Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four'

Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four' 19.05.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 3050 komentarzy

Mówi się, że zwycięzców nie powinno się osądzać, ale w tym przypadku nie ma się nad czym zachwycać. Co prawda Kanonierzy pokonali Newcastle 1-0 i zagwarantowali sobie miejsce w barażach do Ligi Mistrzów, ale wygrana ta była fatalna, żeby nie powiedzieć, że beznadziejna. Tylko stały fragment gry uratował Arsenalowi miejsce w Wielkiej Czwórce, które z jednej strony podopiecznym Arsene'a Wengera się należało, ale z drugiej w decydującym meczu walczyli o nie bez żadnego zaangażowania i z absolutnie zerową wolą walki.

Wstydem jest, że Kanonierzy o zrealizowanie swojego celu bili się aż do ostatniej kolejki, na dodatek w tak beznadziejny sposób. Kibicom Arsenalu pozostało jedynie cieszyć się z czwartego miejsca - które na dobrą sprawę nie jest żadnym trofeum, tylko cholernym obowiązkiem - i zapomnieć o tym żałosnym meczu, który miał miejsce dzisiejszego dnia na Sports Direct Stadium.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie, więc w pierwszych minutach nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnych ciekawych sytuacji bramkowych. Jako pierwsi sygnał do ataku dali gospodarze, którzy już w 8. minucie mogli strzelić gola. Podanie w polu karnym Arsenalu otrzymał Papiss Cisse, jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

Mimo że to Kanonierzy powinni atakować, to jednak drużyna z Newcastle była stroną dominującą w tym meczu. W 13. minucie Papiss Cisse otrzymał kolejne dobre podanie w polu karnym, ale w porę życie uprzykrzył mu Laurent Koscielny, który uniemożliwił mu oddanie celnego uderzenia.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Spotkanie było nudne jak flaki z olejem, a jego tempo odpowiadało wyścigowi ślimaków. W każdym razie, przez długi czas oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Mikel Arteta niestety nie podołał trudom spotkania i odnowił mu się uraz, przez który musiał opuścić boisko. Kapitana Arsenalu zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain, zaś opaskę kapitańską przejął Per Mertesacker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle cokolwiek w tej części meczu zasługiwało na wyróżnienie. Wstyd to przyznać, ale najciekawszym wydarzeniem było do tej pory zejście z boiska Mikela Artety. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Dośrodkowanie Walcotta z rzutu wolnego na piąty metr zgrał Lukas Podolski, gdzie czyhał dobrze ustawiony Laurent Koscielny. Francuz oddał ekwilibrystyczny strzał, który trafił Harpera w głowę, po czym wpadł do bramki Newcastle. 1-0!

Arsenal po strzeleniu bramki dalej wyglądał jak przeciętna drużyna pozbawiona ambicji. Całe szczęście dla Kanonierów, że ich przeciwnikowi również nie za bardzo chciało się dzisiaj grać w piłkę.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Do gry posłał Oliviera Girouda w miejsce Lukasa Podolskiego.

Mecz ten był tak nudny, że po ostatniej zmianie Oliviera Girouda następną ciekawą akcją była... następna zmiana w szeregach Arsenalu. W 89. minucie Jack Wilshere zastąpił na murawie Santiego Cazorlę.

W samej końcówce meczu Kanonierzy mogli definitywnie zakończyć to spotkanie, ale jednak byli w tym meczu tak słabi, że nawet nie potrafili wykorzystać stuprocentowej sytuacji sam na sam z trzecim bramkarzem Newcastle. Theo Walcott po wymanewrowaniu obrońców i zrobieniu mętliku w głowie Harpera najzwyczajniej w świecie strzelił w słupek.

Kilka chwil później Howard Webb zakończył ten mecz, o którym za kilka godzin już nikt nie będzie pamiętał.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 20:26

32a
kinrepok kaj śetsej!!!!

hei007 komentarzy: 352821.05.2013, 20:26

Przecież fifa będzie jak 13, tylko trochę więcej opcji, że zawodnik się cofnie, czy coś w ten desen. Grafika pewnie zostanie, a to, że na scenkach ładna to zawsze tak było ;D.

TheDogg komentarzy: 72021.05.2013, 20:25

uyoborex yt mełilśymyw wszwreip ot aj 59ukognos

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 20:25

stefcio
?ko,ułyt do anraw im jinlaw

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 121.05.2013, 20:25

youtube.com/watch?v=JxE5MaKuCEc&feature=youtu.be nie chce mi sie wierzyc ze fifa bedzie tak wygladala podczas gry

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 20:24

songoku

Ja jestem prekursorem...

hei007 komentarzy: 352821.05.2013, 20:24

Potwierdzone z targów Microsofta ; ).

Hans_Zimmer komentarzy: 594721.05.2013, 20:24

youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JxE5MaKuCEc ciekawe czy tylko na trailerze tak ładnie będzie wszystko wyglądało.

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 20:23

No kurde nie mam ostatnio czasu czytać wszystkiego tutaj, wchodzę i ktoś piszę o f** Girouda? Gorzej wam? Nie wiem o co chodzi ale to lekkie przegięcie. Rozumiem kobiety i inne orientacje ale tu pewnie jest 70% facetów hetero.
O co biega?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 20:22

s95 - eh, czy można się pokusić o bardziej bezsensowny spam?

TheDogg komentarzy: 72021.05.2013, 20:21

E tam, mi się np. wcale nie podoba Ultimate Team, wolę sobie strzelić towarzyski meczyk online, albo zagrać karierę Arsenalem :)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 20:21

twitter.com/premierleague/status/336904228759015424/photo/1

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 20:21

ułyt do yrzatnemok eniasip an eiceiwop oc?

czarny7777777 komentarzy: 251621.05.2013, 20:20

juz po tym screenach widac ze Lewandowski moze pomazyc o okładce fifa bo wszedzie tylko messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi messi

Orandzo komentarzy: 338021.05.2013, 20:19

Marzag
To jest potwierdzone info?

Trequartista komentarzy: 536621.05.2013, 20:18

Tak właściwie, to skoro Mou chciał Bale'a w Realu, to dlaczego miałby go nie ściągnąć do Czelsi? Hajs od Ruska i może mieć każdego.

mrsomebody komentarzy: 602121.05.2013, 20:18

Że co?!!

TheDogg komentarzy: 72021.05.2013, 20:18

Marzag, Borekenema
no tak rozumiem, najpierw myślałem, że będzie więcej bo ludzi kręcą takie 'wpadki'

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 121.05.2013, 20:16

FIFA 14 Ultimate Team pojawi się TYLKO na X360! (Michael-O) co za dyskryminacja! ;|

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 121.05.2013, 20:16

ciężko jasno stwierdzić czy to było poprawianie... w każdym razie dziwnie to wyglądało

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 121.05.2013, 20:15

TheDogg, a właśnie że mniej, bo nikt nie będzie pisał najnowszych nowości o tym że song zaliczył faila a Giroud sobie jaja poprawiał.

Ewenement komentarzy: 209121.05.2013, 20:14

Ciekawe co Wenger z Verma w lato zrobi, bo nie chce mi sie wierzyć, że Belg zgodzi się na ławke.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.05.2013, 20:13

Myslicie ze Podolski odejdzie do Juventusu?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 121.05.2013, 20:09

zróbcie newsa o songu i giroud bawiącym się genitaliami. będzie o 200 komentarzy dziennie mniej

ArseneAl komentarzy: 2341721.05.2013, 20:04

Ja link z tym gifem to już widziałem od wczoraj z 15 razy.

ottiman komentarzy: 12621.05.2013, 20:03

Niestety nie przegladam wszystkich stron z komentarzami, dlatego wrzuciłem. Pozdro ;)

Sandruus_afc komentarzy: 76821.05.2013, 20:02

ja też widze pierwszy raz ten gif.
Może to oznaka że za dużo siedzicie przed komputerami?

Marzag komentarzy: 41310 newsów: 121.05.2013, 20:01

ArseneAl, dobre ;d

Kurde, musze zobaczyc ten filmik z tym nowmy rendererem w fifie 14 bo wyglada kozacko prawie fotorealistycznie ;d

LoveTheGunners komentarzy: 914021.05.2013, 20:00

o znowu Song? zaraz sie zapali kontrolka Pinguite i przyjdzie :D

Hans_Zimmer komentarzy: 594721.05.2013, 20:00

ten i Giroud bawiący się siusiakiem.

ojjj było było co 5 komentarz to ten gif.

Hans_Zimmer komentarzy: 594721.05.2013, 19:57

boziu święty przestańcie w końcu spamować tym gifem z songiem ile można?

mrsomebody komentarzy: 602121.05.2013, 19:55

ottiman

Skąd Ty wykopałeś takiego gifa?! Niesamowite

TheDogg komentarzy: 72021.05.2013, 19:55

OFICJALNIE: Răzvan Raţ zagra w Premier League!
fajne nazwisko :D

ottiman komentarzy: 12621.05.2013, 19:54

chciał sobie SONG chociaz pierwszy raz w zyciu puchar podnieść :D i coś mu nie wyszło hahhaa :D