Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa

Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa 23.02.2011, 21:47, Sebastian Czarnecki 620 komentarzy

Kanonierzy pewnie uporali się z Drwalami ze Stoke, wygrywając 1-0 na Emirates Stadium. Jednak to drużyna gości zafundowała nam prawdziwą "rzeź niewiniątek" - często i gęsto popełniając faule na zawodnikach Arsenalu

Początek spotkania mógł być wręcz wymarzony dla podopiecznych Arsene'a Wengera. W pierwszej minucie Fabregas świetnie uruchomił na prawym skrzydle Theo Walcotta, który zdecydował się na strzał. Nikt nie wie w jaki sposób futbolówka - po wcześniejszym odbiciu się od słupka - nie znalazła drogi do bramki.

Siedem minut później Kanonierzy pokonują Asmira Begovica! Dośrodkowanie Jacka Wilshere'a z rzutu wolnego trafiło pod nogi Nicklasa Bendtnera, który natychmiast obsłużył górnym podaniem Sebastiena Squillaciego. Francuz głową umieścił piłkę w bramce Begovica i Arsenal wyszedł na prowadzenie!

Szybko zdobyta bramka całkowicie ustawiła przebieg spotkania. Kanonierzy rozgrywali, Stoke się broniło, stawiając żywy autobus w polu karnym.

W 13. minucie Andriej Arszawin zastępuje na boisku kontuzjowanego Ceska Fabregasa.

W 27. minucie Andriej Arszawin spróbował zaskoczyć Asmira Begovica strzałem z dystansu, jednak Bośniak bez problemu zatrzymał jego uderzenie.

W 36. minucie drużyna gości stworzyła sobie jedyną - ale za to bardzo groźną - szansę na zdobycie bramki. Zza pola karnego piekielnie mocno uderzył John Carew, ale Wojciech Szczęsny popisał się fenomenalną interwencją, w przepięknym stylu parując strzał Norwega.

Dziesięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Drugą część spotkania agresywnie zaczęli zawodnicy Stoke City. W 51. minucie John Carew zorganizował sobie kilkumetrową przebieżkę tylko po to, by zaatakować barkiem przebiegającego Johana Djourou. Sędzia nie zauważył jednak w tym zagraniu niczego nieprzepisowego.

W 58. minucie nieoczekiwane wyrównanie dla gości mógł przynieść morderczy rzut z autu Rory'ego Delapa, po którym Robert Huth skierował piłkę minimalnie nad poprzeczką.

W 63. minucie fantastycznym rajdem lewym skrzydłem popisał się Andriej Arszawin, który następnie zagrał do lepiej ustawionego Wilshere'a. Młody Anglik zdecydował się na strzał z dystansu, jednak futbolówka wylądowała prosto w rękach Begovica.

Minutę później znowu kapitalnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Rosjanin, który w świetnym stylu ograł dwóch rywali, a następnie wyłożył Walcottowi piłkę do niemalże pustej bramki. Anglik niepotrzebnie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, na dodatek nie trafiając czysto w futbolówkę. Koszmarny kiks Walcotta!

W 69. minucie Dean Whitehead agresywnym wejściem potraktował Theo Walcotta, który natychmiast upadł na ziemię, z wielkim grymasem sygnalizując kontuzję. Arbiter nie uznał jednak tego wejścia za niebezpieczne, a zawodnik faulujący nie otrzymał nawet ostrzeżenia. Dwie minuty później miejsce kontuzjowanego Anglika na murawie zajął Denilson.

W 82. minucie sędzia w końcu zareagował na przewinienie w wykonaniu drużyny gości, pokazując żółty kartonik Marcowi Wilsonowi. Irlandczykowi najprawdopodobniej pomyliły się dyscypliny sportowe, gdyż powalił Marouane'a Chamakha w taki sposób, iż nie powstydziłby się pewnie tego żaden zawodnik MMA.

W końcowych minutach meczu bezmyślnym faulem przed polem karnym Arsenalu popisał się Denilson, który podarował drużynie przeciwnej idealną okazję do pokonania Wojtka Szczęsnego z rzutu wolnego. Jermaine Pennant uderzył bardzo mocno, jednak futbolówka przeleciała jedynie wzdłuż bocznej siatki.

Po pięciu doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie Arsenalu ze Stoke City. Kanonierzy przez większą część spotkania kontrolowali przebieg meczu, a drużyna gości sprawnie się broniła, na dodatek często agresywnie faulując zawodników z armatami na piersiach. Niemniej jednak The Gunners odnieśli zasłużone i bardzo cenne zwycięstwo, które na pewno przyda się w rywalizacji o tytuł mistrzowski.

sebo656 komentarzy: 182523.02.2011, 22:28

i z czego ten sedzia sie smieje? no ja pier.....
powaznie zaczynam sie wkur..... tym sedziowaniem w anglii

ArsenalTheBest komentarzy: 102623.02.2011, 22:27

ToKo95 spoksik :)
Myślałem że nie przeszkadza ale luz ^^
Wiesz forum nie ma = 0 offtop i spam :/-.- :(

L2cannon komentarzy: 1523.02.2011, 22:27

Ale chodziło mi że arszawin miałby zastąpić Theo a jakby Szczęsny złapał kontuzje to by ten złamas

fabregas1987 komentarzy: 2582223.02.2011, 22:26

1-0 caly czas meczymy, oby sie nie zemscilo, bo nie mozemy sobie pozwolic na strate punktowq ;p

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.02.2011, 22:25

jutro wam przypomnę jeśli będzie mowa o urazie kolana theo. :)

ArsenalTheBest komentarzy: 102623.02.2011, 22:25

L2cannon Szczęsny nie zastąpi Theo ^^

sebo656 komentarzy: 182523.02.2011, 22:24

przydaloby sie paru takich jak Vieira ktory zagralby troche bardziej agresywnie i juzby nie bylo chamskich wejsc....

ArsenalTheBest komentarzy: 102623.02.2011, 22:24

ToKo95 why ?

L2cannon komentarzy: 1523.02.2011, 22:24

Nie na kur*a niech jeszcze skoszą nasriego, niech Szczęsny źle stanie podczas akcji na przedpolu o i jeszcze niech Arszawin złapie kontuzje to nie będzie kim zastąpić Theo.Kur*a

G00NER komentarzy: 30823.02.2011, 22:24

Oczywiscie ze mam obawy, ale po co zmyslac co im jest, skoro jeszcze tego nie wiadomo

titi_henry komentarzy: 357023.02.2011, 22:23

GOONER - ja mam nadzieje, ze zagra i w ogole, ze te kontuzje okaza sie niegrozne.

G00NER komentarzy: 30823.02.2011, 22:23

zle wyrazilem*

beny komentarzy: 103923.02.2011, 22:23

gooner
a ty nie masz obaw ?o theo i fabregasa? w dodatku walczymy o majstra i w lm z barca i w fa cup pewnie zagramy z man uitd

Power10 komentarzy: 134023.02.2011, 22:23

No nareszcie Chamakh oby coś w końcu strzelił

ToKo95 komentarzy: 110023.02.2011, 22:23

Raczej nie i nie reklamuj tak

ArsenalTheBest komentarzy: 102623.02.2011, 22:23

Chamakh ogarnie :)

Zapraszam na sieć serwów Cs-Avenue.pl :)

4ndrey komentarzy: 13323.02.2011, 22:23

Chamakh za Benia

titi_henry -> troche sie wyrazilem, bo tez sie zdenerwowalem, ale po co te glupie gadanie ze po sezonie ma, albo ze nie zagra z barca? nic jeszcze nie wiadomo, a do meczu z barca tez jest troche czasu

ksowa90 komentarzy: 147023.02.2011, 22:23

spokojnie, bedzie ramsey to dojdzie kolejna opcja składu

cypisek95 komentarzy: 43123.02.2011, 22:22

W waszych komentarzach więcej gwiazdek niz liter :D

G00NER komentarzy: 30823.02.2011, 22:21

fuller wchodzi... bedzie ciezko, mogliby strzelic na 2;0 bo juz czuje te nerwy w koncowce

ArsenalTheBest komentarzy: 102623.02.2011, 22:21

Ej można zmienić nick ??

titi_henry komentarzy: 357023.02.2011, 22:21

GOONER - nerwy stad, iz wszyscy wiedza, iz zblizaja sie bardzo wazne mecze, a my kibice arsenalu jestesmy przewrazliwieni jesli chodzi o kontuzje.. :/

radekkozlowski20 komentarzy: 11623.02.2011, 22:21

oby nikt więcej już nie wyleciał....

TomekZ komentarzy: 78223.02.2011, 22:20

Cieszmy się że Robin nie gra, bo pewnie też by coś złapał...

blazejek1989 komentarzy: 44723.02.2011, 22:20

najważniejsze dojechać do końca z prowadzeniem i oby bez kontuzji, nie potrzebna akurat dzisiaj piękna gra.

Asiek69 komentarzy: 236623.02.2011, 22:20

Skręcenie Theo przypominało te z meczu reprezentacji w tym roku ;x ale oby oby jednak nic poważnego kurczę ;/

titi_henry komentarzy: 357023.02.2011, 22:20