Żenujący spektakl defensywy: Watford 2-2 Arsenal

Żenujący spektakl defensywy: Watford 2-2 Arsenal 15.09.2019, 18:34, Łukasz Wandzel 3209 komentarzy

Wydawało się, że kryzys Szerszeni, ostatniej drużyny w tabeli Premier league, i zmiana na stanowisku menedżera to idealny moment, żeby zdobyć 3 punkty na Vicarage Road. Jednak Quique Sánchez Flores po powrocie do pracy w Watfordzie szczęśliwie trafił na Arsenal. Podopieczni Unaia Emery'ego udanie rozpoczęli to starcie, obejmując dwubramkowe prowadzenie, by ostatecznie jedynie zremisować po najbezsensowniejszych błędach indywidualnych, jakie można sobie wyobrazić.

Beznadziejne zagranie Sokratisa Papastatopulosa sprawiło, że obraz meczu obrócił się o 180 stopni. Arsenal, mając pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania, oddał inicjatywę gospodarzom, którym drugi prezent wręczył David Luiz, prokurując rzut karny. Do tego wszystkiego należy wspomnieć o postawie Maitlanda-Nilesa i Kolasinaca. Obaj boczni obrońcy zanotowali asystę przy trafieniach Aubameyanga, lecz nie radzili sobie w defensywie przeciwko ekipie Watfordu, będącej bliżej zwycięstwa niż Kanonierzy.

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac - Xhaka, Guendouzi (67' Torreira) - Ceballos (60' Willock), Özil (71' Nelson), Pepe - Aubameyang.

Watford: Foster - Femenia, Dawson, Kabasele, Holebas (78' Janmaat) - Doucoure, Capoue - Hughes (63' Pereyra) Cleverley, Deulofeu - Gray (54' Sarr).

Grający przed własną publicznością Watford na początku spotkania dużo bardziej poczynał sobie w ofensywie niż Arsenal. Przyjezdni objęli sobie za cel najpierw uspokoić grę, by poczekać na swoją okazję. Lepszym rozwiązaniem okazał się właśnie sposób Kanonierów, którzy w 21. minucie przejęli futbolówkę w środku pola, a Sead Kolasinac przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, żeby posłać celne podanie do Pierre'a-Emericka Aubameyanga. Ostatecznie Gabończyk błyskawicznie obrócił się z piłką i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania.

Niesione dopingiem Szerszenie wysokie tempo utrzymali przez około kwadrans, a po utracie bramki znacznie wyhamowali. Wyraźną przewagę miał Arsenal i 10 minut po pierwszej bramce podwyższył prowadzenie, głównie za sprawą Mesuta Özila. Niemiecki pomocnik fantastycznie wypuścił Maitlanda-Nilesa, a prawy obrońca dograł w pole karne do Aubameyanga, który zmuszony był jedynie dołożyć nogę.

Tuż przed przerwą doszło do niesportowej przepychanki między zawodnikami obu zespołów. Sprzeczkę wywołał spór Nicolasa Pepe z Jose Holebasem. Do wymiany zdań dołączyli się inni zawodnicy, a sędzią całą sytuację stonował, pokazując żółtą kartkę Guendouziemu i Holebasowi.

Drugą połowę Arsenal rozpoczął od koszmarnego błędu. Przy rozegraniu od bramki Sokratis zagrał rywalom piłkę pod nogi, a Tom Cleverley mocnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Bernda Leno. Gospodarze po zdobyciu kontaktowego gola na nowo złapali wiatr w żagle, a dla Kanonierów rozpoczął się trudny moment tego spotkania. Swojej szansy szukali Gerard Deulofeu z dystansu czy Ismaila Sarr głęboko w polu karnym. Tylko niecelność strzałów ratowała Leno przed wyjmowaniem piłki z siatki po raz drugi.

Londyńczycy nie potrafili odpowiednio zareagować na wydarzenia boiskowe i tylko się bronili. Na domiar złego David Luiz nie mógł nie dotrzymać kroku w beznadziejnych błędach Sokratisowi i faulował na rywala w polu karnym. Jedenastkę bez kłopotu wykorzystał Pereyra, a to wszystko na 10 minut przed końcem meczu. Emocjonująca końcówka nie była jednak spowodowana pogonią Arsenalu za zwycięstwem, lecz dążeniem Watfordu do sprawienia jeszcze większej niespodzianki. Wynik nie uległ już zmianie, ale podopieczni Unaia Emery'ego byli bliżej porażki niż zwycięstwa.

Premier LeagueRaport pomeczowyWatford autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.09.2019, 23:46

@lays: busquets, maguire, bender, cook, torreira, linetty ruben neves ale nwm szczerze jak to pociągnąc dalej. Zrobilem to wiadomo 1 początkowe sbc, potem ten jeden z lig i narodow i nwm co dalej robic wlasciwie
Czy sprzedawac tez tych ww? Wiadomo bez pilkarza barcelony

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 118.09.2019, 23:44

@iluzbg: Arsenal wychodzi na prostą???????????????

lays komentarzy: 3987118.09.2019, 23:44

@iluzbg:

Z tym naszym wychodzeniem na prostą to tak nie do końca xD Jeśli chodzi o tranfery, ogarnianie tygodniowek, zarząd to owszem, ale trener i nasza gra wręcz przeciwnie xD

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.09.2019, 23:44

zależy do jakich czarnych

lays komentarzy: 3987118.09.2019, 23:43

Boss Unai Emery insists he has left Ozil behind because he needs a rest after Sunday’s 2-2 draw at Watford.

“After Watford I prefer that Mesut rests for this game and trains to be ready for our next Premier League game. That is my decision.

“The first match he played on Sunday he did well physically — and also gave us his capacity and his skills.

“Now he is ready to be helping us again, but not tomorrow.”

Słucham? 71 minut w tym sezonei i reset? To są jaja XD

iluzbg komentarzy: 34318.09.2019, 23:43

@lays: Doszło na ławke niestety, ale to prawda Real sam sobie zrobił pod góre, kilka lat minie zanim Real znów zacznie się liczyć. Zazdroszczę wam że zaczynacie wychodzić na prostą.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10318.09.2019, 23:38

Białe skarpetki do czarnych butów powinny kończyć się gułagiem.

Fakt, nie opinia.

Tevez komentarzy: 408718.09.2019, 23:35

Prawdziwym "generałem" środka pola był dziś Marquinhos. Rzuca długie piły w stylu naszego Szwajcara.

silvano95 komentarzy: 977618.09.2019, 23:33

Ainsley Maitland-Niles on his preferred position: “I’m a midfielder by trade - central or on the wing. I’m not a defender. I do get a lot of stick for my defending being poor, it’s something I’m learning & have been learning for a couple of years now.

Er4s komentarzy: 302218.09.2019, 23:32

Mowcie co chcecie ale za takiego Gane to oddałbym Xhake, Guendoziego, Ozila i Mustafiego i jeszcze doplacil. Nie bede nawet mowil o Verattim ale zdaje sie ze to wlasnie Gueye zrobil mega roznice w tym zespole jak patrzec na ich gre vs zeszly rok. Inna sprawa ze Herrera za darmo to tez zajebisty deal i Pan pilkarz w porownaniu di naszych artystow ze srodka pola.

lays komentarzy: 3987118.09.2019, 23:32

Venkatesham om Emery: "We are very comfortable with him and his coaching staff. We think he is doing an excellent job so we are very happy. When we appointed Unai, the team that worked on that looked at lots of different attributes that we felt we want to have in our head coach."

Venkatesham insists it is possible to combine youth focus and quest for trophies: "The more players you have coming from the academy, the more funds you can then use to invest in the transfer window because you then have a budget that is being stretched among fewer players."

Venkatesham: "It is not good for the players to not play many minutes, it is not great for the club to have players who are not contributing." #AFC #Arsenal

lays komentarzy: 3987118.09.2019, 23:26

@iluzbg:

Troche nowych doszło xD Ceballos wypozyczony :D Sami pod górke sobie zrobiliscie

iluzbg komentarzy: 34318.09.2019, 23:22

Niestety Zidanowi daleko do Guardioli Kloppa ba nawet do waszego Unaia.Real sie sypie bo to drużyna obżartych tłustych kocurów którym się nic nie chce, tu potrzeba świeżej krwii, i nowej twarzy na ławce.

lays komentarzy: 3987118.09.2019, 23:22

I że to my niby takie pussy?! JUVE I KFC PRWOADZIŁY 2-0 do i co? REMISIIKIII

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2019, 23:21

@Argudo napisał: "Może John-Jules albo Balogun dostaną szansę z Nottingham"

Oni się nie załapali nawet na rezerwę w sparingu z Colorado Rapids, a teraz mają wychodzić w podstawie na Nottingham?

lays komentarzy: 3987118.09.2019, 23:17

Jak tam fifowcy, ktoś fajny wpadł w paczkach webapp?

Mihex komentarzy: 2360418.09.2019, 23:17

@gnabry_: Niektórzy eksperci piłkarscy znają tylko Real, Barce i Bayern, ew. Juventus. I to z tego, że wygrywają, więc dla nich taka sytuacja jak ta, gdzie oba składy miały bardzo dużo wykluczonych z gry kluczowych piłkarzy jest nie do pomyślenia.

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214318.09.2019, 23:15

@ChatCrapGetBanged: wywoływanie ambiwalentnych odczuć moją specjalnością

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2019, 23:15

@RahU

Czekaj, bo najpierw odniosłem wrażenie, że chcesz poszkalować trochę Arsenal a teraz wydaje mi się, że go bronisz.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 118.09.2019, 23:14

Rafał Patyra sugeruje, że być może Real nie podszedł do PSG poważnie.

Mihex komentarzy: 2360418.09.2019, 23:13

@JanikK napisał: "martinelli nigdy nie gral na N"
Wszystkiego idzie się nauczyć. Trzeba próbować nowych rzeczy w życiu xd

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2019, 23:13

@RahU

Nie skumałem, że w którym momencie im umniejszyłem? xd

Po prostu pokonanie Realu to nie jest już takie osiągnięcie jak kilka lat temu. Męczą się w każdym meczu.

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214318.09.2019, 23:13

@ChatCrapGetBanged napisał: "Real 19/20."
Czyli mówmy wprost, Real bez Ronaldo. Brakuje jednego zawodnika i zespół się sypie, a co powiedzieć o klubie, w którym brakuje ich 4 czy 5, na obronie sami sabotażyści, w pomocy żelbetowy kloc-sabotażysta, a na skrzydle człowiek-żaba-mem.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 618.09.2019, 23:12

Może John-Jules albo Balogun dostaną szansę z Nottingham.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.09.2019, 23:09

martinelli nigdy nie gral na N

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 118.09.2019, 23:09

Ja bym postawił na Norwich w meczu z Realem.

RahU (administrator) komentarzy: 5061 newsów: 214318.09.2019, 23:08

@ChatCrapGetBanged: Nie umniejszaj Norwich, odszczekaj to pukki możesz.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2019, 23:08

@RahU

Real 19/20. Norwich ze swoimi transferami za 4 mln mogłoby pokonać Real 19/20 na własnym stadionie.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2019, 23:06

Ciekawi mnie mecz EFL Cup. Wypadałoby dać Aubie odpocząć, ale bez niego może być problem. Nottingham to nie byle ogóry, a trochę wstyd odpaść na takim etapie. Kogo w ogóle przewidujecie na szpicy w tym meczu? Auba? Pepe? Martinelli?

@rreddevilss

Jestem zdziwiony, że do tej pory nie usiadł. Może to znak, że Sterlinga w tym sezonie rotacja nie dotyczy i będzie grał do zajechania. Ale forma chyba słaba.

@lordoftheboard

Guardiola trochę graczy FPL szanuje i jak nie musi stabilizować wyniku to raczej nie wpuszcza dużych nazwisk na końcówki.

kamilo_oo komentarzy: 2356718.09.2019, 23:02

Mówiłem brać Meuniera, bo za grosze był chyba do wyciągnięcia, a teraz się męczymy z Nilesem na obronie

Slaviola komentarzy: 1236418.09.2019, 23:00

@mitmichael:

Na właśnie tak coś czuję że Klopp z Live bardziej skupią się na lidze, a ManCity z Guardiolą postawią wszystko by zdobyć LM!

Slaviola komentarzy: 1236418.09.2019, 22:55

Dziwnie się ogląda Ramseya w barwach Juventusu... w ogóle innego zespołu...

Jakoś tak mi trochę szkoda że nie został z Arsenalem na dłużej, taka lekka łezka w oku mi się kręci... /;

tyson880 komentarzy: 1049618.09.2019, 22:54

Real potwierdza słabą formę. Barcelona również nie gra najlepiej. Atletico ma spore szanse na mistrzostwo. Kto wie, może Sevilla coś jeszcze namiesza. Zapowiada się ciekawa rywalizaja w La Liga. Wreszcie.

lordoftheboard komentarzy: 819818.09.2019, 22:54

@ChatCrapGetBanged: szterling wejdzie w 76. i wsadzi 2 bramki.

Marcinafc93 komentarzy: 32830 newsów: 118.09.2019, 22:52

Co tam PSG i inne Reale, jutro najlepsza liga i ukochany Arsenal, który idzie po wygraną całej edycji jak i wygraną w lidzę

NaZawszeArsenal komentarzy: 122418.09.2019, 22:52

Juventus Turyn - kolejna drużyna, która zaprzepaściła dwubramkową przewagę...

mitmichael komentarzy: 4924318.09.2019, 22:52

Ale to Ronaldo zrypał a taka była piekna pilka meczowa

Tevez komentarzy: 408718.09.2019, 22:51

Bernat to za magik. Przez tyle lat marnował się na ławce w Bayernie.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492518.09.2019, 22:50

Sterling 90 minut w meczu o Tarczę, 90 minut w każdym meczu Premier League, 71 minut z Bułgarią, 90 minut z Kosowem, 90 minut z Szachtarem. Jak tam somdziedzi FPLowicze, gotowi na 3 blanka z rzędu od zawodnika premium? :)))) @MaciekGoooner

mitmichael komentarzy: 4924318.09.2019, 22:50

nie ma Neymara, nie ma Mbappe PSG 3-0 a Real bez celnego strzału

Cesc1994 komentarzy: 444118.09.2019, 22:49