Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera

Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera 23.11.2013, 17:24, Marcin Stefaniak 1696 komentarzy

Skuteczny i dojrzały do bólu, to zdanie chyba najlepiej oddaje styl, w jakim Kanonierzy pokonali dzisiaj na własnym stadionie Southampton. Podopieczni Wengera nie porwali fanów pięknym futbolem, nie stworzyli sobie też wielu klarownych szans do strzelenia gola, jednak w kluczowych momentach byli lepsi od Świętych i właśnie dzięki temu po dwóch trafieniach Oliviera Girouda pokonali podopiecznych Mauricio Pochettino 2-0.

Oczywiście walnie do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się także Artur Boruc, który na chwilę stracił głowę we własnym polu karnym i podarował przeciwnikom gola. Z drugiej strony Kanonierzy nie pozwolili zawodnikom z St. Mary's Stadium na zbyt wiele i dzięki temu zachowali czyste konto, a na koniec spotkania dołożyli drugie trafienie z rzutu karnego i umocnili się na pozycji lidera angielskiej Premier League.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta (74. Rosicky), Ramsey - Wilshere, Özil (81. Monreal), Cazorla (70. Walcott) - Giroud.

Southampton: Boruc - Clyne, Fonte, Hooiveld, Shaw - Wanyama, Schneiderlin - Ward-Prowse, Lallana (53. Osvaldo), Rodriguez - Lambert.

Mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem ze względu z zakłóceniami pracy linii metra Piccadilly Line i związanym z tym faktem dojazdu fanów na stadion.

Na początku spotkania Święci chcieli narzucić swoje tempo, jednak starczyło im pary tylko na kilka minut. Później do głosu doszedł Arsenal i już w 11. minucie podopieczni Wengera stworzyli sobie pierwszą dogodną szansę na strzelenie bramki. W zamieszeniu w polu karnym rywala najlepiej odnalazł się Jack Wilshere, który z ostrego kąta posłał piłkę nad Arturem Borucem, jednak futbolówka trafiła tylko w słupek.

7 minut później zabłysnął Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła, jednak piłka po finezyjnym strzale piętą po raz drugi trafiła w słupek bramki bronionej przez Artura Boruca.

W 22. minucie polski bramkarz ekipy Southampton nie dał powodów do radości wielu polskim dziennikarzom sportowym, którzy w dzisiejszym spotkaniu przede wszystkim skupiali się na pojedynku polskich golkiperów. Ku uciesze kibiców Arsenalu Boruc "popisał się" nieudanym dryblingiem we własnym polu karnym, futbolówkę z dziecinną łatwością zabrał mu Olivier Giroud i wpakował ją do pustej bramki.

Niestety po strzelonej bramce Kanonierzy nie zamierzali kontynuować ataków i cofnęli się do defensywy. W 32. minucie po błędzie Artety do piłki dopadł Adam Lallana i oddał groźny strzał, jednak świetnie interweniował Szczęsny. Chwilę później z rzutu rożnego próbował Hooiveld, ale piłkę wybili defensorzy Arsenalu.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania po raz kolejny do ataku ruszyli Święci. W szesnastce Arsenalu ze stoickim spokojem piłkę opanował Jay Rodriguez i bardzo efektownie uderzył, ale znów na posterunku znalazł się Szczęsny. Piłka powędrowała jeszcze pod nogi Ricky'ego Lamberta, jednak reprezentant Anglii był na spalonym.

Chwilę później Mark Clattenburg zaprosił zawodników obu drużyn na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bliźniaczo podobnie do pierwszej, znowuż na początku do przodu ruszyli zawodnicy z St. Mary's Stadium, jednak po chwili to Kanonierzy przejęli inicjatywę i dominowali w środkowej części boiska. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, gdyż przez drugie 45 minut niewiele działo się pod bramkami obu polskich golkiperów, a poza golem Girouda najciekawszymi wydarzeniami były chyba tylko zmiany dokonywane kolejno przez Pochettino i Wengera.

W 51. minucie pierwszą stosunkowo groźną akcję przeprowadzili goście. Morgan Schneiderlin zagrywał do Adama Lallany, jednak strzał Anglika spoza szesnastki trafił prosto w ręce Wojciecha Szczęsnego. 2 minuty później Lallanę zastąpił na boisku Dani Osvaldo.

W 64. minucie Mesut Özil choć na chwilę pojawił się na radarze i po dobrym dryblingu uderzył z ostrego kąta, tym razem jednak Artur Boruc wziął próbę Kanoniera w pełni poważnie i bezproblemowo wyłapał strzał Niemca.

4 minuty później podopieczni Wengera znów chcieli sprawdzić Polaka, jednak uderzenie Jacka Wilshere'a ledwo doleciało do bramki Świętych.

Przez następne kilkanaście minut zawodnicy obu drużyn niesamowicie skutecznie walczyli o to, by wspierający ich kibice zaczęli zapadać w sen. W międzyczasie Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Najpierw Walcott zastąpił Cazorlę, później Rosicky pojawił się na boisku zastępując Artetę, a Monreal Özila.

W 83. minucie Kanonierzy ruszyli z groźną kontrą. Sporo miejsca w środku pola miał Aaron Ramsey, który udanie zagrał do Theo Walcotta, Anglik dobrze opanował piłkę, jednak jego strzał pofrunął obok bramki strzeżonej przez Boruca.

3 minuty później kibiców Arsenalu uspokoił najpierw Mark Clattenburg, dyktując jedenastkę dla podopiecznych Wengera, a następnie Olivier Giroud, pewnie zamieniając ją na drugiego gola i ustalając wynik spotkania na 2-0.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny pokazał wszystkim, że nie stracił czujności i bardzo dobrze wyszedł do prostopadłego podania kierowanego do Wanyamy. Kilka chwil później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
kaziu874 komentarzy: 675324.11.2013, 20:49

Na Marsylie można coś takiego: Szczesny, Sagna, Kosa, Verma, Nacho, Flamini, Ramsey, Ozil, Walcott, Wilshere, Giroud

Ale i tak na 100% będzie inaczej i zagra pewnie taki skład jak wczoraj.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2013, 20:49

Ja tymczasem sobie pobrałem derby Liverpoolu, miodny mecz, najlepszy w tym roku w ogóle. "Będę go oglądał"

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2013, 20:47

Odpocząć musi Giroud i Jack (bo kostka). No i dałbym zagrać Monrealowi.
--------------Szczęsny--------------
Sagna------Per----Kosa--Monreal
--------Flamini-----Ramsey-------
Gnabry/Santi--Özil--------Rosicky
---------------Walcott--------------

rafi_i komentarzy: 421824.11.2013, 20:46

FadeIn chcesz aby odpoczęli najważniejsi piłkarze, w najważniejszym jak do tej pory meczu w sezonie? Coś słabo myślisz.

Verminator97 komentarzy: 1490024.11.2013, 20:45

A23 > No to rzeczywiście grubo. Zdziwiłem się, że Navas zdobył dwie bramki. Myślałem, że on tylko potrafi biec do przodu z piłką, ewentualnie wrzucić na głowę do Negredo lub Aguero. :D Żarty żartami, ale Navas nie zachwycał do tej pory, a dziś dwie bramki wbił.

Theov47 komentarzy: 108024.11.2013, 20:45

Panowie nie można lekceważyć OM, przecież jak nie wygramy, to trzeba będzie coś ugrać z Napoli a o to nie będzie łatwo. Ale myślę, że Theo i Flamini obowiązkowo. No i jeszcze fajnie jakby Verma zagrał ;)

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2013, 20:43

Aaron i Kosa z jakiej racji?
Na stoperze piłkarz się tak nie męczy z resztą ostatnio nie grał w rep. bo pauzował za czerwo. Aaron nie grał za to w żadnym meczu reprezentacji bo był "chory".

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2013, 20:42

Verminator

Jak Lloris podaje Aguero przed polem karnym w pierwszych sekundach meczu... to sobie sam odpowiedź na to pytanie.

FadeIn komentarzy: 354724.11.2013, 20:41

Verminator97

Oba stwierdzenia są prawidłowe. Totki znalazły się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze :-) bo City ostatnio jest w gazie

Trequartista komentarzy: 536624.11.2013, 20:39

To tak: Walcott musi się kiedyś ograć przed grudniowym spotkaniami, Cazorla prezentuje się gorzej od Rosy, z Artetą bym nie ryzykował, o Ramseya się boję, zagrał bardzo dużo minut, a chyba w tej chwili w lepszej formie od Jacka nie jest. Co do obrony MikelArteta może mieć rację, ale bracia Ayew i Valbuena postrachu siać raczej nie będą.

FadeIn komentarzy: 354724.11.2013, 20:39

To fakt Giroud powinien odpocząć. Aaron i Kosa również. Per ostatnio z Mułami nie grał. Oezil w reprze też pełnych meczów nie grał. Zobaczymy. Ja bym trzem dał odpocząć ale tak nie będzie bo pomimo meczu u siebie to kluczowy mecz dla nas jeżeli chodzi o układ tabeli więc jeżeli odpoczynek to tylko przy pewnym awansie z 1 miejsca w ostatniej kolejce LM

Verminator97 komentarzy: 1490024.11.2013, 20:37

Na pewno prawie wszyscy oglądali mecz City. Mam do was pytanie. City było tak kapitalne czy Tottenham tak katastrofalny? :D

Pinguite komentarzy: 1502024.11.2013, 20:35

haxball.com/?roomid=~2bfaf2738720a95768f00de3e891cc8d3910358f9f7a9c061e2afe55656b8e150

welcome to haxbal ;)

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2013, 20:35

Odpoczynku na OM to najbardziej potrzebuje Giroud.
Może Theo na szpicy by wystarczył przeciwko ogórom.

kb8konrad komentarzy: 143224.11.2013, 20:35

Arteta dziwnie zszedl w tym meczu, nie wyglądało to na kontuzje a tak jakby wiedział ze bedzie grał z OM i nie chcial sie przemęczać ;)

może się myle ale tak to wyglądalo ;)

FadeIn komentarzy: 354724.11.2013, 20:33

Już zakodowałem Arsenal-Marsylia :-)

FadeIn komentarzy: 354724.11.2013, 20:32

rafi

aha :-) zapomniełem a to ważne. ehhhh to ja bym wszystkim dał odpocząć. Nie no nie żartujmy. Tak na serio to dwóm, trzem graczom typu. Nie wiem... Kosa, Aaron, Oezil dałbym odpocząć ale nie wiadomo co z Artetą. to też problem

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 20:31

FadeIn

Do Francji jechać sobie możesz, ale mecz jest Londynie :]

Vendeful komentarzy: 237024.11.2013, 20:30

nie wiem jak wy,ale ja z niecierpliwoscia czekam na nowy wpis na blogu Pana Okońskiego dotyczący dzisiejszego meczu jego drużyny-Tottenhamu :D

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2013, 20:30

Remy > Benteke
No i francuz byłby tańszy.
Do tego bardziej nam potrzeba napastnika w stylu Loica niż Benteke (zwinny, szybki).

rafi_i komentarzy: 421824.11.2013, 20:29

FadeIn z Marsylią gramy u siebie.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078424.11.2013, 20:29

fadeIn
tylko, że my na Emirates gramy, nie musimy jechać do Francji

Verminator97 komentarzy: 1490024.11.2013, 20:28

Wróciłem do domu ok. 19:00. Sprawdzam dzisiejsze wyniki Premier League i szok. City aż 6:0 z Tottenahamem. No po prostu nie wierzę. Jak żałuję, że nie widziałem meczu, ale musieli ich zniszczyć w każdym aspekcie gry, w każdej formacji. Oczywiście Aguero w takiej formie to gwarancja bramek, będzie zacięty bój o koronę król strzelców pomiędzy Aguero, a Suarezem. Cieszy też strata punktów MU w doliczonym czasie gry. Dobrze im tak, zazwyczaj to oni wygrywali fartownie rzutem na taśmę. Jestem ciekaw co sobie teraz myśli po meczu Villas-Boas. :D Tottenham tym meczem mogą sobie ostro podciąć skrzydła, czego im życzę. :P

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.11.2013, 20:28

@FadeIn
jeśli OM nie będzie rotować składem to jeszcze lepiej, bo będą niewyobrażalnie zmęczeni. wystarczy zobaczyć jak często ostatnio grają

FadeIn komentarzy: 354724.11.2013, 20:27

Borekenema
MikaelArteta

ale decyzjeo składzie trzeba podjąć wcześniej. Nikt nie ma pewności, że Francuzi odpuszczą ze składem. Ja to bym zagrać Vermie który zagrał dobry mecz przeciwko Mułom. Może by się odblokował. W przodzie na pewno nie Theo który niech dojdzie w pełni do formy ale nie w takim meczu.

kb8konrad komentarzy: 143224.11.2013, 20:27

ma w czym wybierać Wenga na mecz z OM.
a może wystawi taki sam skład jak w pierwszym meczu z nimi ;)

songoku95 komentarzy: 2348624.11.2013, 20:27

eee jakbyśmy się postarali to Benteke dałoby się sprowadzić :>

LoveTheGunners komentarzy: 914024.11.2013, 20:23

aj Remy, marzenie. Właśnie takiego typu napastnika potrzebujemy, a że Suarezy i inne Kuny są poza zasięgiem to taki Remy to byłoby cos...

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.11.2013, 20:23

OM ma dać odpocząć paru swoim piłkarzom, więc czemu nie? kiedyś trzeba dać mu grać, a każdy mecz jest ważny

@kb8konrad
No chyba Borekenema powiedział, że podobno to wypożyczenie jest jakoś ujowo skonstruowane i dlatego Newcastle będzie chciało sprowadzić Gomisa w jego miejsce.
@Theov47
A jakiego napastnika światowej klasy kupisz w środku sezonu?

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 424.11.2013, 20:18

@Trequartista

Gramy o wyjście z grupy LM, a ty byś chciał posadzić naszego najlepszego gracza w tym sezonie i rozbić świetnie zgraną defensywę?

Alonso komentarzy: 1282424.11.2013, 20:17

kb8konrad
nie ale i tak większość dalej będzie sobie wmawiać, ze go w zimę kupimy, tak samo jak Reusa

kb8konrad komentarzy: 143224.11.2013, 20:15

ale czy wogóle jest mozliwosc kupienia Remy'ego w styczniu skoro Newcastle ma podpisane z QPR wypożyczenie do konca sezonu?

Theov47 komentarzy: 108024.11.2013, 20:15

Remy to świetny zawodnik, ale nam potrzeba napastnika z mentalnością zwycięzcy, takiego światowej klasy. Sam Giroud nie wystarczy.

Alonso komentarzy: 1282424.11.2013, 20:14

-7*

Jeszcze zima się na dobre nie zaczęła ,a u niektórych już mrozy, jedni -4, inni -6,a u jednego nawet -8.

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2013, 20:11

Remy zapewne nie zastanawiałby się ani chwili nad przejściem do nas w styczniu. Zdążyłby się chyba jeszcze nawet spotkać na treningu z jego idolem :)
Tylko dogadać się z QPR i Newcastle może być ciężko.
Ach.. rozmarzyłem się..

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.11.2013, 20:09

@ArseneAl
podobno Kinnear dał ciala tradycyjnie i jest możliwość wykupienia Loica z QPR, dlatego mają takie parcie na kupno Gomisa już w styczniu zamiast wziąć go za darmo w czerwcu

ale powtarzam- to są plotki

FadeIn komentarzy: 354724.11.2013, 20:09

Cieszy mnie Regularna gra Joela Campbela. Może coś z niego będzie i z Gnabrym powalczą za 2 lata o pierwszą 11. Gnabry jest trochę bliżej

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 20:09

Wenger się wypowiadał, iże Benzema rywalizuje z Olim już w kadrze narodowej i podobna sytuacja w klubie nie byłaby wskazana. Ten sam argument wyklucza transfer Remy'ego.

kb8konrad komentarzy: 143224.11.2013, 20:08

Remy to taki ala Henry.
Sylwetką i poruszaniem bardzo mi przypomina Thierry'ego.
A nóż wypaliłby u nas :)

Choć i tak się nie łudzę król jest tylko jeden.

Kurczak007 komentarzy: 76324.11.2013, 20:08

Ooooo..... Muly straciły pkt jak miło:-P

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 924.11.2013, 20:06

Remy do nas nie przyjdzie w styczniu. nie ma po prostu takiej możliwości.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.11.2013, 20:04

Dembe też mielismy okazje, a jednak Wenger się po niego złosił. Jako pierwszy napastnik był za cienki,ale jako zmiennik Oliego byłby dobry. Teraz Remy byłby idealnym równym partnerem do rywalizacji z Olim

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 20:02

Remy'ego to okazję mieliśmy sprowadzić nie raz i nie dwa - gdybyśmy byli nim zainteresowani, to już dawno byłby u nas.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 20:01