Zwycięski gol Granita Xhaki, Arsenal 1-0 PSV

Zwycięski gol Granita Xhaki, Arsenal 1-0 PSV 20.10.2022, 19:56, Łukasz Wandzel 467 komentarzy

W czwartym meczu Arsenalu w Lidze Europy w tym sezonie Kanonierzy zmierzyli się na własnym stadionie z najtrudniejszym rywalem w grupie A – PSV Eindhoven. Po ostatnim gwizdku sędziego można jednak śmiało stwierdzić, że wicelider Eredivisie nie sprawił londyńczykom problemów. Zespół z Holandii przez większość czasu spędził na własnej połowie i tylko nieskuteczność gospodarzy jest powodem tak skromnego zwycięstwa. Mikel Arteta zdecydował się na rotację na każdej pozycji, jednocześnie desygnując do gry w wyjściowym składzie kilku kluczowych graczy, takich jak Gabriel Jesus, Bukayo Saka czy Granit Xhaka. To właśnie ten ostatni zdobył jedynego, zwycięskiego gola w tym spotkaniu.

Składy obu drużyn

Arsenal: Turner – Tomiyasu (76' White), Holding, Gabriel, Tierney – Lokonga (67' Partey), Xhaka, Fabio Vieira (67' Odegaard) – Saka (85' Nelson), Nketiah, Jesus (76' Matinelli)

PSV Eindhoven: Benitez – Mwene, Ramalho, Obispo, Max (66' Teze) – Sangare, Gutierrez – Simons (90+1' Ledezma), Veerman (77' De Jong), Gakpo – Til (65' Madueke)

Od samego początku Arsenal przeniósł grę na połowę PSV i zdominował rywali w statystyce posiadania piłki. W pierwszej połowie gospodarze powoli rozgrywali futbolówkę, co jakiś czas przyspieszając akcje pod bramką rywali. Londyńczycy w kilku sytuacjach strzelali niecelnie, a czasem brakowało im ułamka sekundy, by w korzystnej sytuacji uderzyć czysto. Jedną z najlepszych okazji miał Gabriel Jesus, który nie trafił w piłkę po świetnym podaniu Fabio Vieiry.

Z kolei drużyna Ruuda Van Nistelrooya prawie w ogóle nie zagroziła Mattowi Turnerowi w pierwszej odsłonie. „Najbliżej” był Xavi Simons. Kanonierzy zostawili Holendrowi sporo miejsca, więc ten przebiegł kilkanaście metrów z futbolówką i strzelił z dystansu, lecz jego strzał powędrował ponad bramką.

19-latek oddał też jedyny celny strzał ze strony PSV w drugiej połowie. Wciąż przeważał Arsenal, który także dopiero w drugiej połowie zaczął oddawać strzały na bramkę. Swoje sytuacje mieli Gabriel Jesus czy Bukayo Saka, ale to Granit Xhaka w 70. minucie zdobył jedynego gola w tym spotkaniu. Takehiro Tomiyasu celnie dośrodkował przed defensywę gości, w okolicę kilkunastu metrów od bramki. Szwajcar fantastycznie zachował się w tej sytuacji i słabszą nogą ustalił wynik meczu.

O utrzymanie prowadzenia Arsenalowi nie było wcale trudno, ale w końcówce powstrzymanie jednego ataku PSV kosztowało go dwie żółte kartki – dla Kierana Tierneya za faul na Madueke oraz dla Martina Odegaarda za zatrzymanie Simonsa.

Premier LeaguePSV EindhovenRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Dziadyga komentarzy: 828020.10.2022, 20:39

Van NisterlHOOY jak się za łepetyna łapie xD

Slaviola komentarzy: 1237720.10.2022, 20:39

Nie mamy zastępstwa za świetnego Thomasa, bo ten cały Lokolonga to co najwyżej może wiązać buty i podawać piłeczki na treningu.

praptak komentarzy: 882120.10.2022, 20:37

@Garfield_pl: Gapcio nie miał w sumie za dużo szans na pokazanie się bo zdominowaliśmy mecz. Ale też kiedy był przy piłce nie za bardzo wiedział co z nią zrobić

MadMax14 komentarzy: 266720.10.2022, 20:37

No i Martinelli to jest cudowny piłkarz. Bardzo podoba mi się to z jaką łatwością zaczął grać.

To nie Gakpo jest taki słaby tylko Tomi taki dobry. Niesamowite jak potrafi schować skrzydłowego do kieszeni.

Ech0z komentarzy: 1041620.10.2022, 20:34

@Slaviola: polska to niech walczy żeby nie zdobyli tytułu najgorszej drużyny mundialu. O nic więcej nie proszę

Slaviola komentarzy: 1237720.10.2022, 20:33

Jesus dzisiaj znowu genialna gra jednak zdecydowanie brakowało ostatniego elementu, czyli strzału.

Furgunn komentarzy: 923520.10.2022, 20:33

W końcu ta lalunia schodzi z boiska.

SzamanTheGunner komentarzy: 88020.10.2022, 20:33

Wreszcie trener robi roszady takie jak wskazuje na to sytuacja na boisku. To proste

ostriket komentarzy: 662820.10.2022, 20:33

Mikel na poważnie leci, ja bym chyba wpuścił Nelsona

Oldgunner3 komentarzy: 973120.10.2022, 20:33

Martinelli chyba siedzi na ławie na straszaka.Fajnie by było żeby Saka już odpoczął,a wszedł Marquinos.

Oldgunner3 komentarzy: 973120.10.2022, 20:30

K....a ,po zdobytej bramce miał zdjąć Sakę!A teraz k... co.

Slaviola komentarzy: 1237720.10.2022, 20:30

Ale widzę że z meczu na mecz Bukayo wchodzi na coraz wyższe obroty.

Ech0z komentarzy: 1041620.10.2022, 20:30

Saka ostrożnie bo za 2 miesiące będziesz wznosił puchar świata ;)

Elastico07 komentarzy: 1255420.10.2022, 20:29

Xhaka nasz najlepnajlnapastnik.Tomi inteligentne odegranie i ogólnie świetny mecz,gakpo totalnie wyłączony jak jakiś czas temu salah

Saka, tylko nie mięsień...

Ech0z komentarzy: 1041620.10.2022, 20:29

Granit słabsza noga strzela gole z woleja. Nie mam pytań .

Kiepomen komentarzy: 432920.10.2022, 20:29

Xhaka czasami ma na prawdę czasem wybitne wykonczenie, brawo.

djmacius komentarzy: 379720.10.2022, 20:29

A Saka oby tylko skurcz błagam.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698220.10.2022, 20:29

Saka chyba kontuzja, błagam nie

Brawo Granit! Najbardziej cieszy jednak to, że po dwóch kiepskich meczach dziś gramy naprawdę dobrze.

AR14 komentarzy: 130620.10.2022, 20:28