Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa

Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa 23.02.2011, 21:47, Sebastian Czarnecki 620 komentarzy

Kanonierzy pewnie uporali się z Drwalami ze Stoke, wygrywając 1-0 na Emirates Stadium. Jednak to drużyna gości zafundowała nam prawdziwą "rzeź niewiniątek" - często i gęsto popełniając faule na zawodnikach Arsenalu

Początek spotkania mógł być wręcz wymarzony dla podopiecznych Arsene'a Wengera. W pierwszej minucie Fabregas świetnie uruchomił na prawym skrzydle Theo Walcotta, który zdecydował się na strzał. Nikt nie wie w jaki sposób futbolówka - po wcześniejszym odbiciu się od słupka - nie znalazła drogi do bramki.

Siedem minut później Kanonierzy pokonują Asmira Begovica! Dośrodkowanie Jacka Wilshere'a z rzutu wolnego trafiło pod nogi Nicklasa Bendtnera, który natychmiast obsłużył górnym podaniem Sebastiena Squillaciego. Francuz głową umieścił piłkę w bramce Begovica i Arsenal wyszedł na prowadzenie!

Szybko zdobyta bramka całkowicie ustawiła przebieg spotkania. Kanonierzy rozgrywali, Stoke się broniło, stawiając żywy autobus w polu karnym.

W 13. minucie Andriej Arszawin zastępuje na boisku kontuzjowanego Ceska Fabregasa.

W 27. minucie Andriej Arszawin spróbował zaskoczyć Asmira Begovica strzałem z dystansu, jednak Bośniak bez problemu zatrzymał jego uderzenie.

W 36. minucie drużyna gości stworzyła sobie jedyną - ale za to bardzo groźną - szansę na zdobycie bramki. Zza pola karnego piekielnie mocno uderzył John Carew, ale Wojciech Szczęsny popisał się fenomenalną interwencją, w przepięknym stylu parując strzał Norwega.

Dziesięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Drugą część spotkania agresywnie zaczęli zawodnicy Stoke City. W 51. minucie John Carew zorganizował sobie kilkumetrową przebieżkę tylko po to, by zaatakować barkiem przebiegającego Johana Djourou. Sędzia nie zauważył jednak w tym zagraniu niczego nieprzepisowego.

W 58. minucie nieoczekiwane wyrównanie dla gości mógł przynieść morderczy rzut z autu Rory'ego Delapa, po którym Robert Huth skierował piłkę minimalnie nad poprzeczką.

W 63. minucie fantastycznym rajdem lewym skrzydłem popisał się Andriej Arszawin, który następnie zagrał do lepiej ustawionego Wilshere'a. Młody Anglik zdecydował się na strzał z dystansu, jednak futbolówka wylądowała prosto w rękach Begovica.

Minutę później znowu kapitalnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Rosjanin, który w świetnym stylu ograł dwóch rywali, a następnie wyłożył Walcottowi piłkę do niemalże pustej bramki. Anglik niepotrzebnie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, na dodatek nie trafiając czysto w futbolówkę. Koszmarny kiks Walcotta!

W 69. minucie Dean Whitehead agresywnym wejściem potraktował Theo Walcotta, który natychmiast upadł na ziemię, z wielkim grymasem sygnalizując kontuzję. Arbiter nie uznał jednak tego wejścia za niebezpieczne, a zawodnik faulujący nie otrzymał nawet ostrzeżenia. Dwie minuty później miejsce kontuzjowanego Anglika na murawie zajął Denilson.

W 82. minucie sędzia w końcu zareagował na przewinienie w wykonaniu drużyny gości, pokazując żółty kartonik Marcowi Wilsonowi. Irlandczykowi najprawdopodobniej pomyliły się dyscypliny sportowe, gdyż powalił Marouane'a Chamakha w taki sposób, iż nie powstydziłby się pewnie tego żaden zawodnik MMA.

W końcowych minutach meczu bezmyślnym faulem przed polem karnym Arsenalu popisał się Denilson, który podarował drużynie przeciwnej idealną okazję do pokonania Wojtka Szczęsnego z rzutu wolnego. Jermaine Pennant uderzył bardzo mocno, jednak futbolówka przeleciała jedynie wzdłuż bocznej siatki.

Po pięciu doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie Arsenalu ze Stoke City. Kanonierzy przez większą część spotkania kontrolowali przebieg meczu, a drużyna gości sprawnie się broniła, na dodatek często agresywnie faulując zawodników z armatami na piersiach. Niemniej jednak The Gunners odnieśli zasłużone i bardzo cenne zwycięstwo, które na pewno przyda się w rywalizacji o tytuł mistrzowski.

Premier LeagueStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
adamaggio komentarzy: 49623.02.2011, 23:00

wytłumaczcie mi prosze jak to jest że robin jest w stanie wygrać każdą główkę ze wszystkimi w PL i do tego celnie podać głową nawet na ślepo, a wyżsi od niego beniek i chamakh dają dupy jak przyjdzie im skakać przy kolesiu powyżej 1.85m?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.02.2011, 22:59

Finał CC bedzie bardzo trudny. Mam wielka nadzieje, ze do gry wroci Kosc i RvP bo bez nich to bedzie strasznie trudno wygrać

grand92 komentarzy: 793723.02.2011, 22:59

bartek8

chyba se jaja robisz na powtórce widać było że piłkarz Stoke nadepnął Theo na stope

punkus1994 komentarzy: 144823.02.2011, 22:58

Dziwi mnie fakt, że to mówię, ale cieszę się, że w ostatnich dwóch meczach zagrał SS18, co nie zmiania faktu że to dalej nsz super EL FILARRO!

Tomu15 komentarzy: 77323.02.2011, 22:58

Pinguite

chyba pisze w nawiasie że oby nie! Chodziło mi że MU musi wygrać jeśli chce utrzymać przewagę i to oni muszą się martwić o wynik nie my. Czytaj uważnie i ze zrozumieniem

damian199656 komentarzy: 762623.02.2011, 22:58

ArsenP-> dla Nasriego max. 6,5

grand92-> a jak Wojtek napisze coś głupiego o a$leyu to się czepiają

FanekAFC komentarzy: 511223.02.2011, 22:58

Według mnie odpowiednia ocena dla Samira to 6, niestety.

siersciu komentarzy: 596 newsów: 123.02.2011, 22:58

robie zrzute dla kolesia ktory odstrzeli Whiteheada...

veron komentarzy: 459223.02.2011, 22:58

Gdzies na hiszpanskiej mój tata wyszukał ze Cesc na 2 tygodnie wypada :(:(

ArsenP komentarzy: 10923.02.2011, 22:57

Pinquite

Na tle innych naszych zawodników Samir grał dobrze, nie miał strat robił zamieszanie na lewej stronie. Uważam, że 7,5 jest oceną sprawiedliwą.

bartek8 komentarzy: 54323.02.2011, 22:57

co wy z tym stoke? juz nie przesadzajcie bo kontuzje nie przez nich, Theo sam sobie skrecil kostke juz nie gadajcie takich glupot bo to juz jest przerazajace co robi sie na tej stronie, nawet redaktorzy pisza newsy nie okazujac szacunku klubom, znizaja sie do poziomu mułow ktorzy wysmiewali na swojej stronie wszystkich. Bo jaki to szacunek herb Tottenhamu z g*wnem? Jaki szacunek piszac ze Stoke to rzezniki? Te "rzezniki" graly dzis na rowno z naszymi, co w tym przypadku dobrze o Arsenalu nie swiadczy:)

Power10 komentarzy: 134023.02.2011, 22:57

Ej a Cesca skosili czy jak??

pires1985 komentarzy: 1023.02.2011, 22:56

walcott sam sobie tego nie zrobił, upadając rzeźnik ze stoke przygniótł kostke theo...źle sie dzieje znow z nasza kadrą...

HusarzAFC komentarzy: 150223.02.2011, 22:56

Początek spotkania był nawet niezły, ale z minuty na minutę coraz to gorzej wyglądało. Martwią urazy Cesca i Theo, mam nadzieję, że nie są groźne, i że zagraj w niedzielę w finale CC.

MM4AFC komentarzy: 16723.02.2011, 22:56

Nie wierzę, że to napiszę ale ... Squillaci zagrał naprawdę dobry mecz. I zapewnił nam zwycięstwo! Może to początek wysokiej formy?

Pinguite komentarzy: 1502023.02.2011, 22:56

Tomu15 -> Tobie to się chyba przewróciło w głowie... Dlaczego MU ma wygrać z Chelsea? Przecież lepiej dla nas jeśli MU przegra. Nie rozumiem Cie...

grand92 komentarzy: 793723.02.2011, 22:56

Oczywiście serdeczna federacja FA nie reaguje na agresywność Stoke , ahh....

Power10 komentarzy: 134023.02.2011, 22:56

no chyba że :):)

ArsenP komentarzy: 10923.02.2011, 22:55

Nie róbcie już ze Stoke takich rzeźników. W drugiej połowie zagrali pressingiem nie odpuszczali i byli na pewno nie gorszym zespołem od Nas. W pierwszej grali tak jakby przyjechali sobie popatrzeć na trybuny Emirates. Co do kontuzji Fabregasa myślę , że to nic groźnego i przerwa potrwa maxymalnie koło tygodnia ale z Walcottem nie wyglądało to za ciekawie. Oceny

FanekAFC komentarzy: 511223.02.2011, 22:55

Myślę, że z Cescem będzie ok, ale z Theo jednak gorzej, no ale zobaczymy. Oby to nie było nic poważnego i obaj wrócili na pewno na Barce.

Gunner48 komentarzy: 792923.02.2011, 22:55

myślę, że Theo ma wybity staw skokowy. U mnie to było 2 tyg gipsu.

Pinguite komentarzy: 1502023.02.2011, 22:54

ArsenP -> To są Twoje oceny? 7,5 dla Nasriego? Na jakich ty środkach odurzających jesteś? Może inny mecz oglądałeś?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223723.02.2011, 22:54

Power - mecz z KFC zostal przelozony ... -.-

Tomu15 komentarzy: 77323.02.2011, 22:54

Power

nie gramy omg . ten mecz został przełożony...

co do meczu kto by się spodziewał że SS uratuje nam tyłek i wbije gola do właściwej bramki o.O

Jestem w szoku oczywiście na plus.
Tersx Mu muszą (oby nie) wygrać zaległy mecz z Chelsea!

Gunners :**

batofator komentarzy: 237623.02.2011, 22:53

gunADAMners -> piszesz to co najmniej trzeci raz, nie sądzisz że wystarczy?

grand92 komentarzy: 793723.02.2011, 22:53

STOKE TO BANDA SKUR******* i CH***

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.02.2011, 22:53

Brawo Sebastian ! Ratujesz nam za przeproszeniem d*** ;p Cały czas dzięki jego bramce i postawie zespołu cały czas się liczymy o mistrza kraju ;p Świetnie . Seba w spotkaniu z Leyton zagrał dobrze ,a dziś tak samo ;d
Tym bardziej brawo . Co do stanu graczy naszych to wydaje mi się ,że Koscielny i Robin raczej na 100% będą gotowi . Cesc niby zapobiegawczo zszedł ,więc też ma szanse .
Obawiam się o Theo . Oby nie miał nic pękniętego czy złamanego . Wątpię ,że zagra w finale CC ,ale jakby wrócił na Barcę to było ,by genialnie ;d Rosicky godnie go zastąpi w weekend ,bądź inny gracz . Oby Diaby był gotowy na Leyton ,bo przyda się nam więcej graczy w tej napiętej końcówce sezonu .
OM dziś remis z United ,więc Chelsea spokojnie może powalczyć i wierzę ,że zdobędą 3 pkt ;p
C'MON ARSENAL !!!
C'MON CHELSEA !!!

Magus komentarzy: 17123.02.2011, 22:53

@power10
no to sam juz nie wiem, na www tak pisze, widocznie blad;')

adipetre komentarzy: 79723.02.2011, 22:53

Topek, on nie potrafil odegrac prostej klepy, wszystkie gorne pilki to byly straty, nawet wygrywajac pojedynek glowkowy nie potrafil pilki poslac we wlasciwym kierunku. Oprocz tego jak zwykle fatalny w grze tylem do bramki, Chamakh jest o klase lepszym pilkarzem.

ksowa90 komentarzy: 147023.02.2011, 22:53

gramy w cc w niedziele, kurczaki nam przelozyli!!

Pinguite komentarzy: 1502023.02.2011, 22:53

FanekAFC -> Bo gdybyś wiedział jak to jest u nas z kontuzjami to byś tak pisał. Zawsze jest jakiś optymizm, no ale po takim czymś u nas to się pauzuje.

pewues komentarzy: 59723.02.2011, 22:53

Sory mateo ale jesli taki sklad ledwie sobie poradzil to ten drugi sklad moglby gowno zdzialac

Power10 komentarzy: 134023.02.2011, 22:52

Kurde coś im się powaliło czy co

hochland komentarzy: 39723.02.2011, 22:52

generalnie nienawidze meczów ze Stoke :/

fenoloftaleina komentarzy: 5723.02.2011, 22:52

no z tego co czytałam Theo niby skręcił nogę...

FanekAFC komentarzy: 511223.02.2011, 22:52

Power10-> Nikt nie wie.

mihaool komentarzy: 24923.02.2011, 22:52

oby nic nie było Fabregasowi i Walcottowi

Mateo15 komentarzy: 28923.02.2011, 22:52

Moim zdaniem Wenger źle zrobił wystawiając w tym meczu niemal mocny skład,czy on nie myślał o ryzyku związanym z kontuzjami czołowych graczy ,taki skład powienien wystawić w niedziele na Birm.Co do kontuzji to spokojnie ,należy czekać na najbliższy komunikat

amadeo komentarzy: 514923.02.2011, 22:52

Musimy być dobrej myśli, Samir miał pauzować 21 dni, a wrócił na Bracę po 17, więc oby z Cesciem i Theo było podobnie.

pewues komentarzy: 59723.02.2011, 22:52

no theo to predko nie zagra na moje cus przy stopie niestety

Power10 komentarzy: 134023.02.2011, 22:51

@Magus
To jak to możliwe że 26 gramy z kurczakami??

gunADAMners (redaktor) komentarzy: 378 newsów: 641723.02.2011, 22:51

Źródła zbliżone do klubu podają, iż zejście Fabregasa było formą zapobiegawczą, a sam zawodnik przejdzie jutro prześwietlenie

źródło twitter

malyglod komentarzy: 649023.02.2011, 22:51

ale się przejmujecie kontuzjami jak nic jeszcze nie wiadomo. Fabs schodził biegał normalnie zszedł żeby nie ryzykować. theo gorzej. skręcił staw skokowy 3-4 tygodnie przerwy jeśli poważnie to nawet więcej. nie mógł nawet ustać.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56723.02.2011, 22:51

rosół > no popatrz. Taki bezużyteczny, a przy jedynym golu dzisiejszego meczu asystował.

pronik komentarzy: 517923.02.2011, 22:51

robako-jaki tottenham?za 3 dni gramy final B.C

pewues komentarzy: 59723.02.2011, 22:51

dobry tytuł całkowita dominacja do przerwy haha arsenal znow bez jaj w drugiej polowie

FanekAFC komentarzy: 511223.02.2011, 22:51

Mateo15-> A kto powiedział, że Cesc i Theo nie zagrają z Barcą !? Od razu najgorsze zakładacie.