Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton

Alexis po raz kolejny ratuje Arsenal, 1-0 z Soton 03.12.2014, 21:44, Kamil Stasiak 1238 komentarzy

Pozycja Southampton w ligowej tabeli kazała przypuszczać, że podopiecznych Wengera czeka bardzo trudne zadanie. I faktycznie, podopieczni Koemana postawili twarde warunki gospodarzom, przez co do ostatnich minut Kanonierzy musieli drżeć o wynik. Gdyby nie kontuzja Alderweirelda, przez którą Święci musieli kończyć mecz w dziesiątkę, przyjezdni najprawdopodobniej przetrzymaliby napór Arsenalu i wywalczyliby cenny punkt. Warto odnotować świetny występ bramkarza Southampton - Frasera Forstera - który kilkukrotnie ratował swój zespół przed utratą bramki. Mimo wygranej nie był to najlepszy mecz Kanonierów. Właściwie do wejścia na boisko Oliviera Girouda podopieczni Wengera nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gości. Jeżeli gra zespołu nie poprawi się, ciężko będzie myśleć o gonieniu czołówki tabeli.

Obie drużyny rozpoczęły ten mecz w następujących składach:

Arsenal: Martinez - Chambers, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Ramsey, Cazorla - Oxlade-Chamberlain (65' Giroud), Alexis, Welbeck (80' Podolski)

Southampton: Forster - Clyne, Fonte, Alderweireld, Bertrand - Wanyama, Cork (28' Yoshida), Davis - Tadić (62' Mane), Long (80' Mayuka), Pellè

Spotkanie rozpoczęło się nieznaczną dominacją Kanonierów, która nie przekładała się jednak na okazje podbramkowe. Większość czasu piłka krążyła między zawodnikami w środkowej części boiska.

Pierwsze poważne zagrożenie pod bramką Forstera miało miejsce w siódmej minucie spotkania, kiedy to po prostopadłym zagraniu Cazorli oko w oko z bramkarzem Świętych stanął Danny Welbeck, lecz niestety nie trafił w światło bramki.

W 14. minucie gorąco pod bramką Arsenalu! Wspaniała kombinacja między Davisem a Pelle zakończyła się doskonałą okazją strzelecką dla Włocha, lecz zawodnik Soton fatalnie przestrzelił.

Kolejną okazję strzelecką Kanonierzy wypracowali sobie dopiero w 25. minucie. Po szybkiej akcji strzał zdołał oddać Alex Oxlade-Chamberlain, lecz był on zbyt słaby by zaskoczyć bramkarza rywali.

35. minuta przyniosła kolejną okazję bramkową Arsenalu. Po wrzutce z prawej strony strzał piętą oddał Welbeck, lecz nieznacznie się pomylił.

W 43. minucie kolejny strzał na bramkę Martineza oddaje Pelle. Także tym razem nie zdołał pokonać Argentyńczyka.

W doliczonym czasie gry świetna okazja Arsenalu! Po wrzutce Santiego Cazorli z rzutu wolnego głową próbował ponownie Danny Welbeck, lecz tym razem kapitalną paradą popisał się Forster.

Chwilę później arbiter zakończył pierwszą część spotkania.

Początek drugiej połowy nie przyniósł wielkiej zmiany. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, lecz nie przynosiło to wielkiego skutku, a strzały Longa, Cazorli czy Ramseya były dalekie od ideału.

Pierwsze poważne zagrożenie pod którąkolwiek bramką w drugiej połowie miało miejsce dopiero w 67. minucie, kiedy po długiej piłce o Alexisa Sancheza groźny strzał oddał Olivier Giroud. W tej sytuacji dobrą interwencją popisał się Forster.

Chwilę później kolejna groźna próba Arsenalu. Tym razem po rozegraniu Oliviera Girouda z Dannym Welbeckiem groźnym strzałem popisał się Anglik, lecz po raz kolejny świetnie broni bramkarz Świętych!

W 87 minucie po dośrodkowaniu Podolskiego kolejny strzał oddał Olivier Giroud, lecz fantastyczną paradą popisał się Forster.

Chwilę później Kanonierzy wreszcie wychodzą na prowadzenie! Po zamieszaniu w polu karnym do bramki piłkę pakuje nie kto inny jak Alexis Sanchez, 1-0!

Po strzelonej bramce Kanonierzy przycisnęli gości, a blisko strzelenia drugiej bramki dla Arsenalu byli kolejno Ramsey i Podolski, lecz ich próby nie były wystarczająco dobre na pokonanie świetnie dysponowanego dziś Forstera.

Po chwili arbiter zakończył to spotkanie.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
XandeR komentarzy: 969704.12.2014, 21:23

Arjen

Kazdy z wymienionej trojki zjada uprowadzona, a Seven, to ja wrecz polyka na surowo.
28 dni pozniej tez trzyma w napieciu.

ArjenRobben komentarzy: 159804.12.2014, 21:21

cos wiecej wiecie szukam takiego filmu ktory przebije uprowadzona a takiego jeszcze nie znalazłem

ArjenRobben komentarzy: 159804.12.2014, 21:17

Witam koledzy, polecili byscie mi jakis film trzymajacy w napieciu jak Uprowadzona, Strzelec, Połaczenie, Dla niej wszystko, Człowiek w ogniu. Preferował bym cos w podobie jak pierwsze 3 przeze mnie wymienione

wojtek1256 komentarzy: 298604.12.2014, 21:17

Zna ktoś jakąś fajną muzykę? Taką jakby motywujaca, sam nie wiem jak to nazwać xD Potrzebuje do prezenatcji

fcescf komentarzy: 255404.12.2014, 21:05

Ponoć 15 jest bardzo niedokładna wszyscy czekają na łatki.

piti16 komentarzy: 209904.12.2014, 21:03

Jak nazywa się tytuł piosenki która leci w przerwie na Emirates?

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2014, 20:47

Właśnie przed chwilą Cionek nie strzelił karnego i Modena odpada z Pucharu Włoch

mruz komentarzy: 13604.12.2014, 20:40

thide wrzucałem juz wcześniej skróty do wczorajszych meczy przedtem ale specjalnie dla Ciebie :

mateball.com/p/1171/skroty-meczow-14-kolejki-ligi-angielskiej

Doktor komentarzy: 770604.12.2014, 20:40

NBW

Kolokwium mam jutro, więc co w tym dziwnego, że tutaj siedzę? :D

A tak na serio, raz na jakiś czas wbijam i napiszę jakąś wiadomość.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.12.2014, 20:38

jak to jaki? Soton Arsenal

mruz komentarzy: 13604.12.2014, 20:37

thide Jaki skrót chcesz obejrzeć?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.12.2014, 20:33

chcę obejrzeć obszerny skrót na a.com, ale nie, bo przecież w 5 minut załadowało mi 20 sekund filmiku. to po cholerę wrzucają te skróty i usuwają te z youtuba, skoro na ich stronie nie można tego obejrzeć?

Doktor komentarzy: 770604.12.2014, 20:32

Zazdroszczę Wam, że macie w ogóle czas grać w FM'a.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.12.2014, 20:31

tyle, że ten fm jest, że tak powiem równy piratowi.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2014, 20:31

No i Cagliari strzela na 4:4 :D

ColinMan komentarzy: 9504.12.2014, 20:27

FM po 10 zeta na allegro a Ci cracka potrzebuja :v

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.12.2014, 20:27

wymiary są nierówne. zależy od rodzaju koszulki. może być to slim fit i będzie mała. ja kupuję loosy fit, bo nie cierpię ciasnych koszulek. XL WJ~XXL zwykłych koszulek. to samo ejst z dziedzicem pruskim, mass denim itd.

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 104.12.2014, 20:24

scorpion: Zamów według wymiarów, a nie tego na jaki wzrost jest przeznaczona. Jeśli ta niby na "162-170 cm" wymiarami jest na Ciebie dobra to bierz, bo ta dla "177 cm" pewnie byłaby na Ciebie dużo za duża.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.12.2014, 20:21

Ale szalony mecz w pucharze Włoch Modena prowadzi z Cagliari 4:3 w dogrywce

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 104.12.2014, 20:12

wczoraj Alexis zapodawał te no-look passy.

mruz komentarzy: 13604.12.2014, 19:58

widzieliście wczorajszą bramkę Aguero? On i Sanchez można śmiało powiedziec ratują dupy swoim trenerom Sergio 29 goli w 33 występach w Premier League Ciekawe jak wyglądałaby sytuacja Manchesteru bez niego w składzie. Pierwsza bramka piękna pozniej asysta i druga Jak to komentator powiedział "Speed balance power.. nobody can stop him" :)

qba555 komentarzy: 797 newsów: 104.12.2014, 19:53

Drodzy dżentelmeni, wiecie może czy crack do fm'a już wyszedł?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.12.2014, 19:52

haxball.com/?roomid=~20e1e307ab9e9c44119cab5bfe21ea09ec21ef1a1e972e1954a2808588054c5bb

aguero10 komentarzy: 858904.12.2014, 19:48

Doktor

10 na lata ;)

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40004.12.2014, 19:48

scorpin

Każda firma inaczej znacza sobie rozmiary. Z jednej firmy mam np. buty 45, a z drugiej 43. Jeżeli 69 i 53 jest na ciebie dobra, to taką zamów.

scorpion11333 komentarzy: 47104.12.2014, 19:44

Bardzo bym prosił o wyrażenie waszej opinii i pomoc w pewnej sprawie. Będę zamawiał koszulkę i nie wiem jaki rozmiar wybrać. W rozmiarówce napisane jest, że koszulka rozmiar S ma szerokość 53-55 i długość 69-70 i jest przeznaczona na osoby o wzroście 162-170. Mam w domu koszulkę innej firmy o pasujących wymiarach (dł. 69, szer. 53) i ta koszulka jest na mnie dobra a mam 177 cm wzrostu. Pytanie czy Rozmiar S z podanej rozmiarówki będzie dobry mimo, że mam 177 cm wzrostu a tam jest podane że to na 162-170 cm? Bardzo proszę o pomoc bo nigdy koszulek nie zamawiałem.

*wymiary w cm oczywiście

Doktor komentarzy: 770604.12.2014, 19:34

Ciekawe jak będzie rozwijała się sytuacja Isco w Realu, bo bądźmy szczerzy, choćby nie wiadomo jak czarował i tak będzie przegrywał rywalizację z Balem, Ronaldo oraz Jamesem, zbyt dużo kosztowali, a Hiszpan to świetny grajek. Do dziś załuję, że Wenger się na niego nie połakomił, gdy był do wyjęcia z Malagi.

mar12301 komentarzy: 2314204.12.2014, 19:00

Jack

będziemy. Może przyjdzie Isco. Ktoś musi na skrzydle grać, jak wróci Ozil.

Jack_Herrer komentarzy: 6195 newsów: 19204.12.2014, 18:56

-> lays

Wrong answer. Nie pytałem o wiarygodność źródła.

Qarol komentarzy: 1450204.12.2014, 18:35

Jeszcze niech wejdą powtórki wideo, bo to co się dzieje z sędziami to dramat.

Novazzy komentarzy: 351004.12.2014, 18:23

sport.pl/pilka/2,116914,,Stoke___Burnley,,169919816,6735.html

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.12.2014, 18:23

W bundeslidze przeglosowano wprowadzenie w sezonie 15/16 technologii goal-line.

Taka ciewostka

4ciemny92 komentarzy: 20604.12.2014, 18:17

W meczu z Burnley, bodajże Chambers strzelił gola po rzucie różnym. Niestety jest to wyjątek potwierdzajacy regułę , ze w tym sezonie fatalnie bijemy cornery.

Turek44 komentarzy: 231704.12.2014, 18:08

Chyba zacznę pisac teksty typu Polska

Turek44 komentarzy: 231704.12.2014, 18:04

Maciar

Muslim

Maciar komentarzy: 69304.12.2014, 17:56

facebook.com/mesutoezil/photos/a.552832191462024.1073741825.552825254796051/751549484923626/?type=1&theater

No nieźle zimno musiało być :D

Danielo_Gunners komentarzy: 264304.12.2014, 17:51

Dlaczego Podolski ma tak mało szans to jedno z moich pytan

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 304.12.2014, 17:50

Dokładnie 105 lat temu (4 grudnia 1909 r.) Arsenal wygrał pierwsze derby "Północnego Londynu"