Arsenal Mistrzem Anglii sezonu 2025/26!
19.05.2026, 22:26, Mateusz Kolebuk
2142 komentarzy
Arsenal w końcu sięgnął po tytuł mistrza Anglii! Po 22 latach oczekiwania, Kanonierzy zdobyli upragnione trofeum, a wszystko dzięki remisowi Manchesteru City z Bournemouth. Spotkanie na Vitality Stadium zakończyło się wynikiem 1:1, co oznacza, że podopieczni Mikela Artety mogą świętować mistrzostwo już przed ostatnią kolejką sezonu.
Triumf po latach starań
Droga Arsenalu do tego sukcesu była długa i pełna wyzwań. Przez ostatnie trzy sezony Kanonierzy kończyli rozgrywki na drugim miejscu, ustępując najpierw Manchesterowi City, a potem Liverpoolowi. W tym roku jednak wszystko zagrało idealnie - 25 zwycięstw i 7 remisów w 37 meczach ligowych mówi samo za siebie.
Obrona kluczem do sukcesu
Choć Arsenal zdobył aż 69 bramek, to właśnie defensywa była ich największym atutem. Zaledwie 26 straconych goli i aż 19 czystych kont to wynik, który budzi respekt. Bramkarz David Raya już teraz może cieszyć się Złotą Rękawicą, a w walce o tytuł Piłkarza Sezonu towarzyszą mu Declan Rice i Gabriel Magalhaes.
Decydujące momenty
Ostatnie tygodnie były dla Arsenalu kluczowe. Wygrana 1:0 z Burnley, które już wcześniej pożegnało się z ligą, dała im pięciopunktową przewagę nad City. Choć Kanonierzy byli gotowi walczyć do końca i pokonać Crystal Palace w ostatniej kolejce, Bournemouth oszczędziło im nerwów, zapewniając tytuł już teraz.
Teraz pozostaje tylko czekać na niedzielne spotkanie z Crystal Palace, po którym Arsenal oficjalnie uniesie trofeum nad głowami swoich kibiców. To będzie wyjątkowy moment dla wszystkich związanych z klubem z północnego Londynu.
źrodło:
21.06.2026, 21:31 13 komentarzy
21.06.2026, 12:36 2 komentarzy
21.06.2026, 12:26 2 komentarzy
20.06.2026, 18:56 2 komentarzy
14.06.2026, 22:41 12 komentarzy
14.06.2026, 19:20 18 komentarzy
05.06.2026, 18:24 14 komentarzy
05.06.2026, 18:10 1 komentarzy
04.06.2026, 20:36 21 komentarzy
04.06.2026, 20:34 9 komentarzy
| Drużyna | M | W | R | P | Pkt |
|---|
| Zawodnik | Bramki | Asysty |
|---|
-
Najgorszy Mistrz w historii?
- 21.05.2026 42 komentarzy
-
Zagadnienia Taktyczne #39: Skrzynka narzędziowa
- 16.10.2025 7 komentarzy
-
80 procent: Gdy statystyka przestaje być przypadkiem
- 29.09.2025 28 komentarzy
-
Zagadnienia taktyczne #38: Porażka na Anfield
- 09.09.2025 9 komentarzy
-
Okiem kibica #2: Marzenie młodego chłopca
- 28.08.2025 7 komentarzy
- pokaż całą publicystykę
-
Wywiad z Emilem Smith-Rowem: Jego inspiracje na boisku i poza nim
- 05.09.2022 10 komentarzy
-
Pot, cierpienie i egoizm
- 11.11.2021 8 komentarzy
-
Wywiad z Przemkiem Rudzkim
- 08.10.2021 16 komentarzy
-
Historia Jacka Wilshere'a
- 27.08.2021 35 komentarzy
-
Obszerny wywiad z Xhaką dla The Guardian
- 07.02.2021 21 komentarzy
- pokaż wszystkie wywiady
Dziwne uczucie, cieszę się. W końcu.
Szpaler na Selhurst Park Panowie to będzie piękny widok ^^
Przyszedł Gyokeres i od razu mistrzostwo!
O tym co wczoraj się wydarzyło można napisać książkę, i taka pewnie nie jedna powstanie ale tutaj na krótko. Zrobiliśmy to. Po 22 latach - nie czwarci, nie drudzy a PIERWSI, mistrzowie. Jak to w ogóle brzmi po tylu latach niepowodzeń.
Wczoraj po końcowym gwizdku, który dał nam mistrzostwo jeszcze przez dobre 10 minut patrzyłem się w ekran telewizora i niedowierzałem, siedziałem w ciszy z tysiącem myśli w jednej chwili, w totalnej ciszy. Dopiero po czasie, jak odpaliłem telefon to doszło do mnie to, co osiągnęliśmy i dopiero wtedy pękłem, gdy zobaczyłem te wszystkie filmiki, rolki itp. Piękny filmik od Premier League, od naszych socialów, radość naszej drużyny, gratulacje od innych kibiców czy byłych zawodników oraz przede wszystkim nas, czyli kibiców. Nie ważne czy pod Emirates, w pubach, domach - wspólna radość.
Cieszmy się tą chwilą, w niedzielę odbieramy to co nasze a następnie pora na wisienkę na torcie w tym sezonie - misja Budapeszt.
Szkoda, że ostatni mecz na wyjeździe ale nie można mieć wszystkiego
@vitold napisał: "1000+ do końca życia dla każdego małego Kanonierka, ale do końca życia! :D"
Ale, że co?? 1000+ trofeów??? Nie wiem czy to realne :-D
@lordoftheboard: 1000+ do końca życia dla każdego małego Kanonierka, ale do końca życia! :D
Gratulacje dla całego zespołu! Ale również gratulacje dla Nas za wytrwałość i nerwy ze stali, oby więcej takich chwil! COYG!
@vitold: po wczorajszym meczu to za 9 miesięcy powinien być baby boom xd
Wszedłem na strone do kolegów z united i potwierdza się to co mówiłem od dawna.
Znakomita większość jest tam normalna, tylko kilku wokalnych pajaców robi duże zamieszanie. Podobnie jak u nas.
Witam was w ten piękny poranek!
@Dziadyga: Dzięki
https://www.facebook.com/share/v/1H6EeFsvSU/?mibextid=wwXIfr
Ale fajny timelaps spod stadionu
@thegunner4life: No i to są właśnie te detale :D
@vitold:
Gyo kolejny klub gdzie się pojawia i wygrywa mistrzostwo.
Witam Mistrzów Anglii tego pięknego środowego poranka :)
GRATULACJE WSZYSTKIM
JA NIE MAM NIKOGO W DRODZE
ALE MAM KOTA :-D
A tak gadają że mało dzieci się rodzi, a tu widzę kanonierzy płodni jak cholera xD
@RyChU84:
Gratulację!
A mi się syn lada dzień rodzi:) piękny MAJ w tym roku
@miki9971:
Minie 30 czerwca, ale muszę do tego czasu jakoś funkcjonować. A najlepiej mój stan, bo to nie materialnie, materialnie mam dużo jak nigdy, lecz społecznie i prywatnie oddaje ten cytat z Sołżenicyna, oryginalnie wobec innego przypadku:
A w ogóle, to zrozumcie nareszcie - i powiedzcie tam wyżej komu należy, że jesteście mocni tylko o tyle, o ile zabieracie ludziom nie wszystko.
Człowiek, któremu zabraliście wszystko, już wam nie podlega, już znowu jest WOLNY.
Także mi już nie ma czego zabrać, jestem wolny.
@miki9971 napisał: "Gratulacje dla nas wszystkich! Dziękuję całej społeczności Kanonierzy.com, że mimo kłótni, zawsze trzymaliśmy się razem. Piękny czas!"
Kłótnie i spory będą zawsze bo ile ludzi tyle opinii. A tu jeszcze dochodzą emocje - niekiedy pozytywne, a niekiedy negatywne. Ale to jest właśnie piękno sportu, że na koniec cieszymy się wszyscy razem :-)
Człowiek wstaje, słońce świeci, Arsenal mistrzen anglii, czego chcieć więcej?
@thegunner4life: cokolwiek się dzieje złego u Ciebie, bierz pod uwagę, że to minie.
Lepszego przykładu niż ten z wczoraj, nie mógł Ci dać Arsenal ;)
@ZielonyLisc napisał: "Piękny rok się zapowiada, piękny, udało mi się zrealizować jeden z życiowych marzeń, Arsenal mistrzostwo, syn w drodze!!! KURRRRRRRR...."
U mnie niestety myślałem, ze końcówka 2025 była zła, ale to co się dzieje teraz to jest tragedia.
Dlatego fajnie, że udało mi się pierwszy raz w życiu poczuć jak to jest jak Arsenal wygrywa coś ważnego :D szczególnie, że czekałem od 2006 roku.
@aguero10 napisał: "W Marcu narodziny córki a teraz Mistrzostwo . Piękny rok ." @ZielonyLisc napisał: ": u mnie syn w styczniu, nowy kanonier,"
Ja za to córeczka z czerwcu :) także piękny rok dla mnie :)
@Dziadyga:
Nie Gabrysia xd
@aguero10 napisał: "W Marcu narodziny córki"
Mikela czy Arsena ? Tzn czy dostała imię po wodzach!!
@aguero10: u mnie syn w styczniu, nowy kanonier, gracz cs
Od wielkich dni Wengera, przez przegrany finał LM i zaciskanie pasa na budowę Emirates, aż po czas zdrad i transferowych niewypałów (od Santosa po Mustafiego). Przeszliśmy drogę od Gervinho do Podolskiego, od magii Özila i Sáncheza, po Aubameyanga i Arshavina.
Wyśmiewani, spychani na czwarte miejsce, aż w końcu wyrzuceni poza elitę do Ligi Europy. Pamiętamy bolesne 8:2 na Old Trafford, ale też momenty chwały w FA Cup. Wreszcie nastał czas Artety i jego „proces”, droga przez mękę, która doprowadziła nas na sam szczyt.
Ten tytuł to owoc naszej wspólnej cierpliwości i absolutnego oddania.
Gratulacje dla nas wszystkich! Dziękuję całej społeczności Kanonierzy.com, że mimo kłótni, zawsze trzymaliśmy się razem. Piękny czas!
W Marcu narodziny córki a teraz Mistrzostwo . Piękny rok .
London is red .
Jak oni to zrobili? Najmniej straconych bramek, 19 czystych kont i to bez żadnej czerwonej kartki w sezonie i z najmniejszą liczbą żółtych ze wszystkich drużyn w Premier League. Przecież to jest nieprawdopodobne...
Dzień dobry Panowie w ten mistrzowski poranek, ku przygodzie!!!!!!!
https://www.facebook.com/share/r/1Dv9B3UMds/
Uśmiechnijcie się brygada! Heeeeej! Co tacy smutni jesteście? XD
20 lat czekania — i warto było każdej sekundy, Arsenal wrócił tam, gdzie jego miejsce — na szczyt i niech na szczycie zostanie przez kolejne lata
Kaaaanoooniiierzyyyy
Podjazd robię co dnia o tej samej porze,
rzeźbie sobie mięśnie by ich nie przebito nożem
podjazd robię ostry jak ostre poroże,
chcę wyglądać jak posąg rzymski jak sługi boże,
więc wrzucam w siebie zboże czasem owoce,
warzywa,100kg mięsa i znów sie pocę
dochodzę do setki w moment chodzi o brzuchy
po drodze triceps wyrzeźbię sposobem z puchy
na koniec po kilka serii biceps i klata,
przedramie, barki,kaptury, motyle kata
jak kamień twarde i mocne są moje mięśnie,
życie nocne mi obce - jestem sportowcem.
@marimoshi napisał: "Wystarczyło zamienić Parteya na Zubimendiego i od razu mistrzostwo."
Albo na odwórt. Kij z tym! Pijem bawim się sialalalal
Wystarczyło zamienić Parteya na Zubimendiego i od razu mistrzostwo.
Campione!
VITOOOOLD SZYKUJ SIĘ W BUDAPESZCIE NA OSTRY PODJAZD ;)))
Wszedłem sobie przed chwilą na Dewilpejdż z ciekawości, i...
Jestem bardzo mile zaskoczony. Większkść ich komentarzy z gratulacjami itd itp.
Normalnie od wczoraj to jakaś magia się zadziala :-D
Dzien dobry Mistrzowie Anglii
Pysznej kawusi
Oto nastał dzień po dniu gdzie wszystko się odmieniło!!! Campeones!
@Jacek1s napisał: "@ZielonyLisc: Ostatnie pieniądze wydałem na tę koszulkę, więc mam nadzieję że mnie nie wyrumchają tym cłem w tak zwanego Hinvapiego"
Nie ma cel xD
@Garfield_pl: To git
@ZielonyLisc: Ostatnie pieniądze wydałem na tę koszulkę, więc mam nadzieję że mnie nie wyrumchają tym cłem w tak zwanego Hinvapiego
Miałem sen... piękny sen, a w tym śnie....
A nie... czekaj! To nie sen :-D
Campeones, campeones!!!
Nikt nam tego nie odbierze myśmy sobie to wyrwali przeciwko naturze przeciwko rywalom !!Jesteśmy Mistrzami Anglii !!!!
O ku*wa. Czyli to wszystko wczoraj było naprawdę?
Arsenal! Arsenal! Arsenal!
@damianARSENAL napisał: "RadioZET, wiadomości sportowe i hymn North London Forever… szok!"
W Radiu Wrocław minimum 2 razy w tygodniu XD xdDx
@vitold napisał: "DOBRA KTÓRY TERAZ KOZAK ZNOWU PRZYCZEPI SIĘ DO MOJEGO KOLEJNEGO AVATARA ??? JAK OSTATNIO ??? DAWAĆ PO KOLEI. DLA KAŻDEGO CWANIAKA Z CAŁEJ SIŁY BUZIAK W CZOŁO I PRZYTULASEK I WIDZIMY SIĘ W FINALE LIGI MISTRZÓW!"
Poekniusi Avatar! < 3
Arsenal Champions!!!
RadioZET, wiadomości sportowe i hymn North London Forever… szok!