50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves

50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves 02.11.2019, 16:52, Łukasz Wandzel 3015 komentarzy

W to sobotnie popołudnie chciało się ziewać nie tylko przez pochmurną pogodę. Powodem tego był także mecz 11. kolejki Premier League pomiędzy Arsenalem a Wolverhamptonem. Ekipa Unaia Emery'ego względnie wcześnie objęła prowadzenie w tym spotkaniu, ale poza 20. i 76. minutą, w której padły gole dla obu drużyn, nie wydarzyło się nic interesujące. Przyjezdne Wilki nie były wystarczająco wygłodniałe, by zagrozić londyńczykom, a mimo to wywiozły z The Emirates punkt. Kanonierzy zagrali bardzo słaby mecz, osiągnęli koszmarny rezultat i w takiej sytuacji kibicom nie poprawi humoru nawet 50. bramka Pierre'a-Emericka Aubameyanga w barwach Arsenalu.

Arsenal: Leno - Chambers, Luiz, Sokratis, Tierney (87' Kolasinac) - Guendouzi, Torreira (73' Saka), Ceballos - Özil - Lacazette (60' Martinelli), Aubameyang.

Wolves: Patricio - Dendoncker, Coady, Saiss - Doherty (71' Ruben Vinagre), Moutinho, Neves, Jonny - Traore, Jimenez, Jota (90+1' Neto).

Po pierwszym gwizdku arbitra Wilki błyskawicznie przejęły kontrolę nad spotkaniem i przez pierwsze kilka minut utrzymywały się przy piłce na połowie Arsenalu. Kanonierzy w ślimaczym tempie odzyskiwali przewagę i dość niespodziewanie otworzyli wynik meczu w 20. minucie. David Luiz z prawej strony dograł do Alexandre'a Lacazette'a w pole karne, a ten po obrocie z piłką wystawił futbolówkę ulubionemu partnerowi z zespołu. Pierre-Emerick Aubameyang musiał jedynie dołożyć nogę. Po strzelonej bramce w pierwszej połowie działo się niewiele. Najważniejsze, że londyńczycy po objęciu prowadzenia zaczęli na dobre przeważać i niemrawo szukali drugiego gola. Sytuacje tworzone przez Kanonierów polegały na wrzutkach, które nie docierały do adresatów, oraz na anemicznych strzałach w kierunku golkipera Wolverhamptonu - Rui Patricio.

Bernd Leno za to wykazał się udaną interwencją przed przerwą przy mocnym strzale wbiegającego w szesnastkę Doherty'ego. W tamtym momencie niemiecki bramkarz uratował dzięki temu prowadzenie swojego zespołu. Przyjezdni zaliczyli dobry początek i końcówkę pierwszej połowy, przy czym przez resztę czasu Arsenal dominował w posiadaniu piłki, nie narzucając wysokiego tempa.

Druga połowa była jeszcze nudniejsza niż poprzedniczka, a najgorsze jest to, że Kanonierzy niespodziewanie stracili gola w 76. minucie po dośrodkowaniu do Jimeneza, którego na spółkę nie upilnowali Chambers i Sokratis. Piłkarz z Meksyku wykorzystał sytuację i uderzył piłkę głową, a ta po koźle wpadła do bramki. Unai Emery poruszał się szybciej przy linii bocznej niż niektórzy piłkarze na murawie. Arsenal w dodatku o mało nie przegrał po rajdzie Joty w 90. minucie, który minął najpierw Davida Luiza, a później nie przeszkadzała obecność Sokratisa. Jedynie Bernd Leno w nerwowy sposób zdołał wyłuskać piłkę.

Gry nie ożywili zmiennicy. Murawę opuścił dość wcześnie Alexandre Lacazette, a w jego miejsce pojawił się dużo biegający Gabriel Martinelli. U Brazylijczyka jak zwykle widać było wielki talent, ale jego koledzy nie poruszali się po boisku z podobną intensywnością. Jeszcze mniej wnieśli Bukayo Saka i Sead Kolasinac. Najbardziej boli fakt, że Wolverhampton grał w tym meczu słabo i prawie nie zagrażał bramce Kanonierów. Arsenal zmarnował cały kwadrans, doliczony czas gry i po raz kolejny nie utrzymał korzystnego rezultatu w meczu, w którym jako pierwszy objął prowadzenie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
grzegorz1211 komentarzy: 1030204.11.2019, 23:07

Bayern podobno szuka tymczasowego trenera. Uli Hoeness i Karl-Heinz Rummenigge za wszelką cenę chcą Kloppa. Ponoć może im się udać go nakłonić jak Liverpool wygra ligę.

ZielonyLisc komentarzy: 2028504.11.2019, 23:05

@darek250s: No zgadza się, jak dla mnie to odpada. W sumie jesteśmy w takiej sytuacji, że ciężko wybrać następcę. Dwie NAJROZSĄDNIEJSZE(!!!) opcje w naszym przypadku to Allegri i Mourinho, dlaczego? A bo mają doświadczenie i duży warsztat trenerski. Jeśli mielibyśmy iść po bandzie i mocno zaryzykować to wziąłbym Artetę ale rozsądek mi podpowiada, że to nie może się udać no ale kto wie...

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 504.11.2019, 23:02

@ZielonyLisc:

W tamtym czasie rozmawiałem ze znajomym kibicem Liverpoolu i pytał mnie kogo bym chciał. Odpowiedziałem, że Rodgersa to mnie wyśmiał. No i też pamiętam jak tutaj Brendan był jechany, a teraz Bóg.

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 504.11.2019, 23:01

Ja już witałem się z Arteta,a tu nagle wiadomość, że stery przejmie Emery. Nie byłem zadowolony z tej decyzji, ale dałem Hiszpanowi kredyt zaufania, pewnie tak samo jak każdy. No ale to co wyprawia Drakulson to jest nie do przyjęcia.

ZielonyLisc komentarzy: 2028504.11.2019, 23:00

@darek250s: z tego co pamiętam to Rodgers był tu ostro jechany, a teraz po 11 kolejkach z Leicester jest jednym z porządnych kandydatów :D

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 504.11.2019, 22:59

Nieee, bardziej mi chodzi o ten czas w którym wybierani byli potencjalni następcy Wengera.

ZielonyLisc komentarzy: 2028504.11.2019, 22:58

@darek250s: Ale że teraz?

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 504.11.2019, 22:56

Ciekawe czemu nie była uwzględniona kandydatura Pana Rodgersa na stanowisko trenera Arsenalu.

Bask, Baska zawsze pogłaska?

silvano95 komentarzy: 981104.11.2019, 22:55

Wenger on Arteta in 2018 before Emery was appointed: "He has all the qualities to do the job...He was a leader, has a good passion for the game & knows the club well, he knows what is important at the club...Why not?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282104.11.2019, 22:52

@darek250s: Wszystko na to wskazuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 504.11.2019, 22:52

Wenger w Bayernie

Siller komentarzy: 174704.11.2019, 22:45

#FREE_CCGB&Tevez

Garfield_pl komentarzy: 2808804.11.2019, 22:45

@thide: lepiej szukaj okazji i bierz oryginalne. Ciężko o dobre radio w małym budżecie.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282104.11.2019, 22:45

Erik ten Hag zostaje w Ajaxie do końca sezonu. Bayern musi szukać dalej.

silvano95 komentarzy: 981104.11.2019, 22:42

Daniel Visentini, journalist for Tribune de Genève "When I ask him (Xhaka) about Arsenal, why it’s hard for him to be loved by the fans, he says, ‘I make mistakes sometimes, it’s never what I want, but it happens. The rest of the time I’m a good player.’"

ZielonyLisc komentarzy: 2028504.11.2019, 22:40

#FREE_ChatCrapGetBanged kosztem Teveza

Citizen (zawieszony) komentarzy: 9304.11.2019, 22:37

@WilSHARE napisał: "A w weekend City - Liverpool. Sztos."
I piękne zwycięstwo City w drodze po trzecie pod rząd mistrzostwo PL. Dominacja.

ZielonyLisc komentarzy: 2028504.11.2019, 22:37

No to teraz CCGB pójdzie chlać :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.11.2019, 22:25

@Jacek1s: bo mam Bose, a nie mam jak się połączyć, więc wolę radio. potrzebuję też czegoś z eksploratorem plików i automapami.

Jacek1s komentarzy: 764604.11.2019, 22:24

Przecież Spotify i Google Maps jest w telefonie, po co kase wydawać?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.11.2019, 22:18

potrzebuję jakiegoś normalnego radia z nawigacją do samochodu. gdzie nie czytam, każde ma masę negatywnych opinii. firmowe z nawigacją kosztują przynajmniej 2 tysiące, a tyle nie widzi mi się wydawać. serio tak trudno zrobić normalne radio za kafla?

@Jacek1s:

Nieźle. Co za ludzie. Ale i tak godzinę niby Zbychu za nim latał, a dopiero policja zareagowała.

Jacek1s komentarzy: 764604.11.2019, 22:06

@Kowal96: Nie wiem kiedy to było, ale dzisiaj Zbysiu wrzucił.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492504.11.2019, 22:02

@KapitanJack10

Promuję genialny - lecz mało znany - klasyk polskiej kinematografii.

pelek komentarzy: 214604.11.2019, 22:02

@KapitanJack10 napisał: "a teraz tak marnujesz tego 5 warna? Słabo :/"
Ale panią Katarzynę to Ty szanuj.

Kowal96 komentarzy: 1758904.11.2019, 22:01

@Jacek1s:

Młociny... To było dzisiaj? Ja tam o 18 wracałem autobusem lol.

Jacek1s komentarzy: 764604.11.2019, 21:58

KapitanJack10 komentarzy: 5408 newsów: 404.11.2019, 21:58

@ChatCrapGetBanged: Ostatnio jak skazałeś się na banicję, to przynajmniej walnąłeś jeden z najlepszych komentarzy jakie widziałem na tej stronie a teraz tak marnujesz tego 5 warna? Słabo :/

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 504.11.2019, 21:52

@Jacek1s:

A to nie widziałeś tego nowego 4:46 minutowego filmiku jak typo ucieka po Wisłostradzie.

Jacek1s komentarzy: 764604.11.2019, 21:51

@darek250s: Ten filmik ma 14 minut prawie

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 504.11.2019, 21:50

@Jacek1s:

No właśnie oglądałem. Ale to tylko ten 4 minutowy filmik.. Ciekawe jak to się skończyło.

Jacek1s komentarzy: 764604.11.2019, 21:49

Stonoga właśnie dodał na kanał pościg rodem z GTA za pedofilem xd

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 504.11.2019, 21:48

@ChatCrapGetBanged napisał: "Jak dziewczyna pisze z innymi to jest"

@enrique napisał: "czasem flirt, czasem ręka w majtkach a czasem szybki lodzik w toalecie."

ponieważ,

@kamilo_oo napisał: "bardzo kocha swojego chłopaka, chce mieć z nim dzieci i takie tam"

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492504.11.2019, 21:40

Tylko ja go tu broniłem po banie a on mnie będzie szkalował bezpodstawnie, i tak mi się odechcialo tu siedzieć :(

Alonso komentarzy: 1282404.11.2019, 21:39

@ChatCrapGetBanged: słuchaj... ok

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 504.11.2019, 21:38

@ChatCrapGetBanged:

Żegnaj zawczasu.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492504.11.2019, 21:32

@FabsFAN napisał: "Ty postawiles tutaj 99 blednych tez, az w koncu 1 musiala sie sprawdzic:D"

Co Ty mi tu za głupoty *******isz farmazony tutaj jebiesz co?? Jakie 99 błędnych tez?

Kowal96 komentarzy: 1758904.11.2019, 21:25

Kto poleci szybciej...

OIe czy Emery?

platinium komentarzy: 139304.11.2019, 21:22

Obczaiłem, że na przestrzeni sezonu, Wenger nigdy nie miał 9 lub więcej punktów straty do top4 (poza sezonem 17/18). Co ciekawe, jeśli w ten weekend Arsenal przegra z Leicester (i będzie miał najprawdopodobniej 9 punktów straty do top4) to będzie miał dokładnie taki sam bilans, po 12 kolejkach, jak w sezonie 14/15, wtedy strata do top 4 wynosiła 2 punkty.

platinium komentarzy: 139304.11.2019, 21:21

Obczaiłem, że na przestrzeni sezonu, Wenger nigdy nie miał 9

executer1 komentarzy: 262104.11.2019, 21:19

Emery to miernota trenerska.Najpierw mianuje Albańczyka kapitanem, a po tym incydencie zamiast wspierać gościa którego obdarzył zaufaniem to znajduje sobie kolejnego kapitana.
Gość nie ma za grosz charyzmy ani własnego zdania, to że Xhaka to był zły wybór to jedno ale to była jego zasrana decyzja więc powinien się jej trzymać do końca kosztem swojej posady, a tak wyszedł na pajaca, którego nikt nie szanuje.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.11.2019, 21:13

@ChatCrapGetBanged napisał: "Ja nie mówię, że jako jedyny promowałem Lester, ale to ja byłem twarzą tego ruchu i to ja przyjmowałem ciosy w ich stronę.

Wymieniłem też Liski w top 6 w oficjalnym typowaniu przedsezonowym. Wstyd przyznać tylko, że wywaliłem Chelsea :D"