Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four'

Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four' 19.05.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 3050 komentarzy

Mówi się, że zwycięzców nie powinno się osądzać, ale w tym przypadku nie ma się nad czym zachwycać. Co prawda Kanonierzy pokonali Newcastle 1-0 i zagwarantowali sobie miejsce w barażach do Ligi Mistrzów, ale wygrana ta była fatalna, żeby nie powiedzieć, że beznadziejna. Tylko stały fragment gry uratował Arsenalowi miejsce w Wielkiej Czwórce, które z jednej strony podopiecznym Arsene'a Wengera się należało, ale z drugiej w decydującym meczu walczyli o nie bez żadnego zaangażowania i z absolutnie zerową wolą walki.

Wstydem jest, że Kanonierzy o zrealizowanie swojego celu bili się aż do ostatniej kolejki, na dodatek w tak beznadziejny sposób. Kibicom Arsenalu pozostało jedynie cieszyć się z czwartego miejsca - które na dobrą sprawę nie jest żadnym trofeum, tylko cholernym obowiązkiem - i zapomnieć o tym żałosnym meczu, który miał miejsce dzisiejszego dnia na Sports Direct Stadium.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie, więc w pierwszych minutach nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnych ciekawych sytuacji bramkowych. Jako pierwsi sygnał do ataku dali gospodarze, którzy już w 8. minucie mogli strzelić gola. Podanie w polu karnym Arsenalu otrzymał Papiss Cisse, jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

Mimo że to Kanonierzy powinni atakować, to jednak drużyna z Newcastle była stroną dominującą w tym meczu. W 13. minucie Papiss Cisse otrzymał kolejne dobre podanie w polu karnym, ale w porę życie uprzykrzył mu Laurent Koscielny, który uniemożliwił mu oddanie celnego uderzenia.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Spotkanie było nudne jak flaki z olejem, a jego tempo odpowiadało wyścigowi ślimaków. W każdym razie, przez długi czas oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Mikel Arteta niestety nie podołał trudom spotkania i odnowił mu się uraz, przez który musiał opuścić boisko. Kapitana Arsenalu zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain, zaś opaskę kapitańską przejął Per Mertesacker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle cokolwiek w tej części meczu zasługiwało na wyróżnienie. Wstyd to przyznać, ale najciekawszym wydarzeniem było do tej pory zejście z boiska Mikela Artety. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Dośrodkowanie Walcotta z rzutu wolnego na piąty metr zgrał Lukas Podolski, gdzie czyhał dobrze ustawiony Laurent Koscielny. Francuz oddał ekwilibrystyczny strzał, który trafił Harpera w głowę, po czym wpadł do bramki Newcastle. 1-0!

Arsenal po strzeleniu bramki dalej wyglądał jak przeciętna drużyna pozbawiona ambicji. Całe szczęście dla Kanonierów, że ich przeciwnikowi również nie za bardzo chciało się dzisiaj grać w piłkę.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Do gry posłał Oliviera Girouda w miejsce Lukasa Podolskiego.

Mecz ten był tak nudny, że po ostatniej zmianie Oliviera Girouda następną ciekawą akcją była... następna zmiana w szeregach Arsenalu. W 89. minucie Jack Wilshere zastąpił na murawie Santiego Cazorlę.

W samej końcówce meczu Kanonierzy mogli definitywnie zakończyć to spotkanie, ale jednak byli w tym meczu tak słabi, że nawet nie potrafili wykorzystać stuprocentowej sytuacji sam na sam z trzecim bramkarzem Newcastle. Theo Walcott po wymanewrowaniu obrońców i zrobieniu mętliku w głowie Harpera najzwyczajniej w świecie strzelił w słupek.

Kilka chwil później Howard Webb zakończył ten mecz, o którym za kilka godzin już nikt nie będzie pamiętał.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

TheDogg komentarzy: 72021.05.2013, 21:11

Lyon are interested in taking Gervinho back to France this summer.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.05.2013, 21:10

sa moze jakies nowe wiadomosci odnosnie Joveticia?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 21:10

Arsenal23, czyli jednak Ancelotti do Realu?

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 21:10

stefcio, aha. No to o tym akurat nie wiedziałem.
BTW cho no do Krakowa, miasta Smoga xD

Marzag, dziwisz się? Microsoft całe G* za przeproszeniem pokazał na konferencji.

kamil_malin, trenerem pracującym w jednym klubie* ;p

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 21:09

Benitez to take PSG job 1/1. Niski kurs, chyba pewniak.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 21:09

kamil_malin komentarzy: 933221.05.2013, 21:08

Dziwnie to wygląda... Wenger jest najdłużej pracującym trenerem w Anglii. A tuż za nim Pardew, za stażem zaledwie 2 lat i 5 miesięcy.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 21:08

S95 - Poznań, polibuda, ale kierunek nie mam pojęcia jaki.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 21:07

stefcio15, aa, no to per jest moze do przedluzania pilek, albo do absorbowania uwagi obroncow tak by ktos mogl wejsc w dziure i strzelic gola ;p raz tak bylo jak giroud wbiegl i dostawil noge do dosrodkowania gdy obroncy biegli za perem, wtedy pilka wpadla przy krotkim

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:07

Obrona nasza jest lepsza teraz, true. Pytanie czy to akurat Boulda zasługa. Były takie artykuły które podają że od czasu paru wtop obrony Wenger odsunął Boulda od bezpośredniej pracy. Oczywiście spekulacje to wszystko.

amadeo komentarzy: 514921.05.2013, 21:06

@ Arsenal23
A tam Martinez, ja wole Laudrupa osobiście ;p

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 21:06

s15
wypaliłeś się? A teraz po maturce do jakiego miasta i jaki kierunek wybierasz? Coś konkretnego, czy na razie jakiś kierunek a potem będziesz myślał co dalej?

Ars3n komentarzy: 1235421.05.2013, 21:06

aha.. adresowalem do howareyou, do ArseneAl to mialo byc =|

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 21:06

Marzag - ale napisałem przeca, że w ofensywie.

Pingu - na początku sezonu Rudzki się rozwijał, że pojedynek Liverpool vs Arsenal to pojedynek Hope vs Fear, bo The Reds liczą na dobry sezon i będą się bić o mistrza, a Arsenalu nie stać nawet na top four.

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 21:05

ArseneAl, Amanda Pszemek? Huh? Nie kupuję tego.

Vendeful komentarzy: 236821.05.2013, 21:05

youtube.com/watch?v=p5lPuQa4QIc

fajny filmik,pewnie część widziala

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 21:04

stefcio15, różnie Per jest ustawiany, ale po rożnych wiele goli nie straciliśmy w tym roku (1? 2?) żaden dobry zespół nie ustawia taktyki pod Rywali, dobre zespoły starają się wygrać grając swoją piłkę

Ars3n komentarzy: 1235421.05.2013, 21:04

howareyou
to byl galaaktyczny wojownik.

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 21:04

A Rudzkiego propsuje za ta cięta ripostę na temat napisania artykułu o Carragherze xD

stefcio, Hope vs Fear? What are you talking about?

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 21:03

Czyli jestem prorokiem ;]

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 21:03

s95 - bom nie miał weny. Pisałem tylko zapowiedzi i raporty i były strasznie suche. Nie da ze mnie dziennikarzyny, mogę co najwyżej tłumaczyć teksty :P

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:03

Nie taki fejk jak go malują: mirror.co.uk/sport/football/news/arsenal-coach-steve-bould-surprise-1843349

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 21:01

Żeby tylko Martinez nie odszedł, musi awansować z Wigan a potem przejąć Arsenal po końcu kontraktu Wengera ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 21:01

s95 - też kiedyś miałem fajne teksty na blogu :(

Mistrzem taktyki to Arsenal nie jest. Dla mnie dobitnym tego dowodem jest Per na krótkim słupku przy rzutach rożnych (oczywiście w ofensywie).

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 21:00

Rudzki to jest pajac, czasami ma fajne teksty na swoim blogu, ale nic poza tym...

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:00

D_B i obrona strefą przy rzutach rożnych. Sami to wymyślili tak?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997321.05.2013, 21:00

lequipe.fr/Football/Actualites/Sanogo-va-quitter-auxerre/372713

SAnogo juz niedlugo na medycznych...

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 21:00

Pingu - Hope vs Fear to zdecydowanie tekst sezonu.

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 20:59

songoku, a w domu wszyscy zdrowi? =|

stefcio, a Rudzki. Też go nie lubię. To taki "farbowany" Pszemek.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 20:59

ArseneAl - dobrze, przekonaliście mnie, ale lyczby przemawiajo zdecydowanie za Santim. Załóżmy więc, że Santi w miejsce Hazarda i wszyscy szczęśliwi.

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 20:58

stefcio
zimny drań!
odkrywamy Twoją tożsamość pingu!

Me3mber komentarzy: 256121.05.2013, 20:58

To dzięki niemu jesteśmy drugo, najlepszo defensywo w lidze. Pomyślcie sobie co by było gdybyśmy tak głupio nie tracili bramek na początku sezonu...

ArseneAl komentarzy: 2341721.05.2013, 20:57

Jak znajdę tu drugiego Bogusława to stawiam mu piwo!

@stefcio15
Zasłużeniej.
Karyk z van Persim ciągnęli MU w tym sezonie.
Azar to nieporozumienie w tej 11.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 20:57

s95 - mogę, ale to mój warn i nie będę go zmieniał.

Pingu - Pszemek to fatalne imię. Kojarzy się z moim idolem Pszemkiem Rudzkim.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 20:57

Dobra dobra, ale ten news z Bouldem to ja wymyśliłem, mogę pisać niusy do Sky bo wszyscy uwierzyli ;] A jak Bould zostanie rzeczywiście menago to będę prorokiem. Wg. mnie do nich pasuje tylko Neil Lennon

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 20:57

pingu
widziałeś Suprajs na PW?

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 20:57

Wypieprzajcie wszystkie Marciny, za dużo was tu!

Czy ktoś tu widzi jakiegoś Przemysława? :D

marzag
język Gervasisa podkreśla jego oczy
stefcio
a możesz zmieniać treść warna?

TheDogg - o tym, że Spudsy 5. miejsce: "I'd like to say it's a shame, but it's not really". Nie wiem czy szprechasz po angielsku, więc "Powiedziałbym, że mi przykro, ale tak nie jest"

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 20:56