze wszystkim. Sami zobaczycie jak teraz ciężko będzie pozyskać piłkarza.

michalm1 komentarzy: 702004.02.2016, 22:47

Banega dziś 2 asysty za darmo w lato do wzięcia ciekawe kto go zatrudni. W ogóle w lato będzie sporo dobrych graczy bez umowy...

Simao12 komentarzy: 775204.02.2016, 22:47

Nie wiadomo jak było z Vidalem, może był nasz ale po wypadku Wenger się wycofał?
Pierwotnie byliśmy my i Real chyba, a po wypadku został mu tylko Bayern

Czeczenia komentarzy: 1249504.02.2016, 22:46

peciakk

Gdzie pije to sprawa otwarta. W Bayernie zakazali wyjeżdżania z Munchen na ileś tam kilometrów bez wiedzy klubu, więc kto wie? W Londynie klubów (nie chodzi mi o te sportowe) nie brakuje.

Albo może rzeczywiście był "podpisany" przez AFC, ale w ostatniej chwili poznał smak Jagermeistera. Kto tam wie tego wariata.

michalm1 komentarzy: 702004.02.2016, 22:45

K204

Ali i jego trener zgarnia nagrody.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.02.2016, 22:38

mitmichael@
Źródło jak cholera.
L'equipe już dawno przestało być rzetelne.
Pamiętam jak też mówili że na Vidal na 100% w Arsenalu i tam nawet wrzucili kawałek tekstu jego menadżera który niby mówił ze wszystko dopięte. A jednak Vidal pije teraz w Monachium nie w Londynie.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.02.2016, 22:35

Ale Quintero jest cienki

mitmichael komentarzy: 4924304.02.2016, 22:32

@peciakk
transfery.info/85536,teixeira-odchodzi-z-szachtara-rekordowa-kwota

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267204.02.2016, 22:21

Wie ktoś czy jest możliwość zakupu jednorazowego pakietu internetu do telefonu w T-mobile?

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.02.2016, 22:19

Rivaldo@
Gdzie niby jest info że oficjalnie w Chinach ?

Czeczenia komentarzy: 1249504.02.2016, 22:16

Robią to co Anglia, kwestia skali. Jaworowicz powinna zrobić program pt. "Jak opchnąć angolom 310 ton szrotu". Kwestia skali, bo chociaż w to ciężko uwierzyć, są na świecie gorsi piłkarze niż ci angielscy. Np. właśnie w Chinach.

Zresztą świat korpo-futbolu od dawna liczy się ze wschodnim rynkiem. Chciałbym żeby to kiedyś wszystko pieprznęło. Mimo wszystko to jest sport.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52404.02.2016, 22:15

michalm1
Wykończenie też by się przydało poprawić. Ogólnie jestem dobrze nastawiony na najbliższy mecz z Bournemouth.

Mihex komentarzy: 2360404.02.2016, 22:14

Dobra, czyli oba mecze rewanżowe w CdR będą o pietruszkę :p Sevilla 4-0

ronix11 komentarzy: 73004.02.2016, 22:10

co Chiny z zawodnikami robią, jakis kosmos

michalm1 komentarzy: 702004.02.2016, 22:09

Simpllemann

17 dosrodkowan i 9 celnych. No z różnego miał 1 lub 2 celne piłki, z wolnego raz też dobrze wrzucił. Moim zdaniem przez zmęczenie ta jego piłka często nie przelatywala nawet pierwszego obrońcy. Na zmęczeniu często piłkarzom nie wychodzi wszystko tak jak chcą, Ozil u nas najlepiej wrzuca, ma już dziesiątki kluczowych podań z różnego czy z wolnego. Według mnie na świecie jest tylko garstka piłkarzy którzy maja takie dobre wrzutki i w tym gronie jest Ozil. On jak coś ma poprawiać to z pewnością wykończenie akcji ale to tylko moje zdanie nie musisz/musicie się ze mną zgadzać.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52404.02.2016, 22:09

W 77. minucie meczu Liverpoolu z Sunderlandem kibice z The Kop mają opuścić stadion. Ma to być protest dotyczący cen biletów. Na najbliższe spotkania klub wprowadził do obrotu wejściówki (na trybunę główną) w cenie właśnie 77 funtów.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.02.2016, 22:03

Teixera oficjalnie w Chinach. 50 mln euro , za tyle poszedl.

mitmichael komentarzy: 4924304.02.2016, 22:03

O prosze Leandro Damião w koncu zagra w Europie. Zagra w Betisie, 4 lata temu byl to całkiem ciekawy napastnik strzelajacy duzo goli. Od dwoch miesiecy nie grał

ja8pl komentarzy: 296604.02.2016, 21:58

rivaldo700

wyszlo 310 ton bo koparka nabierajac smieci nabierala takze ziemie gruz itd dlatego az taka wage wyliczyli..

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.02.2016, 21:57

Ogladam teraz jaworowicz, był temat ze facet miał na swojej poseji smieci w liczbie..310 ton.

Zbierał, bo lubi jak to czasami sa takie osoby.

310 ton, wow

Mihex komentarzy: 2360404.02.2016, 21:57

Kanonier
Pewnie wiózł ze sobą Messiego i mieli razem zapukać do drzwi Wengera :C

mitmichael komentarzy: 4924304.02.2016, 21:50

@michalm1
Dokładnie tak jak pisze simpllemann, cały czas mowimy tylko i wyłacznie o stałych fragmentach gry, ktora sa zmora dla naszego najblizszego rywala

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52404.02.2016, 21:45

michalm1
Nie mówię, że grał źle bo to byłaby nieprawda. Jednak dośrodkowania ze stojącej piłki mu w tym meczu nie wychodziły. Nie jest przypadkiem, że w kompilacji pojawił się tylko jeden rzut rożny w jego wykonaniu (a miał ich 10). Reszta albo padała łupem bramkarza albo nie mijała pierwszego obrońcy.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.02.2016, 21:38