Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
afctid komentarzy: 52104.12.2014, 17:47

Właśnie oglądałem długi skrót z BBC i tak już dzisiaj na chłodno mogę powiedzieć, że mieliśmy dużo sytuacji z przodu.

schnor25 komentarzy: 1854604.12.2014, 17:41

michalm

chyba od 2-3 spotkań nastąpił mały progres jeśli chodzi o siłę, wysokość bitej piłki

Kluivert komentarzy: 29604.12.2014, 17:36

Bayern chyba tez slabo z tymi roznymi

michalm1 komentarzy: 702004.12.2014, 17:29

Mizii jesli chodzi o rozne to gorzej wykonuje je Barcelona. Nasze sa dobrze bite od jakiegos czasu tylko brakuje skutecznosci i zachowania w polu karnym.

michalm1 komentarzy: 702004.12.2014, 17:28

Bellarabi, Kondogbia + Schaar

Mizii komentarzy: 419104.12.2014, 17:28

Mnie zastanawia, czy istnieje w Europie drużyna, która wykonuje rogi tragiczniej od nas. Niestety nie stwarzamy z nich najmniejszego zagrożenia już nie mówiąc, że z żadnego nie zdobyliśmy bramki w tym sezonie. Na dodatek po wykonaniu przez nas rogu dajemy przeciwnikowi szansę na skuteczną kontrę - jak w meczu z United.

michalm1 komentarzy: 702004.12.2014, 17:26

Nie rozumiem tych zachwytow nad Giroud. Nie rozumiem osob ktore uwazaja go za gracza meczu, to nie jego osoba sprawila ze zmienil sie mecz tylko jego zmiana sprawila ze zawodnicy dostali sygnal zeby teraz atakujemy.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19204.12.2014, 17:21

A co powiecie na Juniora Malande ? Jest młody ale w tym sezonie pokazuje się z niezłej strony mimo, że wychodzi z ławki. Poza tym w VfL jest aż 4 DMów więc myślę, że kogoś można byłoby wyrwać.

19TOMEK91 komentarzy: 157104.12.2014, 17:18

Coś w tym jest lolkoznoob :)

ciekawe czy dożyję czasów jak Arsenal od pierwszej do ostatniej minuty siądzie na jakiś zespół z wysokiej półki, i bestia będzie kąsać ;)

lolkoznoob komentarzy: 96804.12.2014, 17:06

jak Giroud i Podolski wchodzą z ławki to Arsenal zamienia sie w bestie

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41204.12.2014, 16:54

101greatgoals.com/blog/awesome-arsenal-man-per-mertesacker-corrected-arseblogs-recent-post-on-facebook-picture/

I jak tu nie lubić Pera :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.12.2014, 16:52

Oli łowca goli co poda Welbeckowi to Anglik spartoli

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.12.2014, 16:46

Wczoraj to Welbeck zaszalal. Ten plejs jego zapamietam do konca zycia :D

Maciar komentarzy: 69304.12.2014, 16:45

Jak oceniacie współprace Giroud z Welbeckiem? Dla mnie dobrze. Oli zgrywa zastawia się a Danny jest szybki tylko muy wykończenia brakuje

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 304.12.2014, 16:31

Wenger mówił,że w zimowym okienku będzie max dwóch gajków.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.12.2014, 16:03

@kocham, w co ty wierzysz D:

KochamArsenal88 komentarzy: 100304.12.2014, 16:03

Taa wziac za darmo Schaar'a, Khedire i Milnera do tego za gotowke Schneiderlin i Varane i skladzik mega

mruz komentarzy: 13604.12.2014, 15:52

nie ma za co gothegunners Też wczoraj oglądałem tylko mecz arsenalu wiec z chęcia obejrzałem skróty i jak inne zespoły sobie radzą

moomin komentarzy: 82004.12.2014, 15:38

Pare fajnych nazwisk. Wiadomo Khedira za darmo to marzenie. Fajnie gdyby udało się sprowadzić Schara lub Rieda. Bellarabi, Adriano, Delph to kolejne ciekawe nazwiska.

Takie uzupełnienie składu za darmo to wziąłbym z pocałowaniem ręki - Khedira, Schar/Ried + ze dwa quality transfery.

gothegunners1886 komentarzy: 309804.12.2014, 15:38

mruz

Dzięki wielkie ;)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 504.12.2014, 15:35

Rivaldo700@
Lista zawodników który można wziąć za mniejsze pieniądze w zimę.

Trzeba pamiętać że co do okienka to Wenger stara się patrzeć czy taki zawodnik nie grał już w europejskich pucharach.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.12.2014, 15:34

Co ty chcesz od "Atomowej pchly" ja go ogolnie lubie. Szkoda ze sie tam marnuje w tym Juve.

karmel567 komentarzy: 346604.12.2014, 15:34

Premier League, zaczyna dzielić się na 4 grupy.
1- Chelsea, City- zespoły walcząca o mistrzostwo Anglii, wyraźnie lepsze od reszty,

2- United, Arsenal- zespoły, które wydają się faworytem do zajęcia pozostałych dwóch miejsce w TOP 4,

3- Sonton, Swansea, West Ham- rewelacje ligi, które powoli słabną,

4- Everton, KFC, Liverpool- zespoły, które narazie zawodzą,

Gofer999 komentarzy: 1470904.12.2014, 15:32

Giovinco do nas trafi.... rozpacz...

mruz komentarzy: 13604.12.2014, 15:16

Wczoraj cenne 3 punkty dla Arsenalu ale czołówka tez odjechała i wyglądała duzo silniej niż Kanonierzy Chelsea 3-0 z Tottenhamem a Manchester City 4-1 rozbił Sunderland
Dla tych którzy nie widzieli wszystkich spotkań z powodu pracy itp ) wrzuciłem skróty i ciekawsze akcje na bloga.
mateball.com/p/1171/skroty-meczow-14-kolejki-ligi-angielskiej

Doktor komentarzy: 770604.12.2014, 15:16

R700

I znów Arsenal będzie łączony z Gourcuffem. :D

Ogólnie najciekawiej z tej listy wygląda Bellarabi, Delph byłby cennym nabytkiem jako taka zapchajdziura, nie zdziwię się, jak Wenger sięgnie po Reida. Ciekawe co z Milnerem, Khediry nie chcę, za dużo kontuzji, gdyby w składzie nie było Debuchy'ego, to Lichsteiner byłby całkiem ciekawym celem.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 304.12.2014, 15:15

Nieźli zawodnicy a Bellearabi,Khedira,Ayew,Ranochia,Adriano i Schar to zawodnicy na których można spokojnie wyłożyć jakąś kasę.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 15:13

lays
Żyje.
W lidze 13 meczów, 7goli, 3 asysty.
Liga Europy 5 meczów, 2 gole, asysta.
Kwalifikacje do Ligi Mistrzów 2 mecze, 1 gol.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.12.2014, 15:11

haxball.com/?roomid=~21b77761c6313d6b2c6ca9a845fc717a5bb9f13d25983b8a6cfdcff08ef1aba89

Parę minut można pograć

lays komentarzy: 3987104.12.2014, 15:08

Higuain tam żyje w Napoli?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 15:07

Zawodnicy , którym koncza sie kontrakty z klubem w lato 2015, widze troche fajnych nazwisk

R700

Pisałem, że 50 mln euro no i te 40-45 to też niezła cena, dlatego mowilem, że za 30-35 można go kupić

lays komentarzy: 3987104.12.2014, 15:04

Kaczaza

Tak. W lidze hiszpanskiej, wloskiej jest futbol zdycyplinowany, taktyczny.

Tutaj panuje taki lekki chaos. I często robi się bardzo dużo miejsca na boisku.

Jak to powiedział Aguero - liga angielska jest najlepszą ligą dla napastnikow.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52404.12.2014, 14:59

Bez przesady z tymi 2 czy 3 klasami. Jeśli ktoś w lidze włoskiej strzela ponad 100 bramek nie może być aż tak słaby.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.12.2014, 14:58

Tyle, że Real Benzemy nie puści nawet za 60 mln. Robi dokładnie to, czego od niego oczekują - pracuje na nazwisko Ronaldo.

Kaczaza komentarzy: 722704.12.2014, 14:56

lays
Więcej miejsca w lidze angielskiej?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 14:56

lays

kto narzeka ten narzeka, ja na benzeme zlego slowa nie powiem .

Rozbawiles mnie ostatnio gdy pisales , ze za benza to nawet 35 mln euro duzo.

Facet to koks jakich mało , prosze go nie porownywac do cavana bo to roznica 2,3 klas pilkarsko

lays komentarzy: 3987104.12.2014, 14:55

Napastnicy, których chciałbym w AFC:

- Lacazette, Cavani, Benzema, Sturridge, Bony(?), Lukaku.

AlexVanPersie komentarzy: 806404.12.2014, 14:54

no look pass Sancheza niesamowity biorąc pod uwagę odległość i precyzję

lays komentarzy: 3987104.12.2014, 14:52

R700

Wiem o tym dlatego dodałem, że będą na mnie zaraz ludzie wieszać psy i wiedziałem, że ty napiszesz.

Cavani i Benzema to chyba jedni z takich najczesciej krytykowanych napastnikow. Gdy się o nich mowi w kontekscie AFC, to zawsze ktos mowi... ale on jest niesktueczny! Tego nie, tego nie.

PSG nie służy Cavaniemu, Benzema w tym sezonie gra bardzo dobrze.

Liga angielska charakteryzuje się tym, że tutaj gracze mają więcej miejsca :) Jest większa przestrzeń i jest to najlepsza liga dla napastników, dlatego moim zdaniem obaj by tu odżyli.

Qarol komentarzy: 1450204.12.2014, 14:52

@RIVALDO700

Bo jak już gra to potrafi coś pokazać. Komu przeszkadza? I tak na zbyt szeroką kadrę narzekać nie powinniśmy.

Kaczaza komentarzy: 722704.12.2014, 14:52

OK. Też bym go wolał. Ale różnica 20 a 10 baniek to dużo, a i sprawdzony w lidze angielskiej.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 14:50

lays

co ty z tym Cavanim, facet potrzebuje 5 setek na gola, radze obejrzec skroty wczorajszego meczu psg-lille.

gothegunners1886 komentarzy: 309804.12.2014, 14:49