Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.12.2014, 10:08

thide
Zgadzam się z Tobą.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.12.2014, 10:05

wiadomo, że każdy gracz chciałby biegać w koszulkach największych klubów na świecie i do tego dąży poprzez stałą zmianę otoczenia, ale śmieszy mnie np. sytuacja van Persiego. podobno fan nr. 1, całuje herb, gada, że zostanie w AFC na wieki blablabla, a później ma problem z podpisaniem kontraktu. mijają miesiące i odchodzi. rozumiem odejście do SERIE A, L1, BBVA, ale odejście do UNITED? to właściwie równa się transferowi Figo do Realu. i co z van Persim? pograł rok, nastrzelał się i teraz coś mu gra nie idzie. jest ponoć zdenerwowany na cały zarząd United i SAFA, bo ten nie spodziewał się, że szkot odejdzie tak szybko. i tak najlepsza była jego rozdziawona japa przy golu. tego to chyba nie zapomnę do końca życia. czuł się jakby strzelił 15 bramek w finale Ligi Mistrzów przeciw 1600 zawodnikom.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.12.2014, 10:00

nie ma już zawodników, którzy siedzą w klubie od lat 16 do lat 35. trzeba takiego wychować.

Premier komentarzy: 5305.12.2014, 09:58

Co jak co, ale United predzej czy później wróci do czołówki i będzie sie liczyć w walce o mistrzostwo. A w przypadku Arsenalu to nie jest takie pewne. W tym sezonie uważam, że United będzie na 3 miejscu, a Arsenal na 4.

Oni mają w DNA bycie w czołówce. Plus do tego kasa od sponosrów i nie ma innej opcji. Jak wygrają z Southampton, to wskoczą na 3 miejsce i czuje, że z niego już nie zejdą niżej.

84cantona7 komentarzy: 15505.12.2014, 09:57

Petroniusz: Najemników powiadasz? Masz rację ale chyba nie rozumiesz o co chodzi w dzisiejszej piłce. Alexis przyszedł tutaj dla tradycji lub grać za darmo? Nie, poprostu zmienił pracodawce,bo poprzedni mu nie odpowiadał. Czytam kogo byścienie chcieli mieć w drużynie i to są żadne no name. Poprostu ciekawe gdy byście mieli nieograniczony budżet czy też byś tak mówił, chyba każdy kibic chce mieć najlepszych w swojej ulubionej drużynie. Dzisiejsza piłka to jest wieki biznes . To tak jakbyś miał pretensje ,że biznesmen z grubym portfelem chce jeździć mercedesem a nie polonezem. I proszę nie porównywać United do Chelsea lub City ,bo United wydaje pieniądze ,które samo zarobiło.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.12.2014, 09:55

na innych stronach widać patologię niektórych userów, ale na k.com też to istnieje.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.12.2014, 09:45

w siatkę to ja lubię grać. oglądanie mnie bardzo nudzi.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.12.2014, 09:35

petroniusz7
Ok, dzięki.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 205.12.2014, 09:32

Hmm, to moze po prostu podaj link z grafika. I tak i tak oni te newsy pierw redaguja a nastepnie wstawiaja ;)

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.12.2014, 09:30

petroniusz7
Ale w sensie, gdy np. mam grafikę do newsa.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 205.12.2014, 09:28

simplle

TY nie mozesz wrzucic zdjecia do newsa. Redaktorzy to robia.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 205.12.2014, 09:26

Uuu mialo byc 'bo chyba za bardzo wierzą'. Zeby nie bylo ze JA w to wierze.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.12.2014, 09:26

Takie pytanie mam- jak się wrzuca zdjęcie do newsa? Wystarczy do niego adres czy jak?

Master

A w zyciu. My, kibice Arsenalu trzymamy 'jako taki' poziom, nie liczac wyjatkow ale tak to juz jest wszedzie. Kibice Chelsea to niech sie juz lepiej ogarna, bo chyba za bardzo wierze w The Invicbles vol.2

A moje przywidzenia na top four to(niestety)
Chelsky, City, Arsenal/jakis klub ktory teraz miesza w PL. ManU niech spada z ligi :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 305.12.2014, 09:21

petroniusz - mi kibicow united nigdy nie szkoda

Zadufani w sobie, bez szacunku do rywala.

Teraz widze taka prawidlowosc wsrod kibicow chelsea ;]

Ciekawe jak my wejdziemy poziom wyzej do scislej czolowki, to tak samo bedziemy mieszac innych z blotem :D

a united w tym sezonie moze zbudowac jakis tam szkietet, ale im brakuje jeszcze sporo graczy.

W tym sezonie nie widze ich w pierwszej trojce, a zajma czwarte miejsce tylko dlatego, ze tottenham, liverpool, everton sa w tym sezonie po prostu jeszcze slabsze niz united ;]

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 205.12.2014, 09:10

sportowefakty.pl/pilka-nozna/485952/komitet-wykonawczy-uefa-zatwierdzil-wprowadzenie-ligi-narodow?utm_source=wp&utm_medium=news&utm_campaign=wp_pilka-nozna

No no. Ciekawe, czy bedzie ciekawie :D

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.12.2014, 09:08

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.12.2014, 09:03

Master10
Kiedyś zdarzało mi się regularnie oglądać siatkówkę w tv ale teraz już jakoś przestało to interesować. Jedynie mecze reprezentacji na dużych imprezach oglądam.

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 205.12.2014, 09:02

Szkoda mi troche fanow United. Wlasnie przeczytalem o '5 nowych celach transferow ManU'. To skrzyzowanie czlowieka z indykiem robi jeszcze wieksze posmiewisko z badz co badz wielkiego klubu z historia. To JUZ jest banda najemnikow a bedzie jeszcze gorzej.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 305.12.2014, 08:59

nic sie prawie nie zmienilo, bo i tak pokazuja czesto 3 mecze ;]

kiedys sie tym jaralem i chodzilem na mecze, ale teraz to juz tylko reprezentacja, od czasu do czasu liga mistrzow

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52405.12.2014, 08:52

Coś dla fanów siatkówki:
"Telewizja Polsat nabyła na kolejne 5 lat prawa do najlepszych rozgrywek PlusLigi i Orlen Ligi.
Zgodnie z zapisami nowej umowy ligowej siatkówki będzie więcej. Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News, pokażą w każdej kolejce ligowej, co najmniej 3 mecze PlusLigi i 2 spotkania Orlen Ligi."

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2014, 02:38

Lewy obrońca i średni ofensywny pomocnik? Po cholerę?

R700, w sensie, że Keane czy, że 34-letni Keane? Finiszerem to zawsze był niezłym, a w MLS obrońcy pewnie mu dostarczają nadto miejsca i okazji. 37-letni Henry i 34-letni Keane rządzą tą ligą to chyba nie jest najlepiej :P

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19205.12.2014, 02:27

Myślę, że w styczniu zawita do nas Mings i Moussa Sissoko. Telegraph napisał o tym pierwszym, odejście drugiego potwierdził Pardew a interesujemy się nim tylko my i Chelsea. Pierwszy będzie nas kosztował 8mln a drugi 12mln. Oczywiście mogę się mylić ale nie sądzę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2014, 01:56

*Keane

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2014, 01:55

taka ciekawostka

Robbie Kane zostal wybrany graczem sezonu w MLS , to pokazuje ze MLS jeszcze duzo dzieli od Europy jesli idzie o poziom piłkarski.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2014, 01:16

Tak sobie przypomniałem. Genialna interwencja Koscielnyego z meczu z Southmapton:
vine.co/v/OvrJxLzDvY3

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2014, 01:11

Power10, postęp

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2014, 01:09

Dla mnie bliżej do definicji piłkarza Neymarowi niż Flaminiemu. Ten pierwszy aktorzy, ale chociaż robi show na boisku i gra w piłkę, a ten drugi wychodzi na boisko, żeby kopać po kostkach.

XandeR komentarzy: 967505.12.2014, 01:08

Power

Moze byc tez wysilek, albo praca, tylko wtedy nie pasuje "jest wieczny"

XandeR komentarzy: 967505.12.2014, 01:05

pauleta

Pewnie, ze tak, ale nie chodzilo mi o walke, tylko o bol po prawdziwym faulu, ktorego dzieciaki robiace trzy salta po starciu bark w bark zwyczajnie nie znaja.
Ale skoro akceptuja to u Neymara i innych frajerow, to z czasem wychodzi tez na podworko, bo pilkarze, to czesto najwieksi idole smarkaczy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 105.12.2014, 01:03

Flamini wcale nie jest synonimem twardej walki. Jak przychodzi do walki ciałem czy zastawienia piłki to daje się ogrywać jak mała dziewczyna. Flamini jedynie co regularnie prezentuje to głupie żółte kartki i wślizgi typu "sanki", które od ładnych kilku lat są niezgodne z przepisami.

sebastix11 komentarzy: 599205.12.2014, 01:03

albo sam byka gdzies walnął w w tym co napisał

XandeR komentarzy: 967505.12.2014, 01:00

Pewnie chodzilo o czas, ale juz pierwsza osoba zgadla i teraz koles wali glupa, bo liczyl na lepsza zabawe ;P

sebastix11 komentarzy: 599205.12.2014, 01:00

Power
mam jeszcze jedną propozycje ale cholera wie, niech gosciu da jakąś podpowiedź :D

moze smutek istnieje od zawsze ;P

sebastix11 komentarzy: 599205.12.2014, 00:59

ja bylem na Pocahontas w czasach mojej młodości, gdzie u mnie w mieście w kinie to był rarytas :D ale teraz Star Wars i Jurassic Park chętnie zobacze w kinie ;) zwłaszcza Star Wars ;)

XandeR komentarzy: 967505.12.2014, 00:59

Ale pieniadz nie istnieje od zawsze, kiedys sie ludzie wymieniali itemami na ah.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 305.12.2014, 00:58

skrobinho
To juz pownienes w paczki ladowac hehe. Trzeba zbierac a noz widelec cos wpadnie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2014, 00:57

O kurcze teraz zobaczylem, ze do kin wchodza filmy na, ktorych bylem w kinie w mojej mlodosci , bylem na T1 , pierwszych Star warsach w 1977 i jurajskim parku.

Power10 komentarzy: 134005.12.2014, 00:51

Ty nie wiem . Bo kolezka na fb zadał i nikt nie wie :) ktoś czas odpowiedział to źle, a pieniądz nie ma :)

grzybek88
Kojarzę jego głos. Czy on przypadkiem na jakimś eurosporcie też nie komentował?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.12.2014, 00:44

Najsmieszniejsze jest to, ze wola pokazac mecz Realu niz walke na smierc i zycie Monaco vs Zenit.