Arsenal traci pierwsze miejsce w grupie, 0-2 z Napoli

Arsenal traci pierwsze miejsce w grupie, 0-2 z Napoli 11.12.2013, 21:35, Sebastian Czarnecki 1594 komentarzy

Arsenal miał dzisiaj bardzo łatwe zadanie: zagrać na zero z tyłu i przypieczętować sobie awans z pierwszego miejsca w grupie do kolejnej fazy Ligi Mistrzów. Jak się jednak okazało, wyzwanie to przerosło podopiecznych Arsene'a Wengera, którzy rozegrali bardzo słaby mecz i nie potrafili dowieźć do końca bezpiecznego rezultatu, przez co spadli na drugie miejsce w grupie.

Napoli od początku meczu atakowało, jednak nie potrafiło znaleźć recepty na sforsowanie szyków obronnych londyńczyków. Kiedy jednak już się to gospodarzom udało, było chyba za późno. Co prawda Włosi zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale wygrana Borussii w Marsylii pokrzyżowała ich szyki, przez co Azzurri pożegnali się z rozgrywkami, mimo bardzo dzielnej walki.

Kanonierzy teraz muszą przygotować się na bardzo ciężkie losowanie fazy pucharowej, gdyż przy takim rezultacie mogą trafić na Barcelonę, Real, Bayern, PSG i Atletico, czyli same świetne drużyny, które stanowią o sile swoich lig.

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Flamini, Arteta - Rosicky (74. Monreal), Özil, Cazorla (68. Ramsey) - Giroud.

Napoli: Rafael - Maggio, Fernandez, Albiol, Armero - Dzemaili, Behrami - Callejon, Pandew (57. Insigne), Mertens - Higuain.

O wiele bardziej zdeterminowani byli w tym meczu piłkarze Napoli, którzy przy ewentualnej wygranej Borussii do awansu z grupy potrzebowali zwycięstwa różnicą aż trzech goli. Nic więc dziwnego, że od pierwszych minut przeszli do ofensywy i próbowali zagrozić Kanonierów. Defensywa londyńczyków, z Perem Mertesackerem na czele, radziła sobie z każdym problemem.

W 9. minucie gospodarze wypracowali sobie całkiem niezłą okazję do strzelenia gola. W sytuacji strzeleckiej znalazł się Goran Pandew, ale jego uderzenie okazało się za lekkie, by w jakikolwiek sposób zaskoczyć Wojtka Szczęsnego. Polski golkiper bez najmniejszych problemów przechwycił futbolówkę.

Kolejny minuty to głównie gra w środku pola. Arsenal celowo oddał inicjatywę podopiecznym Rafy Beniteza i dzięki temu mógł kontrolować grę i poczynania przeciwnika. Mimo że to gospodarze utrzymywali się przy futbolówce, nie mieli absolutnie żadnego pomysłu na rozpracowanie dobrze zorganizowanej formacji obronnej The Gunners.

W 24. minucie to jednak londyńczycy doszli go głosu i pierwszy raz poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Cabrala. Dobra akcja środkiem pola została zakończona strzałem Oliviera Girouda z dosyć niewygodnej pozycji, ale brazylijski golkiper zrobił swoje i udanie interweniował. Trzeba jednak przyznać, że Francuz zrobił wszystko, co mógł zrobić w tej sytuacji.

W 31. minucie swoich sił spróbowali Azzurri, kolejny raz odnajdując się w polu karnym Arsenalu. Callejon jednak był pilnowany przez defensorów lidera angielskiej Premier League, przez co nie mógł oddać celnego uderzenia. W rezultacie, posłał piłkę wysoko ponad bramką.

Siedem minut później podopieczni Rafy Beniteza stworzyli sobie kolejną dogodną sytuacją podbramkową. Gonzalo Higuain uruchomił na prawej stronie wybiegającego Maggio, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Polak jednak szybko zareagował i porę skrócił prawemu obrońcy kąt, a z takiej pozycji nie miał prawa wpakować piłkę do bramki.

W 44. minucie Wojciech Szczęsny mógł przyprawić kibiców Arsenalu o zawał, po tym jak wrzucił piłkę na głowę Gonzalo Higuaina, który był oddalony zaledwie o kilka metrów od bramki londyńczyków. Na szczęście Argentyńczyk był zaskoczony takim przebiegiem sytuacji i nie potrafił zrobić użytku z tego prezentu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Viktor Kassai zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą połowę odważniej zaczęli Kanonierzy, którzy już cztery minuty po wznowieniu gry, oddali strzał na bramkę Cabrala. Pokusił się o to Mesut Özil, jednak znajdował się w sporej odległości od bramki i nie potrafił znaleźć dobrej recepty na sukces.

W 54. minucie gospodarze odrobinę przycisnęli londyńczyków, jednak wciąż nie potrafili zrobić z tego użytku. Defensorzy w rezultacie wybili piłkę, co stworzyło Giroudowi okazję do wyjścia sam na sam z bramkarza. Cabral jednak wybiegł na dwudziesty piąty metr i jak najdalej oddalił zagrożenie. Strach pomyśleć, co by było, gdyby zamiast Francuza znajdował się tam trzy razy szybszy Walcott.

Cztery minuty później to jednak Napoli mogło objąć prowadzenie, a to za sprawą dobrej akcji lewą stroną Pablo Armero i błędu Carla Jenkinsona. Kolumbijczyk mimo że stanął oko w oko ze Szczęsnym i nie groził mu nacisk ze strony żadnego defensora, zachował się najgorzej jak mógł i strzelił prosto w Polaka, który odetchnął z ulgą i przycisnął futbolówkę do piersi.

W 62. minucie błąd Koscielnego umożliwił Callejonowi wyjście na dogodną pozycję. Francuski defensor zrehabilitował się jednak za swoją pomyłkę i dogonił Hiszpana, uniemożliwiając mu czyste oddanie strzału. W rezultacie, były zawodnik Realu Madryt uderzył obok słupka.

W 74. minucie Napoli w końcu dopięło swego i wyszło na prowadzenie. Sam na sam ze Szczęsnym wyszedł Gonzalo Higuain i niedoszły napastnik Arsenalu wpakował piłkę do bramki, strzelając technicznie w dolny róg.

Dwie minuty później sytuacja Arsenalu jeszcze bardziej się skomplikowała, bo drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Mikel Arteta. Trzeba jednak przyznać, że oba "żółtka" były wątpliwe i Hiszpan, mimo wyjątkowo słabej gry w tym meczu, nie powinien był wylecieć z boiska.

Napoli wyraźnie się obudziło i próbowało strzelić kolejne bramki. Nie potrafili jednak stworzyć sobie kolejnej tak dobrej sytuacji, by zagrozić Szczęsnemu.

W doliczonym czasie gry gospodarze podwyższają prowadzenie i strzelają na 2-0! Autorem gola był Jose Callejon, który wykorzystał błąd Szczęsnego i sprytnie go przelobował.

Mimo że Napoli chciało kontynuować grę i doprowadzić do strzelenia kolejnego gola, Viktor Kassai przerwał mecz przy stanie 2-0 dla wicemistrza Włoch. Podopiecznym Rafy Beniteza do awansu zabrakło tylko jednej bramki, a Arsenal przez swoją niekonsekwencję i niesubordynację w obronie musi ponieść konsekwencje w postaci oddania pierwszego miejsca w grupie.

Liga MistrzówNapoliRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kowalczyk11 komentarzy: 325312.12.2013, 14:14

My i napoli

Kipa komentarzy: 1912.12.2013, 14:14

Kto by awansował gdyby Napoli wdupiło na Borusii 2:1?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952112.12.2013, 14:12

Tak w ogóle teraz patrzę na nasz terminarz od września kiedy zaczęliśmy rozgrywki ligi mistrzów od fazy grupowej do wczoraj to, aż na 6 meczów po meczu w lidze mistrzów musieliśmy grać 5 meczy wyjazdowych. Kpina to jest jak nam FA ustawiła terminarz. Z kolei United dostało 3 mecze u siebie po meczu w lidze mistrzów, City 4, a Chelsea 5.
Najgorzej mieliśmy. W dodatku mecz z City już w sobotę zamiast np. w niedziele o 17 czy w poniedziałek o 21. Głupie prawa telewizyjne.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.12.2013, 14:12

@TakKrzysiu
Wenger to po mojemu, źle zrobił, że nie dał Kota od początku. Nastawiał się na grę defensywną więc powinien pomyśleć o szybkości na kontry. Chociaż się nauczyłem, że wszystko i tak skończy się na tym, że to Wenga miał rację.

lays komentarzy: 3987112.12.2013, 14:09

Co na tym rm.pl pisza xd od kiedy w tym sezonie Wojtek gra niepewnie? Gra dobrze i regularnie.

TakKrzysiu komentarzy: 893812.12.2013, 14:04

Nie macie wrażenia, że Wenger wczoraj pierwszy raz od wielu meczów kiepsko reagował na wydarzenia na boisku? (czas w którym nastąpiły zmiany, personalia).

Maciek_AFC komentarzy: 248612.12.2013, 13:50

gdyby tak wrocil, to by sie dzialo :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747412.12.2013, 13:49

Polska i tak nie pojedzie do Francji na euro 2016 z ta gra.

pajdi komentarzy: 378012.12.2013, 13:48

na armatki admin napisał, że wypowiedź jest z wczoraj, skąd nie ma podane

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 112.12.2013, 13:47

Ileż można ludziom powtarzać, że jak się kogoś cytują to się podaję źródło.

Maciek_AFC komentarzy: 248612.12.2013, 13:46

pajdi

Skąd takie info masz? :D

Kowalczyk11 komentarzy: 325312.12.2013, 13:44

I bardzo dobrze że TVP nie ma praw , nie znosze szpaka i całe zło reprezentacji mi sie z nim kojarzy , mysle ze on odejdzie i repra zacznie lepiej grac to jest jakies fatum

pajdi komentarzy: 378012.12.2013, 13:40

"Nigdy nie zapomniałem o Arsenalu i o Arsene Wengerze. Kocham ich tak bardzo, że w każdej chwili mogę zaskoczyć cały świat." - Cesc Fabregas

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.12.2013, 13:37

Akurat to już widziałem TVP się nie popisała z tym akurat.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52412.12.2013, 13:31

Telewizja Polsat nabyła prawa do transmisji eliminacji do Euro 2016 i europejskiej części Mundialu 2018. Jako jedyna w Polsce pokaże też 51 spotkań turnieju finałowego Euro 2016.

polsatsport.pl/pilka-nozna/reprezentacja/konferencja-uefa-2016.-zobacz-na-zywo-na-polsatsport.pl.html#.Uqmr4eU7zYo

mallen komentarzy: 2123912.12.2013, 13:29

Też coś mi się wydaje, że to będzie mecz z RM i media będą przeżywać, że Özil gra przeciwko starym kumplom.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 112.12.2013, 13:29

Dziś mi mija 4 lata na k.com, ładny prezent ten wczorajszy mecz.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 312.12.2013, 13:26

Stawiam na Barce a moze Ozil wroci na stare smieci? :d

Gienof komentarzy: 812.12.2013, 13:23

Chciałbym abyśmy natrafili na PSG moim zdaniem chyba "najsłabszy" z tych zespołów na jakich możemy natrafić.

mallen komentarzy: 2123912.12.2013, 13:17

Ciekawa była sytuacja na początku drugiej połowy jak Wojtek grał na czas a AW z ławki na niego wrzeszczał "PLAY!". Więc się zastanawiam czy na pewno taka była taktyka trenera żeby grać na remis czy po prostu tego dnia na więcej naszych nie było stać.

pronik komentarzy: 517912.12.2013, 13:16

Iker odejdzie latem do Arsenalu?
realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=49232

mallen komentarzy: 2123912.12.2013, 13:16

Kurczę cały czas nie daje mi spokoju ta nasza wczorajsza postawa. Wyglądało to jakby tylko Flaminiemu się chciało a reszta kopała piłkę przed siebie. W tym meczy chyba piłka była w powietrzu przez 50%.

pronik komentarzy: 517912.12.2013, 13:15

poniedzialek 12.00

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.12.2013, 13:10

Kiedy losowanie 1/8?

Kowalczyk11 komentarzy: 325312.12.2013, 12:48

Być moze theo i poldi wniosą troche świeżości do składu , nie panikujmy tylko grajmy. Mamy dobrych zawodników tylko trzeba ich odpowiednio wykorzystać już raz w tym sezonie pokanaliśmy city zrobimy to 2 raz

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511612.12.2013, 12:28

Znawca Bvb (Online), 12 grudnia 2013; 12:24:

89neo

Wydaje mi się, iż Bayern chyba odpadnie w 1/8 finału, popatrz na wtorek Man City głębokie rezerwy i spokojnie z wami wygrali ;)) A w Bundeslidze, no cóż prowadzicie, ale możecie podziękować sędziom, którzy wam pomagają, patrz mecz z Hoffenheim, Frankfurt, Hertha. A w maju będziecie siedzieć na kanapach, jak BVB wygrywa Henkelpott ;)) Zobaczysz :)

Z borussia.com.pl

Jak ktoś może mieć tak na*****e?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 112.12.2013, 12:26

Ja jestem zdania,że jeśli mamy coś wygrać to tylko PL. Na puchary nie mamy mentalności.

Koroniarz komentarzy: 1023012.12.2013, 12:21

dla mnie najbardziej liczy się mistrzostwo Anglii i zadne potknięcia w lm tego nie zmienia. na lm to niech się skupia manu, bvb bo oni w swoich ligach nie mają szans na wygraną

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 112.12.2013, 12:20

Mam teraz mieszane uczucia.Z Evertonem i Napoli nie pokazaliśmy zbyt wiele w ofensywie. Ale też wiemy jakie to byłby spotkania. Pomijając Eve, Z Napoli odpuściliśmy, najważniejsze było przejść do kolejnej rundy najmniejszym nakładem.
Z City trzeba być dobrej myśli.
Skład z piłkarzami,którzy ostatnio sprawowali się najlepiej.
Szczesny
Sagna/Jenkins-Per-Kosa-Nacho
Flam-Ramsey
Theo-Ozil-Jack
Oli

Novciu komentarzy: 19512.12.2013, 12:08

Szkoda że tak łatwo oddaliśmy 1 miejsce w grupie. No ale jak odpadniemy w kolejnej rundzie będzie wytłumaczenie że światowej klasy przeciwnik.Tak jak teraz jest tłumaczenie że przecież nie musieliśmy wygrać, no ok ale czy też nie chcieliśmy?Lipa..oby weekend był bardziej udany

Sathiss komentarzy: 195112.12.2013, 12:02

Też dałbym Monrealowi szansę.

malycs komentarzy: 1712.12.2013, 12:01

wkurza mnie to ze nie po raz pierwszy Arsenal oddaje w LM pierwsze miejsce za darmo, a pozniej trafia nam sie ciezki przeciwnik od razu. Tylko dobre jest to ze jezeli chcemy wygrac LM to musimy wygrywac ze wszystkimi;p nie wazne czy barca czy real

Arsenalfcfan komentarzy: 1320712.12.2013, 11:59

fabik

W meczu z City to raczej nikt nas nie stawiał w roli faworyta. Będzie bardzo trudno tam wygrać, zwłaszcza, że kilku od nich odpoczywało.

Dlatego ważny był mecz z Evertonem i po prostu zwycięstwo z nimi. Teraz mielibyśmy 7 punktów przewagi i 2 trudne mecze, ale po tych meczach nawet jak przegralibyśmy to i tak byłby fotel lidera. Teraz liczę chociaż w tych dwóch meczach na 1 punkt, o który będzie bardzo ciężko.

fabik komentarzy: 2954 newsów: 2712.12.2013, 11:52

Ja o ile wcześniej nie byłem jakoś specjalnie pesymistycznie nastawiony do tego meczu z City, tak teraz zaczynam mieć obawy. Widać spadek formy, a to nie wróży najlepiej przed wyjazdem na Etihad.
Przynajmniej Jack i Ramsey będą świeży no i mam nadzieję, że Bac zdąży. Fajnie by było zobaczyć Nachosa, bo Gibbs ostatnio dosyć cienko, ale wątpię, że Wenger dokona tylu zmian z meczu na mecz.

chladek4 komentarzy: 21412.12.2013, 11:45

Taką powtórką meczu w Helsinkack z City bym nie pogardził.

Qarol komentarzy: 1450212.12.2013, 11:36

Ja jestem zdania, ze mecz z Napoli to nie jakaś zadyszka z naszej strony, ale po prostu złe podejście.

Grane na remis było, a jakas akcja ofensywna z naszej strony to wypadała tak przy okazji. Chcieli jak najmniejszym nakładem sił, ale nie wyszło.

Po golu dla Napoli byliśmy już w kiepskiej sytuacji, doszla jeszcze gra w osłabieniu i klops. Wyciagnac wnioski i bedzie dobrze.

W sobote City moze nas zlekcewazyc. Poczuja sie pewnie po wygranej z Bayernem, a pogląd na nasz zespół wypaczy im nasz środowy mecz. Tak czy inaczej trzeba grac i pokazac, ze Napoli to jednorazowa wpadka. Im szybciej to pokazemy tym lepiej, mecz na Etihad to idealna okazja.

chladek4 komentarzy: 21412.12.2013, 11:30

carlosV
Narazie graliśmy tylko jeden mecz z drużyną która była notowana w ubiegłym sezonie wyżej od nas i przegraliśmy, te dwa nadchodzące mecze są najważniejsze

tenZparagwaju komentarzy: 78812.12.2013, 11:25

Na City odpuściłbym Artete i Santiego, Flamini Ramsey Oezil, skrzydła Theo i Jack. Co do wczorajszego meczu, skoro na pół gwizdka mieliśmy grać to już lepiej było wystawić gnabrego i beńka aby grali na 100%

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 112.12.2013, 11:25

Ta, a kilkanaście poprzednich dających nam lidera to nic nie pokazało..sranie w banie.

chladek4 komentarzy: 21412.12.2013, 11:16

Dwa najbliższe mecze pokażą ile jesteśmy tak naprawdę warci w tym sezonie ...

Oggy komentarzy: 948912.12.2013, 11:05

mskafc- jak Bayern rozkręca imprezę i chce zniszczyć rywala to tak się stanie;P Tyraj sobie z Alcantary ale popatrz jakie on piłki posyła, sprzedajny Mario będzie grać tylko lepiej. Czy są mocniejsi niż rok temu? W ofensywie pewnie troszkę tak, w obronie jest nieco gorzej. Tamten mecz na AA to był ich wypadek przy pracy, drugi raz nas nie zlekceważą (ostatnio zlali City i się doigrali;P)

Sathiss komentarzy: 195112.12.2013, 11:02

Nie wiem czy wyciągnięcie Suareza jest realne. L'pool po prostu nie będzie chciał go sprzedać komuś z PL tak jak w lato. Nawet jeśli Wenger wyłoży 20kk więcej.

mskafc komentarzy: 579612.12.2013, 11:02

Oggy

wtf! W zeszlym zesonie bylismy w o niebo slabszej dyspozycji, bez Flaminiego i Ozila, Ramsey nie byl wtak genialnej formie, obrona nie byla tak konsekwentna i prawie ich przeszlismy, to jak teraz moze byc jeszcze gorzej? Gotze nas powstrzyma? Thiago moze?

KochamArsenal88 komentarzy: 100312.12.2013, 10:57

Z Suarezem w skladzie pojedziemy kazdego :) dlatego trzeba wylozyc hajs w styczniu i sie nie martwic ;)
Juz widze jak Liverpool z checia nam go puszcza i ciesza sie z zarobionych pieniedzy :P

Oggy komentarzy: 948912.12.2013, 10:55

Poza zasięgiem jest Bayern, nawet możemy znowu z nimi rewanż wygrać ale pewnie nas zniszczą dwumeczu. Atletico jest świetne w tym roku, to grają agresywnie świetnie w odbiorze i szybką piłkę. Mogą zrobić to co Bvb rok temu, bardzo niewygodny rywal. Real M. olbrzymi potencjał kadry i zapewne awans wyżej to gwarantuje Carlo głową, marne szanse.Barca- na dziś można byłoby powalczyć no ale panczo Leo wróci do formy pewnie na luty, niewielkie szanse. Zostaje PSG, kadra bogata potrafią spiąć się na decydujace gry no i ograli się już w LM. Szanse na awans istnieją - najlepiej to ich trafić.

Sathiss komentarzy: 195112.12.2013, 10:50

Myślę, że Theo będzie w pierwszym na City. Przypuszczam, że będzie dużo okazji do kontry i Wenger nie wystawi na skrzydle Rosy lub Jacka.

Kaczaza komentarzy: 724912.12.2013, 10:47

hciałbym Poldiego i Theo w pierwszym na City.

Qarol;
lepiej barce

Agent komentarzy: 51412.12.2013, 10:47

Tak samo Flamini I Arteta nie moga grac w jedym składzie, to jest koniecznie do zmiany i posadziłbym Artete

Sathiss komentarzy: 195112.12.2013, 10:46

Kurde, obawiałem się, że w końcu dostaniemy zadyszki i już tak dobrze nie będziemy grać, ale miałem nadzieję, że stanie się to dopiero po nowym roku :( No nic, trzeba wierzyć i wspierać naszych. Może w końcu tego mistrza zdobędą, ale potrzebny jest przede wszystkim napastnik. A co do LM to nie ma się co martwić. Osobiście bym chciał trafić na Farse.