Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four'

Arsenal pokonuje Newcastle i kończy sezon w 'top four' 19.05.2013, 17:51, Sebastian Czarnecki 3050 komentarzy

Mówi się, że zwycięzców nie powinno się osądzać, ale w tym przypadku nie ma się nad czym zachwycać. Co prawda Kanonierzy pokonali Newcastle 1-0 i zagwarantowali sobie miejsce w barażach do Ligi Mistrzów, ale wygrana ta była fatalna, żeby nie powiedzieć, że beznadziejna. Tylko stały fragment gry uratował Arsenalowi miejsce w Wielkiej Czwórce, które z jednej strony podopiecznym Arsene'a Wengera się należało, ale z drugiej w decydującym meczu walczyli o nie bez żadnego zaangażowania i z absolutnie zerową wolą walki.

Wstydem jest, że Kanonierzy o zrealizowanie swojego celu bili się aż do ostatniej kolejki, na dodatek w tak beznadziejny sposób. Kibicom Arsenalu pozostało jedynie cieszyć się z czwartego miejsca - które na dobrą sprawę nie jest żadnym trofeum, tylko cholernym obowiązkiem - i zapomnieć o tym żałosnym meczu, który miał miejsce dzisiejszego dnia na Sports Direct Stadium.

Obie drużyny spotkanie rozpoczęły bardzo ostrożnie, więc w pierwszych minutach nie mieliśmy okazji obejrzeć żadnych ciekawych sytuacji bramkowych. Jako pierwsi sygnał do ataku dali gospodarze, którzy już w 8. minucie mogli strzelić gola. Podanie w polu karnym Arsenalu otrzymał Papiss Cisse, jednak strzelił wysoko nad poprzeczką.

Mimo że to Kanonierzy powinni atakować, to jednak drużyna z Newcastle była stroną dominującą w tym meczu. W 13. minucie Papiss Cisse otrzymał kolejne dobre podanie w polu karnym, ale w porę życie uprzykrzył mu Laurent Koscielny, który uniemożliwił mu oddanie celnego uderzenia.

W następnych minutach nie działo się nic godnego uwagi. Spotkanie było nudne jak flaki z olejem, a jego tempo odpowiadało wyścigowi ślimaków. W każdym razie, przez długi czas oba zespoły nie stworzyły sobie żadnej sytuacji strzeleckiej.

W 28. minucie Arsene Wenger zmuszony został do przeprowadzenia pierwszej zmiany. Mikel Arteta niestety nie podołał trudom spotkania i odnowił mu się uraz, przez który musiał opuścić boisko. Kapitana Arsenalu zastąpił Alex Oxlade-Chamberlain, zaś opaskę kapitańską przejął Per Mertesacker.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic godnego uwagi, o ile w ogóle cokolwiek w tej części meczu zasługiwało na wyróżnienie. Wstyd to przyznać, ale najciekawszym wydarzeniem było do tej pory zejście z boiska Mikela Artety. Miejmy nadzieję, że druga połowa przyniesie nam więcej emocji.

Druga połowa zaczęła się od mocnego ciosu ze strony Arsenalu. Dośrodkowanie Walcotta z rzutu wolnego na piąty metr zgrał Lukas Podolski, gdzie czyhał dobrze ustawiony Laurent Koscielny. Francuz oddał ekwilibrystyczny strzał, który trafił Harpera w głowę, po czym wpadł do bramki Newcastle. 1-0!

Arsenal po strzeleniu bramki dalej wyglądał jak przeciętna drużyna pozbawiona ambicji. Całe szczęście dla Kanonierów, że ich przeciwnikowi również nie za bardzo chciało się dzisiaj grać w piłkę.

W 78. minucie Arsene Wenger przeprowadził drugą zmianę. Do gry posłał Oliviera Girouda w miejsce Lukasa Podolskiego.

Mecz ten był tak nudny, że po ostatniej zmianie Oliviera Girouda następną ciekawą akcją była... następna zmiana w szeregach Arsenalu. W 89. minucie Jack Wilshere zastąpił na murawie Santiego Cazorlę.

W samej końcówce meczu Kanonierzy mogli definitywnie zakończyć to spotkanie, ale jednak byli w tym meczu tak słabi, że nawet nie potrafili wykorzystać stuprocentowej sytuacji sam na sam z trzecim bramkarzem Newcastle. Theo Walcott po wymanewrowaniu obrońców i zrobieniu mętliku w głowie Harpera najzwyczajniej w świecie strzelił w słupek.

Kilka chwil później Howard Webb zakończył ten mecz, o którym za kilka godzin już nikt nie będzie pamiętał.

Newcastle UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kot komentarzy: 151421.05.2013, 22:03

Co Jenki, Olivier i Ox.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 22:02

kiedys byla taka gra ze sie lecialo mucha po autostradzie i staralo sie nie wpasc na samochod czy cos takiego zna ktos nazwe? ;p

Verminator97 komentarzy: 1490021.05.2013, 22:01

youtube.com/watch?v=V2dywKOCN6I&feature=player_embedded

srv92 komentarzy: 60221.05.2013, 21:58

powiedzcie mi po co ta sonda na kapitana w przyszłym sezonie? Vermaelen może jeśli chodzi o formę faktycznie w tym sezonie prezentował sie kiepsko, ale może odbuduje formę przez okres przygotowawczy. Nie widze powodu, aby zabierać mu opaskę kapitańską.

thegun komentarzy: 106321.05.2013, 21:57

nawet EL byśmy nie wygrali

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 21:55

Jestem za aby wygrać LE, ale tylko po "awansie" z 3 miejsca LM

Ars3n komentarzy: 1235421.05.2013, 21:54

to moze w koncu zagrajmy, moze uda sie nam wygrac to 'marne' trofeum.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 221.05.2013, 21:53

Gdybyśmy grali w LE Cesc nabił by też z 30 asyst :)

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:52

Ars3n- Mata grał w LE? Trzeba patrzeć ile to słabsze rozgrywki od LM.

Ars3n komentarzy: 1235421.05.2013, 21:51

aa.. nie uwzglednilem tego, ze chodzi tylko o PL. W PL jednak nie bylo zle, gorzej jesli chodzi ogolnie o caly sezon, bo tam juz Mata nabil ponad 30asyst.

Ars3n komentarzy: 1235421.05.2013, 21:49

Rivaldo
piszesz o stylu i zaraz o statystykach. Chociaz uwielbiam Mate jak i Cesca, to Juan nie przebije tego unikatowego stylu Fabregasa. Statami oczywiscie go miazdy, ale stylem nie. W sumie do dzis mega zaluje tego, ze Mata do nas nie przyszedl.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 21:49

Śmiejecie się ze Skila a on grał w finale LM...

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:48

AAL- trzeba dorzucić sweet focie Oliego i może trochę autografów Papcia. Gorzej że i tak Ciamak może powiedzieć że chce zostać i pupa. Coś jak Skilaczi, BTW kurde ciągle ktoś z sąsiadów to puszcza youtube.com/watch?v=dW2MmuA1nI4&list=PL1A2FDCF13D8C91CC
Czy tylko mi to brzmi na yoyo skillaczi?

Verminator97 komentarzy: 1490021.05.2013, 21:47

RIVALDO700 > W sezonie 2009/2010 w samej PL Cesc zdobył 15 bramek i zaliczył 15 asyst , a ogółem zdobył 19 bramek i zaliczył 19 asyst.

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274821.05.2013, 21:46

ponoć oficjalne.. kilka fanpejdży piszą to samo więc coś jest na rzeczy. :)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.05.2013, 21:44

chocaz lubilem styl Cesca w PL to niestety Mata statami zjadl go w PL w tym sezonie

MrWhite komentarzy: 74221.05.2013, 21:43

To ssij faje Giroud! :D

ArseneAl komentarzy: 2341721.05.2013, 21:42

@Oggy
Chociaż niee.. Jeśli wierzyć transfermarkt to ma jeszcze rok. Może się komuś go opchnie za 1-2 mln.

Ars3n komentarzy: 1235421.05.2013, 21:42

mrwhite
nie gram w fife. Jak mam ci odpowiedziec?

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 21:42

QuaresmaMiz14, bedzie klapa po pierwszym sezonie, sponsorzy dadza sobie spokoj i skoncza z dlugami ;p

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:42

afcforever- no o Ledleyu K. też można cośby naskrobać ale jak kto woli;> Pamietam jak o Cescu ktoś pisał że to najlepszy playmaker w historii BPL jak odchodził, nawet lepszy od Scholesa. I nie był to P. Morgan tylko J. Cross chyba. BTW Postaramy się nie prowokować tematu lfc, może się jakiś mały "odwyk" przyda xD

Verminator97 komentarzy: 1490021.05.2013, 21:41

QuaresmaMiz14 > Że co!? Skąd masz te info?:p

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274821.05.2013, 21:40

Moutinho i James Rodriquez w AS Monaco..

mrsomebody komentarzy: 602121.05.2013, 21:39

MrWhite

Weź sobie załoz konto na Fifa Polonia ...

ArseneAl komentarzy: 2341721.05.2013, 21:39

@Oggy
Marułan ma chyba kontrakt do 2015 :/

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.05.2013, 21:38

WHU sie wzielo ostro za zaklepanie transferow na to wyglada Carroll , Rat

mar12301 komentarzy: 2313721.05.2013, 21:38

Verm97 -> żałosne. poziom gimnazjalisty, który kibicuje united.

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 21:38

arsenallord
no wybacz, nie widziałem tej fujary wyżej, dopiero marzag powiedział.
Ehh też kiedyś tak mojemu bratu patrzyłem na monitor, co robi, co pisze i to mi wystarczało xd

MrWhite komentarzy: 74221.05.2013, 21:37

Toby Alderweireld czy Dragovic? :D tak tak FIfa pytam po raz kolejny mozecie mnie juz wyzywac :D

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:37

No właśnie. Komu teraz wciśniemy Ciamaka? On ma jeszcze kontrakt rok? Może Bordeaux go zabierze, facet jednak porażka można było liczyć na trochę więcej. Nasz sękacz B52 wraca też, będą "nowi" napastnicy jak uj.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 121.05.2013, 21:36

ciekawe kto by musiał od nas odejść żebyśmy skończyli jak Liverpool, chyba tylko Wenger ;p

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 221.05.2013, 21:36

Nie powiedziałbym ,że od 5 lat walczy jak z równy z równym, Everton nigdy nie wygrał z topami na wyjeździe, to o czymś świadczy dopiero ostatnie dwa sezony to walka

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11721.05.2013, 21:36

songoku95---> Co to za linki tu podrzucasz!? :)
Młodszy brat spogląda czasem co robię na kompie i zobaczył takie coś! :)

Verminator97 komentarzy: 1490021.05.2013, 21:34

meczyki.pl/obrazki,5470

Trochę to smutne :(

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 21:34

oggy
w sumie racja, brał tygodniówke i do długi okres czasu. Czasami się zastanawiam czy nie wyszlibyśmy lepiej od razu rozwiązać kontrakt i zapłacić sume od razu, jak płacić tygodniówki przez kolejne tygodnie

ArseneAl komentarzy: 2341721.05.2013, 21:34

@Oggy
Pamiętam jak dziś jak go wypożyczaliśmy jak ludzie gadali, że wygryzie Carrolla i Cole'a nastrzela trochę bramek dla WHU lol.
A on nie dość, że ich nie wygryzł to ledwo łapał się na ławkę (ostatnio to chyba cały czas na trybunach siedział).

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 21:33

Arsenal23, ale to też się ma nijak do tego, bo Udinese dopiero od dwóch sezonów dobrze grają. A Everton już co najmniej 5 lat walczy jak równy z równym jeśli chodzi o LFC.

srv92 komentarzy: 60221.05.2013, 21:32

Ja bym chciał tylko, żeby Cesc wrócił do nas + jakiś utalentowany, niekoniecznie znany napastnik. Jeśli kontuzje by nas omijały, to skład byłby naprawde mocny.

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:32

songoku- a kogo nas? Nas kosztował Ciamak tygodniówkę? Karol nic nas nie kosztował, nawet nam goli za wiele nie strzelił:P Mi tam chodzi o to że Chamakh jest nawet gorszy od tego konia;< Pewnie też będzie świecił żelem (i łysiną) na naszej ławce w przyszłym sezonie o.O

Bellers komentarzy: 123621.05.2013, 21:31

@Pinguite

To że dany klub jest w pewnym momencie lepszy, nie znaczy, że jest "większy". Tak przynajmniej jest moim zdaniem;p

Swoją drogą, kiedyś była plota, że będziecie mieli 70 mln na transfery. Coś się poruszyło w tej kwestii? Jak myślicie, rzeczywiście wam tyle dadzą?

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 21:29

Bellers, jest. To prawda. Na chwilę obecną United, City i Chelsea poza zasięgiem Arsenalu.

songoku95 komentarzy: 2348621.05.2013, 21:29

i myślę, że osoba,która to wstawiła też tego nie wdziała; o albo to zdj. takie ma być ;d

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747421.05.2013, 21:29

malina110

23 i 25 maja masz 2 sparingi Chelsea vs City w USA , jesli ci malo PL

marzag
ej Ty rzeczywiście, też tego nie wiedzialem xd

Pinguite komentarzy: 1502021.05.2013, 21:28

Arsenal23, To się ma nijak do tego ponieważ, Everton już drugi raz wyprzedził Liverpool w tabeli. A ponadto przez ostanie sezony byli niżej o zaledwie 1 pozycję! ;]

Oggy komentarzy: 948921.05.2013, 21:28

Haha śmiejcie się z Carrolla ale jakoś nasz Ciamak nie wygryzł go ze składu... i wróci;/ Dobra teraz proszę na scenę fanów jego talentu....meksykańska fala w komentach!

Bellers komentarzy: 123621.05.2013, 21:27