Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
4ciemny92 komentarzy: 20604.12.2014, 23:20

skrobinho
Twój zart to byl dopiero nie na miejscu he. O tej porze mozesz czyms takim kogos zabic

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 204.12.2014, 23:19

@4ciemny92
Jeśli chodzi o ceny to Ci zawodnicy nie zawodzą jakoś bardzo.

Piłkarze z L1 są bardzo tani w większości.

Ale ogólnie 90% użytkowników tutaj uważa L1 za totalne dno i poziom ekstraklasy, co wg mnie jest totalnym przegięciem.
Jak dla mnie spokojnie jest poziomem prównywalna do Serie A. Tam też nie ma za wysokiego poziomu. Jedynie Juve i Roma coś grają.

gothegunners1886 komentarzy: 309804.12.2014, 23:17

skrobinho

Nie żartuj ;)

4ciemny92 komentarzy: 20604.12.2014, 23:17

thide
wierzysz jeszcze w Sanogo? Dla mnie on ma olbrzymi talent taki jak mial Diaby ale tak samo jak Abou nigdy sobie nie poradzi z kontuzjami.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 204.12.2014, 23:14

@gothegunners1886
Giroud jest 4x lepszy od Henryeo hehe :D

4ciemny92 komentarzy: 20604.12.2014, 23:13

Gignac-kiedys superstrzelec przez jeden sezon we Francji , ktory w tym sezonie po kilku latach sie obudzil.
Gameiro-kolejny jednosezonowy superstrzelec we Francji,, ktory do dzis sie nie odrodzil
Giroud-jeden super sezon we Francji , w Arsenalu srednio
Gomis- w Swansea na razie nie blyszczy. Kogos pominalem?

Kaziu09 komentarzy: 325304.12.2014, 23:08

Witam. Mam może i banalne pytanie, ale czy w Pucharze Króla jest mecz i rewanż, czy dogrywka od razu ?

gothegunners1886 komentarzy: 309804.12.2014, 23:05

101greatgoals.com/blog/alexis-sanchez-has-equaled-the-record-for-best-goal-scoring-start-to-an-arsenal-career-in-the-premier-league-era/

Rekord na starcie Alexis Sánchez.

4ciemny92 komentarzy: 20604.12.2014, 23:05

Mozliwe. Ja ogolnie nie jestem za napastnikami z ligi francuskiej . Moze jestem uprzedzony he

madderns29
Sadzisz ze Lacazette to poziom Arsenalu? Według rankigu liga francuska jest nawet za portugalska. Badzmy szczerzy ze prócz PSG to we Francji nie ma aktualnie klasowych drużyn. Chyba ze Marsylia utrzyma forme. Wedlug mnie obecny poziom Lacazette to nie poziom Arsenalu. Faktycznie jest lepszy niz Sanogo ale chyba nikt nie wie co Yaya robi w Londynie. Sadze ze jeżeli mamy walczyć o mistrzostwo to musimy sprowadzić zawodnikow lepszych niz Lacazette ktory moim zdaniem pewnego poziomu nie przeskoczy juz.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.12.2014, 22:56

Skąd ściągnąć CM 01/02 bez kombinacji ?

lays komentarzy: 3987104.12.2014, 22:52

hahaha mistrzowski komentarz na devilpage :D

Koles skkomentowal newsa o tym jak Simeone spiał MU, że chcą dać 20 mln za Godina.

''michael18: Tak panie Simeone , 20 milionów euro pomyłka a 28,5 ml funtów - sprzedany!
» Czwartek, 4 grudnia 2014, 20:19 lubię to! #14
Diabel16: No chyba widzisz różnice?
» Czwartek, 4 grudnia 2014, 20:27 lubię to! #13
Kornel: A tam. 8 i pół miliona, on tyle codziennie wydaje.
» Czwartek, 4 grudnia 2014, 20:43 lubię to! +1#12
DevoMartinez: nie 8 a 16
» Czwartek, 4 grudnia 2014, 22:48 lubię to! #11''

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2014, 22:50

Ciemny

Ja oglądam i akurat dzisiaj Lacazette bez szału ale za to Fekir świetnie napędza ataki OL

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 204.12.2014, 22:48

Ten Lacazette jest świetny według mnie

4ciemny92 komentarzy: 20604.12.2014, 22:45

Ktos oprócz mnie oglada mecz Lyon-Reims? Lacazette kolejny raz nie prezentuje sie zbyt ciekawie. Ogladalem trochę ich spotkan w tym sezonie i Lacazette gra...średnio. To taka wersja naszego Sancheza, czy gra dobrze czy nie to prawie zawsze strzela gole i moze dlatego jest tak dobrze oceniany? Zdecydowanie bardziej w oczy rzuca mi sie Fekir , moim zdaniem prezentuje większy potencjał aniżeli Lacazette. Ale to tylko moja opinia

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2014, 22:44

Kanonier

Tak, dokładnie o ten film

pelek komentarzy: 214604.12.2014, 22:31

P_95
jak zostanie mu (piłkarzowi) te sześć miesięcy lub mniej, to jak wchodzisz w jego profil, tak jakbys chcial go normalnie kupić, pojawia się opcja 'zaproponuj kontrakt' czy coś takiego, tylko że chyba trzeba to zrobić podczas okienka (zazwyczaj zimowego), tzn. nie zakontraktujesz go np. w marcu (bo to zrypany tryb kariery w zrypanej grze).

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.12.2014, 22:27

AR
Chyba chodzilo im o film "Se7en"

P_95 komentarzy: 66104.12.2014, 22:26

gozdzik
wiem,że mozna po zakonczeniu, natomiast wiem równiez, że można, podobnie jak w FM'ie zaklepać 6miesięcy wcześniej. np. widze w oknie teraz, iż Werder sobie kogoś zgarnął..

Xander

zyebali Filmweba doszczętnie. Przede wszystkim przez to, że jest to teraz wszystko mało czytelne. Właściwie każda zmiana tam to zmiana na gorsze.

P_95 komentarzy: 66104.12.2014, 22:20

wie ktoś jak w Fifie dokonać z góry wolnego transferu? tzn zaklepac sobie piłkarza w trakcie zimowego okna transferowego?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.12.2014, 22:18

Arjen
Przeminelo z wiatrem.

Mihex komentarzy: 2360404.12.2014, 22:15

simpllemann
Dzięki wielkie, coś tam słyszałem o tym, ale wtedy to było w fazie wczesnych planów, więc nie było szczegółów, może tutaj coś ogarnę ;P

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.12.2014, 22:09

Mihex
Jeśli chciałbyś coś więcej poczytać o tym:
uefa.org/about-uefa/executive-committee/news/newsid=2191264.html#uefa+nations+league+format+schedule+approved

Mihex komentarzy: 2360404.12.2014, 22:05

simpllemann
To, że była rozmowa to wiem, bo dość głośno o tym było, ale już nie raz kończyło się na rozmowach (np. kary czasowe Platiniego). Skoro tak to może się zrobić ciekawiej, ale pewnie klubowa trochę może na tym ucierpieć. Mniej meczy o pietruszkę, bo w grę wejdzie kasa.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2204.12.2014, 22:04

Ten mecz pokazal kilka waznech elementow:
1. Podolski powinien dostac szanse gry w pierwszym skladzie. I tyle. Juz wczesniej pokzaywal ze Wenger bezpodstawnie go odrzucal.
2. Giroud i Welbeck potrafia grac razem. Ziru wygrywa glowke i swietnie do Welbza dogrywa Danny stara sie dryblowac i strzelac. choc to ostatnie musi poprawic i to ewidentnie. Razem naprawde moga stworzyc cos zabojczego.
3. MArtinez z meczu na mecz coraz lepiej. Bardzo mnie to cieszy bo w takiej sytuacji bardzo pomaga druzynie.
4. Sanchez na lawke w nastepnym meczu. I to nie ze wzgledu na forme ale niech porpsotu odpocznie bo w koncu kontuzje zlapie i tyle bedzie z jego grania.
5. Ramsey.. a z reszta. wszyscy wiemy o co chodzi

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.12.2014, 22:03

Mihex
Potwierdzona wiadomość. Już jakiś czas temu była mowa o powstaniu tego typu rozgrywek.

Mihex komentarzy: 2360404.12.2014, 21:56

sportowefakty.pl/pilka-nozna/485952/komitet-wykonawczy-uefa-zatwierdzil-wprowadzenie-ligi-narodow

myślicie, że jakieś legit info, czy skopiowane z jakiegoś metra czy innego daily faila?

kamilo_oo
Zgadza się. Nie spodziewałem się, że tej klasy drużyny zaprezentują takie widowisko. Warto było spędzić ten czas przed telewizorem.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 304.12.2014, 21:45

wojtek - o czym jest prezentacja?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.12.2014, 21:43

Wojtek eis najlepsze dni, czasem

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2014, 21:42

Simplle

Zapomniałeś dodać że tego ostatniego karnego nie strzelił Cionek :)

XandeR komentarzy: 967504.12.2014, 21:35

Ale syf sie na filmwebie zrobil, teraz jak wejdziemy na profil jakiegos rezysera, to musimy otwierac osobno kazda strone filmu ktory stworzyl zeby poznac ocene ludzi, bo zniknely te minaturki z ocenami przy tytulach.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.12.2014, 21:34

Niesamowity mecz dziś w Pucharze Włoch między Cagliari a Modeną zakończony rzutami karnymi (4:4 po 120 minutach). Gospodarze czterokrotnie doprowadzali do remisu. Bramkę na 2:2 strzelili w 93 minucie, na 4:4 w 119. Seria jedenastek trwała 7 serii (5:4). Piękny mecz.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2014, 21:34