Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera

Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera 23.11.2013, 17:24, Marcin Stefaniak 1696 komentarzy

Skuteczny i dojrzały do bólu, to zdanie chyba najlepiej oddaje styl, w jakim Kanonierzy pokonali dzisiaj na własnym stadionie Southampton. Podopieczni Wengera nie porwali fanów pięknym futbolem, nie stworzyli sobie też wielu klarownych szans do strzelenia gola, jednak w kluczowych momentach byli lepsi od Świętych i właśnie dzięki temu po dwóch trafieniach Oliviera Girouda pokonali podopiecznych Mauricio Pochettino 2-0.

Oczywiście walnie do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się także Artur Boruc, który na chwilę stracił głowę we własnym polu karnym i podarował przeciwnikom gola. Z drugiej strony Kanonierzy nie pozwolili zawodnikom z St. Mary's Stadium na zbyt wiele i dzięki temu zachowali czyste konto, a na koniec spotkania dołożyli drugie trafienie z rzutu karnego i umocnili się na pozycji lidera angielskiej Premier League.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta (74. Rosicky), Ramsey - Wilshere, Özil (81. Monreal), Cazorla (70. Walcott) - Giroud.

Southampton: Boruc - Clyne, Fonte, Hooiveld, Shaw - Wanyama, Schneiderlin - Ward-Prowse, Lallana (53. Osvaldo), Rodriguez - Lambert.

Mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem ze względu z zakłóceniami pracy linii metra Piccadilly Line i związanym z tym faktem dojazdu fanów na stadion.

Na początku spotkania Święci chcieli narzucić swoje tempo, jednak starczyło im pary tylko na kilka minut. Później do głosu doszedł Arsenal i już w 11. minucie podopieczni Wengera stworzyli sobie pierwszą dogodną szansę na strzelenie bramki. W zamieszeniu w polu karnym rywala najlepiej odnalazł się Jack Wilshere, który z ostrego kąta posłał piłkę nad Arturem Borucem, jednak futbolówka trafiła tylko w słupek.

7 minut później zabłysnął Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła, jednak piłka po finezyjnym strzale piętą po raz drugi trafiła w słupek bramki bronionej przez Artura Boruca.

W 22. minucie polski bramkarz ekipy Southampton nie dał powodów do radości wielu polskim dziennikarzom sportowym, którzy w dzisiejszym spotkaniu przede wszystkim skupiali się na pojedynku polskich golkiperów. Ku uciesze kibiców Arsenalu Boruc "popisał się" nieudanym dryblingiem we własnym polu karnym, futbolówkę z dziecinną łatwością zabrał mu Olivier Giroud i wpakował ją do pustej bramki.

Niestety po strzelonej bramce Kanonierzy nie zamierzali kontynuować ataków i cofnęli się do defensywy. W 32. minucie po błędzie Artety do piłki dopadł Adam Lallana i oddał groźny strzał, jednak świetnie interweniował Szczęsny. Chwilę później z rzutu rożnego próbował Hooiveld, ale piłkę wybili defensorzy Arsenalu.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania po raz kolejny do ataku ruszyli Święci. W szesnastce Arsenalu ze stoickim spokojem piłkę opanował Jay Rodriguez i bardzo efektownie uderzył, ale znów na posterunku znalazł się Szczęsny. Piłka powędrowała jeszcze pod nogi Ricky'ego Lamberta, jednak reprezentant Anglii był na spalonym.

Chwilę później Mark Clattenburg zaprosił zawodników obu drużyn na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bliźniaczo podobnie do pierwszej, znowuż na początku do przodu ruszyli zawodnicy z St. Mary's Stadium, jednak po chwili to Kanonierzy przejęli inicjatywę i dominowali w środkowej części boiska. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, gdyż przez drugie 45 minut niewiele działo się pod bramkami obu polskich golkiperów, a poza golem Girouda najciekawszymi wydarzeniami były chyba tylko zmiany dokonywane kolejno przez Pochettino i Wengera.

W 51. minucie pierwszą stosunkowo groźną akcję przeprowadzili goście. Morgan Schneiderlin zagrywał do Adama Lallany, jednak strzał Anglika spoza szesnastki trafił prosto w ręce Wojciecha Szczęsnego. 2 minuty później Lallanę zastąpił na boisku Dani Osvaldo.

W 64. minucie Mesut Özil choć na chwilę pojawił się na radarze i po dobrym dryblingu uderzył z ostrego kąta, tym razem jednak Artur Boruc wziął próbę Kanoniera w pełni poważnie i bezproblemowo wyłapał strzał Niemca.

4 minuty później podopieczni Wengera znów chcieli sprawdzić Polaka, jednak uderzenie Jacka Wilshere'a ledwo doleciało do bramki Świętych.

Przez następne kilkanaście minut zawodnicy obu drużyn niesamowicie skutecznie walczyli o to, by wspierający ich kibice zaczęli zapadać w sen. W międzyczasie Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Najpierw Walcott zastąpił Cazorlę, później Rosicky pojawił się na boisku zastępując Artetę, a Monreal Özila.

W 83. minucie Kanonierzy ruszyli z groźną kontrą. Sporo miejsca w środku pola miał Aaron Ramsey, który udanie zagrał do Theo Walcotta, Anglik dobrze opanował piłkę, jednak jego strzał pofrunął obok bramki strzeżonej przez Boruca.

3 minuty później kibiców Arsenalu uspokoił najpierw Mark Clattenburg, dyktując jedenastkę dla podopiecznych Wengera, a następnie Olivier Giroud, pewnie zamieniając ją na drugiego gola i ustalając wynik spotkania na 2-0.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny pokazał wszystkim, że nie stracił czujności i bardzo dobrze wyszedł do prostopadłego podania kierowanego do Wanyamy. Kilka chwil później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
ludi72 komentarzy: 142725.11.2013, 00:39

@mid
Nie chodzi mi o technikę. Ronaldiho miał nieziemską technikę a napastnikiem nie był :D Chodzi mi o typowe zachowania dla napastnika. To coś trzeba mieć a Faraon według mnie nie ma takich cech. Świetny skrzydłowy przy ustawieniu 4-3-3 bądź cofnięty napastnik przy szeroko rozumianym 4-4-2. Jakoś nie widzę go solo na szpicy :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747425.11.2013, 00:38

Wszystkie drogi sie ukladaja tak jakby przyblizaly pana G na ES w zime , Suarez nie do wyciagniecia ,lewy,benzema tak samo. Pan G wraca do formy na 10 meczy 4 gole , jeden z lepszych graczy grajacych glowa. Zobaczymy co zycie przyniesie ,zna jezyk francuski.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 325.11.2013, 00:34

Co do napastnika to wlasnie typ Hernandeza, Martineza czy Costy bylby potrzebny.Niezlym pomyslem wydawaloby sie sciagniecie Hulka ktory i na skrzydle i w ataku mysle,ze sprawdzilby sie znakomicie. Przy obecnej formie druzyn mozna powiedziec,ze w walce o tytul oprocz Nas zostaje jeszcze City i Chelsea a o wszystkim zdecyduje jak druzyny sa skoncentrowane w meczach z druzynami poza TOP 6.
Napastnik jest Nam bardzo potrzebny a zakup dobrego finishera da Nam te kilka goli czy tez kilka meczy ktore moga wystarczyc do uplasowania sie na pierwszym miejscu i zdobyciu pierwszego pucharu po 8 latach posuchy.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 325.11.2013, 00:29

//arsenal-news.com/arsenal-on-alert-for-35-million-man/12371 (Mata)

//hereisthecity.com/en-gb/2013/11/24/arsenal-striker-admits-big-disappointment-at-being-dropped-for-n/ ( O Giroud i ewentualnym zakupie Benzemy)

miusoccer.com/28-million-man-on-arsenals-january-radar-as-wenger-prepared-to-spend/33428 (Benteke)

arsenal-news.com/33-million-man-wanted-here-at-arsenal-by-wenger/12373 (Jackson Martinez)

givemesport.com/404443-chelsea-ready-to-beat-arsenal-spurs-to-french-wonderkid?autoplay=on (Adrien Rabiot podobno nastepny Zidane)

footylatest.com/arsenal-linked-with-a-28-million-january-move-for-prolific-hit-man/51239 (Benteke)

caughtoffside.com/2013/11/24/athletic-bilbao-plan-surprise-move-for-arsenal-wide-man/ (Bilbao z oferta za Nacho)

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2725.11.2013, 00:29

Że też w ogóle jeszcze jest poruszany temat transferu Lewego w zimę

grochal14 komentarzy: 193325.11.2013, 00:25

Skoro i tak chce odejsc z BVB a juz i tak by tam nie pogral w LM ( tak samo jak u nas) to by mogl to zrobic juz w zime. Mysle, ze zdaje sobie sprawe, ze szanse na mistrzostwo Niemiec w tym roku sa nikle.

kaziu874 komentarzy: 673825.11.2013, 00:22

grochal --> a co by to zmieniło? jak BVB nie wyjdzie z grupy, to już sobie nie pogra. Ale jakby przyszedł np do nas, to tez by sobie w LM nie pograł. Awans tu niczego nie zmieni.

grochal14 komentarzy: 193325.11.2013, 00:18

Ciekawe jak BVB by odpowiedziala na oferty za Lewego gdyby nie wyszli z grupy LM.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.11.2013, 00:15

ludi72

Technikę ma znacznie lepszą - ale "gabarytów" też szczególnych nie posiada.

ludi72 komentarzy: 142725.11.2013, 00:12

@mid
wydaje mi sie ze z szarawego bedzie taki sam napastnik jak theo;D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41225.11.2013, 00:06

NBW

Oj nie, nie, nie... Giroud dobrze grał już w poprzednim sezonie - to ludzie mieli wobec niego nie wiadomo jakie wymagania. Problemy ze skutecznością jak miał, tak ma - i jak na całym boisku harował, tak dalej haruje. Asysty wciąż zalicza i dalej inteligentnie porusza się po murawie skupiając na sobie uwagę obrońców. Po prostu teraz to wszystko lepiej mu wychodzi, bo ma rok doświadczenia w PL za pasem i z drużyną jest już dobrze zaznajomiony.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 23:59

mar12301

Nawet latem nie będzie za bardzo kogo pozyskać - Live zawoła od nas góry forsy, której my nie zapłacimy; Benzemy sam Papa powiedział, że nie chce; Lavezziego PSG łatwo nie puści (chyba, że będą mieli zmiennika); Benteke i Dzeko nie są raczej napastnikami, jakich szukamy (a City też niechętnie sprzedałoby nam Dzeko). Jest jeszcze Hernandez, ale nie wiem co by się musiało stać, żeby Manure by nam go sprzedało. Zostaje Diego Costa, którego nie chcę tu widzieć.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 23:50

ludi72

A ja jestem ciekaw na ile poważne jest nasze zainteresowanie El Shaarawym.

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.11.2013, 23:49

mar12301;
Nie będzie imo transferu definitywnego tylko wypożyczenie.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 124.11.2013, 23:48

moze jakies wypozyczenie bedzie

mar12301 komentarzy: 2313724.11.2013, 23:40

Tyle, że kogo kupić w styczniu? Nie sądzę, żeby Wenger chciał kupić "byle kupić", a znów granie do maja bez kogoś w zastępstwie dla Giroud to raczej niezbyt mądry pomysł...

Ciężko będzie kogoś ciekawego wyciągnąć teraz, dlatego też nie ma co kręcić nosem..

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.11.2013, 23:37

NineBiteWolf;
Właśnie dlatego tak ważne jest sprowadzenie napastnika w styczniu. W przypadku kontuzji Girouda jedynym wyjściem będzie ustawienie na szpicy Walcotta, ale wszyscy wiemy, że to nie jest dobry pomysł.

Hans_Zimmer komentarzy: 594624.11.2013, 23:36

NineBiteWolf CF: Giroud, Theo, Podolski, Bendtner, Sanogo.

ludi72 komentarzy: 142724.11.2013, 23:34

@Mid
Ja do Benteke to od początku nie jestem przekonany :P To typ CFa który już jest i sprawuje się u nas dobrze. Ogólnie ciężko z napastnikami w zimie będzie , wydaje mi się że Boss jakiś wynalazek nam sprawi i tyle :D

Hans_Zimmer komentarzy: 594624.11.2013, 23:31

Negrdo przez niektórych znawców z tej strony był uważany za klocucha i beztalencie a jakoś bramy ładuje w City.

tomekafc95 komentarzy: 413624.11.2013, 23:29

dailymail.co.uk/sport/football/article-2260299/Alvaro-Negredo-transfer-news-Seville-president-talks-Tottenham.html hahaha lolo

kamil_malin komentarzy: 933224.11.2013, 23:26

Co się stało z TottenHAHAHmem?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 23:24

A tak na serio - na mojej liście "w miarę realnych transferów", Benteke zajmuje drugie miejsce. Wątpię jednak, byśmy się na niego zdecydowali - mamy już kilku młodych napastników i to o podobnym profilu, a on mógłby tylko zablokować ich progres (według Bossa).

MaZowy komentarzy: 6924.11.2013, 23:22

Powiem krótko jest dobrze! Nie oglądać się na rywali, zrobić swoje i zejść do szatni! A na porażkę z ManUdt odpowiedzieliśmy powiedziałbym bardzo dobrze :) Oby tak dalej !

Krzysztof95 komentarzy: 142824.11.2013, 23:10

onet.pl/sport/pilka-nozna/anglia,7m4xr?utm_source=onetlink&utm_medium=cpc&utm_campaign=eurosport.onet.pl&utm_term=kanonierzy.com

i prawidlowo :)

Kysio2607 komentarzy: 1336024.11.2013, 23:05

A skad ta plota? :D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 23:01

Tak w ogóle - słyszeliście plotę, że mamy zaoferować 28 mln funtów za Benteke?

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50324.11.2013, 22:50

W erze Juergena Kloppa, która trwa od 2008 roku, dopiero po raz drugi w historii jest seria 3 porażek z rzędu! Teraz Arsenal, VfL i Bayern

mrsomebody komentarzy: 602124.11.2013, 22:47

Najlepsza kolejka w tym sezonie jeżeli chodzi o FPL. 82 pkt. Szkoda, że Ramsey kapitanem, a nie Giroud, badź Suarez ;P

kuba289 komentarzy: 216024.11.2013, 22:42

Mid No jest czego żałować :D Ale w sumie 75 pkt kolejka bardzo udana.

kuba289 komentarzy: 216024.11.2013, 22:18

Mid Kogo miałeś ? Ja 75 ale kapitan-Ramsey zawiódł, a wcześniej miałem Giroud..

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 22:17

A ja w FPL 73 punkty. Gdybym tylko lepiej dobrał kapitana...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 21:56

Marzag, poza tym to był nasz najsłabszy mecz w turnieju. Nie wiem na ile to słabszy dzień, a na ile przeciwnik nie pozwolił na więcej, ale wcześniej pokonaliśmy kilka świetnych drużyn.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 21:54