Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four'

Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four' 19.05.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 3050 komentarzy

Mówi się, że zwycięzców nie powinno się osądzać, ale w tym przypadku nie ma się nad czym zachwycać. Co prawda Kanonierzy pokonali Newcastle 1-0 i zagwarantowali sobie miejsce w barażach do Ligi Mistrzów, ale wygrana ta była fatalna, żeby nie powiedzieć, że beznadziejna. Tylko stały fragment gry uratował Arsenalowi miejsce w Wielkiej Czwórce, które z jednej strony podopiecznym Arsene'a Wengera się należało, ale z drugiej w decydującym meczu walczyli o nie bez żadnego zaangażowania i z absolutnie zerową wolą walki.

Wstydem jest, że Kanonierzy o zrealizowanie swojego celu bili się aż do ostatniej kolejki, na dodatek w tak beznadziejny sposób. Kibicom Arsenalu pozostało jedynie cieszyć się z czwartego miejsca - które na dobrą sprawę nie jest żadnym trofeum, tylko cholernym obowiązkiem - i zapomnieć o tym żałosnym meczu, który miał miejsce dzisiejszego dnia na Sports Direct Stadium.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie, więc w pierwszych minutach nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnych ciekawych sytuacji bramkowych. Jako pierwsi sygnał do ataku dali gospodarze, którzy już w 8. minucie mogli strzelić gola. Podanie w polu karnym Arsenalu otrzymał Papiss Cisse, jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

Mimo że to Kanonierzy powinni atakować, to jednak drużyna z Newcastle była stroną dominującą w tym meczu. W 13. minucie Papiss Cisse otrzymał kolejne dobre podanie w polu karnym, ale w porę życie uprzykrzył mu Laurent Koscielny, który uniemożliwił mu oddanie celnego uderzenia.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Spotkanie było nudne jak flaki z olejem, a jego tempo odpowiadało wyścigowi ślimaków. W każdym razie, przez długi czas oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Mikel Arteta niestety nie podołał trudom spotkania i odnowił mu się uraz, przez który musiał opuścić boisko. Kapitana Arsenalu zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain, zaś opaskę kapitańską przejął Per Mertesacker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle cokolwiek w tej części meczu zasługiwało na wyróżnienie. Wstyd to przyznać, ale najciekawszym wydarzeniem było do tej pory zejście z boiska Mikela Artety. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Dośrodkowanie Walcotta z rzutu wolnego na piąty metr zgrał Lukas Podolski, gdzie czyhał dobrze ustawiony Laurent Koscielny. Francuz oddał ekwilibrystyczny strzał, który trafił Harpera w głowę, po czym wpadł do bramki Newcastle. 1-0!

Arsenal po strzeleniu bramki dalej wyglądał jak przeciętna drużyna pozbawiona ambicji. Całe szczęście dla Kanonierów, że ich przeciwnikowi również nie za bardzo chciało się dzisiaj grać w piłkę.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Do gry posłał Oliviera Girouda w miejsce Lukasa Podolskiego.

Mecz ten był tak nudny, że po ostatniej zmianie Oliviera Girouda następną ciekawą akcją była... następna zmiana w szeregach Arsenalu. W 89. minucie Jack Wilshere zastąpił na murawie Santiego Cazorlę.

W samej końcówce meczu Kanonierzy mogli definitywnie zakończyć to spotkanie, ale jednak byli w tym meczu tak słabi, że nawet nie potrafili wykorzystać stuprocentowej sytuacji sam na sam z trzecim bramkarzem Newcastle. Theo Walcott po wymanewrowaniu obrońców i zrobieniu mętliku w głowie Harpera najzwyczajniej w świecie strzelił w słupek.

Kilka chwil później Howard Webb zakończył ten mecz, o którym za kilka godzin już nikt nie będzie pamiętał.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
MrWhite komentarzy: 74221.05.2013, 19:47

Thomas Ince , dobry zawodnik? Ktos moze widzial go w akcji?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997321.05.2013, 19:46

czy drewniane stolki ze Stoke juz nie beda ciosane przez wielkiego drwala;)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 121.05.2013, 19:45

@ArseneAl
tylko nie zakładaj czarnej koszulki z KORNem bo potem laski boją się podejść pogadać

ArseneAl
okej, ubieram buty i wychodze po ciebie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 121.05.2013, 19:39

@RIVALDO700
poczytaj komenty na rm.pl
rzeczowe komentarze (w większości) są tych, którzy byli za jego zwolnieniem.

ArseneAl komentarzy: 2341721.05.2013, 19:38

@Ars3n
Idziem na piwko?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.05.2013, 19:37

Arsenal23

moze Polacy chca Mou na rm.pl ale na ASie byla sonda - 82 procent bylo za wyrzuceniem Mou na 29,5 tys glosow

Ars3n komentarzy: 1235421.05.2013, 19:37

co tam trole dzis kombinujecie.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 121.05.2013, 19:35

dzięki, nie widziałem

dałeś linka, mimo, że pisałem, że dzisiaj na tej stronie byłem aby zobaczyć opinię

HusarzAFC komentarzy: 150221.05.2013, 19:35

Arsenal23
To chyba zdarzyłby się ten cud, o którym mówił słońce peru :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 19:35

Dzięki nie widziałem.

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 121.05.2013, 19:33

"niestety artykul na przerazajaco niskim poziomie
to nie jest dziennikarstwo
zadnych rzeczowych argumentow mnostwo frustracji oskarzen i emocjonalnych bluzgow
zadnej refleksji na temat: Jaka pilke prezentujemy?? dlaczego gramy bez polotu stylu przemyslanej taktyki?? na tym polu nastapil wyrazny Regres!!!
to jak gramy atak pozycyjny to skandal z takimi pilkarzami???
jak redaktor moze przejsc nad tym obojetnie zeby spałowac slownie przeciwnikow Mou???
to jest bijatyka publicystyczna a nie rzetelne dziennikarstwo"

a to komentarz poniżej

mrsomebody komentarzy: 602121.05.2013, 19:33

i Kamiński

mrsomebody komentarzy: 602121.05.2013, 19:32

Gdzie jest Fabian?!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.05.2013, 19:32

Real to bedzie mial bol tylka jak odejdzie CR7 , Mou czy nie Mou to jest Real ale CR7 to T-800 a Messi to T-1000 jak z terminatora , jak on odejdzie to dopiero bedzie po zabawie

@Arsenal23
ale ogólnie ja się zgadzam całkowicie z tym artykułem weszlo.com/news/14982-Mou_czyli_niszczycielska_zadza_sukcesu

ps. przy czytaniu tego radzę porzucić uprzedzenia co do weszlo

arsenallord komentarzy: 29755 newsów: 11721.05.2013, 19:27

Widziałem powołania Fornalika, co w karze robi Wasyl albo Salamon?
I my mamy mieć reprezentację na wysokim poziomie :/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.05.2013, 19:27

Moze mi ktos z was przypomniec jak nazywal sie brazyliczyk z taka czupryna afro co gral w szachtrarze donieck i ruszyl do Rosji?

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 121.05.2013, 19:21

dobra, już nie trolluje z Mourinho. jeśli chodzi o mnie to przez niego przestałem lubić Real

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 19:20

Borek

Odsyłam to artykułu Pola po moją opinie, dobrze pieprzy: michalpol.blox.pl

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 121.05.2013, 19:19

dla Mourinho liczą się tylko zwycięstwa, więc 1/8 czy 1/2 to dla niego lotto... dla innych (jak to sam mówi) byłby to sezon życia

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 19:18

Ha, ha, ha. Że tak to zacytuje Strasburgera. Ile oni lat nie wychodzili z 1/8 ?

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 19:17