50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves

50. gol Aubameyanga i żenujący rezultat: Arsenal 1-1 Wolves 02.11.2019, 16:52, Łukasz Wandzel 3015 komentarzy

W to sobotnie popołudnie chciało się ziewać nie tylko przez pochmurną pogodę. Powodem tego był także mecz 11. kolejki Premier League pomiędzy Arsenalem a Wolverhamptonem. Ekipa Unaia Emery'ego względnie wcześnie objęła prowadzenie w tym spotkaniu, ale poza 20. i 76. minutą, w której padły gole dla obu drużyn, nie wydarzyło się nic interesujące. Przyjezdne Wilki nie były wystarczająco wygłodniałe, by zagrozić londyńczykom, a mimo to wywiozły z The Emirates punkt. Kanonierzy zagrali bardzo słaby mecz, osiągnęli koszmarny rezultat i w takiej sytuacji kibicom nie poprawi humoru nawet 50. bramka Pierre'a-Emericka Aubameyanga w barwach Arsenalu.

Arsenal: Leno - Chambers, Luiz, Sokratis, Tierney (87' Kolasinac) - Guendouzi, Torreira (73' Saka), Ceballos - Özil - Lacazette (60' Martinelli), Aubameyang.

Wolves: Patricio - Dendoncker, Coady, Saiss - Doherty (71' Ruben Vinagre), Moutinho, Neves, Jonny - Traore, Jimenez, Jota (90+1' Neto).

Po pierwszym gwizdku arbitra Wilki błyskawicznie przejęły kontrolę nad spotkaniem i przez pierwsze kilka minut utrzymywały się przy piłce na połowie Arsenalu. Kanonierzy w ślimaczym tempie odzyskiwali przewagę i dość niespodziewanie otworzyli wynik meczu w 20. minucie. David Luiz z prawej strony dograł do Alexandre'a Lacazette'a w pole karne, a ten po obrocie z piłką wystawił futbolówkę ulubionemu partnerowi z zespołu. Pierre-Emerick Aubameyang musiał jedynie dołożyć nogę. Po strzelonej bramce w pierwszej połowie działo się niewiele. Najważniejsze, że londyńczycy po objęciu prowadzenia zaczęli na dobre przeważać i niemrawo szukali drugiego gola. Sytuacje tworzone przez Kanonierów polegały na wrzutkach, które nie docierały do adresatów, oraz na anemicznych strzałach w kierunku golkipera Wolverhamptonu - Rui Patricio.

Bernd Leno za to wykazał się udaną interwencją przed przerwą przy mocnym strzale wbiegającego w szesnastkę Doherty'ego. W tamtym momencie niemiecki bramkarz uratował dzięki temu prowadzenie swojego zespołu. Przyjezdni zaliczyli dobry początek i końcówkę pierwszej połowy, przy czym przez resztę czasu Arsenal dominował w posiadaniu piłki, nie narzucając wysokiego tempa.

Druga połowa była jeszcze nudniejsza niż poprzedniczka, a najgorsze jest to, że Kanonierzy niespodziewanie stracili gola w 76. minucie po dośrodkowaniu do Jimeneza, którego na spółkę nie upilnowali Chambers i Sokratis. Piłkarz z Meksyku wykorzystał sytuację i uderzył piłkę głową, a ta po koźle wpadła do bramki. Unai Emery poruszał się szybciej przy linii bocznej niż niektórzy piłkarze na murawie. Arsenal w dodatku o mało nie przegrał po rajdzie Joty w 90. minucie, który minął najpierw Davida Luiza, a później nie przeszkadzała obecność Sokratisa. Jedynie Bernd Leno w nerwowy sposób zdołał wyłuskać piłkę.

Gry nie ożywili zmiennicy. Murawę opuścił dość wcześnie Alexandre Lacazette, a w jego miejsce pojawił się dużo biegający Gabriel Martinelli. U Brazylijczyka jak zwykle widać było wielki talent, ale jego koledzy nie poruszali się po boisku z podobną intensywnością. Jeszcze mniej wnieśli Bukayo Saka i Sead Kolasinac. Najbardziej boli fakt, że Wolverhampton grał w tym meczu słabo i prawie nie zagrażał bramce Kanonierów. Arsenal zmarnował cały kwadrans, doliczony czas gry i po raz kolejny nie utrzymał korzystnego rezultatu w meczu, w którym jako pierwszy objął prowadzenie.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Gunnerrsaurus komentarzy: 1190904.11.2019, 14:50

@matikanonier napisał: "Co to za buty że wzorami kamuflażu mają dostać nasi piłkarze? To znaczy że będą niewidoczni na boisku? Mało mamy problemów?"

To jakieś nowe buty? Mam wrażenie, że Ozil gra w nich od paru sezonów

Rowerinho komentarzy: 225204.11.2019, 14:46

Unai Emery Balcerowiczem The Emirates Stadium.

Bonafide komentarzy: 14404.11.2019, 14:42

Raczej wątpliwe, że zagramy dobre zawody oddając kolejny raz inicjatywę, do tego na wyjeździe.
Super byłoby nie dać odskoczyć top4 ale jak wygramy ten mecz to obawiam się, że będzie to kolejny jednorazowy wyskok.

DavidSilva21 komentarzy: 338204.11.2019, 14:41

To z Saliba to najglupsza plotka jaką w życiu słyszałem. Real by musiał ze 100 Mlnów minimum zapłacić żeby Arsenal go puscil.

matikanonier komentarzy: 207604.11.2019, 14:39

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 104.11.2019, 14:37

@KapitanJack10: Opcja b

Womanizer komentarzy: 993504.11.2019, 14:36

Nawet jak zagramy dobry mecz, to w przypadku Draculi to będzie jednorazowy wyskok, jak np spotkanie z KFC na Emirates, gdyby nie głupota Xhaki to mecz byłby wygrany w dobrym stylu.

Emery jest jak Balcerowicz, musi odejść i juz.

djmacius komentarzy: 381404.11.2019, 14:34

@KapitanJack10: Zdecydowanie opcja A

thegunner4life komentarzy: 905804.11.2019, 14:33

@Argudo:
No mówiłem, oni go nie zwolnią nawet jak on wróci z wynikiem 5:0 w plecy. Gdyby go chcieli zwolnić poleciał by już po tym 2:2 z Watfordem albo jak z 2:0 zrobił 2:2 u siebie. Będziemy oglądać kasztana do czerwca. A w lato spakuje się Auba i reszta.

KapitanJack10 komentarzy: 5442 newsów: 404.11.2019, 14:32

Pytanie:
Co wybieracie?
a) Gramy świetny mecz na King Power, w końcu na miarę swoich możliwości, wygrywamy, mamy 3pkt do top4, ale Emery zostaje
b) kibicowanie Leicester, dostanie w pałe, 9pkt do top4 i zwolnienie Unaia

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.11.2019, 14:26

At present, Jose Mourinho wants Arsenal much more than Arsenal want him, while the club are presently not minded to begin drawing up a shortlist of managerial candidates because they believe Unai Emery could yet instigate a revival. [@JamesOlley] #afc

Rafson95 komentarzy: 1058704.11.2019, 14:20

@thegunner4life:
Ja wiem, że pewnie w najbliższym czasie nie będzie tak gwałtownych ruchów, ale po prostu zastanawia mnie gdzie jest jakaś godność i tożsamość klubowa tych wszystkich osób, które chciałby żeby prowadził nas Mourinho.

DanielDaniel komentarzy: 45904.11.2019, 14:20

@thegunner4life: niby kiedy wcześniej mieli go zwolnić?

thegunner4life komentarzy: 905804.11.2019, 14:16

@Rafson95:
Nie martw się to tylko czyste dywagacje, Emery pewnie zostanie do czerwca. Gdyby mieli go już zwolnić, zrobili by to dawno temu. Mecz z lisami nic w tej sprawie nie zmienia.

Jacek1s komentarzy: 764604.11.2019, 14:15

@Fiona98: Nie podrywaj mi chłopaka

dtdtdod komentarzy: 43604.11.2019, 14:14

@platinium napisał: "Wszystko wskazuje na to, że Arsenal będzie miał 9 punktów straty do top4 po następnej kolejce (więc, znając życie Kanonierzy zagrają mecze sezonu :D). I teraz pytanie do miłośników statystyk - czy za Wengera, Arsenal odrobił tak dużą stratę do top4?"
Na szybko sprawdziłem i po 12 kolejkach nigdy nie mieliśmy takiej straty do top 4. Nie wiem jak z późniejszymi kolejkami.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.11.2019, 14:12

Sanllehi, along with Vinai Venkatesham and Josh Kroenke are reluctant to make a change and internally there is a determination not to go through a flurry of managers like United have done since Sir Alex Ferguson retired [@JamesOlley]

Rafson95 komentarzy: 1058704.11.2019, 14:12

Połowa głosujących w sondzie chce, aby trener który swoją całą menedżerską karierę na wyspach pluł na nasz klub i naszego trenera będącego jednocześnie legendą AFC został naszym szkoleniowcem.

Dramat.

Ja bym już woła zostawić Emerego albo ściągnąć Michała Probierza zamiast Mou.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 104.11.2019, 14:10

Arséne Wenger, Ralf Rangnick, Erik ten Hag & Max Allegri candidates to replace sacked Niko Kovac at Bayern Munich, according to
@cfbayern

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 104.11.2019, 14:08

True that. The night off czy the end of the fkn world, świetne seriale.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282104.11.2019, 14:07

@bocian18: Także polecam Długa noc (The Night Of). Niesamowity klimat.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 104.11.2019, 14:06

#AFC are presently not minded to begin drawing up a shortlist because they believe Emery could yet instigate a revival [
@JamesOlley] To się przekonają po meczu z Lisami, że potrzeba robić już listę.

platinium komentarzy: 139304.11.2019, 13:59

Z tego, co pamiętam, jedną z większych, odrobionych strat, było 7 punktów do Spurs w sezonie 12/13.

dtdtdod komentarzy: 43604.11.2019, 13:52

@Womanizer napisał: "Juve za 25 mln funtów chce puścić Emre Cana, który grzeje ławe.
Za Xhake zastępstwo sensowne, poziom sportowy wyższy a finansowo niemal 1:1"

Nie ustawiałbym go wyżej sportowo od Xhaki. Pamiętam go z Liverpoolu i robił to samo co Szwajcar: głupie straty i powolne bieganie.

schnor25 komentarzy: 1854604.11.2019, 13:51

@Womanizer: Daj sobie spokój z tym Canem...znaczy idealny transfer na Ligę Europy.

Co by nie powiedzieć, w Arsenalu nie sprawdził się żaden Szwajcar, a kilku się u Nas przewinęło. Xhaka, Lichtsteiner, Djorou, Senderos, Hajrovic i jeszcze kilku innych.

Womanizer komentarzy: 993504.11.2019, 13:47

Juve za 25 mln funtów chce puścić Emre Cana, który grzeje ławe.
Za Xhake zastępstwo sensowne, poziom sportowy wyższy a finansowo niemal 1:1

Garfield_pl komentarzy: 2830704.11.2019, 13:45

@ares765 napisał: "Xhaka will allegedly tell the club officially this morning he wants to leave in January.

Niech to będzie prawda."

No to do Borussi niech wraca a do nas ten Zakaria ;)
@kwiatinho: masakra ta służba zdrowia i cały NFZ, szczerze to już lepiej jakby był obowiązek ubezpieczenia, ale każdy wybiera sobie pakiet na jaki chce być ubezpieczony i ma pomoc od razu, ale wątpię że kiedykolwiek to nadejdzie.

Gofer999 komentarzy: 1473204.11.2019, 13:43

@ares765: @DoomSlayer: Super. Oby to byla prawda. Ja juz od trzech sezonow mam dosc ogladania go. ;D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.11.2019, 13:35

Szczegółowy opis wczorajszego występu Saliby przeciwko Monako.

Citizen (zawieszony) komentarzy: 9304.11.2019, 13:26

@miki9971 napisał: "Wiem ale w porównaniu do zeszłego sezonu..."
Weź mnie nie denerwuj. :) W zeszłym sezonie po pierwszych 11 kolejkach Live stracili 6 punktów (trzy remisy) a teraz tyko 2 punkty (jeden remis). Jak tak dalej pójdzie Liverpool na koniec zdobędzie 199 punktów ;).

entap komentarzy: 151304.11.2019, 13:25

@bocian18:
ja całkiem przyjemnie wciągnąłem ostatnio Długa noc (ang. The Night Of)
tylko 8 odc.

kwiatinho komentarzy: 1313204.11.2019, 13:25

@Garfield_pl:
Tak jak nasz NFZ

Prędzej mnie zakopią niż wyleczą.

4 tygodnie po operacji pierwsza wizyta u specjalisty. Mieliśmy ogarnąć leczenie. Ale po co?! Zleciła badania na wynik którego będę czekał kolejne 4 tygodnie. Potem kolejna wizyta po kilku tygodniach i ustalenie leczenia. Niestety już mi zapowiedziała że prawdopodobnie i tak skończy się leczeniem biologicznym. Ogólnie super sprawa ale trwa 2 lata. Przez ten czas nie można go przerwać ani operować. Nawet po zakończeniu leczenia trzeba odczekać ok 3 miesięcy żeby móc operować. Czyli jak wszystko się potwierdzi to operacja poskładania mnie odbędzie się za ok... 3 lata
Przez ten czas muszę się oszczędzać, być na diecie lekkostrawnej żadnego wysiłku, basenów, siłowni, opalania, pływania, biegania dosłownie leżeć i pachnieć.
Prędzej oszaleje niż stanę porządnie na nogi

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.11.2019, 13:24

@bocian18: The end of the fucking world. Jutro premiera 2 sezonu. Pierwszy ma 8 odcinków po 20 minut. Polecam, bardziej młodzieżowy niż poważny, ale świetnie się ogląda.

Womanizer komentarzy: 993504.11.2019, 13:24

@bocian18:

Czarnobyl

lordoftheboard komentarzy: 823804.11.2019, 13:24

@thegunner4life: Vardy już robi nacięcia na swoim toporze

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 104.11.2019, 13:21

Jaki serial polecacie z małą. Ilością odcinków bo narazie nie mam czasu na jakąś dłuższą serię

dtdtdod komentarzy: 43604.11.2019, 13:18

@kwiatinho: Ja jestem jak najbardziej za zwolnieniem Kinomana, ale obawiam się, że nie jest to taka fajna posadka dla szkoleniowców, bo może to wyjść danemu trenerowi bokiem. Taki Arteta dwa razy się zastanowi, bo wie, że pierwsza posada może przesądzić o kolejnych jego latach w trenerce. A w meczach z Man City (H), Evertonem (A), Bournemouth(A), Chelsea(H) i Man Utd(H) bardziej prawdopodobne są same porażki niż same zwycięstwa. Ja na jego miejscu nie chciałbym obejmować Arsenalu w takim okresie.

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 104.11.2019, 13:17

@miki9971:

W porównaniu do tamtego sezonu to mają 4 pkt więcej.

dzamil komentarzy: 18804.11.2019, 13:16

A gdyby na ławkę trenerska zatrudnić dwóch trenerów jak swego czasu reprezentacja Niemiec, Mourinho i Wenger napewno się dogadają ;D, Papcio kocha klub i napewno zrobi to za darmo a Mou będzie pracował za grosze byle by pracować, i mamy obronę nie do powstrzymania ze zgranym środkiem pola i super efektownym atakiem, jesteśmy niezniszczalni

Womanizer komentarzy: 993504.11.2019, 13:15

Ale idealnie sie ułożył ten mecz jako ostatni przed reprezentacjami.
Gdyby było jakieś Norwich na Emirates albo wyjazd na Etihad, to Emery byłby raczej bezpieczny. A tutaj kolejna bezjajeczna porażka przeleje szale goryczy

Skoro dziennikarze Sky piszą że Emery nie jest bezpieczny to coś w tym jest

Garfield_pl komentarzy: 2830704.11.2019, 13:10

@kwiatinho: dzięki, służę pomocą ;) jak zdrówko w ogóle?

kwiatinho komentarzy: 1313204.11.2019, 13:07

@dtdtdod:
Zawsze jest ten efekt nowej miotły. Southampton nas zbiło 2:0 W pierwszym meczu nowego trenera.
Często jest tak że podejście samych piłkarzy się zmienia, chcą się pokazać albo po prosto zostawić nieudany okres za sobą i zacząć wszystko od nowa. Tak było chociażby w United.