Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa

Arsenal 1:0 Stoke City. Kontuzje Walcotta i Fabregasa 23.02.2011, 21:47, Sebastian Czarnecki 620 komentarzy

Kanonierzy pewnie uporali się z Drwalami ze Stoke, wygrywając 1-0 na Emirates Stadium. Jednak to drużyna gości zafundowała nam prawdziwą "rzeź niewiniątek" - często i gęsto popełniając faule na zawodnikach Arsenalu

Początek spotkania mógł być wręcz wymarzony dla podopiecznych Arsene'a Wengera. W pierwszej minucie Fabregas świetnie uruchomił na prawym skrzydle Theo Walcotta, który zdecydował się na strzał. Nikt nie wie w jaki sposób futbolówka - po wcześniejszym odbiciu się od słupka - nie znalazła drogi do bramki.

Siedem minut później Kanonierzy pokonują Asmira Begovica! Dośrodkowanie Jacka Wilshere'a z rzutu wolnego trafiło pod nogi Nicklasa Bendtnera, który natychmiast obsłużył górnym podaniem Sebastiena Squillaciego. Francuz głową umieścił piłkę w bramce Begovica i Arsenal wyszedł na prowadzenie!

Szybko zdobyta bramka całkowicie ustawiła przebieg spotkania. Kanonierzy rozgrywali, Stoke się broniło, stawiając żywy autobus w polu karnym.

W 13. minucie Andriej Arszawin zastępuje na boisku kontuzjowanego Ceska Fabregasa.

W 27. minucie Andriej Arszawin spróbował zaskoczyć Asmira Begovica strzałem z dystansu, jednak Bośniak bez problemu zatrzymał jego uderzenie.

W 36. minucie drużyna gości stworzyła sobie jedyną - ale za to bardzo groźną - szansę na zdobycie bramki. Zza pola karnego piekielnie mocno uderzył John Carew, ale Wojciech Szczęsny popisał się fenomenalną interwencją, w przepięknym stylu parując strzał Norwega.

Dziesięć minut później sędzia zakończył pierwszą połowę spotkania.

Drugą część spotkania agresywnie zaczęli zawodnicy Stoke City. W 51. minucie John Carew zorganizował sobie kilkumetrową przebieżkę tylko po to, by zaatakować barkiem przebiegającego Johana Djourou. Sędzia nie zauważył jednak w tym zagraniu niczego nieprzepisowego.

W 58. minucie nieoczekiwane wyrównanie dla gości mógł przynieść morderczy rzut z autu Rory'ego Delapa, po którym Robert Huth skierował piłkę minimalnie nad poprzeczką.

W 63. minucie fantastycznym rajdem lewym skrzydłem popisał się Andriej Arszawin, który następnie zagrał do lepiej ustawionego Wilshere'a. Młody Anglik zdecydował się na strzał z dystansu, jednak futbolówka wylądowała prosto w rękach Begovica.

Minutę później znowu kapitalnym rajdem lewą stroną boiska popisał się Rosjanin, który w świetnym stylu ograł dwóch rywali, a następnie wyłożył Walcottowi piłkę do niemalże pustej bramki. Anglik niepotrzebnie zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, na dodatek nie trafiając czysto w futbolówkę. Koszmarny kiks Walcotta!

W 69. minucie Dean Whitehead agresywnym wejściem potraktował Theo Walcotta, który natychmiast upadł na ziemię, z wielkim grymasem sygnalizując kontuzję. Arbiter nie uznał jednak tego wejścia za niebezpieczne, a zawodnik faulujący nie otrzymał nawet ostrzeżenia. Dwie minuty później miejsce kontuzjowanego Anglika na murawie zajął Denilson.

W 82. minucie sędzia w końcu zareagował na przewinienie w wykonaniu drużyny gości, pokazując żółty kartonik Marcowi Wilsonowi. Irlandczykowi najprawdopodobniej pomyliły się dyscypliny sportowe, gdyż powalił Marouane'a Chamakha w taki sposób, iż nie powstydziłby się pewnie tego żaden zawodnik MMA.

W końcowych minutach meczu bezmyślnym faulem przed polem karnym Arsenalu popisał się Denilson, który podarował drużynie przeciwnej idealną okazję do pokonania Wojtka Szczęsnego z rzutu wolnego. Jermaine Pennant uderzył bardzo mocno, jednak futbolówka przeleciała jedynie wzdłuż bocznej siatki.

Po pięciu doliczonych minutach sędzia zakończył spotkanie Arsenalu ze Stoke City. Kanonierzy przez większą część spotkania kontrolowali przebieg meczu, a drużyna gości sprawnie się broniła, na dodatek często agresywnie faulując zawodników z armatami na piersiach. Niemniej jednak The Gunners odnieśli zasłużone i bardzo cenne zwycięstwo, które na pewno przyda się w rywalizacji o tytuł mistrzowski.

Premier LeagueStoke City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
gunners14 komentarzy: 228423.02.2011, 22:44

* pfuu 3 punkty ;p

Xdkarol komentarzy: 98823.02.2011, 22:44

Czyli z tego co wyczytałem Theo wypada na Farse, a Cesc nie wiem, zgadłem??

radekkozlowski20 komentarzy: 11623.02.2011, 22:44

OM sorry:D

kwiatinho komentarzy: 1313123.02.2011, 22:43

Xdkarol; Skąd ty mieszkasz??? Skąd niby mamy wiedzieć na jak długa wypadną kontuzjowani gracze??? Ważne 3 pkt choć bez fajerwerków jednak te 3pkt smakują tak samo jak inne.Ważne zwycięstwo.teraz czekamy na wiadomości od Bossa w sprawie Cesca i theo

gunners14 komentarzy: 228423.02.2011, 22:43

i tak, fajnie 2 punkty, ale Cesc i Theo, mam nadzieję, że wszystko w porządku, bądźmy w dobrej myśli.

Barney komentarzy: 2098623.02.2011, 22:43

Ze Stoke zawsze nam się ciężko grało. Teraz mecz z Birmingham czekam z niecierliwością.

titi_henry komentarzy: 357023.02.2011, 22:43

batofator - pewnie trener im kazal...

bartek8 komentarzy: 54323.02.2011, 22:43

zenada ;/ nigdy nei meczylem sie ogladajac mecz Arsenalu tak jak dzis, zero akcji, NIC. mam nadzieje ze mecz z Leyton i ten dzisiejszy nie oznacza jakiegos spadku formy... bo nawet CC nie wygramy ;/

batofator komentarzy: 237623.02.2011, 22:42

Zauważyliście że Stoke zaczęło grać "po swojemu" dopiero po przerwie? W pierwszej połowie ok 35 minuty mieli nawet mniej fauli od nas...

Magus komentarzy: 17123.02.2011, 22:42

wazne 3pkt, ale po zejsciu fabsa wszystko padlo, dziwne, bo na poczatku sezonu bez niego gralismy ok

Przemuto komentarzy: 164823.02.2011, 22:42

sklilaczi jaka radocha ;p

radekkozlowski20 komentarzy: 11623.02.2011, 22:42

jakby kogoś obchodziło to OL-MU 0:0 Inter-Bayern 0:1 90` Gomez

fabregas1987 komentarzy: 2582223.02.2011, 22:42

Gomez 90' i Bayern wygrywa z Interem na wyjezdzie !!!!!!!!!!

radekkozlowski20 komentarzy: 11623.02.2011, 22:41

mitmichael komentarzy: 4924323.02.2011, 22:41

Jak Cesc wroci to za Theo Arshavin od poczatku - ale wierze, ze Walcott wroci szybko

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 223.02.2011, 22:41

Szczerze to jestem załamany kontuzjami i trudno się cieszyć ze zwycięstwa. Podejrzewam, że Theo to dłuższy czas z głowy....

KingsofLondon komentarzy: 124023.02.2011, 22:41

Super i 3 pkt zostają w Londynie. El Filaro mnie całkowicie zaskoczył!

bartek8 komentarzy: 54323.02.2011, 22:40

jaka zenada ;/ pierwszy raz sie meczylem tak ogladajac mecz Arsenalu, oby to nie byl poczatek slabej formy, tak samo z Leyton slabo

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16823.02.2011, 22:40

To teraz modlimy się o Theo i Cesca.

TomekZ komentarzy: 78223.02.2011, 22:40

3 pkt okupione dwoma kontuzjami, mogło być gorzej :P

batofator komentarzy: 237623.02.2011, 22:40

Kto by pomyślał przed meczem, że Squillaci będzie bohaterem spotkania... :)

Xdkarol komentarzy: 98823.02.2011, 22:40

Ej były jakieś kontuzje? Nie oglądałem meczu i nie wiem. Jak były to na jaki okres.

titi_henry komentarzy: 357023.02.2011, 22:40

Mamy 3 punkty, bardzo dobrze :)

Szkoda tych urazow naszych graczy. Oby skonczylo sie dobrze.

gunners14 komentarzy: 228423.02.2011, 22:40

no i są trzy punkty, a to jest najważniejsze :D ARSENAL!!

Jano komentarzy: 8523.02.2011, 22:40

El filaro bohaterem :D

beny komentarzy: 103923.02.2011, 22:39

ja *******e wiedzialem ze poobijani bedziemy po stoke nie rozumiem to nie przypadek ze ramsey mial kontuzje i teraz tez sa kontuzje

fabregas1987 komentarzy: 2582223.02.2011, 22:39

tak !!!
ale byly nerwy !!!
brawo Szczęsny, ze to zlapales, super, mecz w sumie cienki, ale zmniejszamy strate do MU, mam nadzieje, ze z Cesc'iem i Walcott'em wszystko ok o wygramy final CC ;) dobranoc.

ArsenalTheBest komentarzy: 102623.02.2011, 22:39

sebo656 ja do nich nic nie mam ale zrobią FART: OFF i będzie GiT !

JoJo69 komentarzy: 20123.02.2011, 22:39