Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa

Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa 23.02.2011, 21:47, Sebastian Czarnecki 620 komentarzy

Kanonierzy pewnie uporali się z Drwalami ze Stoke, wygrywając 1-0 na Emirates Stadium. Jednak to drużyna gości zafundowała nam prawdziwą "rzeź niewiniątek" - często i gęsto popełniając faule na zawodnikach Arsenalu

Początek spotkania mógł być wręcz wymarzony dla podopiecznych Arsene'a Wengera. W pierwszej minucie Fabregas świetnie uruchomił na prawym skrzydle Theo Walcotta, który zdecydował się na strzał. Nikt nie wie w jaki sposób futbolówka - po wcześniejszym odbiciu się od słupka - nie znalazła drogi do bramki.

Siedem minut później Kanonierzy pokonują Asmira Begovica! Dośrodkowanie Jacka Wilshere'a z rzutu wolnego trafiło pod nogi Nicklasa Bendtnera, który natychmiast obsłużył górnym podaniem Sebastiena Squillaciego. Francuz głową umieścił piłkę w bramce Begovica i Arsenal wyszedł na prowadzenie!

Szybko zdobyta bramka całkowicie ustawiła przebieg spotkania. Kanonierzy rozgrywali, Stoke się broniło, stawiając żywy autobus w polu karnym.

W 13. minucie Andriej Arszawin zastępuje na boisku kontuzjowanego Ceska Fabregasa.

W 27. minucie Andriej Arszawin spróbował zaskoczyć Asmira Begovica strzałem z dystansu, jednak Bośniak bez problemu zatrzymał jego uderzenie.

W 36. minucie drużyna gości stworzyła sobie jedyną - ale za to bardzo groźną - szansę na zdobycie bramki. Zza pola karnego piekielnie mocno uderzył John Carew, ale Wojciech Szczęsny popisał się fenomenalną interwencją, w przepięknym stylu parując strzał Norwega.

Dziesięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Drugą część spotkania agresywnie zaczęli zawodnicy Stoke City. W 51. minucie John Carew zorganizował sobie kilkumetrową przebieżkę tylko po to, by zaatakować barkiem przebiegającego Johana Djourou. Sędzia nie zauważył jednak w tym zagraniu niczego nieprzepisowego.

W 58. minucie nieoczekiwane wyrównanie dla gości mógł przynieść morderczy rzut z autu Rory'ego Delapa, po którym Robert Huth skierował piłkę minimalnie nad poprzeczką.

W 63. minucie fantastycznym rajdem lewym skrzydłem popisał się Andriej Arszawin, który następnie zagrał do lepiej ustawionego Wilshere'a. Młody Anglik zdecydował się na strzał z dystansu, jednak futbolówka wylądowała prosto w rękach Begovica.

Minutę później znowu kapitalnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Rosjanin, który w świetnym stylu ograł dwóch rywali, a następnie wyłożył Walcottowi piłkę do niemalże pustej bramki. Anglik niepotrzebnie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, na dodatek nie trafiając czysto w futbolówkę. Koszmarny kiks Walcotta!

W 69. minucie Dean Whitehead agresywnym wejściem potraktował Theo Walcotta, który natychmiast upadł na ziemię, z wielkim grymasem sygnalizując kontuzję. Arbiter nie uznał jednak tego wejścia za niebezpieczne, a zawodnik faulujący nie otrzymał nawet ostrzeżenia. Dwie minuty później miejsce kontuzjowanego Anglika na murawie zajął Denilson.

W 82. minucie sędzia w końcu zareagował na przewinienie w wykonaniu drużyny gości, pokazując żółty kartonik Marcowi Wilsonowi. Irlandczykowi najprawdopodobniej pomyliły się dyscypliny sportowe, gdyż powalił Marouane'a Chamakha w taki sposób, iż nie powstydziłby się pewnie tego żaden zawodnik MMA.

W końcowych minutach meczu bezmyślnym faulem przed polem karnym Arsenalu popisał się Denilson, który podarował drużynie przeciwnej idealną okazję do pokonania Wojtka Szczęsnego z rzutu wolnego. Jermaine Pennant uderzył bardzo mocno, jednak futbolówka przeleciała jedynie wzdłuż bocznej siatki.

Po pięciu doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie Arsenalu ze Stoke City. Kanonierzy przez większą część spotkania kontrolowali przebieg meczu, a drużyna gości sprawnie się broniła, na dodatek często agresywnie faulując zawodników z armatami na piersiach. Niemniej jednak The Gunners odnieśli zasłużone i bardzo cenne zwycięstwo, które na pewno przyda się w rywalizacji o tytuł mistrzowski.

Premier LeagueStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Biggestfan87 komentarzy: 129223.02.2011, 23:19

Waskitcz skad to wiesz?

siersciu komentarzy: 587 newsów: 123.02.2011, 23:19

wlasnie w komentarzu studia LM Kowalczyk powiedzial:kibicowałem Realowi,zeby zaszedł jak najdalej i w nastepnej rundzie zetknął sie z Barceloną....totalna indolencja:)wlasnie dlatego jestem z Arsenalem...nikt nas nie traktuje powaznie:)

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16423.02.2011, 23:18

Na twitterze jest już "uproszczony" wywiad z wengerem, niedlugO będzie pełny na Arsenal.com

Seraphee komentarzy: 102323.02.2011, 23:17

o nie, mój mega nieogar i dodałam komentarz w zapowiedzi meczowej ;D ech, kopiuj-wklej:

czy może mi ktoś wyjaśnić jaki do cholery jest sens pisania komentarzy typu: "5 minut doliczył" "brawo", "zaraz koniec", "ostatnia akcja Stoke", "minuta do końca", "koniec meczu", "uff" w trakcie meczu? Bo ja tego chyba nigdy nie pojmę. Liczbę komentarzy sobie nabijacie? Nic nie wnoszą, bo każdy zainteresowany meczem po prostu go ogląda, a nie czyta wasze bezsensowne, złożone z porywach do trzech słów "zdania"!

Co do meczu: powinnam się chyba zbiczować za te wszystkie obelgi w stronę Squillaciego.
Nerwówka jak zwykle, ale cieszę się, że nie daliśmy sobie wyrwać tych 3 punktów. Jedynie czym się martwię to "obiciami" naszych zawodników...miejmy nadzieję, że to nic poważnego i nie wypadną na dłuższy okres, bo będziemy w.....yghm, ciemnej dziurze

Waskitcz komentarzy: 448523.02.2011, 23:17

grand92

no to mi się wydaję, że jak Arsene wyrazi chęci to jest nasz, Hazard w każdym wywiadzie ostatnio podkreśla jaki podziwia styl Arsenalu, a Wenger pytany o to czy spełni marzenia Hazrda mówił że tak, więc chyba coś jest na rzeczy. Myślę że poprostu dogadali się z Lille że jeszcze nie teraz;) Po za tym jest jeszcze ten Japończyk w Feynordzie;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.02.2011, 23:16

Proszę Boga o zdrowie i szczęście
dla naszych graczy ;p PROSZĘ .
C'MON ARSENAL !!!

bartek8 komentarzy: 54323.02.2011, 23:15

grand92

z tym to sie kazdy zgodzi ;) ale mysle ze w przyszlym sezonie bedzie mozna juz jako rezerwowego miec i ogrywac Miyaichiego ;) szkoda kupowac tez kogos , kto zablokuje jego rozwoj w tym klubie. Lepiej zainwestowac w srodkowego obronce tez oczywiscie na rezerwe np. Cahilla czy Jagielke

grand92 komentarzy: 793723.02.2011, 23:15

Waskitcz

właśnie mi onie chodziło bo to zarówno lewo jak i prawo skrzydłowy

Waskitcz komentarzy: 448523.02.2011, 23:13

@grand92 a słyszałeś może o zainteresowaniu Edenem Hazardem, na moje oko juz jest nasz, chociaz z Wengerem nigdy nic nie wiadomo.

grand92 komentarzy: 793723.02.2011, 23:12

bartek8

Nie wiem czy się ze mną zgodzisz ale ja uważam że przydałby nam się dodatkowy skrzydłowy w sensie w lato powinien kogoś kupić Wenger

Waskitcz komentarzy: 448523.02.2011, 23:12

ej chłopaki Verma będzie gotowy na Barce, słyszeliście ten hit! :D

pedro61 komentarzy: 219923.02.2011, 23:12

Zostawcie ortopedów ze Stoke w spokoju(do 07.05 czyli rewanżu na Britannia Stadium)pomyślcie o czymś ciekawszym.MU zremisowało w Marsylii 0-0.Mecz rewanżowy na OT grają 15.03.Wychodzi na to,że między ewentualnym meczem z Arsenalem w VI rundzie FA,a rewanżem z Marsylią będa mieli 2 dni.My po Barcelonie 3 dni.Mam wrażenie,że SAF wystawi na mecz z Arsenalem półrezerwowy skład,Bo ileś Pucharów Anglii już zdobył,natomiast swoją historię chciałby skończyć 3-cią ligą mistrzów.W jakimś tam sensie opatrzność zaczyna nam sprzyjać.

kasiacesc komentarzy: 187823.02.2011, 23:12

ArsenP

Ja uważam inaczej, ale szanuję twoją opinie bo każdy ma prawo do własnego zdania. Bendtner jest przez większość nielubiany i chyba dlatego każdy jego występ jaki by nie był jest traktowany jako przeciętny. Specjalnie obserwowałam tego zawodnika i naprawdę pracował na boisku. Kibice Arsenalu są przyzwyczajeni do finezji Robina czy Cesca a on jej nie posiada, ale na swój własny sposób (mniej widowiskowy) pomaga drużynie. Ja jestem z jego gry dzisiaj zadowolona ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.02.2011, 23:11

To znaczy ,że Theo raczej najwcześniej wróci na Sunderland ( 5.03.2011 ) . Oby był na to spotkanie gotowy ,a jak nie to na Barcę . Co do Cesca to jutro się dowiemy . Oby to nie była długa pauza .
Liczymy na jego występ w finale i podnoszenie pucharu ligi angielskiej przez naszego
EL Capitano ! ;p Bądźmy dobrej myśli co do zdrowia naszych graczy po spotkaniu z Stoke .

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16423.02.2011, 23:10

Arsenal.com

NEWS: Walcott ankle sprain confirmed. Wenger: 'Definitely out for Sunday. Cesc has a hamstring problem, will be assessed tomorrow'
2 minutes ago via web

bartek8 komentarzy: 54323.02.2011, 23:10

grand92

spoko ;) najwazniejsze zeby ta jego kostka jak najszybciej doszla do siebie i zeby szarpal dalej w najwazniejszych meczach sezonu :) bo szkoda by bylo zeby pod koniec sezonu jak sa takie szanse na mistrzostwo, wszystko przekreslily kontuzje...

Biggestfan87 komentarzy: 129223.02.2011, 23:09

Arsene Wenger wypowiedział sie po meczu ze theo ma skręcenie kostki i nie zagra na 100 procent w fianle CC, zobaczymy co dalej, bo na camp nou to bylby nasz bardzo wazny zawodnik

grand92 komentarzy: 793723.02.2011, 23:08

bartek8

sory za to upierania się w sprawie tej sytuacji z theo obejrzałem to jeszcze 3 razy i faktycznie sie pomylilem

Asiek69 komentarzy: 236623.02.2011, 23:08

Cesc nie wydaję się żeby to było coś fest poważnego, raczej asekuracyjne zdjęcie z boiska. O wiele bardziej obawiam się o Theo, bo tren to zazwyczaj długo się leczy ;x
no nic trzeba się przez najbliższy okres czasu porządnie pomodlić i wypić za zdrowie naszych ;]

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12623.02.2011, 23:08

Nie ma co siać niepotwierdzonych dat powrotu Ceska i Theo. Hiszpan przejdzie jutro badania, a o Walcottcie wiadomo tyle, że nie zagra w niedziele.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16423.02.2011, 23:07

Arsenal1994--- i oby tak bylo

bartek8 komentarzy: 54323.02.2011, 23:06

grand92 -> dzis nic nam nie zrobili :) jedynie troche zaszkodzili naszym sercom ktore ledwo wytrzymywaly w koncowce :P ale po to graja i grali dzis twardo ale fair :)

ArsenP komentarzy: 10923.02.2011, 23:06

kasiacesc

z Twoją wypowiedzią w drugim punkcie trudno mi się zgodzić. Bendtner zagrał bezproduktywnie, fakt zaliczył asystę ale oprócz tego nie zagrał nic godnego uwagi.

GunnerForLife komentarzy: 335523.02.2011, 23:05

grand92 wiec w takich sytuacjach sie normalnie nie wypowiada a nie upiera , chociaz dobrze sie nie widzialo , proste.

Tomu15 komentarzy: 77323.02.2011, 23:05

Pinguite

mniejsza o to . Tak przegrają na SB a na OT będzie remis i tylko my na tym zyskamy;]
Pozdro;]

Arsenal1994 komentarzy: 749723.02.2011, 23:05

Straszne męczarnie, ale i przez to trzeba przejść. Tak się właśnie wygrywa mistrzostwo. Czułem, że pod koniec meczu nam wcisną jednak tą bramkę, ale fajnie, że się pomyliłem :)
Oby Fabregasowi nic nie było, bo to co walcott ostatnio gra - żadna strata... Arshavin w końcu się ogarnął i mam nadzieje, że z Barcą zagra od 1 min. Jeździec bez głowy wejdzie w 70' żeby dobić, bądź uratować :)

edie76 komentarzy: 133 newsów: 223.02.2011, 23:04

Dziś po raz 150 w barwach Arsenalu zagrali: Denilson i Song.

grand92 komentarzy: 793723.02.2011, 23:04

GunnerForLive

Miałem taką jakość meczu że ciężko było coś zobaczyć mogłem się pomylić

bartek8 komentarzy: 54323.02.2011, 23:03

grand92 -> ale ja nie bronie Stoke, tylko obiektywnie oceniam. Kazdy w kolko tu mowi o szacunku dla rywala, ktorego nie maja kibice Barcelony do miedzy innymi nas, ale powoli niestety kibice z tej strony tez zaczynaja miec brak szacunku po wygranym meczu z Barcelona... To tylko jeden mecz, zebysmy czasem nie zostali sprowadzeni na ziemie w rewanzu, z taka dyspozycja jak dzis

damian199656 komentarzy: 762623.02.2011, 23:03

nieoficjalna wiadomość
Fabregas wypada na około 3 tygodnie, a Walcott może wypaść nawet do końca sezonu

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.02.2011, 23:02

UNCONFIRMED reports that Walcott has an ankle sprain and will miss the Carling Cup Final. Boss in shortly to discuss that

GunnerForLife komentarzy: 335523.02.2011, 23:02

grand92

hahah , baiwsz mnie ;)

ogladales w ogole mecz ? chyba nie , obejrz sb powtorki i chce zobaczyc jak przepraszasz bartka ;d

kasiacesc komentarzy: 187823.02.2011, 23:02

Ciekawa jestem jak długo będą pauzować Theo i Cesc. Nasz kapitan chyba został zdjęty asekuracyjnie, ale z Anglikiem kiepsko to wygląda. Jak zwykle po meczu ze Stoke jesteśmy stratni o kontuzjowanych piłkarzy ;/

Moje spostrzeżenia z meczu:
1)W końcu zagraliśmy dojrzale w końcówce. Przetrzymaliśmy piłkę i nie pozwoliliśmy Stoke na szaleńcze oblężenie bramki w końcowych minutach. Tu popisali się szczególnie Arshavin, Nasri i Jacuś ;)
2) Benio zagrał dobry mecz. Duńczyk nie jest tak świetnym technikiem jak Nasri ani też nie jest szybki niczym Walcott przez co jego gra nie jest widowiskowa, ale właśnie kogoś takiego jak on potrzeba nam. Biega, odbiera piłki, podaje, wychodzi na pozycję a do tego przez cały mecz napierał na obrońców dzięki czemu wywalczył nam kilka stałych fragmentów gry. No i zaliczył asystę przy jedynej bramce. Naprawdę widać u niego było dziś zaangażowanie i chęć do gry.
3) Wilshere jak zwykle zaliczył świetny występ. Chłopak ma dopiero 19 lat, a był osobą, która rządziła w środku pola i uspakajała naszą grę. Fenomenalny zawodnik.
4) SS18 zagrał już drugi mecz pod rząd bez błędu i do tego strzelił jedyną bramkę. Ostatnio nasz 'filar obrony' się nieco poprawił. Oby tak dalej!
5)Arshavin wraca do formy! Znów czaruję w polu karnym przeciwników nienaganną techniką. Jeden z lepszych zawodników na boisku.

Pinguite komentarzy: 1502023.02.2011, 23:02

Tomu15 -> Potrafię dość dobrze czytać ze zrozumieniem. Tak sformułowałeś zdanie, że nie wiadomo o co Ci chodzi.

"Tersx Mu muszą (oby nie) wygrać zaległy mecz z Chelsea!"

Napisałeś tak i nie dodałeś takich magicznych słów jak ".. jeśli chcą utrzymać przewagę." Ale nvm...

Topek komentarzy: 13940 newsów: 12623.02.2011, 23:02

Walcotta jeszcze zastąpimy Andriejem, który prezentował się dzisiaj zdecydowanie lepiej niż Anglik. Gorzej jeśli Cesc wypadnie na dłużej.

Olimpijczyk komentarzy: 109023.02.2011, 23:01