Zwycięski gol Granita Xhaki, Arsenal 1-0 PSV

Zwycięski gol Granita Xhaki, Arsenal 1-0 PSV 20.10.2022, 19:56, Łukasz Wandzel 467 komentarzy

W czwartym meczu Arsenalu w Lidze Europy w tym sezonie Kanonierzy zmierzyli się na własnym stadionie z najtrudniejszym rywalem w grupie A – PSV Eindhoven. Po ostatnim gwizdku sędziego można jednak śmiało stwierdzić, że wicelider Eredivisie nie sprawił londyńczykom problemów. Zespół z Holandii przez większość czasu spędził na własnej połowie i tylko nieskuteczność gospodarzy jest powodem tak skromnego zwycięstwa. Mikel Arteta zdecydował się na rotację na każdej pozycji, jednocześnie desygnując do gry w wyjściowym składzie kilku kluczowych graczy, takich jak Gabriel Jesus, Bukayo Saka czy Granit Xhaka. To właśnie ten ostatni zdobył jedynego, zwycięskiego gola w tym spotkaniu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Turner – Tomiyasu (76' White), Holding, Gabriel, Tierney – Lokonga (67' Partey), Xhaka, Fabio Vieira (67' Odegaard) – Saka (85' Nelson), Nketiah, Jesus (76' Matinelli)

PSV Eindhoven: Benitez – Mwene, Ramalho, Obispo, Max (66' Teze) – Sangare, Gutierrez – Simons (90+1' Ledezma), Veerman (77' De Jong), Gakpo – Til (65' Madueke)

Od samego początku Arsenal przeniósł grę na połowę PSV i zdominował rywali w statystyce posiadania piłki. W pierwszej połowie gospodarze powoli rozgrywali futbolówkę, co jakiś czas przyspieszając akcje pod bramką rywali. Londyńczycy w kilku sytuacjach strzelali niecelnie, a czasem brakowało im ułamka sekundy, by w korzystnej sytuacji uderzyć czysto. Jedną z najlepszych okazji miał Gabriel Jesus, który nie trafił w piłkę po świetnym podaniu Fabio Vieiry.

Z kolei drużyna Ruuda Van Nistelrooya prawie w ogóle nie zagroziła Mattowi Turnerowi w pierwszej odsłonie. „Najbliżej” był Xavi Simons. Kanonierzy zostawili Holendrowi sporo miejsca, więc ten przebiegł kilkanaście metrów z futbolówką i strzelił z dystansu, lecz jego strzał powędrował ponad bramką.

19-latek oddał też jedyny celny strzał ze strony PSV w drugiej połowie. Wciąż przeważał Arsenal, który także dopiero w drugiej połowie zaczął oddawać strzały na bramkę. Swoje sytuacje mieli Gabriel Jesus czy Bukayo Saka, ale to Granit Xhaka w 70. minucie zdobył jedynego gola w tym spotkaniu. Takehiro Tomiyasu celnie dośrodkował przed defensywę gości, w okolicę kilkunastu metrów od bramki. Szwajcar fantastycznie zachował się w tej sytuacji i słabszą nogą ustalił wynik meczu.

O utrzymanie prowadzenia Arsenalowi nie było wcale trudno, ale w końcówce powstrzymanie jednego ataku PSV kosztowało go dwie żółte kartki – dla Kierana Tierneya za faul na Madueke oraz dla Martina Odegaarda za zatrzymanie Simonsa.

Premier LeaguePSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
praptak komentarzy: 882120.10.2022, 21:07

Trafił nam się trochę fartowny mecz z Leeds*, ale dobrze że z reguły kontrolujemy sytuację, nawet jeśli nie wygrywamy wieloma bramkami (a i to w tym sezonie jest na plus). Pod koniec kariery SAF miał taki rok w którym miał słaby zespół jeśli chodzi o nazwiska (jak na ManU) a zawsze gdzieś tę bramkę na wagę zwycięstwa wcisnęli i było mistrzostwo. Dlatego takie spotkania jak parę dni temu* też trzeba umieć wygrywać, i kontrolować takie jak dziś - kiedy nie można strzelić na "zamknięcie" a jednak pokonać oponenta.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.10.2022, 21:06

Fulham strzela

Ups147 komentarzy: 346620.10.2022, 21:06

@Slaviola napisał: "No i gdzie ten wielki Gakpo."

Ciężko go ocenić po takim meczu, oni ledwo z połowy wychodzili. Ale chyba coś w nim musi być skoro sporo lepszych klubow się nim interesuje.

Slaviola komentarzy: 1237720.10.2022, 21:05

@arsenallord:

To jak zmienił się Granit, na przestrzeni dwóch sezonów, to jest po prostu jakiś cud.

No i gdzie ten wielki Gakpo.

Gdzie te strzelające bramki na potęgę PSV.

Heh, jaka to jest przepaść między Premier League a innymi ligami, zwłaszcza Eredevise czy Ligue1.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11720.10.2022, 20:59

No i spoko trzy punkty. Na + Holding (to skarb mieć takiego gościa na czwartego ŚO), Xhaka, Vieira za pierwszą połowę.
Na - Lokonga i Tierney. To nie są piłkarze na Arsenal. Tierney od dawna wiadomo że drewno w ataku, ale niby w obronie był dobry a tu piłkarz PSV robił go dziś jak chciał.

Pierwsze miejsce w grupie praktycznie pewne także zaczniemy od 1/8. Super.

Czeczenia komentarzy: 1248720.10.2022, 20:59

Największym plusem tego meczu jest to, że dowiedziałem się co RvN robi po karierze zawodnika.

Dziadyga komentarzy: 828120.10.2022, 20:58

@Oldgunner3 napisał: "No i pięknie - 1 miejsce jest,wystarczy wygrać z Zurichem.Można wiec zagrać ostatnie 2 mecze rezerwami."

Wystarczy remis za tydzień.

gbn komentarzy: 379820.10.2022, 20:58

Cieszy wygrana, na spokojnie, bez super wielkich nakładów sił, to lubię :)

COYG !

Slaviola komentarzy: 1237720.10.2022, 20:56

Najważniejsze 3 pkt, do tego czyste konto i spokojna końcówka tabelowej fazy LE.

Patriko komentarzy: 528720.10.2022, 20:56

No i elegancko, 14 mecz w sezonie, 13 wygrana nawet jak gra wygląda gorzej, psy szczekają karawana jedzie dalej :D

DexteR_000 komentarzy: 764020.10.2022, 20:55

No i dobra, teraz remis i mamy 1 miejsce pewne.

Oldgunner3 komentarzy: 973420.10.2022, 20:55

Teraz kierunek St.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.10.2022, 20:55

3 byłych Kanonierów w jednym meczu dzisiaj gra :)

Pitu88 komentarzy: 216620.10.2022, 20:55

Fajny mecz. Tradycyjnie najsłabszy Lokonga, reszta super

Dzulian komentarzy: 256420.10.2022, 20:54

Xhaka znowu kapitalny mecz. On tutaj powinien z 2 asysty dołożyć do tego gola.
Ale Bukayo sam na sam ładuje na chama w środek ;s

Furgunn komentarzy: 923520.10.2022, 20:53

Teraz można zobaczyć jak Barcelona dostaje lanie ;)

Oldgunner3 komentarzy: 973420.10.2022, 20:53

Dziadyga komentarzy: 828120.10.2022, 20:53

Jest AWANS!!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.10.2022, 20:53

@Slaviola: brakowało mu pewności siebie, teraz bardzo solidny zmiennik

No i super, mamy 3 punkty. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji. Wracamy na trening i trenujemy i w niedzielę lecimy znów po zwycięstwo!

Dziadyga komentarzy: 828120.10.2022, 20:50

Jeszcze 2 min i spokój na poważnie z LE do wiosny(2 mecze można Nelsona mi i lokongami rozegrać)

DyktatorArsene komentarzy: 220320.10.2022, 20:49

Skoro tomi w formie chowa salaha do kieszeni w taki sposób i nie na swojej pozycji to ten gakpo nigdy w życiu by się tu nie wykazał.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.10.2022, 20:49

@damianARSENAL: dlatego że nie gra w takim klubie jak Arsenal

praptak komentarzy: 882120.10.2022, 20:49

@Garfield_pl napisał: "W PL jednak nie ma czasu na zastanawianie się , a nawet najsłabszy rywal nie da się mu rozpędzić."
Do tego w PL ten "najsłabszy rywal" ma realne szanse z czołówką. Gakpo mógłby się zderzyć z nieznanym ^

Ranczomen komentarzy: 1233020.10.2022, 20:46

Ogólnie zawodników z Holandii trzeba przepuścić przez dwa sita.

Furgunn komentarzy: 923520.10.2022, 20:45

Brzydko, bardzo brzydko.

Garfield_pl komentarzy: 2806620.10.2022, 20:44

@praptak napisał: "Gapcio nie miał w sumie za dużo szans na pokazanie się bo zdominowaliśmy mecz. Ale też kiedy był przy piłce nie za bardzo wiedział co z nią zrobić"

ostriket komentarzy: 662820.10.2022, 20:44

Ekhm ten Sangare miał być niszczycielem środka pola a słabszy od niego jest tylko Gakpo chyba...

MadMax14 komentarzy: 266720.10.2022, 20:43