Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera

Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera 23.11.2013, 17:24, Marcin Stefaniak 1696 komentarzy

Skuteczny i dojrzały do bólu, to zdanie chyba najlepiej oddaje styl, w jakim Kanonierzy pokonali dzisiaj na własnym stadionie Southampton. Podopieczni Wengera nie porwali fanów pięknym futbolem, nie stworzyli sobie też wielu klarownych szans do strzelenia gola, jednak w kluczowych momentach byli lepsi od Świętych i właśnie dzięki temu po dwóch trafieniach Oliviera Girouda pokonali podopiecznych Mauricio Pochettino 2-0.

Oczywiście walnie do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się także Artur Boruc, który na chwilę stracił głowę we własnym polu karnym i podarował przeciwnikom gola. Z drugiej strony Kanonierzy nie pozwolili zawodnikom z St. Mary's Stadium na zbyt wiele i dzięki temu zachowali czyste konto, a na koniec spotkania dołożyli drugie trafienie z rzutu karnego i umocnili się na pozycji lidera angielskiej Premier League.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta (74. Rosicky), Ramsey - Wilshere, Özil (81. Monreal), Cazorla (70. Walcott) - Giroud.

Southampton: Boruc - Clyne, Fonte, Hooiveld, Shaw - Wanyama, Schneiderlin - Ward-Prowse, Lallana (53. Osvaldo), Rodriguez - Lambert.

Mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem ze względu z zakłóceniami pracy linii metra Piccadilly Line i związanym z tym faktem dojazdu fanów na stadion.

Na początku spotkania Święci chcieli narzucić swoje tempo, jednak starczyło im pary tylko na kilka minut. Później do głosu doszedł Arsenal i już w 11. minucie podopieczni Wengera stworzyli sobie pierwszą dogodną szansę na strzelenie bramki. W zamieszeniu w polu karnym rywala najlepiej odnalazł się Jack Wilshere, który z ostrego kąta posłał piłkę nad Arturem Borucem, jednak futbolówka trafiła tylko w słupek.

7 minut później zabłysnął Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła, jednak piłka po finezyjnym strzale piętą po raz drugi trafiła w słupek bramki bronionej przez Artura Boruca.

W 22. minucie polski bramkarz ekipy Southampton nie dał powodów do radości wielu polskim dziennikarzom sportowym, którzy w dzisiejszym spotkaniu przede wszystkim skupiali się na pojedynku polskich golkiperów. Ku uciesze kibiców Arsenalu Boruc "popisał się" nieudanym dryblingiem we własnym polu karnym, futbolówkę z dziecinną łatwością zabrał mu Olivier Giroud i wpakował ją do pustej bramki.

Niestety po strzelonej bramce Kanonierzy nie zamierzali kontynuować ataków i cofnęli się do defensywy. W 32. minucie po błędzie Artety do piłki dopadł Adam Lallana i oddał groźny strzał, jednak świetnie interweniował Szczęsny. Chwilę później z rzutu rożnego próbował Hooiveld, ale piłkę wybili defensorzy Arsenalu.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania po raz kolejny do ataku ruszyli Święci. W szesnastce Arsenalu ze stoickim spokojem piłkę opanował Jay Rodriguez i bardzo efektownie uderzył, ale znów na posterunku znalazł się Szczęsny. Piłka powędrowała jeszcze pod nogi Ricky'ego Lamberta, jednak reprezentant Anglii był na spalonym.

Chwilę później Mark Clattenburg zaprosił zawodników obu drużyn na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bliźniaczo podobnie do pierwszej, znowuż na początku do przodu ruszyli zawodnicy z St. Mary's Stadium, jednak po chwili to Kanonierzy przejęli inicjatywę i dominowali w środkowej części boiska. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, gdyż przez drugie 45 minut niewiele działo się pod bramkami obu polskich golkiperów, a poza golem Girouda najciekawszymi wydarzeniami były chyba tylko zmiany dokonywane kolejno przez Pochettino i Wengera.

W 51. minucie pierwszą stosunkowo groźną akcję przeprowadzili goście. Morgan Schneiderlin zagrywał do Adama Lallany, jednak strzał Anglika spoza szesnastki trafił prosto w ręce Wojciecha Szczęsnego. 2 minuty później Lallanę zastąpił na boisku Dani Osvaldo.

W 64. minucie Mesut Özil choć na chwilę pojawił się na radarze i po dobrym dryblingu uderzył z ostrego kąta, tym razem jednak Artur Boruc wziął próbę Kanoniera w pełni poważnie i bezproblemowo wyłapał strzał Niemca.

4 minuty później podopieczni Wengera znów chcieli sprawdzić Polaka, jednak uderzenie Jacka Wilshere'a ledwo doleciało do bramki Świętych.

Przez następne kilkanaście minut zawodnicy obu drużyn niesamowicie skutecznie walczyli o to, by wspierający ich kibice zaczęli zapadać w sen. W międzyczasie Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Najpierw Walcott zastąpił Cazorlę, później Rosicky pojawił się na boisku zastępując Artetę, a Monreal Özila.

W 83. minucie Kanonierzy ruszyli z groźną kontrą. Sporo miejsca w środku pola miał Aaron Ramsey, który udanie zagrał do Theo Walcotta, Anglik dobrze opanował piłkę, jednak jego strzał pofrunął obok bramki strzeżonej przez Boruca.

3 minuty później kibiców Arsenalu uspokoił najpierw Mark Clattenburg, dyktując jedenastkę dla podopiecznych Wengera, a następnie Olivier Giroud, pewnie zamieniając ją na drugiego gola i ustalając wynik spotkania na 2-0.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny pokazał wszystkim, że nie stracił czujności i bardzo dobrze wyszedł do prostopadłego podania kierowanego do Wanyamy. Kilka chwil później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28734 newsów: 325.11.2013, 16:47

Maciek_AFC Okolo 1000 funtow z hotelem a jesli juz masz zabukowany to z 500 moze mniej wiec po 250 na lebka.

Maciek_AFC komentarzy: 248625.11.2013, 16:45

Pytanie do ludzi mieszkających aktualnie w UK. Wybieram się na tydzien z dziewczyna do Londynu, podpowiedzcie mi prosze, ile kasy musimy ze soba wziac? Optymalnie, bez szalenczych zakupow i pierdół

Qarol komentarzy: 1450225.11.2013, 16:43

Ja podbijam, żałosna ta reklama, a nie śmieszna ; D

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 125.11.2013, 16:41

TakKrzysiu, to jest po prostu głupie, a nie śmieszne, tak jak głupie jest "What the fox say" mnie głupie rzeczy przestały śmieszyć pod koniec gimnazjum ;p

@A1886
Co to za głupota z tym "Sanogo kaleka"? Widziałeś chociaż jeden jego mecz? Opanuj że się.

TakKrzysiu komentarzy: 893825.11.2013, 16:11

Ja piernicze, zobaczcie:
youtube.com/watch?v=m8MX1akGnzY
ześmiałem sie ze śmiechu jak pszczoła^^ reklama wszechczasów.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.11.2013, 15:37

afcforever

Bo Moyes. Sam se odpowiadziałeś

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.11.2013, 15:24

Wiecie mozna, czy gdzies w necie mozna sobie obejrżeć MOTM z tego weekendu?w sumie zalezy mi na meczach sobotnich

MarcinKanonier komentarzy: 133125.11.2013, 15:24

Tak jak przypuszczalem - nie znalazlo sie miejsce dla Artura.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.11.2013, 15:24

afcforever

Gervinho sobie nie poradził w PL, Mirallas sobie radzi, widać różnice ?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50325.11.2013, 15:21

XI kolejki wg. Sky Sports.

Dainc komentarzy: 84725.11.2013, 15:19

"Skuteczny i dojrzały do bólu"
Naprawdę autor tymi słowami opisuje styl gry?
Bramkę z rzutu karnego i po błędzie bramkarza nazywacie "skutecznym stylem" ?

Kaczaza komentarzy: 722425.11.2013, 15:14

afcforever;
No ok, to znajdź lepszego wyjadacza za taką kwotę, z doświadczeniem w LM

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.11.2013, 15:08

afcforever

Tylko że w Grecji grał na szpicy, a w Eve jest jednym z lepszych, kończ waść.

Maciek_AFC komentarzy: 248625.11.2013, 15:08

kaziu

lepszy rydz niz nic :D

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2725.11.2013, 15:07

afcforever, ja wiem czy Mirallas dupa w PL? Ja tam bym nie miał nic przeciwko przygarnięciu go na skrzydło.

Kaczaza komentarzy: 722425.11.2013, 15:04

afcforever;
No to po Ciamaku nie powinniśmy nikogo z Lige 1 kupować.

Gujet komentarzy: 98125.11.2013, 15:01

goal.com/en/news/9/england/2013/11/25/4431407/podolski-returns-to-full-training-after-hamstring-injury?ICID=HP_BN_6

Podolskie wraca na mecz e Evertonem 8 grudnia.

kaziu874 komentarzy: 673825.11.2013, 15:00

Maciek --> e, to te 30 zł mogę jednak dać ;d

Maciek_AFC komentarzy: 248625.11.2013, 14:58

kaziu

bo pewnie kupil za grosze i niezle na nim zarobi ;D

kaziu874 komentarzy: 673825.11.2013, 14:56

mskafc --> 30 zł mogę dać. A tak serio, czemu sprzedajesz nowy telefon prosto z salonu?

Maciek_AFC komentarzy: 248625.11.2013, 14:56

Tak sie akurat zlozylo, ze po przysciu Ozila zaczelismy bardzo dobrze grac i tyle :D jezeli dzieki niemu mamy wygrac lige, to niech go wszyscy wychwalaja dziennie :D

mskafc komentarzy: 579625.11.2013, 14:48

Chce ktos kupic nówkę SGS4 prosto z salonu? Polecam!:P

Tomassini komentarzy: 272025.11.2013, 14:47

Ancelotti to powinien wrzucić na luz z tym Ozilem. Zamiast Ozila ma Bale i Isco więc nie najgorzej mu się trafiło. Chciałbym aby wreszcie ktoś zauważył że arsenal to nie tylko ozil, a nawet przede wszystkim nie ozil tylko cała drużyna, nikt w pojedynkę tego wózka nie ciągnie

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.11.2013, 14:37

Newcastle swoją drogą jak utrzyma taką dyspozycje to o LE powalczą

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.11.2013, 14:28

Mecz KFC - United będzie jednym z najnudniejszych w tym sezonie, ciche WHL z topornym futbolem obu drużyn

Maciek_AFC komentarzy: 248625.11.2013, 14:23

fajnie ktoś napisał: 'city trafiło 6 w totka' hahahha :D

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 225.11.2013, 14:22

Borek

Dembele idzie do Evertonu nie do tych sroków !

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.11.2013, 14:16

Ogładacie dzisiaj AV - WBA? :P

Dreamcast komentarzy: 104225.11.2013, 14:06

@Fabik

W sumie nie ma co Poldiego wpychać szybko na boisko - lepiej go oszczędzać na mecze z czołówką

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2725.11.2013, 13:58

Podolski już trenuje z zespołem a mimo to jeszcze przez prawie miesiąc ma nie grać? Dziwne

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 925.11.2013, 13:54

John Cross podaje, że Podolski nie zagra jeszcze przez 3-4 tygodnie. Oczywiście słowa Bossa z konferencji.

mallen komentarzy: 2123925.11.2013, 13:53

AW pewnie chciał, że Diaby się sam nie nudził.

Z Sanogo dzieje się dokładnie to czego się obawiałem :/

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.11.2013, 13:50

gramy*

Można powiedzieć, że tylko Chambo i Podolski zostali poza grą. Ryo, Sanogo i Diabiego nie ma co uwzględniać, bo to kaleki niestety. Żadna strata.
Teraz jak nie gram w COC to tym bardziej są nam nie potrzebni.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 925.11.2013, 13:48

James Olley ‏@JamesOlley 10 min
At Colney. Wenger on squad for Marseille:
"Everybody from Saturday is available and of course Flamini is back from suspension." #AFC

wszyscy zdrowi + wraca Flam :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.11.2013, 13:31

Ancelotti interview in the Times. “Arsenal are doing well, but we helped them. Wenger has to buy us dinner, as we gave them Özil."

Carlo możesz nam teraz jeszcze bardziej pomóc dając nam Benzeme z którym być może wygramy ligę :D Wtedy to Wenger tobie powinien kupić butelkę albo nawet i zgrzewkę dobrego wina :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.11.2013, 13:30

goal.com/en/news/1717/editorial/2013/11/25/4426181/all-the-group-of-death-permutations-for-arsenal-napoli-and

Tutaj macie wyjaśnione kto i w jakim przypadku może awansować z naszej fazy grupowej po 6 kolejce :) Sporo tych scenariuszy :D

mallen komentarzy: 2123925.11.2013, 13:22

@Arsenal_1886

Czyli dobre plotki się potwierdziły :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676925.11.2013, 13:21

Chelsea nie kupi Lewego.Chyba, ze są tak tępi, ze dalej nie będą chcieli dać szansy Lukaku

Osobiscie w Lewego w AFC nie wierze, i mam dziwne przeczucie, ze w zime lub lato dołączy do naszego klubu ktos z dwójki Benteke/Pato

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.11.2013, 13:20

gettyimages.com/Search/Search.aspx?EventId=451333759&EditorialProduct=Sport

Fotki z treningu. Arteta trenował z drużyną podobnie jak Podolski czy nasza dwójka legend - Thierry i Pires :) Poldi to zapewne do kadry zostanie włączony na przyszły tydzień przeciwko Hull. Boss przed sobotą mówił, że 3 tygodnie jeszcze trzeba poczekać na Poldiego, ale wydaje mi się, że powoli Boss już go będzie wprowadzał :)

pronik komentarzy: 517925.11.2013, 13:17

Reprezentant Francji, Yann M’Vila, siedział wśród fanów Liverpoolu na Goodison Park podczas sobotniego meczu derbowego, co wywołało falę spekulacji na temat jego potencjalnych przenosin na Anfield w styczniu.

Kaczaza komentarzy: 722425.11.2013, 13:12

Pinguite;
Myślę że to jest ryzyko zgrania z resztą. Daniel Sturridge też obleciał kilka klubów zanim trafił gdzie powinien :)

Pinguite komentarzy: 1502025.11.2013, 13:06

przypominam, że Bony też był bestia. wejście do lepszej ligi i już forma jak Soldado ;)

mallen komentarzy: 2123925.11.2013, 13:04

Było jakieś info dlaczego Arteta opuścił boisko?

Kaczaza komentarzy: 722425.11.2013, 13:03

ludi72
Grek ma 25 lat dopiero.
11/12 44 mecze 19 bramek
12/13 51 meczy 21 bramek
aktualnie 18 meczy 22 bramki, IMO to jest potencjał. W reprezentacji grywa na skrzydle lub jako jeden z dwójki atakujących, postawny, tani i młody. porównywalny do Persiego w wieku 25 lat :)

mallen komentarzy: 2123925.11.2013, 13:02

Czekamy na oficjalne fotki z treningu :)