Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four'

Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four' 19.05.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 3050 komentarzy

Mówi się, że zwycięzców nie powinno się osądzać, ale w tym przypadku nie ma się nad czym zachwycać. Co prawda Kanonierzy pokonali Newcastle 1-0 i zagwarantowali sobie miejsce w barażach do Ligi Mistrzów, ale wygrana ta była fatalna, żeby nie powiedzieć, że beznadziejna. Tylko stały fragment gry uratował Arsenalowi miejsce w Wielkiej Czwórce, które z jednej strony podopiecznym Arsene'a Wengera się należało, ale z drugiej w decydującym meczu walczyli o nie bez żadnego zaangażowania i z absolutnie zerową wolą walki.

Wstydem jest, że Kanonierzy o zrealizowanie swojego celu bili się aż do ostatniej kolejki, na dodatek w tak beznadziejny sposób. Kibicom Arsenalu pozostało jedynie cieszyć się z czwartego miejsca - które na dobrą sprawę nie jest żadnym trofeum, tylko cholernym obowiązkiem - i zapomnieć o tym żałosnym meczu, który miał miejsce dzisiejszego dnia na Sports Direct Stadium.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie, więc w pierwszych minutach nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnych ciekawych sytuacji bramkowych. Jako pierwsi sygnał do ataku dali gospodarze, którzy już w 8. minucie mogli strzelić gola. Podanie w polu karnym Arsenalu otrzymał Papiss Cisse, jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

Mimo że to Kanonierzy powinni atakować, to jednak drużyna z Newcastle była stroną dominującą w tym meczu. W 13. minucie Papiss Cisse otrzymał kolejne dobre podanie w polu karnym, ale w porę życie uprzykrzył mu Laurent Koscielny, który uniemożliwił mu oddanie celnego uderzenia.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Spotkanie było nudne jak flaki z olejem, a jego tempo odpowiadało wyścigowi ślimaków. W każdym razie, przez długi czas oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Mikel Arteta niestety nie podołał trudom spotkania i odnowił mu się uraz, przez który musiał opuścić boisko. Kapitana Arsenalu zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain, zaś opaskę kapitańską przejął Per Mertesacker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle cokolwiek w tej części meczu zasługiwało na wyróżnienie. Wstyd to przyznać, ale najciekawszym wydarzeniem było do tej pory zejście z boiska Mikela Artety. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Dośrodkowanie Walcotta z rzutu wolnego na piąty metr zgrał Lukas Podolski, gdzie czyhał dobrze ustawiony Laurent Koscielny. Francuz oddał ekwilibrystyczny strzał, który trafił Harpera w głowę, po czym wpadł do bramki Newcastle. 1-0!

Arsenal po strzeleniu bramki dalej wyglądał jak przeciętna drużyna pozbawiona ambicji. Całe szczęście dla Kanonierów, że ich przeciwnikowi również nie za bardzo chciało się dzisiaj grać w piłkę.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Do gry posłał Oliviera Girouda w miejsce Lukasa Podolskiego.

Mecz ten był tak nudny, że po ostatniej zmianie Oliviera Girouda następną ciekawą akcją była... następna zmiana w szeregach Arsenalu. W 89. minucie Jack Wilshere zastąpił na murawie Santiego Cazorlę.

W samej końcówce meczu Kanonierzy mogli definitywnie zakończyć to spotkanie, ale jednak byli w tym meczu tak słabi, że nawet nie potrafili wykorzystać stuprocentowej sytuacji sam na sam z trzecim bramkarzem Newcastle. Theo Walcott po wymanewrowaniu obrońców i zrobieniu mętliku w głowie Harpera najzwyczajniej w świecie strzelił w słupek.

Kilka chwil później Howard Webb zakończył ten mecz, o którym za kilka godzin już nikt nie będzie pamiętał.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 20:42

TheDogg, ale żeś stary popłynął z tym drugim kontem ;d tu to jak przyznać się do morderstwa

Olek - Dennis.

S95 - no widzisz. Całe życie się uczymy :)

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 121.05.2013, 20:41

@ares
dobra, nie zwróciłem uwagi za to za to.

w sumie radość i tak trochę przesadna

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 20:40

stefcio
ja zawsze myślałem, że masz na imie Stefan, a tu jeb takie zaskoczenie, jednak Marcin jesteś:OO

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 20:40

Olek - to raczej normalne. Teraz trudno jest tu spotkań sensowny komentarz :)

TheDogg komentarzy: 72021.05.2013, 20:40

@mrsomebody
I tak już jestem sporo czasu (to moje 2gie konto), po za tym można chyba złożyć prośbę o unbana. Ja na przykład dostałem 3 warny za jednym zamachem i uważam, że to troche nie uczciwe było, ale juz nie będę się rozbijał na drobne. Czy jakoś tak.

Gartner komentarzy: 3321.05.2013, 20:39

Wszystkiego najlepszego kanonierzy :) To juz 8 rok :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 20:39

Trofeum dla ogrodników na Emirates jak trofeum

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 20:39

NBW- buahahha genialne!!!

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10321.05.2013, 20:39

Borekenema

Może dlatego, że został MOTM i to dostał ?

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 20:39

Olek - swoją drogą miałem zapytać co tu robisz, ale sam poniekąd udzieliłeś mi odpowiedzi ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 20:38

Olek - bo ja nie latam po świecie :(

hei007 komentarzy: 352821.05.2013, 20:38

Ten gif z Songiem mnie rozwala. Burak jeden.

Marzag - No, Szczesny ma najlepszą od samego początku. Zresztą gramy coraz gorzej to mają nas w dupie.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 20:36

Olek - za późno się "zapisałeś" :( Pozostaje Ci korzystać z pierwszego miejsca w rankingu popularności!

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 20:35

A23- jeez właśnie mi uświadomiłeś mi że mamy nawet ładny mamy zestaw standardowy xDD A coś mi się wydaje że klasycznych wieczornych offtopów na różne tematy nie było. Nie mam jednak pomysłu na taki temat. Noooo.... może o Ewie Drzyzdze albo Olewnikach .

TheDogg komentarzy: 72021.05.2013, 20:33

A ja mam pytanie, od czego zależy ranking popularności?

mrsomebody komentarzy: 602121.05.2013, 20:33

Irytują mnie te zdjęcia z tą nagroda zawodnika meczu. Cieszą się jakby to był puchar anglii

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 321.05.2013, 20:33