Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera

Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera 23.11.2013, 17:24, Marcin Stefaniak 1696 komentarzy

Skuteczny i dojrzały do bólu, to zdanie chyba najlepiej oddaje styl, w jakim Kanonierzy pokonali dzisiaj na własnym stadionie Southampton. Podopieczni Wengera nie porwali fanów pięknym futbolem, nie stworzyli sobie też wielu klarownych szans do strzelenia gola, jednak w kluczowych momentach byli lepsi od Świętych i właśnie dzięki temu po dwóch trafieniach Oliviera Girouda pokonali podopiecznych Mauricio Pochettino 2-0.

Oczywiście walnie do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się także Artur Boruc, który na chwilę stracił głowę we własnym polu karnym i podarował przeciwnikom gola. Z drugiej strony Kanonierzy nie pozwolili zawodnikom z St. Mary's Stadium na zbyt wiele i dzięki temu zachowali czyste konto, a na koniec spotkania dołożyli drugie trafienie z rzutu karnego i umocnili się na pozycji lidera angielskiej Premier League.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta (74. Rosicky), Ramsey - Wilshere, Özil (81. Monreal), Cazorla (70. Walcott) - Giroud.

Southampton: Boruc - Clyne, Fonte, Hooiveld, Shaw - Wanyama, Schneiderlin - Ward-Prowse, Lallana (53. Osvaldo), Rodriguez - Lambert.

Mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem ze względu z zakłóceniami pracy linii metra Piccadilly Line i związanym z tym faktem dojazdu fanów na stadion.

Na początku spotkania Święci chcieli narzucić swoje tempo, jednak starczyło im pary tylko na kilka minut. Później do głosu doszedł Arsenal i już w 11. minucie podopieczni Wengera stworzyli sobie pierwszą dogodną szansę na strzelenie bramki. W zamieszeniu w polu karnym rywala najlepiej odnalazł się Jack Wilshere, który z ostrego kąta posłał piłkę nad Arturem Borucem, jednak futbolówka trafiła tylko w słupek.

7 minut później zabłysnął Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła, jednak piłka po finezyjnym strzale piętą po raz drugi trafiła w słupek bramki bronionej przez Artura Boruca.

W 22. minucie polski bramkarz ekipy Southampton nie dał powodów do radości wielu polskim dziennikarzom sportowym, którzy w dzisiejszym spotkaniu przede wszystkim skupiali się na pojedynku polskich golkiperów. Ku uciesze kibiców Arsenalu Boruc "popisał się" nieudanym dryblingiem we własnym polu karnym, futbolówkę z dziecinną łatwością zabrał mu Olivier Giroud i wpakował ją do pustej bramki.

Niestety po strzelonej bramce Kanonierzy nie zamierzali kontynuować ataków i cofnęli się do defensywy. W 32. minucie po błędzie Artety do piłki dopadł Adam Lallana i oddał groźny strzał, jednak świetnie interweniował Szczęsny. Chwilę później z rzutu rożnego próbował Hooiveld, ale piłkę wybili defensorzy Arsenalu.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania po raz kolejny do ataku ruszyli Święci. W szesnastce Arsenalu ze stoickim spokojem piłkę opanował Jay Rodriguez i bardzo efektownie uderzył, ale znów na posterunku znalazł się Szczęsny. Piłka powędrowała jeszcze pod nogi Ricky'ego Lamberta, jednak reprezentant Anglii był na spalonym.

Chwilę później Mark Clattenburg zaprosił zawodników obu drużyn na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bliźniaczo podobnie do pierwszej, znowuż na początku do przodu ruszyli zawodnicy z St. Mary's Stadium, jednak po chwili to Kanonierzy przejęli inicjatywę i dominowali w środkowej części boiska. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, gdyż przez drugie 45 minut niewiele działo się pod bramkami obu polskich golkiperów, a poza golem Girouda najciekawszymi wydarzeniami były chyba tylko zmiany dokonywane kolejno przez Pochettino i Wengera.

W 51. minucie pierwszą stosunkowo groźną akcję przeprowadzili goście. Morgan Schneiderlin zagrywał do Adama Lallany, jednak strzał Anglika spoza szesnastki trafił prosto w ręce Wojciecha Szczęsnego. 2 minuty później Lallanę zastąpił na boisku Dani Osvaldo.

W 64. minucie Mesut Özil choć na chwilę pojawił się na radarze i po dobrym dryblingu uderzył z ostrego kąta, tym razem jednak Artur Boruc wziął próbę Kanoniera w pełni poważnie i bezproblemowo wyłapał strzał Niemca.

4 minuty później podopieczni Wengera znów chcieli sprawdzić Polaka, jednak uderzenie Jacka Wilshere'a ledwo doleciało do bramki Świętych.

Przez następne kilkanaście minut zawodnicy obu drużyn niesamowicie skutecznie walczyli o to, by wspierający ich kibice zaczęli zapadać w sen. W międzyczasie Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Najpierw Walcott zastąpił Cazorlę, później Rosicky pojawił się na boisku zastępując Artetę, a Monreal Özila.

W 83. minucie Kanonierzy ruszyli z groźną kontrą. Sporo miejsca w środku pola miał Aaron Ramsey, który udanie zagrał do Theo Walcotta, Anglik dobrze opanował piłkę, jednak jego strzał pofrunął obok bramki strzeżonej przez Boruca.

3 minuty później kibiców Arsenalu uspokoił najpierw Mark Clattenburg, dyktując jedenastkę dla podopiecznych Wengera, a następnie Olivier Giroud, pewnie zamieniając ją na drugiego gola i ustalając wynik spotkania na 2-0.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny pokazał wszystkim, że nie stracił czujności i bardzo dobrze wyszedł do prostopadłego podania kierowanego do Wanyamy. Kilka chwil później arbiter zakończył spotkanie.

Raport pomeczowy autor: Marcin Stefaniak źrodło: własne
Waskitcz komentarzy: 448824.11.2013, 21:53

Weeb.tv coś pozmieniali? Bo mi na smart Tv nie trybi żaden program :/

Verminator97 komentarzy: 1490024.11.2013, 21:53

City wygrywa 6:0, a Nasri 3 punkty. :/ Chciałem żeby nie grał bo wtedy w jego miejsce zapunktowałby Lukaku którego miałem na ławce. Na dodatek Lukaku miałem dać w pierwszy skład w miejsce Lallany i zapomniałem o tym. :/ Szkoda gadać.

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 124.11.2013, 21:43

pauleta19, ale was sklepali na 1-0 mi się zdaje że ja z ulicą sezamkową w grupie grałem pierwszy mecz

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 21:43

pauleta19, no na finale tylko byli, ping wzrósł, trema była jeszcze większa, ale fajna pamiątka :]

Marzag komentarzy: 41298 newsów: 124.11.2013, 21:40

pauleta19, finalu nie widzialem bo odpadlem w kompromitującej fazie grupowej, po pierwszym czy drugim meczu zrezygnwoałem bo to nie miało sensu :D nie wiedziałem że sobie komentatorów skołowaliście

@A23
Lol. Nie zaglądałem tam od miesiąca. Beka.
Ale i tak w to nie gram. Pierdziele.

Vendeful komentarzy: 236824.11.2013, 21:31

dlaczego za nastasica mam 1 pkt a nie dodoatkowo punkty za czyste konto?no dobra zagral tylko 1 polowe ale gdy gral byli na 0 z tylu i koniec meczu tez na 0 wiec wtf

kaziu874 komentarzy: 673824.11.2013, 21:21

Czo ten Mertesacker, jak on tak mógł zrobić..

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 21:20

Kibice City trollują kibiców Tottenhamu

101greatgoals.com/blog/a-stand-of-man-city-fans-mocked-tottenhams-supporters-by-flashing-the-gareth-bale-heart-sign-picture/

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 21:19

QuaresmaMiz14, wejdzie jak w masło

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 21:18

Arsenal23; dobra Lloris źle podał, ale zobacz jaki strzał oddał Navas! Z takiego kąta w okienko z dużą siłą. Perfekcyjne to było.

Trzeba oddać City, że u SIEBIE są najlepiej grającym zespołem w EPL.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2013, 21:17

ArseneAl

Ale pocisnąłeś w tej kolejce w FPL, widać że nie grasz bo ponad 75 punktów

Arsenalfcfan komentarzy: 1320724.11.2013, 21:16

Trener Marsylii zapowiadał, że da odpocząć zawodnikom przeciwko Arsenalowi ponieważ mają teraz kilka spotkań w krótkim odstępie czasowym.

ArseneAl komentarzy: 2341724.11.2013, 21:14

@QuaresmaMiz14
Jak wejdzie ci chociaż połowa to będzie zaebiście.

Alonso komentarzy: 1282424.11.2013, 21:14

te 8:2 to było dawno i nieprawda

veron komentarzy: 459224.11.2013, 21:12

Jackie10>>
2 lata temu to niedawno? :p

Jackie10 komentarzy: 58424.11.2013, 21:10

Udana kolejka PL, szkoda tylko że Chelsea się nie potknęła. Tottenham też mógł zremisować. Nie ma co się śmiać z kurczaków. City to trudny rywal, a i my dostaliśmy niedawno 8-2...

Kowalczyk11 komentarzy: 325324.11.2013, 21:07

Po pierwsze liczyć na remis bvb po drugie wygrać swój mecz ; )

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274824.11.2013, 21:06

ja obstawiam w totomixie,na razie jestem ciemny w tych tematach,podaje kumplowi wyniki a on za mnie obstawia w ich punktach na mieście.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.11.2013, 21:06

Dlatego trzeba liczyć na remis albo wygraną Napoli!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2013, 21:06

Ale kupon, haha

Kowalczyk11 komentarzy: 325324.11.2013, 21:04

99942
Strzelone bramki to się liczyły 100 lat temu , teraz się liczą bezpośrednie mecze a w nich mamy gorszy bilans z bvb , za to z napoli mamy lepszy nawet w przypadku przegranej chyba że przegralibyśmy 3-0 czego nie potrafie sobie wyobrazić

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 124.11.2013, 21:01

2 zł to nie majątek. Trafić cała kolejke LM....

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52024.11.2013, 21:01

Quaresma - umiesz sprawdzać kupony na stronie STS po numerze kuponu ??

QuaresmaMiz14 komentarzy: 274824.11.2013, 20:59