Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Kaczaza komentarzy: 723904.12.2014, 14:46

4 lokata na liście strzelców, nie jest źle. Wyróżnia się, nie to co Welbeck czy Sanogo. Na transfery typu Cavani nie ma szans. O ile w ogóle są szanse na napadziora.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.12.2014, 14:45

Adrian12345@
To nie wiem jak można powiedzieć że to jest asysta Ramseya. Piłka otarła się od atakującego go obrońcy i prawdopodobnie Giroud.

Qarol komentarzy: 1450204.12.2014, 14:43

Rosa nie odejdzie. To już jego ostatnie lata, więc ma świadomość tego, że w innym klubie też nie będzie pierwszoplanową postacią.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 14:41

Kaczaza
Nie chcesz półśrodków a chcesz by przyszedł taki zawodnik jak Austin. Z całym szacunkiem dla niego. Albo ściągamy zawodnika, który zrobi różnicę albo liczymy, że taki zakup może się sprawdzi.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.12.2014, 14:41

U nas Sanchez moze grac na 3 sposoby
- gra dobrze, ale nie ma goli/asyst ( reszta druzyny gra slabo )
- gra dobrze i strzela bramki/ma asysty
- gra slabo, ale strzela bramki/ma asysty

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 14:40

Idzie styczen , a mnie ciekawi jedno. O ile podol, cazorla maja plusy i minusy to ciekawi mnie los Rosy, facet gra tyle co kot napłakal/w lidze do dzis 22 minuty/ , lat 35 i tak zadaje sobie pytanie czy to juz nie czas na odejscie. Najsmieszniejsze jest to, ze i tak statystycznie wiecej grzeje lawe niz joel campbell.

Kaczaza komentarzy: 723904.12.2014, 14:35

lays
Sanchez będzie zajechany jak Özil. Co do "półśrodków" to racja absolutna. Fajną opcją jest Austin, gość wali siaty już kolejny sezon, Soton, Chelsea czy City wciska. 1,88 cm angol, 25 lat - wzorowy napastnik do angielskiego klubu. I półtora sezonu do końca kontraktu.

Trudno go jakos uszkodzic.

Z drugiej strony Ozil przed przyjsciem do Arsenalu tez lapal baardzo rzadko kontuzje :)

Ciekawe jak to bedzie, bo trzeba przyznac, ze w prawie kazdym meczu jakiegos kopniaka mocniejszego lub lzejszego, to on otrzymuje

Qarol komentarzy: 1450204.12.2014, 14:30

W każdej drużynie potrzebni są liderzy. Szkoda, że nas to właściwie tylko ten lider ciągnie od początku sezonu.

Nawet jak wczoraj grał dosyć kiepsko to strzelił gola, który dał trzy punkty drużynie. Co prawda sytuacja trudna nie była i pewnie wielu zawodników na jego miejscu też by strzeliło bramkę, ale to znowu był Alexis.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 14:27

W ogole Wenger ladnie slodzi Sanchezowi , wczoraj na konfie powiedzial, ze ten grajek w przeciagu 3 najblizszych lat jest niezbedny tej druzynie, aby moc o cos powalczyc.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.12.2014, 14:25

Turek

U nas też

DavidSilva21 komentarzy: 338104.12.2014, 14:25

To niech Chelsea bierze Cavaniego, ewentualnie kurczaki. Koleś już nie najmłodszy, poza tym potrzebujemy wzmocnień na innych pozycjach.

Turek44 komentarzy: 231704.12.2014, 14:25

Czy u was też po prawej stronie, gdzie znajduje się panel użytkownika, tabela, statystyki itp. jest pusto, czy to tylko u mnie?

lays komentarzy: 3987104.12.2014, 14:23

Wgl co jest z Walcottem?

Wczoraj tak sobie rozmyślałem i byłem w szoku bo sobie uświadomiłem, że Walcott zaczął już treningi jakoś w pazdzierniku... prawie 2 mieszki temu. Nadal go nie ma...

Theo ostatnie 2 sezony to same kontuzje, ale gdy wracał to był dla nas mega ważny... 2 brameczki z WHU, 2 brameczki z City, brameczka z Cardiff :) A grał bardzo mało spotkań.

Mam nadzieję, że będzie dostępny już teraz na nastepne mecze bo Sanchez powoli łapie zadyszke i przyda się kolejny impuls.

royal87 komentarzy: 142404.12.2014, 14:22

Edinson Cavani najpóźniej latem ma trafć do Premier League. Urugwajskiego napastnika chce kilka klubów, a on już wybrał... miasto, w którym chciałby zamieszkać.

Przy wielkich transferach rolę przeważnie grają pieniądze, ale czasami ważne są inne kwestie. Taka sytuacja może mieć miejsce przy transferze Edinsona Cavaniego.

Według "Daily Express" Urugwajczyk latem zasili Arsenal, a nie Manchester United. I jego wybór nie jest wcale podyktowany mniejszą konkurencją w zespole "Kanonierów", ale miastem, w którym siedzibę ma klub. Cavani chce bowiem mieszkać w Londynie. Może więc do gry o snajpera wejdzie jeszcze Chelsea?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 14:17

Alexis kocha rozgrywki ligowe

Barcelona - 88 meczów , 39 goli
AFC- 13 meczów , 9 goli

tak w ogole facet w 8 ostatnich meczach w AFC strzelil 8 goli.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.12.2014, 14:17

U mnie bedzie to
1. Sanchez
2. Chambers

Na kolejnym miejscu dalbym Monreala/Koscielnego

lays komentarzy: 3987104.12.2014, 14:12

Jezus Maria... tak patrze jaka bude Aguero wsadzil na 1-0...

To jest za przeproszeniem napastnik, a nie jak u nas pół środki.

Ja bym chcial tego Cavaniego u nas. Tak wiem... w PSG gra przecietnie i stracil sporo na wartosci, ale to jest napadzior, odzyje :) Zreszta teraz w PSG strzela sporo bramek, wczoraj tez trafil.

Koroniarz komentarzy: 1020104.12.2014, 14:07

He scores when he wants, he scores when he wants ALEXIS SANCHEZ, he scores when he wants

Alonso komentarzy: 1282404.12.2014, 14:07

Słabo grał(nie ma czego wspominać) i jeszcze ta kontuzja. Powoli zapominałem, ze Ozil gra w AFC :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 14:05

przez to, ze KOL pytal sie o tego gracza miesiaca uswiadomilem sobie , ze Ozil chyba nawet nigdy nie zostal grajkiem miesiaca w AFC. Slabiutko.

Polowa sezonu minela , wiec mozna troche wytypowac najlepszego grajka jak do tej pory , u mnie chyba narazie wyglada to tak
1.Alexis 2.Koscielny 3.Chambers

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.12.2014, 13:58

Zidane tez ma nazwisko, to jeszcze nic nie oznacza.

Henry jest swietny, ale Arsenal, to Arsenal.

Tutaj musi byc na stanowisku trenera ktos wielki.
Fajnie, gdyby byl to byly pilkarz, ale nie jest to dla mnie jakis wymog

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 13:58

RIVALDO700
Kiepsko jest z tym na arsenal.com. Ciężko się szuka na tej stronie.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.12.2014, 13:57

Wy też nie widzieliście że przy tej asyscie Ramseya był jeden rykoszet jak nie dwa ?

Bo tak wszyscy mówią że ta "asysta go może obudzi" albo "że ta asysta to jedyne co wczoraj pokazał".

luty- Ox

A za marzec,kwiecien i maj nie moge znalesc.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 13:51

KingOfLoyal
Na pewno wygrał w sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 104.12.2014, 13:48

- Jestem pewien, że przyszłość Henry'ego będzie związana z Arsenalem - powiedział były pomocnik Kanonierów, Ray Parlour. - Wierzę, że pewnego dnia on zostanie menedżerem i poprowadzi Arsenal - dodał.

- Kiedyś w poniedziałki Arsene Wenger organizował spotkania z graczami. Thierry miał na nich zawsze wiele do powiedzenia, to był bardzo inteligentny zawodnik. Opowiadał zawsze z pasją o stylu gry i taktyce, czym zadziwiał menedżera. Poza tym on ma charyzmę i znane na całym świecie nazwisko. Zawodnicy będą chcieli dla niego grać, on może przyciągnąć do klubu wielkie gwiazdy - podsumował Parlour.

Tu sie zgadzam. Henry ma pasje i charyzme. Jest młody i widzi jak aktualnie wyglada futbol i co trzeba reprezentować,zeby liczyć sie w walce z top klubami.
On będzie dla piłkarzy jak kumpel. I wielu dla niego będzie chciało grać,bo dla wielu jest idolem.

TheInvincibles komentarzy: 130404.12.2014, 13:47

teamsports.pl/puma-arsenal-ss-home-01.html
cos tania ta koszulka kupywal ktos tu?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 104.12.2014, 13:45

Ile Ramsey miał w tamtym sezonie? wiem,ze sporo.

Głowka Giroud:
arsenalist.com/f/2014-15/arsenal-vs-southampton-epl/oooh-giroud-header-is-saved.html

KOL

nagroda dla gracza miesiaca z ekipy Arsenalu za miesiac - listopad.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 13:21

peciakk
Mam nadzieję, że awansuje już w tym sezonie i zagra jeszcze w PL.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 104.12.2014, 13:18

co tam Sanchez wczoraj odebrał za pucharek?

royal87 komentarzy: 142404.12.2014, 13:17

facebook.com/livemeczcom/photos/a.526397717375657.139244.234568879891877/999533640062060/?type=1&theater

już wiadomo kto zdobędzie złotą piłkę :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.12.2014, 13:14

Simplemann@
Możliwe że Artur czeka aż Bournemouth awansuje do BPL lub czeka na odejście Kuciaka z Legii.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 13:11

"Artur Boruc zdecydował się pozostać w Bournemouth do końca obecnego sezonu. Według polski bramkarz podpisał już przedłużenie jego wypożyczenia z Southampton. "

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 13:01

widze, ze nizej sa rozwazania co sie stanie gdy AFC zgarne 4 miejsce , a tottki i everton wygraja LE.

Za bardzo nie ma sie co przejmowac, bo nie wroze tym zespolom wygrania LE.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 12:56