Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four'

Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four' 19.05.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 3050 komentarzy

Mówi się, że zwycięzców nie powinno się osądzać, ale w tym przypadku nie ma się nad czym zachwycać. Co prawda Kanonierzy pokonali Newcastle 1-0 i zagwarantowali sobie miejsce w barażach do Ligi Mistrzów, ale wygrana ta była fatalna, żeby nie powiedzieć, że beznadziejna. Tylko stały fragment gry uratował Arsenalowi miejsce w Wielkiej Czwórce, które z jednej strony podopiecznym Arsene'a Wengera się należało, ale z drugiej w decydującym meczu walczyli o nie bez żadnego zaangażowania i z absolutnie zerową wolą walki.

Wstydem jest, że Kanonierzy o zrealizowanie swojego celu bili się aż do ostatniej kolejki, na dodatek w tak beznadziejny sposób. Kibicom Arsenalu pozostało jedynie cieszyć się z czwartego miejsca - które na dobrą sprawę nie jest żadnym trofeum, tylko cholernym obowiązkiem - i zapomnieć o tym żałosnym meczu, który miał miejsce dzisiejszego dnia na Sports Direct Stadium.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie, więc w pierwszych minutach nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnych ciekawych sytuacji bramkowych. Jako pierwsi sygnał do ataku dali gospodarze, którzy już w 8. minucie mogli strzelić gola. Podanie w polu karnym Arsenalu otrzymał Papiss Cisse, jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

Mimo że to Kanonierzy powinni atakować, to jednak drużyna z Newcastle była stroną dominującą w tym meczu. W 13. minucie Papiss Cisse otrzymał kolejne dobre podanie w polu karnym, ale w porę życie uprzykrzył mu Laurent Koscielny, który uniemożliwił mu oddanie celnego uderzenia.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Spotkanie było nudne jak flaki z olejem, a jego tempo odpowiadało wyścigowi ślimaków. W każdym razie, przez długi czas oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Mikel Arteta niestety nie podołał trudom spotkania i odnowił mu się uraz, przez który musiał opuścić boisko. Kapitana Arsenalu zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain, zaś opaskę kapitańską przejął Per Mertesacker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle cokolwiek w tej części meczu zasługiwało na wyróżnienie. Wstyd to przyznać, ale najciekawszym wydarzeniem było do tej pory zejście z boiska Mikela Artety. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Dośrodkowanie Walcotta z rzutu wolnego na piąty metr zgrał Lukas Podolski, gdzie czyhał dobrze ustawiony Laurent Koscielny. Francuz oddał ekwilibrystyczny strzał, który trafił Harpera w głowę, po czym wpadł do bramki Newcastle. 1-0!

Arsenal po strzeleniu bramki dalej wyglądał jak przeciętna drużyna pozbawiona ambicji. Całe szczęście dla Kanonierów, że ich przeciwnikowi również nie za bardzo chciało się dzisiaj grać w piłkę.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Do gry posłał Oliviera Girouda w miejsce Lukasa Podolskiego.

Mecz ten był tak nudny, że po ostatniej zmianie Oliviera Girouda następną ciekawą akcją była... następna zmiana w szeregach Arsenalu. W 89. minucie Jack Wilshere zastąpił na murawie Santiego Cazorlę.

W samej końcówce meczu Kanonierzy mogli definitywnie zakończyć to spotkanie, ale jednak byli w tym meczu tak słabi, że nawet nie potrafili wykorzystać stuprocentowej sytuacji sam na sam z trzecim bramkarzem Newcastle. Theo Walcott po wymanewrowaniu obrońców i zrobieniu mętliku w głowie Harpera najzwyczajniej w świecie strzelił w słupek.

Kilka chwil później Howard Webb zakończył ten mecz, o którym za kilka godzin już nikt nie będzie pamiętał.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997321.05.2013, 20:56

@Oggy

w tym sezonie to wiedziales dziurawa obrone na poszczegolnych graczach, indywidualne bledy, ale nie na formacjach, cos czego od b. dawna nie bylo w AFC...

mrsomebody komentarzy: 602121.05.2013, 20:55

Bould to powinien zostać. Trzeba założyć, że dobra defensywa w ostatniej fazie sezonu, to w dużej mierze jego zasługa.

Theo10 komentarzy: 827521.05.2013, 20:54

@Oggy

Czy ja wiem czy taka dziurawa? Tylko ManC stracił mniej bramek od nas.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223721.05.2013, 20:54

Pingu - ale nie "zasłużeniej" od Cazorli hue hue

youtube.com/watch?v=YFZku9vavfY&sns=tw

Pewnie przewijało się tu setki razy, ale to jest po prostu tak fenomenalne, że nie mogę he he!

Kacper -->Janik (K)

stefcio, nope. Karyk zasłużenie, ale ogród Eden już nie.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 20:53

Widzieliście? :D Radocha ze zdobycia Top4 ciąg dalszy

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 20:51

TheDogg, nóż? Serio? Mi tam dziób przypomina dziób, ale nóż? Ani trochę to niepodobne.

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 20:51

A23- nie płakałbym po Bouldzie. Jakoś nie mogłem patrzeć na dziurawą obronę naszą przez większość sezonu. A jak widzisz prawdopodobieństwo takiej akcji z Bouldem w Stoke?

Hans_Zimmer komentarzy: 594621.05.2013, 20:51