Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera

Arsenal pokonuje Świętych i umacnia się na pozycji lidera 23.11.2013, 17:24, Marcin Stefaniak 1696 komentarzy

Skuteczny i dojrzały do bólu, to zdanie chyba najlepiej oddaje styl, w jakim Kanonierzy pokonali dzisiaj na własnym stadionie Southampton. Podopieczni Wengera nie porwali fanów pięknym futbolem, nie stworzyli sobie też wielu klarownych szans do strzelenia gola, jednak w kluczowych momentach byli lepsi od Świętych i właśnie dzięki temu po dwóch trafieniach Oliviera Girouda pokonali podopiecznych Mauricio Pochettino 2-0.

Oczywiście walnie do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się także Artur Boruc, który na chwilę stracił głowę we własnym polu karnym i podarował przeciwnikom gola. Z drugiej strony Kanonierzy nie pozwolili zawodnikom z St. Mary's Stadium na zbyt wiele i dzięki temu zachowali czyste konto, a na koniec spotkania dołożyli drugie trafienie z rzutu karnego i umocnili się na pozycji lidera angielskiej Premier League.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta (74. Rosicky), Ramsey - Wilshere, Özil (81. Monreal), Cazorla (70. Walcott) - Giroud.

Southampton: Boruc - Clyne, Fonte, Hooiveld, Shaw - Wanyama, Schneiderlin - Ward-Prowse, Lallana (53. Osvaldo), Rodriguez - Lambert.

Mecz rozpoczął się z piętnastominutowym opóźnieniem ze względu z zakłóceniami pracy linii metra Piccadilly Line i związanym z tym faktem dojazdu fanów na stadion.

Na początku spotkania Święci chcieli narzucić swoje tempo, jednak starczyło im pary tylko na kilka minut. Później do głosu doszedł Arsenal i już w 11. minucie podopieczni Wengera stworzyli sobie pierwszą dogodną szansę na strzelenie bramki. W zamieszeniu w polu karnym rywala najlepiej odnalazł się Jack Wilshere, który z ostrego kąta posłał piłkę nad Arturem Borucem, jednak futbolówka trafiła tylko w słupek.

7 minut później zabłysnął Aaron Ramsey. Walijczyk otrzymał świetne dośrodkowanie z prawego skrzydła, jednak piłka po finezyjnym strzale piętą po raz drugi trafiła w słupek bramki bronionej przez Artura Boruca.

W 22. minucie polski bramkarz ekipy Southampton nie dał powodów do radości wielu polskim dziennikarzom sportowym, którzy w dzisiejszym spotkaniu przede wszystkim skupiali się na pojedynku polskich golkiperów. Ku uciesze kibiców Arsenalu Boruc "popisał się" nieudanym dryblingiem we własnym polu karnym, futbolówkę z dziecinną łatwością zabrał mu Olivier Giroud i wpakował ją do pustej bramki.

Niestety po strzelonej bramce Kanonierzy nie zamierzali kontynuować ataków i cofnęli się do defensywy. W 32. minucie po błędzie Artety do piłki dopadł Adam Lallana i oddał groźny strzał, jednak świetnie interweniował Szczęsny. Chwilę później z rzutu rożnego próbował Hooiveld, ale piłkę wybili defensorzy Arsenalu.

Na 5 minut przed zakończeniem pierwszej części spotkania po raz kolejny do ataku ruszyli Święci. W szesnastce Arsenalu ze stoickim spokojem piłkę opanował Jay Rodriguez i bardzo efektownie uderzył, ale znów na posterunku znalazł się Szczęsny. Piłka powędrowała jeszcze pod nogi Ricky'ego Lamberta, jednak reprezentant Anglii był na spalonym.

Chwilę później Mark Clattenburg zaprosił zawodników obu drużyn na przerwę.

Druga połowa zaczęła się bliźniaczo podobnie do pierwszej, znowuż na początku do przodu ruszyli zawodnicy z St. Mary's Stadium, jednak po chwili to Kanonierzy przejęli inicjatywę i dominowali w środkowej części boiska. Nie jest to żadnym zaskoczeniem, gdyż przez drugie 45 minut niewiele działo się pod bramkami obu polskich golkiperów, a poza golem Girouda najciekawszymi wydarzeniami były chyba tylko zmiany dokonywane kolejno przez Pochettino i Wengera.

W 51. minucie pierwszą stosunkowo groźną akcję przeprowadzili goście. Morgan Schneiderlin zagrywał do Adama Lallany, jednak strzał Anglika spoza szesnastki trafił prosto w ręce Wojciecha Szczęsnego. 2 minuty później Lallanę zastąpił na boisku Dani Osvaldo.

W 64. minucie Mesut Özil choć na chwilę pojawił się na radarze i po dobrym dryblingu uderzył z ostrego kąta, tym razem jednak Artur Boruc wziął próbę Kanoniera w pełni poważnie i bezproblemowo wyłapał strzał Niemca.

4 minuty później podopieczni Wengera znów chcieli sprawdzić Polaka, jednak uderzenie Jacka Wilshere'a ledwo doleciało do bramki Świętych.

Przez następne kilkanaście minut zawodnicy obu drużyn niesamowicie skutecznie walczyli o to, by wspierający ich kibice zaczęli zapadać w sen. W międzyczasie Arsene Wenger dokonał trzech zmian. Najpierw Walcott zastąpił Cazorlę, później Rosicky pojawił się na boisku zastępując Artetę, a Monreal Özila.

W 83. minucie Kanonierzy ruszyli z groźną kontrą. Sporo miejsca w środku pola miał Aaron Ramsey, który udanie zagrał do Theo Walcotta, Anglik dobrze opanował piłkę, jednak jego strzał pofrunął obok bramki strzeżonej przez Boruca.

3 minuty później kibiców Arsenalu uspokoił najpierw Mark Clattenburg, dyktując jedenastkę dla podopiecznych Wengera, a następnie Olivier Giroud, pewnie zamieniając ją na drugiego gola i ustalając wynik spotkania na 2-0.

W doliczonym czasie gry Wojciech Szczęsny pokazał wszystkim, że nie stracił czujności i bardzo dobrze wyszedł do prostopadłego podania kierowanego do Wanyamy. Kilka chwil później arbiter zakończył spotkanie.

Borekenema,

No na przyjściu Gomisa a odejściu Remy'ego na pewno nie zyskają. Chociaż jakby to Rivaldo700 powiedział, bestia Gomis jest kozak. W sumie jakby Remy odszedł to może byłaby szansa, że do nas doszedłby.

Zaha to dobre wypożyczenie, bo tam skrzydłowego brakuje od kiedy to Ben Arfa gra w środku. No ale Coloccini to byl u nich najlepszy obrońca.

Znowu potracą punkty przez brak zgrania.

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11724.11.2013, 19:57

A tak w ogóle ciekawe kto jest gorszy, Bendtner czy Welbeck? IMO nasza gwiazda jest jednak ciut lepsza :)

Theov47 komentarzy: 108024.11.2013, 19:56

@ M3mber
Ja tylko cytuje :P

Me3mber komentarzy: 256124.11.2013, 19:55

Theo - co to "chcelsea" ?

kb8konrad komentarzy: 143224.11.2013, 19:54

"Zamiast trzymać ten cholerny Arsenal to znowu strata punktów. TRAGEDIA"

hahaha

Theov47 komentarzy: 108024.11.2013, 19:53

Tymczasem na manusite - "haha a te dziewczyny od kanonierów mają kompleks do nas jakis, bardziej sledzą nasz mecz niż swój z[...]eby jedne ,mam chociaż nadzieje że chcelsea wygra w najgorszym przypadku jak my nie wyramy lige ,bo to klub z klasą a nie te p[...]y od kanonierów" xd

matias1717 komentarzy: 48624.11.2013, 19:52

@arsenallord

Niee, ludzie po porażkach czasami okropnie jęczą ale tam chcą wywalić Moyesa + 3/4 składu, ogromny dramat :).
U nas ostatni raz było tak bardzo dawno (może poza meczem z AV)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41224.11.2013, 19:52

Powiem wam szczerze - chciałbym, by na zakończenie sezonu top 4 wyglądało tak jak w tym momencie :]

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 124.11.2013, 19:49

Tottenham bez punktów, United traci punkty, Liverpool traci punkty. Już cztery oczka przewagi nad drugą lokatą. Pięknie, oby tak dalej :)

arsenallord komentarzy: 29756 newsów: 11724.11.2013, 19:48

Nie wiem z czego tu się śmiać. Przecież po porażce Arsenalu u nas jest tak samo...

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.11.2013, 19:48

Arsenalfcfan
Przyjść Zaha+ Gomis +jakiś obrońca, a odejść Coloccini, Cisse i podobno słabo jest zrobione wypożyczenie Loica.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 19:47

Oj tam debilapge

popatrzcie na tabele to dopiero przyjemny widok ^o^

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.11.2013, 19:46

zróbcie rooma na haxie.

matias1717 komentarzy: 48624.11.2013, 19:42

Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będę miał tyle przyjemności z czytania devilpage

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 124.11.2013, 19:41

thide, słyszałem, że Ty

Me3mber komentarzy: 256124.11.2013, 19:41

"styd i hamba .teraz caly zespol z trenerem powinni przyjsc do kibicow i przeprosic za ten mecz bo z takim stylu i takim wynikiem niekonczy sie mecz z benianinkiem nie marnuje 2 setek."

white komentarzy: 16124.11.2013, 19:38

nie pamietam jak nazywa się ta strona, gdzie gra sie w kulkami w pilkę nożną online;p podpowie ktos?;]

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 19:38

Arsenal23, hehe dobre :]

"If Fergie's X-box Dave's more Atari" ;-)

David92 komentarzy: 640024.11.2013, 19:34

damian - jakim cudem my przyczyniliśmy się do ich remisu ?:D Gdzie te komenty sa?:D

damianARSENAL komentarzy: 855924.11.2013, 19:32

Poczyajcie komentarze mułów, zachowują się jak my byśmy byli winowajcami ich remisu. Gimbusy nie wytrzymują, nazwali Chelsea klubem z klasą w porównaniu z nami. HAHAHA, żal i dupe ściska :)

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 124.11.2013, 19:32

Arsenal23, teraz zamiast fergie time jest mo yes time i to mu strzelają w koncowce ;d

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.11.2013, 19:30

Za moich czasów to United strzelało w końcówce !

kaziu874 komentarzy: 675224.11.2013, 19:29

pauleta --> dokładnie, mecz z Cardiff to nie będzie spacerek, u siebie są cholernie mocni w tym sezonie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 19:29

afcforever, 6. drużyna z 9. pff :D Chyba pojedynek przegranych tego sezonu :p

Borekenema komentarzy: 7887 newsów: 124.11.2013, 19:26

w Newcastle kolejny raz w styczniu szykuje się mała rewolucja. dobrze, że na jesień nazbierali sporo punktów

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 124.11.2013, 19:21