Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four'

Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four' 19.05.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 3050 komentarzy

Mówi się, że zwycięzców nie powinno się osądzać, ale w tym przypadku nie ma się nad czym zachwycać. Co prawda Kanonierzy pokonali Newcastle 1-0 i zagwarantowali sobie miejsce w barażach do Ligi Mistrzów, ale wygrana ta była fatalna, żeby nie powiedzieć, że beznadziejna. Tylko stały fragment gry uratował Arsenalowi miejsce w Wielkiej Czwórce, które z jednej strony podopiecznym Arsene'a Wengera się należało, ale z drugiej w decydującym meczu walczyli o nie bez żadnego zaangażowania i z absolutnie zerową wolą walki.

Wstydem jest, że Kanonierzy o zrealizowanie swojego celu bili się aż do ostatniej kolejki, na dodatek w tak beznadziejny sposób. Kibicom Arsenalu pozostało jedynie cieszyć się z czwartego miejsca - które na dobrą sprawę nie jest żadnym trofeum, tylko cholernym obowiązkiem - i zapomnieć o tym żałosnym meczu, który miał miejsce dzisiejszego dnia na Sports Direct Stadium.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie, więc w pierwszych minutach nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnych ciekawych sytuacji bramkowych. Jako pierwsi sygnał do ataku dali gospodarze, którzy już w 8. minucie mogli strzelić gola. Podanie w polu karnym Arsenalu otrzymał Papiss Cisse, jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

Mimo że to Kanonierzy powinni atakować, to jednak drużyna z Newcastle była stroną dominującą w tym meczu. W 13. minucie Papiss Cisse otrzymał kolejne dobre podanie w polu karnym, ale w porę życie uprzykrzył mu Laurent Koscielny, który uniemożliwił mu oddanie celnego uderzenia.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Spotkanie było nudne jak flaki z olejem, a jego tempo odpowiadało wyścigowi ślimaków. W każdym razie, przez długi czas oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Mikel Arteta niestety nie podołał trudom spotkania i odnowił mu się uraz, przez który musiał opuścić boisko. Kapitana Arsenalu zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain, zaś opaskę kapitańską przejął Per Mertesacker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle cokolwiek w tej części meczu zasługiwało na wyróżnienie. Wstyd to przyznać, ale najciekawszym wydarzeniem było do tej pory zejście z boiska Mikela Artety. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Dośrodkowanie Walcotta z rzutu wolnego na piąty metr zgrał Lukas Podolski, gdzie czyhał dobrze ustawiony Laurent Koscielny. Francuz oddał ekwilibrystyczny strzał, który trafił Harpera w głowę, po czym wpadł do bramki Newcastle. 1-0!

Arsenal po strzeleniu bramki dalej wyglądał jak przeciętna drużyna pozbawiona ambicji. Całe szczęście dla Kanonierów, że ich przeciwnikowi również nie za bardzo chciało się dzisiaj grać w piłkę.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Do gry posłał Oliviera Girouda w miejsce Lukasa Podolskiego.

Mecz ten był tak nudny, że po ostatniej zmianie Oliviera Girouda następną ciekawą akcją była... następna zmiana w szeregach Arsenalu. W 89. minucie Jack Wilshere zastąpił na murawie Santiego Cazorlę.

W samej końcówce meczu Kanonierzy mogli definitywnie zakończyć to spotkanie, ale jednak byli w tym meczu tak słabi, że nawet nie potrafili wykorzystać stuprocentowej sytuacji sam na sam z trzecim bramkarzem Newcastle. Theo Walcott po wymanewrowaniu obrońców i zrobieniu mętliku w głowie Harpera najzwyczajniej w świecie strzelił w słupek.

Kilka chwil później Howard Webb zakończył ten mecz, o którym za kilka godzin już nikt nie będzie pamiętał.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 21:26

marzag
a ta dziewczynka po lewo jeszcze się tak patrzy :O

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.05.2013, 21:25

jesli Carroll to marka 12-15 mln to ja sie nie dziwie ze Cavani i Falcao chodzi po 60

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997321.05.2013, 21:25

Yaya Sanogo. Who ? Where ? Why ?

lefrenchgooner.wordpress.com/2013/05/17/yaya-sanogo-who-where-why/

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 21:25

songoku95, widzialem to kiedys ;p

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 21:25

Hue hue, WHU niezle przepłacili. 15 mln za to drewno ;O To co w takim razie 20 mln za Jovetica to za mało ;O

RIVALDO700, ja w sumie bede mial platinum, i bede placil tyle samo co za nke ale dobrze wiedziec ze mozna wynegocjowac c+ osobno

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 21:24

Pinguite

Czyli Catania jest większa od Interu ?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50321.05.2013, 21:24

Pinguite;
Po 1, gość zadał kulturalne pytanie i w ten sam sposób Rudzki powinien odpowiedzieć. Po 2, Carragher zasługuje na to, żeby coś o nim napisać.

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 21:24

marzag, pingu

teraz wyobraźnia niech działa!

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 21:24

Arsenal23, Everton nie jest większy od LFC? Patrz tabela. Może kiedyś LFC było potęgą. Ale teraz? Patrz tabela.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.05.2013, 21:23

West Ham agree a fee of £15m for Liverpool striker Andy Carroll#The Guardian‎

boze ja nie moge

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:22

afceforever- nie rób rudzkiego na lfc:P Wiem że ich nie lubisz ale gość zasłużony. Faktycznie warto byłoby coś napisać. Kiedy na przykład taki Arteta będzie odchodził to też warto będzie mimo że wielkiej kariery nie zrobił ( i pewnie nie zrobi;P).

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 21:22

ArseneAl

Jest lojalny, odrzucił ofertę Liverpoolu, Whelan mówi że odejdzie do top klubu, a Everton nie jest większy od LFC.

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 21:21

marzag
ja wiem o co chodzi w tym zdj. ale kurde najlepsze jest to, że wiedziałem iż to od razu jest łokieć i nie zwróciłem uwagi na to i szukałem jakiegoś murzyna w tle...

ArseneAl komentarzy: 2341721.05.2013, 21:21

@Arsenal23
A Martinez razem z Wigan zgnije w czeluściach Czempionszip :)

malina110xd komentarzy: 92621.05.2013, 21:21

Tyle czasu bez Premier League. Co począć

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 21:21

songoku, trzeba mieć wielką i bujną wyobraźnię!

Camillo144, why? U mnie ma big plusa ;P

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148921.05.2013, 21:20

To, co Rudzki mówi odnośnie Arsenalu jest prawdą (brak spektakularnych transferów, walka o top4, brak trofeów od 8 lat), wszyscy o tym wiemy i mówi o tym każdy inny komentator, ale nie musi tego powtarzać przez 90 minut każdego meczu.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.05.2013, 21:20