50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves

50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves 02.11.2019, 16:52, Łukasz Wandzel 3015 komentarzy

W to sobotnie popołudnie chciało się ziewać nie tylko przez pochmurną pogodę. Powodem tego był także mecz 11. kolejki Premier League pomiędzy Arsenalem a Wolverhamptonem. Ekipa Unaia Emery'ego względnie wcześnie objęła prowadzenie w tym spotkaniu, ale poza 20. i 76. minutą, w której padły gole dla obu drużyn, nie wydarzyło się nic interesujące. Przyjezdne Wilki nie były wystarczająco wygłodniałe, by zagrozić londyńczykom, a mimo to wywiozły z The Emirates punkt. Kanonierzy zagrali bardzo słaby mecz, osiągnęli koszmarny rezultat i w takiej sytuacji kibicom nie poprawi humoru nawet 50. bramka Pierre'a-Emericka Aubameyanga w barwach Arsenalu.

Arsenal: Leno - Chambers, Luiz, Sokratis, Tierney (87' Kolasinac) - Guendouzi, Torreira (73' Saka), Ceballos - Özil - Lacazette (60' Martinelli), Aubameyang.

Wolves: Patricio - Dendoncker, Coady, Saiss - Doherty (71' Ruben Vinagre), Moutinho, Neves, Jonny - Traore, Jimenez, Jota (90+1' Neto).

Po pierwszym gwizdku arbitra Wilki błyskawicznie przejęły kontrolę nad spotkaniem i przez pierwsze kilka minut utrzymywały się przy piłce na połowie Arsenalu. Kanonierzy w ślimaczym tempie odzyskiwali przewagę i dość niespodziewanie otworzyli wynik meczu w 20. minucie. David Luiz z prawej strony dograł do Alexandre'a Lacazette'a w pole karne, a ten po obrocie z piłką wystawił futbolówkę ulubionemu partnerowi z zespołu. Pierre-Emerick Aubameyang musiał jedynie dołożyć nogę. Po strzelonej bramce w pierwszej połowie działo się niewiele. Najważniejsze, że londyńczycy po objęciu prowadzenia zaczęli na dobre przeważać i niemrawo szukali drugiego gola. Sytuacje tworzone przez Kanonierów polegały na wrzutkach, które nie docierały do adresatów, oraz na anemicznych strzałach w kierunku golkipera Wolverhamptonu - Rui Patricio.

Bernd Leno za to wykazał się udaną interwencją przed przerwą przy mocnym strzale wbiegającego w szesnastkę Doherty'ego. W tamtym momencie niemiecki bramkarz uratował dzięki temu prowadzenie swojego zespołu. Przyjezdni zaliczyli dobry początek i końcówkę pierwszej połowy, przy czym przez resztę czasu Arsenal dominował w posiadaniu piłki, nie narzucając wysokiego tempa.

Druga połowa była jeszcze nudniejsza niż poprzedniczka, a najgorsze jest to, że Kanonierzy niespodziewanie stracili gola w 76. minucie po dośrodkowaniu do Jimeneza, którego na spółkę nie upilnowali Chambers i Sokratis. Piłkarz z Meksyku wykorzystał sytuację i uderzył piłkę głową, a ta po koźle wpadła do bramki. Unai Emery poruszał się szybciej przy linii bocznej niż niektórzy piłkarze na murawie. Arsenal w dodatku o mało nie przegrał po rajdzie Joty w 90. minucie, który minął najpierw Davida Luiza, a później nie przeszkadzała obecność Sokratisa. Jedynie Bernd Leno w nerwowy sposób zdołał wyłuskać piłkę.

Gry nie ożywili zmiennicy. Murawę opuścił dość wcześnie Alexandre Lacazette, a w jego miejsce pojawił się dużo biegający Gabriel Martinelli. U Brazylijczyka jak zwykle widać było wielki talent, ale jego koledzy nie poruszali się po boisku z podobną intensywnością. Jeszcze mniej wnieśli Bukayo Saka i Sead Kolasinac. Najbardziej boli fakt, że Wolverhampton grał w tym meczu słabo i prawie nie zagrażał bramce Kanonierów. Arsenal zmarnował cały kwadrans, doliczony czas gry i po raz kolejny nie utrzymał korzystnego rezultatu w meczu, w którym jako pierwszy objął prowadzenie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne

@Argudo:

Kiedy taka sytuacja ostatnio miała miejsce?

Polska

Kawałek rankingu Fify , kluby które coś osiągnęły w europejskich pucharach w ostatnich 5 latach.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.11.2019, 14:55

@Jacek1s: dokladnie jak mowi echo

Jacek1s komentarzy: 764605.11.2019, 14:49

@Ech0z: A, chyba, że tak.

Ech0z komentarzy: 1039605.11.2019, 14:45

@Jacek1s: to są ceny za ile byli warci gdy Arsenal ich kupował, sam Geundo dzisiaj jest wart 45mln

Jacek1s komentarzy: 764605.11.2019, 14:33

@JanikK: Te ceny za młodych są jakieś śmieszne, nie rozumiem kto normalny sprzedałby któregokolwiek z nich za kwotę mniejszą niż 20 milionów.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 205.11.2019, 14:30

Matteo Guendouzi - Price : 6m£
Gabriel Martinelli - Price : 6m£
Unai Emery - Sacking Fee : 6m£

lays komentarzy: 3987105.11.2019, 14:22

@hot995:

Nie chodziło mi o ściągnie któregoś z tych trenerów teraz, bo to jest absolutnie niemożliwe. Chodziło mi bardziej już o zapytanie i podchody pod któregoś z tych trenerów w kontekście lata. Moim zdaniem najrozsądniej teraz byłoby zwolnić UE póki jeszcze walczymy o coś, a w jego miejsce niech wskakuje Freddie.

Jacek1s komentarzy: 764605.11.2019, 14:16

@filo94 napisał: "To da się załatwić przyystojniaku ;*"

Co to ma znaczyć?

kwiatinho komentarzy: 1312605.11.2019, 14:16

@DoomSlayer:
Całe buczenie gwizdanie i wyzwiska zaczęły się dużo wcześniej. We wcześniejszych meczach kiedy schodził były niemal identyczne sytuacje kiedy Xhaka schodził.

Uważasz że krytykowanie a wyzwanie to jest to samo? Serio?

Żeby nie było niedomówień. Nie lubię go, dla mnie jest za słaby na Arsenal i mam nadzieję że odejdzie. Ale pisanie argumentów że się nie płaszczył przed idiotami to absurd. Jeżeli oczekujesz że ktoś ma Ciebie szanować to musisz wiedzieć że to działa w dwie strony. Ci kretyni którzy uznają się za wielkich kibiców Arsenalu po takiej akcji powinni mieć zakaz stadionowy bo działają na szkodę klubu a nie domagać się przeprosin i to nie byle jakich.

Nie broń chuliganów. 2 tygodnie temu wyzywali Xhake a za 2 tygodnie kogo tym razem?

Ech0z komentarzy: 1039605.11.2019, 14:15

W każdej książce piłkarskiej co czytam często spotykam się z tym że ludzie korzystają z video (wiadomo Emery ma własną wideoteke) ale ciekawi mnie skąd oni mają dostęp do tego. Sam chciałbym obejrzeć chociaż jeden cały mecz z ery invicibles ale nigdzie nie mgoe znaleźć. Czy ludzie pracujący w piłce na profesjonalnym poziomie maja hurtownie nagrań wideo z każdego meczu?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.11.2019, 14:14

@lays:

Samo złożenie zapytania nic nie gwarantuje. Arteta, ten Hag, Favre, Rodgers? City, Ajax, BVB i Lester to nie są fundacje charytatywne na rzecz Arsenalu. Nikt z nich nie odda w połowie sezonu swojego trenera/asystenta. Falk już dawno pisał, że Holender nie odejdzie z Ajaxu teraz, a wczoraj na konferencji sam Erik to potwierdził. Artety City też nie puści. Favre nadal jest zatrudniony, a Rodgers na pewno ma długoterminowy kontrakt. Po sezonie rzecz jasna może być szansa na każdego z nich.

1. Z nierealnych scenariuszy Guardiolę, z realnych chyba mimo wszystko, choć nie jestem fanem jego futbolu - Allegri. Jeżeli byłaby szansa na Luisa Enrique, to Hiszpan przed Włochem.
2. PSG "podglądałem" już od jakiegoś czasu, bo grają tam piłkarze, których naprawdę lubię (Neymar, Mbappé, Verratti, Thiago Silva), ale to było sporadyczne. Podobał mi się też styl gry Paryża za czasów Blanca z Mottą w roli generała całego środka, ale to były mecze raz na jakiś czas. Przyjście Tuchela przeważyło i śmiało mogę powiedzieć, że jestem teraz sympatykiem tego klubu. Nie opuszczam żadnego spotkania, a informacje o PSG czytam w nie mniejszym stopniu niż te o Arsenalu. Co będzie po odejściu Niemca? To bardzo dobre i trudne pytanie. Myślę, że ta więź pozostanie i dalej będę tak samo śledził ich losy.
3. Neymar czuje się teraz znacznie lepiej w Paryżu. Jest w pełni zaangażowany w projekt i chce pomóc klubowi wygrać LM. Nie dąsa się i jest całkowitym profesjonalistą. Daje z siebie maksimum i sam podkreśla to w wywiadach. Ociepliły się też stosunki na linii Brazylijczyk-kibice. Nie ma gwizdów i buczenia. Wszyscy wydają się być zjednoczeni, żeby osiągnąć upragniony triumf w Champions League. Nie wykluczam niczego. Możliwe jest jego pozostanie lub nawet podpisanie nowego kontraktu, bo zwyczajnie może nie mieć gdzie pójść. Real nie ruszy po Neymara, według nich jest już zbyt wiekowy, a Zidane go nie chce. Barça wręcz przeciwnie, ale może mieć problem, bo nie będzie łatwo sprostać wymaganiom finansowym PSG, które są bardzo wysokie. Ostatnio też pojawiały się pogłoski, że Blaugrana może zrezygnować z Brazylijczyka, bo jest młody Ansu Fati, a na dodatek władze nie są przekonane co do kwestii jego zdrowia. City nie pójdzie na taki wydatek, bo mają już problemy z FFP, a nie sądzę, żeby chciał przechodzić do upadającego United. Juve jest opcją, ale trudno mi uwierzyć, że Stara Dama byłaby w stanie poradzić sobie z tym transferem z ekonomicznego punktu widzenia, skoro już teraz mają ciężko po sprowadzeniu Cristano. Strzelam 50/50.
4. Robi świetną robotę i daje komfort obrońcom. Myślę, że to co Kostarykanin wygrał w swojej karierze i to jakie ma doświadczenie oddziałuje na resztę w defensywie. Zaliczył małą wpadkę jedynie ostatnio z Dijon, a tak broni bez zarzutu. Widać progres w bramce względem Areoli. Jego integracja też przebiegła pomyślnie, sporo piłkarzy mówi w szatni po hiszpańsku, a on sam uczy się francuskiego. To był bardzo dobry ruch, choć przyznam, że na początku miałem wątpliwości.

Ech0z komentarzy: 1039605.11.2019, 14:13

@ares765: myślisz że Barca odpuści najłatwiejszy mecz w trudnej grupie?

pumeks komentarzy: 2080805.11.2019, 14:08

@filo94:

Mnie się podobają Urwerk. Są rewelacyjne.

...ale jak na razie dla mnie nieosiągalne :)

@Fiona98 napisał: "Najlepsze rolexy"
Najlepsze jak chce się poszpanować wśród ludzi, którzy się średnio znają na zegarkach.

Molas komentarzy: 112405.11.2019, 13:44

Btw. Bayern celuje w Tuchela lub Ten Haga ale dopiero lato. Przejściowym trenerem ma zostać nasz Papcio.

miki9971 komentarzy: 6379 newsów: 205.11.2019, 13:40

@Ech0z: Chyba warto w Barcelona powyżej 2.5 gola.

Ech0z komentarzy: 1039605.11.2019, 13:37

Co panowie jakieś pewniaki na dzisiaj macie jakiś mecz który uważacie że ktoś wygra, kursy mniej niż. 1.7 nie liczą się :p

Ranczomen komentarzy: 1230505.11.2019, 13:36

Trzeba zdelegalizować tranzystory.

lays komentarzy: 3987105.11.2019, 13:24

@hot995:

Ja czekam aż Arsenal złoży zapytanie w sprawie nowego trenera.

Arteta, ten Hag, Favre, Rodgers - moja piekna czwóreczka, ktoś mógłby z tego towarzystwa wejść, najchetniej zobaczyłbym chyba ten Haga i Artiego

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 505.11.2019, 13:17

Zdaniem Sky Germany, Bayern złożył zapytanie w sprawie dostępności Tuchela. Niemiec powiedział, że wykluczone, ale latem wszystko może się zdarzyć.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 205.11.2019, 13:08

@WilSHARE: Może to jego siostra i mama wyznacza im godziny na komputer.

Mickeylo komentarzy: 272405.11.2019, 13:01

Ja tam rozumiem frustrację kibiców i gdybym był na tym meczu to sam bym gwizdal, jego gra to już powód do frustracji nie wspominając już o jego zachowaniu z CP, stali kibice wydają niezła kasę na bilety co roku, duza cześć z nich męczy się w korkach żeby się dostać na mecz później stoją 90 minut w deszczu i po co? Po to żeby zobaczyć jakie gramy gówno i jak nasz "kapitan" sobie schodzi od niechcenia z boiska i rzuca lekcewazaco opaska do tego jeszcze ich podkreca swoimi gestami..

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 805.11.2019, 12:57

Zawsze jak CCGB odchodzi to pojawia się Fiona xD

domino178 komentarzy: 242105.11.2019, 12:49

@Ech0z: jedyne co udało sie Emeremu to nowe licówki. Widać Londynscy dentyści robią robotę XD
Kontuzje to raczej zasluga sztabu medycznego.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 605.11.2019, 12:44

Czyli generalnie mamy lepszych fachowców od transferów, sztab medyczny, szkolenie czy nawet piłkarzy. Tylko trener wciąż nie ten.

BogusAFC komentarzy: 4405.11.2019, 12:43

Mi wyskoczyły właściwości smalcu D:

Ech0z komentarzy: 1039605.11.2019, 12:40

Jedyne co można Unaiowi pozytywnego dokleic to to że żaden zawodnik nie ma aktualnie kontuzji. To jest pierwszy taki przypadek odkąd istnieje medycyna

Mihex komentarzy: 2360405.11.2019, 12:40